Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Jedino se u Sremskoj Mitrovici isplati da imas Kopernikus kablovsku. :)
 
Test O (pozicija 999) - kanal za proveru rada CI modula i kartice, Info Kanal (pozicija 900), AMC Balkans (424) i Most Net Kosovo (30) trenutno su iskljuceni.

Druže trenutno je iskljuceno mnogo više kanala od pomenutih.RTSHD,TV RAS,MOSTNET,HAYAT,HAYATPLUS,TVM,NAUCNA I OVI KOJE SI POMENUO.To je u Rumi.Ovi kanali nisu radili ni pre postavljanja ci modula.Neznam kako oni zamišljaju KDS.
Kažu majstori to je zbog TV, šio mi ga Đura. 160 kanala radi bez problema a 13 ne radi zbog televizora.STRAŠNO...
 
Svaki dan oko podne prekid signala i ktv i net stalno nesto poporavljaju ali nikako da poprave. Bas se cudim zasto kablovi stari samo u proseku 20 godina.
 
Svaki dan oko podne prekid signala i ktv i net stalno nesto poporavljaju ali nikako da poprave. Bas se cudim zasto kablovi stari samo u proseku 20 godina.

Nisu tu problem samo i kablovi, već i kako je to urađeno!

Dobar i kvalitetan coax kabl ima znatno duži vek od 20 godina, nego je pitanje kako su ga nastavljali i kako je uopšte planirana mreža još pre 20-ak godina.Nisu bili isti trendovi pre 20 godina kada je kroz taj kabl bilo potrebno provući samo analogiju, sada bogami kroz taj kabl treba progurati mnogo štošta! :)
 
Da upravo tako dok sam bio na analognoj sve je funkionisalo besprekorno od 98 a od prosle godine kad sam presao na digitalno katastrofa samo ove godine bili mi tehnicari dva puta radili instalaciju i u utorak dolaze mi ponovo za zamenu stb koji sam menjao pre pola godine pa valjda ce biti treca sreca. Zato kazem instalacije jedno veliko NULA.
 
Ma nismo mi spremni za bilo sta digitalno. Pokusavaju da proguraju neke nove tehnologije po ugledu na neke naprednije drzave ali mi smo jos uvek ispod tog levela.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
MilosM-Sd da li ti rade Hayat kanali I da li si juce imao problema sa internetom?
 
Rade samo Hayat Folk i Hayat Music, a problema sa internetom juce nije bilo...
 
Isto kao I kod mene. Zanima me situacija u drugim gradovima ako neko moze da kaze za Hayat kanale.
Mozda nisi primetio DNS-ovi su im juce toliko trokirali da nisam mogao Gmail da otvorim,a na telefonima I tabletima nije radio YT. Negde krajem dana se sve stabilizovalo.
 
Tokom dana internet radi besprekorno , ali u vecernjim casovima u rasponu od 19-20h ili 20-21h internet je prilicno neupotrebljiv ping i jitter imaju ogromne vrednosti to traje nekih pola sata do sat vremena i nakon toga se stabilizuje. Inace, Vladicin Han je u pitanju.
 
Hayat kanali i Most NET ne rade u celom sistemu. To nije samo od centrale do centrale, tj od mesta do mesta.

Koliko dugo ne rade kanali trebali bi da ih sklone iz ponude. Kazu da imaju te kanale I stoje u listi,a oni ne rade je krajnje bezobrazno prema nama korisnicima.
 
Tokom dana internet radi besprekorno , ali u vecernjim casovima u rasponu od 19-20h ili 20-21h internet je prilicno neupotrebljiv ping i jitter imaju ogromne vrednosti to traje nekih pola sata do sat vremena i nakon toga se stabilizuje. Inace, Vladicin Han je u pitanju.

Neko vam pravi smetnje u to vreme neko od korisnika,mozda mu je pokvaren tv ili slicno i pravi sum,cim ugasi tv sve se vrati u normalu.
 
U Staroj Pazovi ceo dan ne radi kablovska kako treba, nema signala/nema servisa, a poslednjih sat-dva ni internet. Naravno, niko se ne javlja na telefon ni u Pazovi ni u glavnom korisničkom centru. Dunuo vetar i otišla infrastruktura.
 
Kod mene radi ceo dan i net i kablovska...

Znam, radi normalno u Maloj Bosni. Ne radi u delu Branka Radičevića/Žarka Zrenjanina. Ne radi ni komšiji, znači nešto do naše bandere verovatno. Ali zašto bi se iko bilo gde javio na telefon. I zato moram da ih javno prozivam svaki put, jer očigledno prate forum više nego što podižu slušalicu. I ono radno vreme kao do 20h, a u životu mi se nisu javili posle 16h.
 
U tom delu uvek neki problemi :D Forum prate sigurno, tako da pisi i zali se pa ce valjda nesto preduzeti...
 
U tom delu uvek neki problemi :D Forum prate sigurno, tako da pisi i zali se pa ce valjda nesto preduzeti...

Proradilo, zasad! Nadam se da je zbog foruma. :D Nego, razumem ja da nekad nešto neće raditi, da će biti problema, kvarova... i ne smeta mi ako se bar jave na telefon da mi kažu da postoji kvar, ili da će popraviti za X sati. Ali ako već ne znaju da koriste društvene mreže i mejl kao sredstvo komunikacije, već samo telefon, neka se bar javljaju na taj telefon (i zaposle više od jedne osobe koja radi u korisničkom servisu).
 
Po pitanju komunikacije sa korsnicima i informacija preko druestvenih mreza su na samom dnu u celoj srbiji, i to su bas dosta iza ostalih,,, Evo primer njihov sajt, ima vec dosta od kad su otrvorili novi sajt i on je funkcionisao mozda koju nedelju i od tad nikakvih informacija ili update-a nije bilo... Sajt kao da niko ne odrzava...
 
Tokom dana internet radi besprekorno , ali u vecernjim casovima u rasponu od 19-20h ili 20-21h internet je prilicno neupotrebljiv ping i jitter imaju ogromne vrednosti to traje nekih pola sata do sat vremena i nakon toga se stabilizuje. Inace, Vladicin Han je u pitanju.

Ista priča kao kod mene!

Ujutru i preko dana download OK i kako treba, ali u večernjim časovima od 19h pa do 23h mrljavi i jedva se vuče!
Imam paket 50/4 Mbps i skoro svako veče ista priča, ali zanimljivo da speed test pokazuje da je brzina u svako doba OK!
 

Prilozi

  • 7662894707.png
    7662894707.png
    20.3 KB · Pregleda: 79
  • 1.jpg
    1.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 81
  • 2.jpg
    2.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 71
  • 3.jpg
    3.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 70
  • 5.jpg
    5.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 70
Zexoni70 DNS serveri im stucaju zato se vuce a brzina je ok.
Neverovatno kako im je celo osoblje nekako "prosto". Od montera,sluzbenika u korisnickim centrima,pa sada sticem utisak da im I administratori nisu nista bolji.
 
A opet možda je to i udarni termin, kada je globalno opterećenje najveće...
Samo kažem...
Zexoni70 DNS serveri im stucaju zato se vuce a brzina je ok.
Neverovatno kako im je celo osoblje nekako "prosto". Od montera,sluzbenika u korisnickim centrima,pa sada sticem utisak da im I administratori nisu nista bolji.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Definitivno imaju problem sa DNS serverima i to na celoj mreži,I kod mene se javljaju lagovi u učitavanju stranica iako je brzina uvek ok kada uradim speedtest.Ili to ne znaju/ne mogu da reše ili ih prosto boli uvo.Na adsl-u 10/1 su se stranice mnogo brže otvarale ali zato mi je down bio limitiran zbog dužine parice pa sam prešao kod Kopernikusa...Mada sam se sada i navikao,što je najgore od svega.
 
Pa boli ih uvo zato sto im mi to dozvoljavamo. Krajnje je neprofisonalno za provajdera ove velicine da ovako posluje.
Naravno da citaju forum jer sam im samo ja u do sada 15 slucajeva kada sam prijavljivao reklamacije navodio ovu temu da vide sve na sta se ljudi zale,a njih jednostavno seva za to-lako cemo nemaju alternativu.
Najveci biser sam od njih doziveo kada su mi bili majstori i rekli moramo da zamenimo kabal,petak je bio. Dogovorimo se da dodju u utorak i zamene kabal ja im potpisem da su bili. Naravno dodje utorak od njih ni traga ni glasa,ne javljanje na telefon-cak se ni majstor ne javlja na mobilni sa koga me zvao u petak. Nekako uspem da dobijem BG korisnicki servis i oni mi kazu kolege su bile kod vas i resile reklamaciju tako sto ste im vi rekli da cete zameniti kabal. Ja odvalio!
Kompletnu uslugu(TV,Net i Tel) sam prebacio kod njih zbog brzine interneta i zato sto je MTS poceo da smanjuje broj programa na IPTV-u i opasno sam se pokajao. Kopernikus ne preporucujem nikome prvo zbog njihovog ocajnog odnosa prema korisnicima,potom zbog nesteucnosti u otklanjanu problema (primer DNS serveri)
Sreca je da kod mene u Smederevu Telekom uveliko radi na postavljanju optike cim bude krenula usluga vracam se kod njih bice brzog neta i bar me DNS serveri nece matretirati kao kod Kopernikusa.
 
Isto i kod mene u SV, uvece posle 19h nemam punu brzinu sto i nije problem ali online igre nema sanse da rade. Probao danju oko 14h i radi savrseno. Da li postoje jos neki DNS-ovi njihovi da probam? I da li neko zna koji su Telenor DNS-ovi posto ovde od njih uzimaju optiku? Probao Telekom i Google DNS, malo bolje ali opet lose.
 
Nazad
Vrh Dno