Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Svašta ovde ima da se pročita...Plaća 30e pretplate a ti mi preporučuješ da meri napone i traži osciloskop...Ako zajebavaš onda ok ali ako si ozbiljan stvarno ne znam šta da mislim...
 
Da li tebi stvarno preporuka da se koristi osciloskop da bi se utvrdilo zašto "zuji" modem deluje kao ozbiljan savet, ili ti je više ironično, da ne kažem sprdačina?

Ja sam ne znam koliko puta pisao ovde: plaćamo im da nam sve radi kako treba. Zašto tražiti savet za ovakve stvari na forumu kada je normalan sled stvari prijaviti i tražiti da neko dodje i proveri opremu?

Za neke druge savete po pitanju onoga što nije obuhvaćeno međusobnim ugovorom, naravno da je forum pravo mesto.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Covek pita ozbiljno da bi mu se pomoglo nekim savetom jer ga zujanje "ubija" u mozak, to sto je tebi do šprdačine a njemu odose zivci je vec nesto drugo...
 
I najbolji savet za rešenje je onaj koji si mu vikao (ZOVI!)...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
I meni se desilo isto, imao sam cbn (koji je kod mene pune dve godine radio vrhunski) medjutim crkao je pre dva meseca kad je bilo onih haoticnih oluja, grmljavina itd i to kroz antenski kabl. Oni kazu da je cisco bolji, dobar sam sa tehnicarom i lik mi se kune da je cisco zakon ali moje iskustvo je suprotno. Prvi cisco od pre mesec dva je poceo da zuji posle nedelju dana, zuji dok se ne restartuje i tada wifi ne radi uopste.
Zvao prosle nedelje, zamenili, za ssda je ok mada cuje se veoma tiho zujanje zavojnica kada se pokrnee neki download. Brzine su kod mene super, tu nisam imao problema ali taj cisco/tehnicolor 3925 je smece.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zovi ih i ako treba na svakih nedelju dana zasto placas. I ja imam slicne probleme ali sa tv evo sad sam ih zvao posle nedelju dana ponovo zasta da placamo kada oni ne ispostuju ugovor isporuce signal ili umanje cenu. A sad me za*mjau**mjau**mjau**mjau*li za ugovor sledeci put vracam se na antenu i ovako ne gledam tv makar 3 kanala imao necu da im placam kad istekne ugovor samo internet uzimam. LJudi me ladno vucu za nos docu izmere sve je u redu to je do bg i odu a meni slika uvece pogotovo i kad toplo skrembluje.
 
Poslednja izmena:
Ma da "do Beograda je", vuku previse signal beograđani, nista ne rade samo tv gledaju pa za ostatak Srbije zafali... koji ****eni...
Kad takvo nesto imaju obraza izvaliti...
A ko tebi kaze da je do beogradjana, ovi majstori lokani u Svilajncu ?
Sto ti njih ne prijavis malo u Beograd ...
 
Ma da "do Beograda je", vuku previse signal beograđani, nista ne rade samo tv gledaju pa za ostatak Srbije zafali... koji ****eni...
Kad takvo nesto imaju obraza izvaliti...
A ko tebi kaze da je do beogradjana, ovi majstori lokani u Svilajncu ?
Sto ti njih ne prijavis malo u Beograd ...

Razmisljam o tome jednostavno boli ih ... ko koga da tuzi da trazim umanjenje racuna a oni kao ce da daju. A sto je najgore jedan od njih (ostatak poruke u inbohu)
 
Ali ako se ne bude resilo slede zalbe Beogradu malo njih da davim. Ako ja mogu posteno da placam kablovsku 21 godinu i to mi je zahvalnost za vernost.
 
Jel Arena inače emituje sa slabijim protokom od SK HD kanala? Ili to Kopernikus samoinicijativno snižava protok, pa ne deluje uopšte kao HD?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Na kojima se emituje neovlascen program...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Zeha, darko100 - Da li ste se mozda zapitali da ti lokalni monteri ne mogu da poprave sliku ako primer dodje takva slika iz Bg do Svilajnca? Zato dodju i izmere signal i ako je signal ok, a kocka slika, prijave tehnickoj podršci u BG. I njihov posao je tu završen. Šta da popravi, kad ne moze da popravi monter nego moraju ovi malo stručniji.

darko100 - "a što je najgore jedan od njih.. " hteo si reći tvoj je komšija. Kuća pored. Pa da njemu ne kocka slika, on je kod sebe nebi popravio da može.
 
A da li si se ti zapitao da nije problem do mreze negde u lokalu, neko cvoriste, neki razdelnik, pojacivac, nesto na poslednjem delu mreze...?
Ako je to problem a oni nece ili ne umeju ili nemaju cime to da nadju, sta onda, jel opet "Beograd" kriv.
Jeste samo u toliko sto ne pootpusta te "majstore" ili nadje bolje i sposobnije ili eventualno nabavi opremu i obuci tehnicare, ali...
 
Kod brata je crkao Cisco, ni dve nedelje nije radio... Žale se deca da wifi ni na sprat ne može da dobaci. Kakav krš od opreme oni ugrađuju...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Kupe "za dinar" (dolar, evro...) koristenu i na prvi pogled ispravnu opremu, onda razdele korisnicima pa menjaju sve sto je neispravno...
Njima je cilj obezbediti preko lan kabla punu brzinu a wifi vise dodje kao neobavezan dodatak koji je neobavezujuci po bilo cemu za operatera.
Ko hoce da ima punu brzinu na wifi jer kabl ne koristi mora da uzima svoj kvalitetan ruter, trazi prebacivanje njihovog "rutera" u bridge mod i onda korisnik ima i na wifi ono sto provajder isporucuje kablom.
Nema potrebe kukati i zgrazavati se sto im je oprema krš "za dodatne karakteristike" jer wifi na modemu (dakle ruteru od operatera) jeste dodatna karakteristika a ne i obaveza.
Mogli su dati i samo modem bez wifi i sta bi onda bilo, kuknjava sto nema wifi.
Pisite vi ako vam daju neki dobar ruter, ako nabave i pocnu da dele dobru opremu, tad se cudite i razglasite da se svi radujemo i trazimo da i nama daju...
 
Zeha, darko100 - Da li ste se mozda zapitali da ti lokalni monteri ne mogu da poprave sliku ako primer dodje takva slika iz Bg do Svilajnca? Zato dodju i izmere signal i ako je signal ok, a kocka slika, prijave tehnickoj podršci u BG. I njihov posao je tu završen. Šta da popravi, kad ne moze da popravi monter nego moraju ovi malo stručniji.

darko100 - "a što je najgore jedan od njih.. " hteo si reći tvoj je komšija. Kuća pored. Pa da njemu ne kocka slika, on je kod sebe nebi popravio da može.

ostale komsije koje sam pitao imaju lepu sliku samo ja i komsika do mene koji smo prvi do pojacivaca imamo losu tako da je vise malo do bandere i mesta gde si prikljucen otprilike a kad se igrala utakmica lige partizan pre neko vece doslo je i do gubitaka signala na po par minuta a u medjuvremenu skremblovanje nije mi problem sto ima slab signal makar kod mene samo nemoj da skrembluje. A sa tehnicarima sam uvek korektan mada oni nisu prema meni.
 
Poslednja izmena:
ostale komsije koje sam pitao imaju lepu sliku samo ja i komsika do mene koji smo prvi do pojacivaca imamo losu tako da je vise malo do bandere i mesta gde si prikljucen otprilike a kad se igrala utakmica lige partizan pre neko vece doslo je i do gubitaka signala na po par minuta a u medjuvremenu skremblovanje nije mi problem sto ima slab signal makar kod mene samo nemoj da skrembluje. A sa tehnicarima sam uvek korektan mada oni nisu prema meni.

Koliko sam ja primetio problem je u celom Svilajncu, cak i okolna mesta. Kojim slucajem bio sam prisutan kad je krenulo da mrlja sliku. Pikselizacija. Uglavnom uveče. Skremblovanje je zaključavanje. Tebi ne moze da "skrembluje" slika, moze da se pojavi pikselizacija i takozvano kockanje slike. Kod digitalne kad je problem sa signalom ona kocka, a kad je neki drugi problem da koči, zastaje slika, mrlja onda je obično nešto drugo problem. Da me ne shvatiš pogrešno, ali mislim da imaju neki drugi problem. Da nije problem samo kod tebe. U predhodnim postovima si rekao da ti je net ok? Ako ne grešim? Da je problem tu kod tebe, obično gde ne valja signal, ne radi ni net.
Pozz
 
Molim te da mi sa stručne strane objasniš ovaj problem u optici, sa ruterom koji umire? Šta to treba tačno da znači?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nisam ja strucan ali je uvek u pitanju neko cvoriste i prodje po mesec dana dok ne rese, sto je krajnje neozbiljno. Svilajnac, Despotovac i okolna manja mesta su pogodjena, tako da problem nije mali. U BG-u, JA je ok koliko znam tako da je ovo nesto ka nama problem. Prosle godine je nama lokalno na mom opticku nodu zezalo za SP u fudbalu, sad zeza kad je kosarka, US Open... Blagi uzas.
 
E pa tako reci. Biće da je do propusnog linka. To ti je kao kad imaš jednosmernu ulicu i ti tuda rešiš da pustiš oba pravca da idu, i nastane kolaps. Znači problem je isključivo do operatera.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa normalno da je problem do operatera. A inace sinic se vrati sa mora, danas palim Tv, slika katastrofa non stop pikselizacija, ne mogu normalno da gledam kosarku. Uzas sta rade...

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
i ja sam to imao do pre nekog vremena (pikselizaciju, zaledjenu sliku i non-stop kockanje). I onda sam tim povodom otisao u poslovnicu na jedan "fini" razgovor i kada sam se vratio kući, sve radi kao i pre. nema ni k od kockanja,zaledjivanja slike itd. A kada sam i to rekao oni kazu mi nemamo nista sa tim zovite call centar u Beograd.
 
i ja sam to imao do pre nekog vremena (pikselizaciju, zaledjenu sliku i non-stop kockanje). I onda sam tim povodom otisao u poslovnicu na jedan "fini" razgovor i kada sam se vratio kući, sve radi kao i pre. nema ni k od kockanja,zaledjivanja slike itd. A kada sam i to rekao oni kazu mi nemamo nista sa tim zovite call centar u Beograd.
I ja sam bio do poslovnice tri puta za tri nedelje zadnji put u cetvrtak i dalje ih cekam. Snimio sliku na telefon posto se nekim cudom slika ne kocka uvek kad oni docu danas cudo slika ne kocka ali videcemo dokle za protekle 3 nedelje ovo je samo jedan Pardon drugi dan da mi nije kockala slika videcemo Kad je igrao partizan tj. liga sampiona kockanje je bilo bez prekida i golazilo je do prekida signala skroz na po par minuta pa kockanje i tako u krug a ima i kad lepo radi ali ti trenuci su retki kao danas.
 
Poslednja izmena:
Toliko o dobroj slici. Evo danas ponovo ne moze da se gleda...

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno