Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Kanali RTCG 1 kako je upisan (inace RTCG Sat koji se emituje na Supenovoj) i Bn Music koji se emituju u 16:9 rezoluciji su stavljeni u 16:9 Letterbox rezoluciji (inace to je na starim televizorima u 4:3 rezoluciji smestena 16:9 rezolucija). Kada se stavi Auto na novim televizorima to izgleda razvucena zbijena slika sa skupljenim ekranom gore i dole, tek kada se stavi 16:9 Pan & Scan dobije se prava 16:9 rezolucija... E sad ne znam zasto su tako pustili, da l' je neka greska ili sta vec?!?! :smash:
 
Potreban je jači ruter i tanji zid [emoji1]

Tugla je Ćerpič, tj. vrsta nepečene cigle, već samo osušene na suncu.
*mjau**mjau**mjau**mjau* ga, kada je ona izmišljena, nije bilo neta [emoji2]
 
Poslednja izmena:
Potreban je jači ruter i tanji zid [emoji1]

Tugla je Ćerpič, tj. vrsta nepečene cigle, već samo osušene na suncu.
*mjau**mjau**mjau**mjau* ga, kada je ona izmišljena, nije bilo neta [emoji2]
Ima kuce od tugle , prirodan i zdrav materijal ali *mjau**mjau**mjau*a debeli zidovi pa neta nema ni van kuce.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
BN Music se i dalje emituje u 16:9 Letterbox rezoluciji, dok je RTCG sredjen...:wave:
 
Ajde svi koji su OSI (osobe sa invaliditetom) ili u kuci imaju OSI, da zovu i pisu na email, da pitaju da li OSI imaju popust (nemaju) i da traze da se za OSI obezbedi popust kao sto TS daje svojim korisnicima na adsl, vdsl i optici za net i za iptv.
Ako ne trazimo nece se oni setiti da nam daju.
Kema veze sto Kopernikus do sada nije imao popuste za osi, bitno je traziti da ćerka firma (SN) ima iste pogodnosti za OSI kao sto ima sam TS.
 
Desilo se cudo! Kao sto znate vec meni download padne ispod 20 uvece izmedju 19-24, a evo veceras radi odlicno! Ne znam sta se desilo, sta su uradili, ali eto po prvi put da mi uvece download predje 30!
E sad nadam se da ovako nece biti samo veceras vec i da ce stalno raditi ovako.

8oEVr5v.jpg
 
Koji su pokazatelji da sam NAT-ovan?
 
Na brzinu... pogledaj javni ip sa nekih od whatismyip sajtova i ip koji ti piše u modemu/ruteru. Ako se razlikuju, natovan si.
 
Jesam. Kako da se odnatujem? :D
 
Znao sam da sam se ponadao prerano. Eto juce radio cak i uvece net kako treba, veceras opet po starom down ispod 20, a upload sa kojim nikad nisam imao problema sad i on ne radi kako treba, pada ispod 5 :D
 
Није потребно да пореди, ако је адреса 100.64.0.0–100.127.255.255 на рутеру, натован си. Чак сам читао да неки провајдери уваљују и обичне приватне. Коју адресу показује рутер?
 
Ne mora da znači. 109.xxx.xxx.xxx (ne znam koja je tačno ip jer zaboravih) je natovana. Eno komšija se žali da ga kupujemprodajem gnjavi konstantno zbog previše zahteva sa njegove ip. Komp je ok, pregledao sam.
 
Poslednja izmena:
Pretplatnici ovog operatera će zacelo biti veoma oduševljeni kanalom MRT2 koji je u potpunosti na albanskom, a bogami i prenosima MK skupštine. Imaju i druge zemlje parlamentarne kanale, mogli bi i njih da uvrste kad su već krenuli jako i do samog kraja, što bi rekla izvesna osoba s posebnim potrebama zaposlena u sportskoj redakciji ovdašnjeg nazovi javnog servisa.

Ko želi da se uveri u vrhunski kvalitet spomenutih MK kanala, može ovde (treba izabrati satelitske verzije za MRT1 i 2 u odeljku "Živo").
http://play.mrt.com.mk/
 
Ako Kopernikus ima mrezu na jugu Srbije sasvim je normalno sto uvrstaju i Mrt 2 kanal u ponudu.
 
Danas sam uzeo novi model routera (imao sam onaj stari cable modem) da bih mogao da guram 120, pošto nije išlo preko 90.

A pošto imam koji treba da ide iza ovog njihovog, kako da podesim da ovaj njihov samo šalje net na router koji bi trebao da bude gateway za sve ostale kompove koji imam 14 u mreži?


Možda sam malo konfuzan, al nadam se da me razumete :)
 
Kopa se , a ? :d
 
Od sinoć u Svrljigu ne rade freq 666, 674 i još neke. Ne rade pedesetak kanala.
 
Kako se resetuje ovo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* njihovo od routera, cbn, mislim na factory?

Hawaii Mate 10 Pro
 
Nazad
Vrh Dno