Šta je novo?

MkVmerge Kompletan Vodic

@nvukelic Naravno da je do FPS. Tu vrednost uvek moraš da uneseš tačno. Manja vrednost će usporiti video u odnosu na audio a veća će ga ubrzati.
 
Pa zar tih 0.007 može da napravi takvu razliku. Ja sam prvobitno gledao video informacije u GOM playeru gde mi je izbacio 23,98, a tek kasnije sam skinuo MediInfo i video tačnu vrednost.
 
Pa, tih 0,007 za jedan sat stvori desinhronizaciju od skoro jedne sekunde. Za dva sata, 1,5-2 sekunde.
 
Što je otprilike to. Dobro je znati.
 
nvukelic : pa kako ne moze lepo ti ilidan rece :)

0.007*3600=25 frejmova to je skoro sekunda a sekunda u audio/video sinhronizaciji se lako primeti i bas smeta
 
Dobro, bre, primio k znanju ;D!
 
Interesuje me kako recimo izvaditi prevod iz mkv-a i sacuvati kao srt?
...
Evo odgovoricu samom sebi:
MKVExtractGUI & MKVE Wizard je demultiplexer koji omogucava demux-ovanje mkv strimova, podelu videa, audia i titlova u zasebne fajlove.
Potrebno je da mkvextractgui.exe/mkvewizard.exe budu u istom folder sa mkvtoolnix.

To bi bilo to. :)
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce obrnut proces. Iz mkv-a izvaditi video i audio posebno, radi kasnijeg importa u Premiere.
 
Aha

Na primer tsMuxer ...

2-3 koraka , lako je videces i sam


izaberes demux odaberes gde i on ti razdvoji na x fajlvoa zavisi koliko ima elementa mkv
tipa na .ac3 .x264 .srt
 
weasel,

Imam par serija u avi formatu i sada se razmisljam da ih prebacim mkv i da ubacim prevod (cisto da ne bude duplih fajlova), sta mislis da li je to pametno raditi, ili da ih ostavim ovako kako jeste?
 
Oostavi takvo kakvo jeste...
neces nista dobiti kad prebacis u mkv osim lakocu korisecnja i manipluisanja jer ce sve biti jedan fajl...
A velika mana sto ne 99% hardware playera nece pustati mkv
 
Pa dobro i to sto kazes, dosta njih ne cita. A sta mislis o tome da na postojece mkv fajlove dodam prevode ili da drzim van njih?
 
Pa nema razloga ni za jedno ni za drugo :)
Tako da ostavi kako je

Sve jedno je , sto pusta integrisan pustice i ovakvav prevod
+
uvek kad zatreba mozes za min posla da ubacis ili izbacis prevod


meni je deo filmova sa integrisanim , deo sa externim ...
nikad nisam obracao paznju na tako nesto jer ne vidim specificnu potrebu ni za jednim ni za drugim
 
Pozdrav! A dali plejer na lcd Samsung moze pokrenuti title iz MKV?
 
Da li kada se konvertuje u dvd format,titl ide kako treba(sinhronizvano)?
 
Hvala puno @weasel
 
Koji je dobar program a da nije komplikovan previše za konvertovanje iz MKV-a u DVD?
 
A koji je za obrnuto, iz MPEG2 u MKV?
 
Tim se sportom nebavim, nema smisla praviti mkv od mpega (barem meni).
 
Znam da nema previše smisla, mislio sam samo da probam napraviti neki MKV-x264 fajl, a ne znam iz čega bih ga pravio pošto BluRay nemam :)
 
Ako oces samo mkv fajl onda ubacis u mkv merge sta god i remuxujes ...

ako oces i x264 onda ne moze tako


zasto oces x264 ? Pa nije bluray jedino sto moze da se encoduje u x264

ALi ne vidim kako ti to treba da napravis ? skini neki x264 pa rekompresuj ... ne znam koji ti je cilj
 
Veca ti je kompatibilnost mpeg ili avi fajla od x264 (ili h264) bolje ostavi tako.
 
ALi ne vidim kako ti to treba da napravis ? skini neki x264 pa rekompresuj ... ne znam koji ti je cilj
Ma ništa specijalno, nisam se nešto naročito bavio video obradom pa sam htio da vidim. Nije uopšte važno. Recimo može se sa interneta skinuti neka (bilo koja) serija u MKV (x264). Da li je to neko snimao kad se prikazivalo na TV-u (u HDTV), i u kom formatu je snimao, da bi to onda prebacio u MKV sa x264? Ja sa TV-a mogu snimati u MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 i Uncompressed AVI.
 
Pa postoje vise varijanta za serije

Jedna je da su snimali u mpeg-2 oko 4gb pa su encodovali u x264 oko 1.5 gb
Druga varijanta jeste da su platili par dolara i skinuli sa i-tunes store-a (nema logo-a , nekada( vrlo retko) kvlaitetnije od hdbits HDTV caputre-a , a mnogo kvlaitetnije od scenskih ripova)
Treca varijanta je izasao je blu ray pa su onda encodovali u x264
 
Poslednja izmena:
Sve je super opisano, ali ima jedna stvar,verovatno za vas nije toliko bitna, a ja znatiželjan kako promeniti boju titla, dosadna mi je bela, napominjem da nisam baš stručan u ovome(za vas težak početnik)
Hvala na pomoći!!!
 
To se menja u playeru u kome pustas filmove
 
Nazad
Vrh Dno