Šta je novo?

Jeftin a dobar 5.1 sistem (najbolje od drveta)

Od drveta? Bez 1500e neces proci. Prvo, jeftino a dobro ne postoji. Drugo, najajeftinije da kupis a da nije totalni promasaj u 5.1 komp svetu bi bio neki Genius.
 
Od drveta? Bez 1500e neces proci. Prvo, jeftino a dobro ne postoji. Drugo, najajeftinije da kupis a da nije totalni promasaj u 5.1 komp svetu bi bio neki Genius.

Da postoji - to je bestbuy .... uvek imas bestbuy i za sve proizvode.

Gledao sam neke kineske drvene za 50E u jednoj lopovskoj firmi - znaci 50E. Pa sam mislio da moze da se nadje za 100-150E kvalitetan drveni zvucnik.
 
Poslednja izmena:
Imao sam ja Genius 5.1 wooden, znam o cemu pricam. Necu da se lazemo dobro za te pare nema. Cuje se to, ko nije cuo onako kako treba to jos zvuci super ali nije. Kod tih jeftinijih sistema dodje zvuk sa svih strana, nesto fijuce, SW treska i srecni smo. Kada se sve to cuje na HiFi verziji sistema neuporedivo je. To sto pise wooden daleko je od pravog drveta, zato sam i rekao sta sam rekao. Ipak, meni je Genius wooden lepse zvucao od Logitecha.
 
Ako mislis na one prve 'drvene' Genius 5.1 zvucnike /svetlo drvo /, sto nisu imali ni oznaku, nego su se zvali valjda '5.1 system' ,
po meni je to najgori komplet zvucnika koje sam cuo u zivotu.

Bio sam u zurbi nekoj i nisam ih probao u radnji , a poveo sam se za komentarima 'odlican zvuk" "dobar bas" itd...
kad sam ih prikljucio na Pioneer dv-565 , bio je hladan tus . Vraceni su u radnju u roku od pola sata.

Posle sam cuo komentare da su izbacili novu seriju sa tamnijom farbom, koja , kao bolje zvuci... ni najmanje nisam raspolozen da to proveravam.

A taj logitech plastikaner , x-530 zvuci veoma pristojno. Plus ima neku foru da zucnike mozes da stavis bukvalno gde hoces u sobi
a da ces imati punu zvucnu sliku .Iznenadio sam se al to stvarno funkcionise!
za pare koliko kostaju mislim da nema nista bolje. x-540 nisam cuo i ne znam nista o njima.
 
Poslednja izmena:
Nema tu puno izbora izmedju, za 330 evra ima Z-5500 i to je otprilike to sto mozete da ocekujete od zvucnika za komp. Za ozbiljnije stvari treba mnogo vise para kao sto gvlada stalno prica, sve zavisi koliko vam je zvuk bitan.
 
Ako mislis na one prve 'drvene' Genius 5.1 zvucnike /svetlo drvo /, sto nisu imali ni oznaku, nego su se zvali valjda '5.1 system' ,
po meni je to najgori komplet zvucnika koje sam cuo u zivotu.

A taj logitech plastikaner , x-530 zvuci veoma pristojno. Plus ima neku foru da zucnike mozes da stavis bukvalno gde hoces u sobi
a da ces imati punu zvucnu sliku .Iznenadio sam se al to stvarno funkcionise!
za pare koliko kostaju mislim da nema nista bolje. x-540 nisam cuo i ne znam nista o njima.

X-540 je samo drugaciji po izgledu, noviji i ima Matrix opciju. Kada se ukljuci Matrix dugme otprilike simulira 5.1 zvuk iz stereo zvuka. Osim toga kvalitet zvuka je isti kao i na x-530. Za 80 evra jednostavno ne postoji bolji 5.1 od x-540. Kapiram da ih necu menjati dugo vremena, zbog toga sto 1000+ evra za nesto ozbiljnije nemam.
 
Ako mislis na one prve 'drvene' Genius 5.1 zvucnike /svetlo drvo /, sto nisu imali ni oznaku, nego su se zvali valjda '5.1 system' ,
po meni je to najgori komplet zvucnika koje sam cuo u zivotu.

Posle sam cuo komentare da su izbacili novu seriju sa tamnijom farbom, koja , kao bolje zvuci... ni najmanje nisam raspolozen da to proveravam.

ja imam bas tu seriju "sto bolje zvuci"...ako je to istina onda je to strasno:wall:
Zvuk je jednostavno ocajan, ovaj moj matori altec ATP5 ih tuce samo tako sve sa drvetom
 
Zapravo, prva verzija Genius Home Theater 3600W je bila i najkvalitetnija. Posle je i XWave poceo da lepi nalepnicu na taj isti sistem i sve je poslo nizbrdo. Inace, nisu ni oni nista posebno, sve u skladu sa cenom. Nijedan PC zvucnik nema veze sa drvetom, pogotovo ne logitech plastika. Genius koristi tanku ivericu.
 
X-540 je samo drugaciji po izgledu, noviji i ima Matrix opciju. Kada se ukljuci Matrix dugme otprilike simulira 5.1 zvuk iz stereo zvuka. Osim toga kvalitet zvuka je isti kao i na x-530. Za 80 evra jednostavno ne postoji bolji 5.1 od x-540. Kapiram da ih necu menjati dugo vremena, zbog toga sto 1000+ evra za nesto ozbiljnije nemam.

A npr ako uporedimo kvalitet zvuka sa "stereo zvuka" da li se primecuje znacajna razlika izmedju X-540 i X-530 zbog tog Matrix dugmeta?
 
Nema veze sa kvalitetom zvuka, matrix dugme je nesto drugo. Kao sto sam rekao kada slusate muziku pritiskom na dugme dobijate zvuk sa svih 5 zvucnika umesto samo sa levog i desnog. Zvucnici tako simuliraju zvuk da prave od sterea surround zvuk, fazon cucete neke efekte iz pesme na zadnjim zvucnicima, nesto na srednjem itd, bas kao kod filma sa 5.1 zvukom. Prilicno zanimljivo zvuci, a kome se ne svidja moze da ugasi.

Naravno ovakva opcija postoji i u podesavanjima creative kartica ili programima kao sto je kmplayer, ali eto jednostavno zvucnici to rade umesto njih, nista vise.
 
Lepo neko rece-koliko para,toliko i muzike.Ja sam zadovoljan sa ovim genius-om "3600w"koji imam(dobar 5.1 sistem za malo para).U skorije vreme cu zameniti zvucnu za audigy 2 ili 4,sto ce bitno uticati na kvalitet zvuka.Ko voli"drvene" 5.1 sisteme,a da je bolji od genius-a, i ne mnogo skuplji,preporucujem Jazz 9940,stariji je model,
ali je i tonski, bar duplo bolji od npr. tih 5.1 genius-a.A nesto sto je za klasu bolje od tog Jazz-a,jeste Logitech z5500.
Lepo kaze glvada.
A sistem (doduse 4.1) od pravog drveta,ja sma koristio par puta,ali to svakako nije za u sobu:Mixeta Dynacord powermate 1000(2 x 500 w),dve razglasne kutije Pea Vea 152(sa po jednom 15" i po jednom hornom u svakoj kutiji)serija Black widow
(2 x 450w-nominalna muzicka snaga) + dve razglasne kutije Dynacord D 410 (sa po dve 12" i po jednom hornom u svakoj kutiji)
2 x 250 w nominalna muzka snaga i bas kutija sa zvucnikom RCF 15" od 200w-nominalna muzicka snaga!.
Ovakve varijante uglavnom sluze za veselja,svadbe,ispracaje i sl. mada je ton preko njih bas "onaj pravi",bez imalo distorzije ili izoblicenja,cak i za slusanje muzike,ali napominjem,da je upotreba takvih sistema,vise za neku kafanu,hotel i sl.U sobi(kuci/stanu) takav sistem,ozbiljno bi ugrozio staklene povrsine i future!
Kad bih ja sad odlucivao,za ne preveliki novac,izabrao bih Jazz 9940, a ko zeli nesto, zaista ozbiljno i vrhunskog kvaliteta, tu je i sistem kao npr.Bose Acoustimass® 16 speaker system I/II
http://products.howstuffworks.com/bose-acoustimass-16-home-theater-speaker-system-review.htm
Pozz!
 
kupio sam logitech x-540 ... sve je ok osim kratkih prednjih kablova kao i zadnji zvucnici u matrix modu cini mi se suste ... tj zvuk je malo cudan.Pustam stereo muziku.

Jel to normalno?
 
Hmm i ja sam ih uzeo pre neki dan, nisu samo kablovi prednjih satelita kratki nego i zadnjih... ne mogu da dosegnem ni vazdusno a o izolovanju pored zidova ni da ne pricam... bar da su stavili na satelite stipaljku/cinc pa da mogu ove da povadim a stare kablove da sacuvam/dam nekome... Inace odlicni su, nema nikakvog sustanja kad ukljucim matrix, jedino se slabije cuju nego ovi prednji ali to je normalno.
 
Svaki kabl se da produziti, makar bio i svajsovan. :D Naravno, ne varijanta krpi-lepi-sastavljaj-nastavljaj, nego bas onako kako valja, iz korena.
 
Poslednja izmena:
cekajte, ne razumem...kako se uopste ti sateliti povezuju na subwoofer ako ne preko chincheva. Po slikama koje sam ja video (jednu i postavljam) trebalo bi da moze da se uzme produzni kabl

logitech_x540_08_thumb.jpg


znaci, nabavis kabl kom je na jednoj strani chinch utikac, a na drugoj chinch uticnica. Utikac ubacis u subwoofer, razvuces kabl i u uticnicu tog kabla ubacis satelit. Nije valjda da ne moze to? Onda bih jos mogao da budem srecan sto sam lenj pa ih nisam jos uzeo.
 
kupio sam logitech x-540 ... sve je ok osim kratkih prednjih kablova kao i zadnji zvucnici u matrix modu cini mi se suste ... tj zvuk je malo cudan.Pustam stereo muziku.

Jel to normalno?
To ti je zbog MP3 formata. Konkretno, mislim da je zbog Joint Stereo.
Kada pustim FLAC, matrix normalno radi.

cekajte, ne razumem...kako se uopste ti sateliti povezuju na subwoofer ako ne preko chincheva. Po slikama koje sam ja video (jednu i postavljam) trebalo bi da moze da se uzme produzni kabl
...
znaci, nabavis kabl kom je na jednoj strani chinch utikac, a na drugoj chinch uticnica. Utikac ubacis u subwoofer, razvuces kabl i u uticnicu tog kabla ubacis satelit. Nije valjda da ne moze to? Onda bih jos mogao da budem srecan sto sam lenj pa ih nisam jos uzeo.
Naravno da moze.
 
cekajte, ne razumem...kako se uopste ti sateliti povezuju na subwoofer ako ne preko chincheva. Po slikama koje sam ja video (jednu i postavljam) trebalo bi da moze da se uzme produzni kabl

znaci, nabavis kabl kom je na jednoj strani chinch utikac, a na drugoj chinch uticnica. Utikac ubacis u subwoofer, razvuces kabl i u uticnicu tog kabla ubacis satelit. Nije valjda da ne moze to? Onda bih jos mogao da budem srecan sto sam lenj pa ih nisam jos uzeo.

Pa niko nije rekao da ne moze da se uzme produzni ;). Rekao sam samo da su mogli da stave stipaljke na zvucnike ili sam cinc i na zvucnike, pa da mogu da skinem ove kablove i stavim duze, ili jednostavno da naprave duze. Samim nastavljanjem se gubi kvalitet + kad na sredini kabla imam nastavak u obliku musko-zenskog cinca, kako to da nabijem iza lajsne? Kabal moze, ovo ne moze.

@ nikk18
Ideja da kupim nove zvucnike i onda da lemim nove kablove na 5 satelita je uzasavajuca. To je i najbolje resenje, lepo si ti rekao, ali mogli su u logitechu da se zapitaju sta da radi neko ko je u mojoj situaciji pa da stave lepo cinc na svaki satelit, pa da svako moze da radi sta hoce. Ovako imam sobu od citavih 9m² i ne mogu ni prednje ni zadnje vazdusno da stavim gde sam zamislio, a o izolovanju kablova ispod lajsni ni da ne pricam.
 
Poslednja izmena:
Na wooferu je bas onako, a na satelitu ulazi kabal u plastiku i unutra je vareno. Po istom principu kao iz misa sto izlazi kabal (rekao bih iz slusalica ali nema cak ni onu gumu da moze da se savija, a da ne prekine kabal, nego nema mi to, onako samo ulazi kabal u rupu istog precnika).
 
Ako je satelit lako rastavljiv bez mogucih vidljivih ostecenja (samo na par srafa), onda to moze lepo da se zameni bez problema, sa duzim kablom koji ce na strani woofera isto da se zavrsi cincevima. Jeste malo cimanje oko truda i vremena, ali vredece ako su ti sadasnji bas problematicni sa duzinom.
 
Nazad
Vrh Dno