Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ako ti tako kažeš poštujem.... Ja samo iznosim činjenice... Više para, manja brzina neta, nema Arena.... I opet i definitivno tvrdim da na tako nešto veeećina nije spremna da plati....
 
To je ok, ali postoje i ljudi kojima nije od presudne važnosti da li je net 60 ili 120 Mb/s niti da li je razlika u ceni 100 ili 300 rsd mesečno. Njima je važan izbor baš određenih 5 kanala koje gledaju, a činjienica da imaju drugih 260 im ne znači ništa.
 
Ako ti tako kažeš poštujem.... Ja samo iznosim činjenice... Više para, manja brzina neta, nema Arena.... I opet i definitivno tvrdim da na tako nešto veeećina nije spremna da plati....

Internet će kostati 1000,00 brzina 25/10
ali zaboravio si i

+ EON na tri uredjaja i do 7 dana unazad
+ HBO GO na pet uredjaja
i ovo veoma lepo radi
 
To je ok, ali postoje i ljudi kojima nije od presudne važnosti da li je net 60 ili 120 Mb/s niti da li je razlika u ceni 100 ili 300 rsd mesečno. Njima je važan izbor baš određenih 5 kanala koje gledaju, a činjienica da imaju drugih 260 im ne znači ništa.

Ja sam realno gledao oko 35-40 kanal
jedno 110 sam letimicno pogledao
i onih 110 nisam uopšte

To samo lepo zviči 260 kanal
 
https://www.speedtest.net/result/8832446866
Ja vise ne znam sta da radim, ovo ovako traje od kada su "povecali" brzine. Inace placam paket Super par plus od 120/15 Mbps. Jedno vreme sam ih smarao svaki dan, ali to je bilo dok mi je signal bio uzasno los, ali to vise nije slucaj. Ovo je sada klasicno zagusenje linka. Zagrizli su prevelik deo kolaca sa tim "povecanjem" brzina i sada ne mogu da isporuce ugovoreno. Ovo je preteralo svaku meru... eheeeej, umesto 120Mbps, ja vecinom imam vise nego duplo manje! MTS optika ce tesko doci u moj kraj, jer sigurno nece sami sebi biti konkurencija. Tako da mi ostaje samo ovo cudo.
 
NAstavi da se zalis.
Kako je u komsiluku, da li i njima uvek tako mala brzina?
Da li ovo pada brzina samo u vecernjim satima?
Neka se i komsije zale jer sto vas vise ima problem pre ce doci i temeljnije ce pregledati i sto ste bucniji i dosadniji vise ce se potruditi da otklone problem...
 
Da li CBN ruter moze istovremeno da pusta 2.4 i 5.0 ghz za wifi?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Jel iko na cbn modemu može da izvuče više od 25Mb/s na WiFi-u? Čak i kad se nalazim kod modema, neće preko toga.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel iko na cbn modemu može da izvuče više od 25Mb/s na WiFi-u? Čak i kad se nalazim kod modema, neće preko toga.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Može na 5G. Namesti modem da ti radi na obe mreže pa probaj.
 
Jel iko na cbn modemu može da izvuče više od 25Mb/s na WiFi-u? Čak i kad se nalazim kod modema, neće preko toga.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Pazi ovo:
Imam Acer laptop povezan preko CBN wifi i na 2.4 ghz izvlaci 60/8, tj punu brzinu mog paketa.

Kada povezem telefon Huawei P9 lite na isti taj wifi i on izvlaci 35/8 precizno. Isti P9 lite na 2.4 ghz mrezi preko TP link rutera (koji je nakacen na CBN) izvlaci punu brzinu 60/8.

Xiaomi Mi9 izvlaci na 2.4ghz CBN 55/8. Posto Mi9 podrzava 5ghz ukljucio sam Concurent mode na ruteru i preko 5ghz izvlaci punu brzinu 60/8 u celoj sobi.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

Brzina preko wi fi na 5 g, ali pritom sam imao pokrenut download.
Inače paket je 60/8
 
Poslednja izmena:
Hvala vam, podesiću na dualni rad. Pa šta bude, nikako da nabavim neki pristojan modem, koji lepo radi na 2.4GHz i ne gubi signal, čim izađem iz prostorije u kojoj se nalazim... Sve nešto tražim neki dobar modem, al nikako da pronađem...

EDIT: Probao i 5GHz, međutim ponovo isto, maks 25Mb/s. Probao na Nokia 7 Plus fonu, ista priča... Stvarno moram da pronađem neki novi modem.
 
Poslednja izmena:
Vidi da li ti je na modemu podeseno AES/TKIP?
Najbolje resenje je da se kupi kvalitetniji AC ruter i nemate problem, sada nisu vise ni oni tako skupi.
 
Hvala vam, podesiću na dualni rad. Pa šta bude, nikako da nabavim neki pristojan modem, koji lepo radi na 2.4GHz i ne gubi signal, čim izađem iz prostorije u kojoj se nalazim... Sve nešto tražim neki dobar modem, al nikako da pronađem...

EDIT: Probao i 5GHz, međutim ponovo isto, maks 25Mb/s. Probao na Nokia 7 Plus fonu, ista priča... Stvarno moram da pronađem neki novi modem.
Nemoj se mučiti. Cbn je krš, meni je na 2.4/5 GHz bilo uvek oko 25 download.
A ovaj Cisco epc3925 mi pušta wifi oko 45/8 na 2.4 GHz....

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nemoj se mučiti. Cbn je krš, meni je na 2.4/5 GHz bilo uvek oko 25 download.
A ovaj Cisco epc3925 mi pušta wifi oko 45/8 na 2.4 GHz....

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

A jesi li testirao taj Cisco epc 3925 na 5GHz i koliko pušta na njemu?
 
Nisam ni čačkao po njemu ništa, ne znam ni dal ima 5GHz.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Meni CBN uredno izvlači 48 - 50 na 2.4GHz i 105 - 110 na 5GHz, samo am na 5GHz postavio u podešavanjima modema da je kanal 20-40 MHz.
 
Ja ne znam kako izvlačiš toliko. Bukvalno nemoguća misija kod mene. I to čak pošto sam u kući, oko mene nema svega još tri WiFi mreže, tako da zasićenja mreže nema.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
I meni je brzina katastrofa. Paket je isto 120/15, cak sam primetio juce da je lampica na CBN-u za upload zuta a ne plava.
 
Ne valja ti povratni smer, može da bude neki kontakt, spliter, kabal loš. Prijavi da dodju da ti to srede. I to može da zeza brzinu.
 
A Vi što merite brzine na wifi, da li mozda pogledate u telefonu koju vam konekciju telefon napravio sa modem? Neki prave do 72mb, a neki više. I na 2.4ghz na cbn najviše što sam uspeo da izvučem je 90mb. Ali mora da bude uključena širina kanala 20/40mhz i stavite wifi channel na auto. Kad to podesite ugasite modem i upalite, sačekajte da se poveže i probajte tad. Ali kažem opet u wifi podešavanja na telefonu piše koliko telefon max pravi konekciju. Neki prave na 24mb i onda ne povlače preko 20mb..
 
Nazad
Vrh Dno