Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Не знам да рутрекер има неке казне јер су практично отворени за све. Ако ти са других трекера скида нормално, вероватно си нешто подесио лоше или погађаш слабе торенте. Пробај неки линух преко торента па ако и то ради, да гледамо само рутр.
Иначе рутрекер није као некада, од како су забранили да му се приступа са руских адреса, смањио се број оних који деле.

едит: ево сада сам пробао да скинем поменуте три епизоде и све је слетело, брзина је била на максималних ~38MB/s.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam ovaj The Grand Tour 66GB radi besprekorno skače brzina čak i preko mogućnosti mog interneta.Neko ograničenje je ipak kod tebe,da li kad staviš nešto od njih da li si vidljiv za druge da li uopšte uspeju da se povežu sa tobom.
 
Jel si skidao epizode 12,13,14?Da probam sutra ujutro ponovo. Pošto sam sad ugasio laptop, međutim uspeo sam da preuzmem First Man neki rip od 20GB, brzina je kidala za sat vremena kompletno preuzet fajl.

Al odmah potom probah Three Id*ots (lud ovaj sistem mjau, mjau, cenzuriše ime filma), onaj sa 9/0 odnosom, međutim nema šanse, krene brzina da raste i odmah padne.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Cenzurise rec ! :) e sad, sto se tako zove film ...sad tek vidim, pa to je boolywood produkcija :D
 
Meni ide normalno download sa rutracker, na Kopernikusu sam.

P. S Odličan film Tri id1ota [emoji4]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Jel si skidao epizode 12,13,14?
Ја сам написао да сам их скидао и да је ишло сасвим нормално. Јеси ли пробао неки други трекер, најбоље неки линух јер они обично иду брзо, тако ћеш да знаш да ли је до рутр или не.
Иначе сам синоћ почео да поново скидам неке серије, сезоне су по ~55GB и управо сада иде између 10 и 20MiB/s што није баш најсјајније али не могу да очекујем да 3-4 њих пусте веће брзине.
 
Da li su ovi kablovi što je Kopernikus razvlačio po stanu RG6? Loši su konektori, pa bih zamenio, a nisam u stanu da pogledam koji je kabl, a imam priliku sad da kupim konektore :)
 
Nije ni meni radila,ali sam u samom telefonu podesio i sad radi.

Da i mene to zanima šta i gde se u telefonu podesi da bi CID proradio!?
Na njihovom ništa ne treba da se podešava i radi, ali zato sam na pet različitih i novijih modela Gigaset telefonskih aparata probao i neće da radi jedino na Kopernikus liniji, dok na SBB-u i Telekomu na tim istim apartima identifikacija radi!
Pa nije valjda Gigaset toliko loša i noname firma da ima problem sa Caller ID-om...?
 
Poslednja izmena:
Da i mene to zanima šta i gde se u telefonu podesi da bi CID proradio!?
Na njihovom ništa ne treba da se podešava i radi, ali zato sam na pet različitih i novijih modela Gigaset telefonskih aparata probao i neće da radi jedino na Kopernikus liniji, dok na SBB-u i Telekomu na tim istim apartima identifikacija radi!
Pa nije valjda Gigaset toliko loša i noname firma da ima problem sa Caller ID-om...?

DTMF mode settingCertain service providers/telephonecompanies send caller information betweenthe first and second rings. If the display doesnot show caller information after a few rings,follow these instructions to set DTMF mode.

2"SETTING BS" i {>} i {3}3Enter base unit PIN (default: "0000").L If you forget your PIN, see page 18.4{4}5Select DTMF mode by pressing {2}.6{>} i {ih}L To cancel DTMF mode, press {1} instep 5 Screenshot 2019-07-13 15.05.12.png
 
DTMF mode settingCertain service providers/telephonecompanies send caller information betweenthe first and second rings. If the display doesnot show caller information after a few rings,follow these instructions to set DTMF mode.

2"SETTING BS" i {>} i {3}3Enter base unit PIN (default: "0000").L If you forget your PIN, see page 18.4{4}5Select DTMF mode by pressing {2}.6{>} i {ih}L To cancel DTMF mode, press {1} instep 5 Pogledajte prilog 272138

Da, to podešavanje je vezano samo za jedan stariji model Panasonic KX-TG1100FX, dok za druge modele ne važi i nema ni u jednom uputstvu (koliko gledah po netu)!;)
A i to je samo za Panasonic, a šta ćemo mi sa Gigasetima?:d

A problem je samo u CBN modemu i trebalo bi u njemu promeniti i setovati da CID ide po novom FSK standardu a ne po starom DTMF koji se retko gde i koristi, ali eto njih to mrzi...!
 
Poslednja izmena:
Samo da pitam jel CBN ispustio dušu.
Napred mu normalo rade lampice Prva i cetvrta zelene, ove dve u sredini plave. Wifi je promenio boju u narandžastu(telefon ga vise ne pronalazi) , pozadi prvi i treći Lan port svetle lampice zeleno, iako je lan kabl izvadjen ili ubačen u bilo koji port. Sa kompom nema konekciju, na matičnoj lan port ne svetli zeleno, kao što je do sad bio slučaj.


Edit:

Vidim da ni komšiji ne radi Wifi, verovanto je masovno ubistvo u ulici od groma [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo da pitam jel CBN ispustio dušu.
Napred mu normalo rade lampice Prva i cetvrta zelene, ove dve u sredini plave. Wifi je promenio boju u narandžastu(telefon ga vise ne pronalazi) , pozadi prvi i treći Lan port svetle lampice zeleno, iako je lan kabl izvadjen ili ubačen u bilo koji port. Sa kompom nema konekciju, na matičnoj lan port ne svetli zeleno, kao što je do sad bio slučaj.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Probaj za početak RESET DEFAULT SETTINGS, pa ako se oporavi ... a ako ne onda ih zovi!
To sa lampicama je znak da nema mreže.
 
Samo da pitam jel CBN ispustio dušu.
Napred mu normalo rade lampice Prva i cetvrta zelene, ove dve u sredini plave. Wifi je promenio boju u narandžastu(telefon ga vise ne pronalazi) , pozadi prvi i treći Lan port svetle lampice zeleno, iako je lan kabl izvadjen ili ubačen u bilo koji port. Sa kompom nema konekciju, na matičnoj lan port ne svetli zeleno, kao što je do sad bio slučaj.


Edit:

Vidim da ni komšiji ne radi Wifi, verovanto je masovno ubistvo u ulici od groma [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Ja i ti živimo na istom kraju, isto je i kod mene. Udario grom i od tad mi ne radi. A komšijama preko puta vidim wifi radi.
 
@zexoni70

Ne vredi crkao sigurno. Mreže ima poveže se, ali wifi se ne vidi i nema komunikaciju sa kompom preko Lan kabla (iza mu svetle portovi 1 i 3, a to tako ne treba ako ništa nije uključeno u njih). Tako da ništa do Ponedeljka.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
CBN,Lazarevac je u pitanju,prikljucio sam moj stari panasonik kx-tcd500 i identifikacija normalno radi.

Ma to sam i pretpostavljao da će da radi, problem je izgleda samo kod mene na mojoj lokaciji ili zbog toga što sam broj preneo iz Telekomove mreže, a nisam uzeo broj iz njihove numeracije!
Nekako je i ton slobodne linije drugačiji od Telekomovog, kada podignem slušalicu ton tuu tuu više izgleda kao da je ton za zauzetu liniju nego ton slobodne linije!
Takođe poziv na čekanju ne radi i kada neko pozove dok je razgovor u toku nema onog tona da upozori da imamo drugi poziv, a probao sam na sve načine da to uključim ali ne može!
 
Cisco EPC3925 jos gori od CBN, ne moze upload da izvuce ni 6Mbps :wall: Sa CBN upload nikad nije variriao, uvek je bio 8Mbps.

 
Haha eto i tebe su zavrnuli. Meni isto dali taj modem, a ja sam na 120/15, bar mi je upload radio lepo pre, a sad ni on posto ovaj modem ne moze preko 9 upload.
 
Jel ovaj provajder ima ikakvo parče dobre opreme?
Kao da su gledali da uzmu što veći škart.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kad sam otisao u nisku poslovnicu da se zalim na slab wifi signal receno mi je da su ruteri losi i da ce za tri meseca krenuti da menjaju rutere svakom ko se zali na teritoriji Nisa. To je bilo pre 20ak dana, nisam imao stpljenja a ni želje da cekam pa sam kupio tendu.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Haha eto i tebe su zavrnuli. Meni isto dali taj modem, a ja sam na 120/15, bar mi je upload radio lepo pre, a sad ni on posto ovaj modem ne moze preko 9 upload.

Da i ja sam tražio zamenu tog CISCO EPC3925 zato što nije mogao da izvuče upload više od 9 Mbps i doneli mi CBN koji sada ima problem sa Idemtifikacijom poziva!:trust:
Izgleda da im je svima to mana!
 
Da i ja sam tražio zamenu tog CISCO EPC3925 zato što nije mogao da izvuče upload više od 9 Mbps i doneli mi CBN koji sada ima problem sa Idemtifikacijom poziva!:trust:
Izgleda da im je svima to mana!

Nama su u kraju pocrkali svima modemi od udarca groma i eto doneli taj, kao nemaju CBN vise uopste. Tako da sam na zalost primoran da koristim ovaj cisco i da imam slabiji upload za skoro 50% nego sto treba. Tako da bih radije CBN, al eto...
 
Kod mene sve radi super i net i tv, brzina uvek stabilna na cbn-u ali pratim ovaj forum i neverujem šta se sve ljudima dešava i kakva je ovo banana od provajdera tj. njegovih uređaja..
 
Nazad
Vrh Dno