Šta je novo?

Veliki problemi sa kucistem Thermaltake V9

Cleric

Slavan
Učlanjen(a)
05.07.2007
Poruke
144
Poena
320
Kupio sam ovo kuciste pre neke dve nedelje i evo vec posle tog perioda vremena poceli su da se javljaju problemi. Naime onaj cuveni gornji ventilator od 230mm zveci kao da udara u plastiku (nepodnosljiv zvuk) ali posto je ugradjen u kuciste (kao deo kucista) tezak je za vadjenje, mada ja ni ne planiram da ga vadim zbog garancije. Mene zanima da li ja imam pravo da trazim zamenu kucista za neko drugo npr. Cooler Master Storm Scout naravno uz moju doplatu ili povracaj novca ekvivalentan onoj cifri koju sam platio, ili ce to ici u fazonu zamene mi kuciste za isto takvo iste firme (a problem se javlja u preko 50% V9 kucista, nesto su fabricki zasrali)?
 
Poslednja izmena:
Po pravilu, zamenice ti za isto takvo kuciste, a za sve ostalo je stvar dogovora i dobre volje prodavca. Ti si trebao da se raspitas i da razmislis kad nesto kupujes, pa da se onda odlucis.
A drugo, odakle ti podatak da 50% TT V9 kucista ima ovaj problem. Ja nisam primetio ni na jednom. Doduse tvoja prava na zamenu i povracaj zavise i od toga koliko je vremena proslo od kako si kupio kuciste. U prvih mesec dana ne moras da se pravdas mnogo prodavcu, jer na tebi lezi izbor hoces li zamenu ili povracaj novca!
 
Nisam imao kesa za CM Storm Scout pa sam uzeo V9 na brzinu. Na forumima se jako puno njih zali na taj 230mm fan. Kuciste je kupljeno pre dve nedelje tako da cu videti, hteo sam samo da pitam da li vazi da u prvih mesec dana ja ne treba da se pravdam zasto hocu drugo kuciste ili povracaj novca dok god postoji problem sa kucistem?
 
Ja bih svima savetovao da THERMALTAKE kucista zaobidju u sirokom luku jer su nevidjeni plastikaneri. CM i ANTEC jesu malo skuplji ali vredi se protegnuti posto su daleko kvalitetnije odradjeni.
Thermaltake na slikama izgleda najbolje od svih ali uzivo su zivi krsh. Pre bih uzeo neki frontier ili sl. nego bacao pare na thermaltake. Izvinjavam se svim vlasnicima thermaltake-a ali to je moje licno iskustvo sa raznim njihovim modelima koje sam video po prodavnicama.

Pozdrav.
 
Evo ga još jedan specijalac :d
 
Evo ga još jedan specijalac :d

Pricaj ti brate sta hoces ali u odnosu na antec i CM koji su samo malo (citaj MALO) skuplji prosto nemaju sta da traze. A ne znam sta ti podrazumevas pod kvalitetom izrade i svega ostalog. Ja ono sto sam video od skupljih modela thermaltake-a samo sto se nisam slogirao.
Inace ja imam CM cosmos 1000 i uvek se slatko nasmejem kada se setim sta sam vidjao od thermaltake-a u toj klasi cena a da ne pricam o jeftinijim modelima.

Pozdrav.
 
i jel moze nekoliko reci o cosmos 1000 ?
kako te sluzi ?
 
i jel moze nekoliko reci o cosmos 1000 ?
kako te sluzi ?

Cosmos 1000 je jedno od najboljih CM kucista i jedno od najboljih kucista inace.
Sluzi me bez ikakvih problema vec 2 ipo godine. Inace uzeo sam ga cim se pojavio, verovatno neki od prvih primeraka kod nas. Ma sta reci, izrada neverovatna. Stranice (koje su od brusenog aluminijuma) kada se skinu kao da si skinuo vrata od auta a ne od kucista sa sve tapacirungom radi zvucne izolacije. Prednja vrata su od komadine brusenog aluminijuma i to bukvalno debljine skoro pola cm.
A unutrasnjost najvise podseca na unutrasnjost MAC-a, posto ima zatvorene aluminijumske kutijice za HDD i to 6 komada i sve nekako deluje upakovano i sredjeno. Slike me mrzi da postavljam ali ih ima na netu gomila.
Funkcionalno, elegantno, kvalitetno u bukvalnom smislu reci. I samo da kazem da je mnogo bolje odradjeno od cosmos S koje je celo u nekoj sljastecoj plastici.
Jedino sto meni ne odgovara je njegova velicina i zbog toga cu verovatno da ga zamenim nekim manjim CM ali sto pribliznijem cosmos-u. Razmisljam o CM storm sniper. Ali boze zdravlja:D

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Lepo si rekao tvoja iskustva. Svi oni imaju skuplja i jeftinija kucista. Licno imam Armor Jr bez ikakvih problema, tiho, hladno, fino kuciste.
 
Lepo si rekao tvoja iskustva. Svi oni imaju skuplja i jeftinija kucista. Licno imam Armor Jr bez ikakvih problema, tiho, hladno, fino kuciste.

Ma menjaj ga odmah za neki CM ili antec:D
Salim se naravno.
Da, rekao sam licna iskustva. Ali neka ljudi pogledaju thermaltake u klasi do 170e u koju spada CM cosmos 1000 i videce da to ne moze da se poredi.
Pa mislim nije ni cudo kad oni pojedine modele daju sa vodenim hladjenjem u kompletu po nekim neverovatno niskim cenama, to dovoljno govori o njima;)

Pozdrav.
 
Bio sam danas u obilazak nekih IT shop-ova i kada sam video uzivo thermaltake element S, bio sam vrlo prijatno iznenadjen kvalitetom izrade, zavrsne obrade i dizajnom. Jednostavno izrada je savrsena, to treba videti uzivo. Prosto nisam mogao da verujem da je to bio thermaltake. Plastika koja se nalazi na kucistu uopste ne deluje kao neka jeftina plastika tj. nema one sjajne i nedovoljno obradjene plastike kao sa proslih modela vec celo kuciste odaje utisak robusnosti i kvaliteta.
To im je definitivno model koji nema konkurenta u toj klasi cene.
Nisam verovao da cu to ikada izgovoriti, ali element S mi je usao u uzi izbor kucista koje ce zameniti cosmos 1000.
Thermaltake, samo napred u tom pravcu!!!

Pozdrav.
 
Eto vidis :) Ista varijanta i za grafickim kartama i procesorima npr, sta briga ima brenda vec onog ko nudi vise za isti novac.
 
svetaPA prodao si se

:laugh:
 
svetaPA prodao si se

:laugh:

Pa da, mozda tako zvuci. Ali opet kazem da je element S potpuno nov koncept dizajna i kvaliteta izrade koji apsolutno nema dodirnih tacaka sa predhodnim modelima thermaltake-a koji su meni bili jednostavno odvratni. I za ulozeni novac daju trenutno najvise u toj klasi. Ja bih jedino dodao jos dva usb porta sa prednje strane ali sta je tu je, mada ne secam se da sam skoro prikljucio vise od dva uredjaja istovremeno.
Cosmos 1000 nikada ne bih menjao da mi stvarno ne smeta njegova velicina, jer je kuciste No:1;)
Tako da cosmos 1000 jos malo pa ide na dobos:D

Pozdrav.
 
Sacekaj, ti ces sa Full Tower-a ici na Element S?
Posto nemas 100 postova da bi ostavio oglas, javi mi svoju cenu Cosmosa na pp kad budes prodavao kuciste ;)
 
Sacekaj, ti ces sa Full Tower-a ici na Element S?
Posto nemas 100 postova da bi ostavio oglas, javi mi svoju cenu Cosmosa na pp kad budes prodavao kuciste ;)

Ne razumem zasto je to toliko strasno i cudno. Na kraju krajeva element S i nije nesto mnogo manji od cosmos-a (kraci oko 5cm, nizi oko 6cm a sirok je isto kao i cosmos) a vrsi posao identicno kao i cosmos cak mozda ima i bolje provetravanje. Jednostavno nemam mesta gde da smestim cosmos-a, a i brate tezak je ko crna zemlja. A ako mislis da je cosmos full-tower, jeste ali samo po velicini dok mu spoljni rack-ovi idu samo do pola tj. ima ih 5 kao kod obicnih mid-tower kucista a kod element S idu skroz do poda;)
Prava i velika full-tpwer kucista gde spada i cosmos imaju smisla samo ako planiras da u njega naguras minimum tri graficke, bar 4 HDD, neki kuler odvaljen od stene ili vodeno hladjenje...
A ako imas klasicnu konfu (mislim na jednu do dve grafe i tome slicno) nemoj da bacas pare nego uzmi manje kuciste i uzivaj. Ja sam se napalio kao mlad majmun kao ogromno, mocno kuciste (a stvarno i jeste u svakom smislu) i posle godine dana shvatim da sam se presao i da nikada necu staviti vise od dve graficke cak mozda ni te dve, ni vise od 3 HDD..., ali eto priznajem:)
Inace nema frke javljam ti cim budem prodavao.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Ja bih svima savetovao da THERMALTAKE kucista zaobidju u sirokom luku jer su nevidjeni plastikaneri. CM i ANTEC jesu malo skuplji ali vredi se protegnuti posto su daleko kvalitetnije odradjeni.
Thermaltake na slikama izgleda najbolje od svih ali uzivo su zivi krsh. Pre bih uzeo neki frontier ili sl. nego bacao pare na thermaltake. Izvinjavam se svim vlasnicima thermaltake-a ali to je moje licno iskustvo sa raznim njihovim modelima koje sam video po prodavnicama.

Pozdrav.
Da li si nekad video uzivo Thermaltake Armor full tower? Ja ga koristim.Cist kvalitet.Nema plastike kod njega.Koliko para toliko muzike.MOras da preciziras kada dajes savete drugima tako pausalno da ne dovedes ljude u zabludu.
 

Prilozi

  • 1022.jpg
    1022.jpg
    57 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
Cosmos 1000 je jedno od najboljih CM kucista i jedno od najboljih kucista inace.
to mozda u Srbiji, ali nazalost cosmos je daleko od najboljih kucista

jesi video mozda silverstone tj07, lian li x-2000, MM Pinnacle, corsair 800d
 
to mozda u Srbiji, ali nazalost cosmos je daleko od najboljih kucista

jesi video mozda silverstone tj07, lian li x-2000, MM Pinnacle, corsair 800d

eeee.TO!.. lian li x-2000( Canyon 695)..To je prostrano za moju zverku////;)
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zasto je to toliko strasno i cudno. Na kraju krajeva element S i nije nesto mnogo manji od cosmos-a (kraci oko 5cm, nizi oko 6cm a sirok je isto kao i cosmos) a vrsi posao identicno kao i cosmos cak mozda ima i bolje provetravanje. Jednostavno nemam mesta gde da smestim cosmos-a, a i brate tezak je ko crna zemlja. A ako mislis da je cosmos full-tower, jeste ali samo po velicini dok mu spoljni rack-ovi idu samo do pola tj. ima ih 5 kao kod obicnih mid-tower kucista a kod element S idu skroz do poda;)
Prava i velika full-tpwer kucista gde spada i cosmos imaju smisla samo ako planiras da u njega naguras minimum tri graficke, bar 4 HDD, neki kuler odvaljen od stene ili vodeno hladjenje...
A ako imas klasicnu konfu (mislim na jednu do dve grafe i tome slicno) nemoj da bacas pare nego uzmi manje kuciste i uzivaj. Ja sam se napalio kao mlad majmun kao ogromno, mocno kuciste (a stvarno i jeste u svakom smislu) i posle godine dana shvatim da sam se presao i da nikada necu staviti vise od dve graficke cak mozda ni te dve, ni vise od 3 HDD..., ali eto priznajem:)
Inace nema frke javljam ti cim budem prodavao.

Pozdrav.

Pa eto u mom je trenutno vodeno hlađenje (CM Aquagate Max) i to kompletno staje unutra, 3 HDD i 2 x XFX 4830. Sve divno šljaka i to debelo OC-vano, jedino što mi treba viljuškar da bi ga pomerio. Ne bi ga prodao ne znam za koje pare. Sve komponente su prolazne, jedino kućište ostaje (ne baš zauvek, ali barem 3-4 god).

Inače moj ortak je takođe zainteresovan, tako da baci i meni poruku na PMkada se odlučiš da ga prodaš. :wave:
 
Ja kupujem HAF-a tako da sto se mene tice, ne treba mi taj Cosmos...
Inace, full je full, nikad ne bih prelazio na manje kuciste...
 
Thermaltake je nesto kao prva ljubav uvek ga se rado secam Tsunami Dream silver a Corsair Obsidian 800D je opsesija.:guitar:
 

Prilozi

  • 41NTVrQLd7L._SS400_.jpg
    41NTVrQLd7L._SS400_.jpg
    15.8 KB · Pregleda: 127

Prilozi

  • bmw-thermaltake.jpg
    bmw-thermaltake.jpg
    133.1 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
zavisi sta je po tebi prakticnost :)

meni se ovo ne svidja (a i nije uopste jeftino) nista ne vidis, dzaba mi kuciste kada nema prozor da vidis unutrasnjost :)

plus te komore, koliko to dorpinosi zagrevanju komponenti

meni je recimo prakticnije lian li x-2(1)000
 
Ne.Detaljno sam proucio ovo kuciste.Efektivno je.Sistem skrivanja kabala odlican.Sistem odvajanja komponenti je bolje resenje.Tako da sada polako svi prelaze na tu ideju...Ono sto je bitno je da te odvojene komponente se ne hlade same vec postoji linijski kuler koji to odradjuje u toj liniji.Tako ima npr.3 linije hladjenja.Nema mesanja strujanja vazduha.Jer takva mesanja vazduha su uzrok mnogih losih rezultata sa dobrim kulerima.Govorim o SPEDO. A onaj BMW Thermaltake je egzotika za dnevni boravak tako da bih ga kupio...
 
Poslednja izmena:
Lep je na oko ali ovaj veliki Fan je totalni promasaj to ce sigurno vrlo brzo da izadje iz upotrebe ,zatim te pregrade(komore) to nekako izgleda smesno nemoguce je topao vazduh ogranicavati po pregradama jer sustina kucista je brzo oslobadjanje toplote a ne zadrzavanje iste.Dobro provetreno kuciste ne treba da ima toliko ventilatora.:crash:
 
Nazad
Vrh Dno