Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Pa i meni je radilo ok na CBN. Bilo je onih padova download uveče, ali i to se stabilizovalo. Zanimljivo je da ovima sa paketima 120/15 cisco daje upload oko 9Mbps, a meni na 60/8 jedva do 6Mbps. Očigledno da može da mi isporuči 8Mbps, ali ne znam u čemu oni greše, nešto nije podešeno kako treba. Da napomene na CB je uvek i konstantno upload bio 8Mbps bez problema. Tako da im neka opcija/izgovor kako je do mene, ili kako ne merim na odgovarajućem serveru neće upaliti. [emoji16]
Tv takodje odlično, nikakvih smetnji.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ima li nekih novih kanala da vrede, smeca bez?

Vidim da mi kanali promenili mesta, upalio tv posle par meseci, hahaha.. :D
 
Upalio sinoc posle dve mozda i tri nedelje TV i opet FOX koci u pm
 
Poslednja izmena:
Ovaj Cisco modem se greje kao šporet [emoji16] Evo da mi ne stoji na kućištu gde imam dva 120mm ventilatora da ga malo rashlade, mogao bi kafu kuvati...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Mene onaj problem sa torrentima i dalje ne napušta, užasno je frustrirajuć. Brzina samo raste i opada, nije tu nešto u redu.
PrivateHD torrent 15 seeder-a 1 peer, nikako maksimalna brzina, samo ide čas 4Mb/s, čas 800Kb/s.
Grafikon brzine samo raste i opada, nikada nije konstantno.

Nema šanse da je problem do torrenta, ne pamtim kada mi se desilo da PrivateHD ne skida punom brzinom, ovo sad je katastrofa.
Telekom je majka za sve provajdere, bar što se tiče torrenta.
Što je najgore, ne znam jel problem do NAT-a, pa ne bih da bezveze puknem 700 dinara na statičku.
Konstantno varira brzina, a ovolike varijacije nisu baš normalne, kontam 1Mb/s gore-dole, al da za sekund padne za 5Mb/s pa onda ponovo skoči, pa padne i tako u krug...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Натован си и имаш проблем са приватним трекером? Сасвим нормално. Повуци нешто са јавних, неки линух и слично па провери како раде торенти, за приватне мораш да будеш видљив иначе углавном не сарађују.
 
Ne može da otvori portove kada je iza NAT-a.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Mene onaj problem sa torrentima i dalje ne napušta, užasno je frustrirajuć. Brzina samo raste i opada, nije tu nešto u redu.
PrivateHD torrent 15 seeder-a 1 peer, nikako maksimalna brzina, samo ide čas 4Mb/s, čas 800Kb/s.
Grafikon brzine samo raste i opada, nikada nije konstantno.

Nema šanse da je problem do torrenta, ne pamtim kada mi se desilo da PrivateHD ne skida punom brzinom, ovo sad je katastrofa.
Telekom je majka za sve provajdere, bar što se tiče torrenta.
Što je najgore, ne znam jel problem do NAT-a, pa ne bih da bezveze puknem 700 dinara na statičku.
Konstantno varira brzina, a ovolike varijacije nisu baš normalne, kontam 1Mb/s gore-dole, al da za sekund padne za 5Mb/s pa onda ponovo skoči, pa padne i tako u krug...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Daj pozivnicu ako imaš za PrivateHD da testiram brzinu,ja nisam iza NAT-a.
 
Poslednja izmena:
Znači najverovatnije je problem nestabilnosti u brzini izazvan NAT-om?

Mislim ni ja nemam neko bolje objašnjenje zašto brzina nikad nije stabilna, već par minuta je super i onda padne totalno na par minuta.
Jedino mi je prolazilo kroz glavu da je možda problem sa qBittorent-om

Jel uspeo neko da ih zamoli da ga skinu sa NAT-a? Telekom je dozvoljavao ukoliko ih uljudno zamoliš, koliko sam ja čuo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skida i RV ali sam cini mi se ovde procitao da Kopernikusov deo mreze nije rad i da nece (navodno) da bez placanja skinu.
Ne kosta te nista da uljudno zamolis i po potrebi obrazlozis, pa ako uspe odlicno.
 
Probaću, al nešto ne verujem u uspeh, pošto je do napredne podrške baš teško doći, jedini način komunikacije im je mail na koji niko ne odgovara ili Facebook profil, mada i tamo kao roboti da rade, šta god da ih pitam dobijem generičke odgovore, da im prosledim broj telefona i adresu priključka i kao javiće...
Ne znam zašto im je uvek potreban broj telefona i adresa priključka, pogotovo kad ih pitam opšte stvari. To nisam video ni kod SBB-a, ni kod Telekoma.

Šteta što nema neki Kopernikus mail da direktno njima prosledim pitanje.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ovako to izgleda kod mene sa privatnog trackera.
2019-07-25.png
 
Ако и покушаш, немој да наводиш торенте него смисли причу о камерама и приступу од споља.
 
Evo robotskog odgovora (ovaj put mi čak nisu tražili ni podatke o usluzi, tako da ne znam kakvu su oni to reklamaciju rešili):
2f530cdb072a4806d7a4639b91dbf8d2.jpg


Mada ovo mi sada stoji u podešavanjima:


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
40904c7036ba4af1d3c788408fc88327.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni ume da se desi pucanje konekcije sa torrentima. Juce sam povukao nekih 160gb + 1080p YouTube i pukla mi je konekcija. Inace ok su brzine 7.0/7.1mb

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Jel zna neko jel ono gore što sam okačio NAT adresa?
Mislim da mi je onaj problem sa torrent brzinama nestao, danas sam 20GB skinuo za manje od sat vremena.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nisi iza CG-NAT. Wan konekciji je dodeljena javna IP adresa iz 109.x.x.x opsega. Tako da si sad verovatno (ako si uradio port forward ili ako je na ruteru uključen UPnP) "connectable" na torrent tracker-u) i odmah je druga priča.
 
Znači isplatilo se poslati molbu, čak su brzo i odreagovali. Pohvala!

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kopernikus

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nisi iza CG-NAT. Wan konekciji je dodeljena javna IP adresa iz 109.x.x.x opsega. Tako da si sad verovatno (ako si uradio port forward ili ako je na ruteru uključen UPnP) "connectable" na torrent tracker-u) i odmah je druga priča.
Izvinjavam se na duplom postu,
Zanima me kako proveravam jel urađen port forwarding?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ovaj Cisco epc3925 nije normalan

Na kompu upload uvek oko 6Mbps, wifi upload oko 13Mpbs, iz bezbroj merenja tako da verovatno nije greška.

Paket 60/8



d0c694347526fc860240026048a69d1e.jpg


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@dejan, da isto imam problem gde je brzina WiFi ja veca od brzine na kablu u odredjenim trenutcima. Strasno. Nisam kuci da probam, bili su i zamenili ruter/modem ali ne znam za koji dok se ne vratim.
 
Ipak je samo u pitanju veca brojka na WiFi. Upload nekog fajla sa kompa ili telefona ide oko 735 Kb/s, sto mu dodje oko 6Mbps...
 
Nazad
Vrh Dno