Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

A recite vi meni..sta od opreme daje KCN? Da li postoji neka vajrles varijanta? :D
 
Daju obican Motorola cable modem. Ako zelis da povezes vise racunara, moraces da nabavis ruter koji ima poseban port pored kojeg pise Internet. Tacnije ruter koji ima podrsku za cable/dsl.
 
Da li ima nekih informacija kada ce biti ubrzan internet i u Smederevu? Pretpostavljam da ce tek tada da krenu sa prikljucivanjem novih korisnika (medju njima i mene koji cekam vec 2 meseca :( )
 
Na zvanicnom sajtu jos uvek stoji smederevo , crna ovca, i stari paketi. Mislim da nece skoro..
 
Drugar mi juce javio da su mu povecali brzinu. Tako da, Smederevo nije vise "crna ovca". :D
 
i meni je bas sad povecana



download ~ 262 kB/s
 
Stiglo danas. Nije lose. Mada me je razocarao ping, isti je kao na ADSL-u.

990513661.png
 
zasto nisi merio ping prema beogradu , nego prema pesti?
 
Jer Verat ima problema ovih dana, pa tamo imam max 3 Mbps brzinu. Evo testa ka ExeNet provajderu iz Nisa:

990741822.png
 
pa ok je , prema veratu bi trebalo da ide oko 5~7ms , to je daleko od loseg rezultata :p
 
Naravno, ali trenutno, to nije slucaj. Probaj, pa ces da vidis da je rezultat uzasno los. :)
 
Danas se bas cesto desava da jednostavno nece da otvori nijedan sajt, i posle nekoliko minuta proradi samo od sebe. Da li se to i ranije desavalo ili sam ja toliki baksuz, da kada sam uzeo net kod njih, odmah poceo da zeza? :D
 
Pocelo je da se desava pre mozda mesec-dva , ali periodicno , ne konstantno :p
 
Sporost Interneta??

Nisam dugo bio na forumu a upravo sad kad ovo pisem na speed testu mi je pokazao "brzinu" od 1,25mbit/sec kroz oko 200kbit/sec!!Sad cu da ih zovem da vidim sta je a posto se veeeelika usporenja desavaju konstantno zadnjih mesec-dva mislim da sam zavrsio s njima i da cu da se vratim na adsl.Sramota!
Vidim da se ovde spominje i Verat da nikako ne radi a na speedtest pise da hosting uvek ide preko Verata?Da li je u tome problem?
Inace treba da imam paket od 4/512.
 
Hm, koliko ja vidim problem je do host servera u Beogradu.



Ovo je kada testiram prema Nišu:


 
Da, problem je do Verata koji je speedtest.net host za Beograd. Vec skoro mesec dana imaju problema, ne samo sa tim hostom, vec i sa ADSL-om.

@misterija021: Izaberi Nish kao server, i videces da normalno radi. Jedini problem koji sam dosad iskusio, jeste onaj kada nisam imao internet celo posle podne (kao, radili su na nekom optickom kablu u mojoj blizini). :)
 
Bezim od Telekom adsl-a i planiram Kopernikus kablovski net da uvedem. U pitanju je Ruma, koje su najsvezije informacije sto se tice njih?

Da li je veza stabilna, kvalitetna?

Kako rade torrent-i?
 
odlicno, veza je sada stabilna, problemi su bili dok su povecavali brzine :)
 
Novi sam korisnik Kopernikus kablovskog neta l..FLAT 6 M - 6144/768 Kb..l

Evo i screenshot sa speedtest.net



Kako vreme prolazi podelicu ovde iskustva. Za sada mi deluje odlicno.
Poz :wave:

Edit:
Screenshot brzine torrent download sa uTorrent programom, bez ikakvih podesavanja modema, otvoranja portova itd..
___________________________________________________________________________________________
86537988.jpg

___________________________________________________________________________________________

Internet surfovanje sa ukljucenim torrentom, koji vuce maksimalno, gotovo instantno. Ljudi ja ovo nisam mogao ni da sanjam, a evo postalo realnost xD
Za sada PREZADOVOLJAN!!
Nadam se da se nece pokvariti :)
 
Poslednja izmena:
bolje od adsla u svakom slucaju :d

mada sad su poceli 4mbps sa iptv da daju u telekomu godinu dana za 2100 din.
moze da se desi da se za godinu dana predje i na HD sa dosta jacim protokom, tako da sada i lelekom uzvraca udarac. :p
 
Evo posle nekog vremena da se opet javim da podelim iskustvo sa kopernikus kablovskim internetom.

Do sada sve je radi kao podmazano. I dalje je sve savrseno kao kada su mi prvi put uveli, torrent radi punom brzinom (DL & UL), surf besprekoran cak i sa upaljenim torrent-om, veza konstantna bez ikakvih prekida, pucanja veze na minut,dva i slicno.

Telekom sve da mi je dao 4MB po ceni 1MB nista mu nevredi kada je veza stalno pucala.
Uostalom ako telekom bude radio neke manerve sa velikim brzinama po niskoj ceni siguran sam da ce i ostali pokusavati stalno da isprate njihovu ponudu i daju pogodnosti. Nadam se samo da kopernikus ceni korisnike koje trenutno ima za razliku od telekoma, ali to ostaje da se vidi.



Eto ukratko moje iskustvo za sada sa njima :wave:
 
Lepo radi i ovde. Bilo je problema pre neki dan, koji je trajao nekih pola sata. Jedini "problem" koji imam je to sto mi se IP adresa nije promenila vec dve nedelje. Kao da su mi greskom dodelili staticku IP adresu. :S
 
Poslednja izmena:
pa i jeste staticka adresa na kablovskoj. na adsl-u je dinamicka.
 
ne , to je cini mi se pre bilo dok nisu imali toliko kapaciteta.
sada uz svaki paket ide i

Uz paket dobijate dva e-mail nalog sa 50 MB prostora na našem serveru i jedan otvoren nalog
za Web prezentaciju sa 10 MB prostora za postavljanje prezentacije
.*
 
Kakve veze ima ovaj citat sa statickom IP adresom? :D Ako dozvolis, odmah cu da odgovorim: "Nikakve!". :D

Na stranici "Internet cenovnik" jasno pise da se za javnu staticku ip adresu, mesecno placa dodatnih 400 din.

Inace, pokusavao sam sve cake koje sam nasao na internetu. Iskljucivao sam modem na 15 minuta, radio release i renew u ruteru tokom konektovanja modema... Nista od toga nije uspelo. Ranije mi se IP adresa menjala na 4-5 dana, ali sada ovu IP adresu imam vec vise od dve nedelje.
 
ne, ja sam mislio da su nam podeljene javne staticke ip adrese (upravo zbog citata) ali nisam uspeo da nadjem na cenovniku :p

kod mene se menja na svakih nekoliko dana , evo bas se danas promenilo (morao na renew na ruteru).
 
U principu malo je duži "lease time" ništa više, i dalje su to dinamičke adrese.
 
Mislim da bi trebala da se promeni IP ako iscupas modem iz struje i opet ukljucis, bar ja mislim da je bilo tako dok sam imao lelekom adsl
 
Nazad
Vrh Dno