Šta je novo?

Logitech® Performance Mouse MX™

miha

Čuven
Učlanjen(a)
12.01.2002
Poruke
771
Poena
620
19678.1.0.png


http://www.logitech.com/index.cfm/mice_pointers/mice/devices/5845&cl=us,en

Planiram da kupim ovog miša. Izgleda mi kao dobar naslednik ovo MX1000 koga sada cepam - oblik je sličan, receiver je ovaj nano - savršeno za laptop (ne ona budža kao kod MX1000), punjenje lepo rešeno - utakneš micro usb i koristiš miša i dalje.
Još ako onaj DarkField radi - super baš imam stakleni stočić :eyebrows:

Jel imao neko dodira sa ovim? Ili neki dobar review...
 
Doradjeni MX Rev. Nadam se da ima normalan prijem a ne kao Rev, cim ga odmaknes malo od kucista on pocne da secka.
 
Ja sam ga imao na oglasu pre dva meseca, možda i pre... prodavao ga za 60 evra, a prodao za 50.
 
I valja li cemu?
 
Nisam ga otpakovao, ako mi veruješ :) Ali zet kaže da je "super". Pritom, on je pre ovog imao A4Tech, tako da, to njegovo ti ništa ne znači.
 
Interesuje me jel neko uspeo sakriveni taster kod palca da namesti da bude SHOW DESKTOP opcija?
 
Peca valjda koristi ovog misha vec duze vreme :D
Kaze da je super, na staklu radi kao na mat povrsini.
 
jel imaneki nacin kako da proverim stanje baterije bez otvaranja njegovog software-a ili cekanja da se ukljuci posle izvesnog vremena mirovanja
 
dobro da nisi rekao da izvadim bateriju pa da pipnem jezikom!
 
hehehe pa naveo si 2 jedina nacina kako videti status baterije, ne postoji nista drugo osim unimera :D
 
moze da se koristi mis bez baterije samo na usb kabel?ako da da li steti to misu?
 
pa ako radi ne znam sto bi skodilo... ali ne razumem poentu kupovine bezicnog misa da bi ga korisitio na kabl... zasto?
 
Poenta je baš u tome da ti netrebaju rezervne baterije, jednostavno ne misliš kad će se isprazniti, a kad se isprazne, samo nabodeš na kabel, miš se puni a TI RADIŠ I DALJE, imaš miša,.... nije reč o korišćenju na kabel nego o tome da ga koristiš na kabel SAMO kad si zaboravio da ga napuniš, a kad si zaboravio, onda ga koristiš i dalje ali kao žični, radiš a on se puni,... genijalno,...

ja bih ga kupio maltene samo zbog toga,.... da mogu,.. inače mi je daleko do tog budžeta za mouse,....
 
da, to je jedna od stvari zbog koje sam ga ja uzeo ;) dok sam koristio mx1000 obicno je baterija crkavala u sred rada...
 
pitao me neko na pm pa cu da stavim ovde:

- trajanje baterije
sa oko 10-12h dnenvno ide 10-15 dana... ili ~16h dnevno oko 7 dana :) ali o tome se uopste ne razmislja sa ovim misem. kad nestane... nakacim kabl, koristim ga kao zicani 3-4h, iskljucim kabl kad je gotov. nema zastoja :)

- pouzdanost bt veze
nije bluetooth veza. mis ima receiver u paketu. receiver je ono logitech unified cudo... micro... nisam imao problema sa dometom. niti se veza ikad izgubila

- velicina samog misa (gabariti, tezina)
savrseno :) posle mx1000 sam se lepo uklopio. naravno za vecinu miseva ovo je dosta veliki mis

- ponasanje i brzina kursora
bolje nego kod mx1000, definitivno. desi se da mu ponekad zasmeta poneka naslaga na stolu (krastavac vozi se svuda... :p)

- neke zamerke, ako ih ima
jedina zamerka je sto posle ovoga nema nazad... sve je neudobno, neprecizno, itd. ;)

uporedjivao sam sa mx1000 jer sam njega koristio jedno 3-4god...
 
Ocigledno nisi probao g9,to je preciznost.
 
zavisi za sta ga koristi,ja sa revolution,performance i mx air nisam mogao ni jednu igru da igram a u photoshopu,sacuvaj boze,dok mi ovaj G500 odgovara za sve :)
 
ne igram igre.. ;)

a i cudan mi oblik taj g9... i jos ima kabl.. pih :p
 
Koliki ima DPI ovaj mis?
Kad mu promenim u SetPoint funkciju "zoom" dugmeta u "mouse sensitivity" tu dobijem u opciji 1 i 2 da podesim dpi od 100 do 1500.
Kad je "zoom" dugme podeseno bas da bude "zoom" sa kolikim dpi onda radi mis?
Da li radi sa maximalnih 1500 dpi ili radi sa 1000dpi na koliko je na def podesena opcija 1 prilikom promene funkcije "zoom" dugmeta u "mouse sensitivity" ?
Na vise dpi, da li mis trosi vise struje?
 
nadam se da ovaj mis kao i svi do sada nemaju istu sudbinu da im ode taster pa da brljave. Meni je na mom mx revolution crko levi taster, nekada klikce sam dva puta, nekada se ponasa kao desni taster. A treba mi za posao, illustrator, photoshop i da me bas sluzi a ne da ga menjam posle godinu dana.
 
MX revolution se lako da popraviti. Meni je brljavio lijevi taster na njemu i drug mi je stavio mikroprekidač od nekog običnog geniusa. Problem je bio što je taj mikroprekidač bio mnogo glasan te sam mu ponio da mi zamijeni mjesta lijevom i desnom kliku pošto desni mnogo manje koristim. Sve u svemu lagano ga je popraviti a ja sam u međuvremenu uzeo perfomance koji takođe odlično radi i nemam nikakvih problema sa njim.
 
ma nisam imao vremena da se bakcam oko njega. Sredicu ga naknadno hoce drugar da kupi pa kad ga sredim da cu mu. Ma jednostavno levi taster se ponasa kao desni, klikce kad hoce ocistio sam i obrisao sam ga ali nista. Pazario sam novi mx i mogu da kazem da je mnogo bolji od mx revolution. lepse radi, i precizniji je. Meni on odgovara za illustrator, photoshop, maya i tako dalje.Za igrice mora da se iskljuci osetljivos tockica, posto sve leti po ekrau kada pipnem tockic.
 
Meni originalna baterija na ovom misu ne traje duze od 2-3 dana uz svakodnevno koriscenje 12-14h bez gasenja na off dugme kad se ne koristi. Neko u postovima iznad rece da mu u slicnim uslovima baterija traje 7 dana, pa me zanima da li bi zamena sa nekom krstenom baterijom veceg kapaciteta dala vidljivo bolje rezultate
 
mozda sam to bio ja :p evo meni i posle toliko vremena punim na 7-10 dana... ali dosta zavisi kako se koristi komp/mish... kolega ima isti... ali njemu traje baterija 3-4 dana... e sad, on je u photoshopu dosta vremena a ja recimo dosta manje koristim misha generalno...
uostalom vrlo je lako probati vecu bateriju ;)
 
Jedno pitanje...
Da li vama kad se baterija dobro isprazni, tasteri (levi i desni "klik", LMB i RMB) ne rade dobro, kao da se MORA mnogo jako pritiskati (k'o da cedim nesto iz njih) da bi radili?

Ja sam pomislio da mis ne radi kako treba, sad kad ga nakacim na punjenje cini mi se da radi dobro, kao da mu je falilo struje da bi radio...
 
Da probudim temu opet...

Da li vam crkavaju tasteri?
Da li imate problema sa klikom, da nece na lagan klik da reaguje vec morate jako da pritisnete a i to je problem ostvariti cesto.
Levi taster bas pravi problem, ne moze da se igra WOT, ne mogu da pucam... a desni pravi problem u toliko sto nece nekad da resaguje i ne mogu "zakljucati" nisan na metu...
Da li je neko imao ovakav proble?
Ovo ide sutra u servis ili jos bolje prodavcu...
 
Kod mene za 5 mes. koliko ga imam nema problema,svaki dan ga koristim ali ne za igre.;)
 
Treci na kojem crkava levi klik posle godinu dana :( ..... Nisam igrac ali svakodnevan i dugotrajan rad u PS .... ince savrsen mis ali bre ...necu vise da se sekiram .... Kupio nedavno Gygabite M9 Ice , djubre neopevano .... G602 Logitech uzimam i nadam se da se necu zeznuti
 
Nazad
Vrh Dno