Šta je novo?

Modovanje Microlab zvučnika i pojačala

Već duže vreme imam samo jedan zvučnik, jer se jedna bananica oštetila i metalni deo ostao unutra.
Osnovni razlog je da ne umem sam da popravim i pitanje da li se isplati jer bih morao nekom da platim rad , kupiti nove kablove i šta sve ide.
Šta da radim i šta da kupim ako se savetuje popravka?
 

Prilozi

  • IMG_20180109_214116.jpg
    IMG_20180109_214116.jpg
    263 KB · Pregleda: 133
  • IMG_20180109_214310.jpg
    IMG_20180109_214310.jpg
    232.6 KB · Pregleda: 124
  • IMG_20180109_214345.jpg
    IMG_20180109_214345.jpg
    230.4 KB · Pregleda: 120
Da li ima neko iskustva ili saznanja kako rade microlab solo 7c bez svog pojačala? Da li je izvodljivo da se eliminiše njegovo pojačalo i da se kutije koriste kao pasivne?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pozdrav drugari!

Imam problem sa SOLO 6c zvucnicima od pre par meseci.
Prilikom paljenja zvucnika se cuje cudan zvuk i nakon njega samo levi (pasivni) zvucnik ima sum (nesto slicno onim smetnjama od mobilnih telefona, samo mnogo slabije).
Da li neko zna u cemu moze biti problem?
Napominjem da pojma nemam o trafoima i pojacalima, pa bi mi i preporuka nekog servisera dobro dosla.

Problem sam snimio i video se nalazi na: https://youtu.be/mNBu_DCWCkc

Hvala unapred!
 
Možda da bude napajanje, što je manje verovatno, ili integralci u pojačavaču, što je više verovatno. Imao sam situacije sa više geniusa 5.1 sistema i par micro lab sa tim problemom i skoro uvek je bilo crklo pojačalo.

Sent fra min SM-G955F via Tapatalk
 
Hvala na odgovoru.
Mozes li da mi preporucis neki servis?

Sad videh lokaciju.
Da li neko zna za neki servis u Beogradu?
 
Poslednja izmena:
Meni bi takođe značila preporuka za neki servis za pojačala.

Moji FC530 zvučnici su počeli da bruje konstantno, pa čak i kad je pojačalo isključeno(ali još uvek pod naponom, tj. dugme za napajanje nije isključeno i svetli crvena led dioda). Redovan zvuk se još uvek čuje ali brujanje baš nervira.
Svučnici nisu produvali, nisu pojačavani i sl., svi bruje, tako da pretpostavljam da je do pojačala.
 
ako si iz bg ja imam lepa iskustva sa mislim leom (bese skymusic) u makenzijevoj,ali nije jeftin,i mislim da ti se nece isplatiti za mikrolabove.ja vec poodavno trazim korektnog jeftinijeg za neku pioneer mrcinu i bar u lokalu ga ne nalazim...
 
Jesam iz BGa, čak mi je i Mekenzijeva relativno blizu posla, ali kao što si i sam primetio ne verujem da su ovi zvučnici vredni nekog većeg ulaganja pogotovo ako za malo veće pare mogu da kupim nove/druge.
Pretpostavljam da je neka glupost u pitanju jer zvučnici rade i emituju zvuk koji bi i trebali da emituju samo uz konstantno brujanje.
 
pazi,ja sam isao davno pa mozda su se stvari promenile,a i bio je specifican kvar u pitanju,koliko se secam dijagnostiku ne naplacuje tj nisi duzan nista dok ne dobijes cenu tako da vredi otici da vidis koliko ce da trazi.ako se odlucis da nosis javi ovde kako si prosao.
 
Meni bi takođe značila preporuka za neki servis za pojačala.

Moji FC530 zvučnici su počeli da bruje konstantno, pa čak i kad je pojačalo isključeno(ali još uvek pod naponom, tj. dugme za napajanje nije isključeno i svetli crvena led dioda). Redovan zvuk se još uvek čuje ali brujanje baš nervira.
Svučnici nisu produvali, nisu pojačavani i sl., svi bruje, tako da pretpostavljam da je do pojačala.
Najverovatnije su otišli elektroliti u napajaju pa čuješ konstantno 100 Hz jer nema dovoljno filtriranja tj. Prolazi ripple od greca u pojačavač.

Sent fra min SM-G965F via Tapatalk
 
Evo da se javim kako sam prošao.
Posle posta nesha_70 zvučalo je kao da kvar potencijalno i nije prevelik, pa sam na preporuku druga odustao od klasičnih servisa za audio opremu i odneo pojačalo kod njegovog prijatelja koji se bavi generalno elektronikom i iako je potrajalo dok sam stigao na red pojačalo je popravljeno a pritom je i Neša bio u pravu - otišli su elektroliti u napajanju.

Hvala svima na preporukama i pomoći!
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko zainteresovan iz Bg, potrebna je zamena jacka na jednom zvučniku, a može i dodatno nešto od navedenog, dampiranje, zamena kablova....?
U pitanju je A6201.

Послато са LEX820 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno