Šta je novo?

2.1 ili 2.0

DjomlaMrak

Cenjen
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruke
68
Poena
159
Skrpio sam neku kintu i razmisljam da kupim neko pristojno ozvucenje. U pitanju je cifra do 200 eura. Znam da za te pare izbor vec poprilichno sirok kada su u pitanju 2.0 ili 2.1 zvucnici.

Dakle interesuje me Koje zvucnike ( najradije 2.1. ) da pazarim za tu kintu ( vi preporucujete? ) i zasto.
Sta imaju od specifikacija, upravljac, snaga, kvalitet, izgled.
 
:eyebrows:
 
ja, da imam logitech z5500 , ne bih to iznosio u javnost. :)

Objasni mi sta ti se ne svidja na njima. Imao sam ih, prodao jer vise ne koristim 5.1 oko kompa i uzeo HiFi stereo samo za muziku. Filmove ionako gledam samo na A sistemu. Z-5500 ima izuzetan zvuk u svom rangu, sa ugradjenim decoderima i dig ulazima. Sa losim zvucnim kartama, lose zvuce tek sa X-Fi rangom mogu propevati. Za te pare moze se naci bolji stereo ali ne i 5.1 sistem. Ko ih je cuo zna o cemu pricam.
 
ju , ju , ju !
ko se to nama iznervirao ?

- lousy bass + white noise , eto sta im fali po stoti put,
i da ne oftopikujemo vise .
 
da ne kenjas tj da ot-ujes vise ;)

Lepo sam rekao da mi znamo koje su mu mane ali ne vidim razlog da ti to ponavljas toliko puta osim ako ti namera nije druge prirode ... ili iz nekog razloga zavidis ... mozda da pogledas seriju na FOX-u pa da se konsultujes sa Mikijem Manojlovicem ;) ili da ti ugovorimo na nekom drugom mestu :)
 
Poslednja izmena:
a mene gde ima da se kupe cvarci i kavurma...

logitech je super, jer, uz sve mane, u klasi nema nikakvu konkurenciju .
nadam se da smo zavrsili diskusiju o tom divnom sistemu.

a razlog i jeste bio da vas malo iznerviram ;) .

... i jeste, zavidim vam.
 
Poslednja izmena:
Nisi ti nikog iznervirao

a razlog i jeste bio da vas malo iznerviram

Zbog ovog sam ti napisao i prvi post i rekao ti da tome nema mesta tj da trujes temu bezveze, ako imas cime da se ponosis i mislis da znas nesto onda povedi racuna o momentu argumenata a ne samo o njihovoj valjanosti.
 
Za svoju cenu ja mu ne vidim mane. Kad se pogeda sta sve nudi, opcije koje poseduje, kvalitet zvuka u 5.1 rezimu koji pruza def je bez premca u svojoj klasi. Kazes bass nije dobar, meni se svidjao mozda treba bolje da se pozicionira. White noise, koji je izvor bio? Ne secam se bele buke.
 
Kod mene nikada ne krče niti proizvode bilo kakve strane zvuke od mobilnog ni od bilo čega!
 
Poslednja izmena:
Držim mobilni na noćnom stočiću a zvučnik aktivni je udaljen ne više od 50-60 cm i sve je ok!
 
Poslednja izmena:
Solo 2 kod mene. Sad sam slao i primao poruke i cule su se smetnje. Ranije veceras kad mi je zvonio telefon, a nakon toga sam i ja pozivao, nije hvatao nikakve smetnje. Svo vreme sedim ispred kompa, a telefon stoji ispred desnog zvucnika. Cudno ti bilo ili ne, tako je bilo.
 
Malo offtopica... nekidan sam uzeo audigy 2 i uopste ne provaljujem razliku izmedju nje i integruse (ac97) na microlab fc330, probao sam razne kvalitete od v2 do flaca i sve mi zvuci isto. Skroz sam zbunjen...

Jel ima neka pesma na kojoj je razlika u zvuku izrazenija (pretezno slusam rock), na sta trebam da obratim paznju?

Koristim kx drajvere, evo dsp podesavanja , a muziku slusam preko foobra.
 
Malo offtopica... nekidan sam uzeo audigy 2 i uopste ne provaljujem razliku izmedju nje i integruse (ac97) na microlab fc330, probao sam razne kvalitete od v2 do flaca i sve mi zvuci isto. Skroz sam zbunjen...

Jel ima neka pesma na kojoj je razlika u zvuku izrazenija (pretezno slusam rock), na sta trebam da obratim paznju?

Koristim kx drajvere, evo dsp podesavanja , a muziku slusam preko foobra.

То је због KX драјвера нађи youp-pax последње драјвере забоди и решићеш проблем.

http://www.driverheaven.net/youp-pax-drivers/
 
Poslednja izmena:
Solo 2 kod mene. Sad sam slao i primao poruke i cule su se smetnje. Ranije veceras kad mi je zvonio telefon, a nakon toga sam i ja pozivao, nije hvatao nikakve smetnje. Svo vreme sedim ispred kompa, a telefon stoji ispred desnog zvucnika. Cudno ti bilo ili ne, tako je bilo.

ne znam za solo zvucnike ali pretpostavljam u cemu je stvar.
Ja sam vec spomenuo da imam HiFy kutije starog hsr-a.
Neko mozeda zna sta je to matoro je boga oca.

Elem. Kada je mobilni bilo gde OKO njega ne stvara smetnje makar bio i pored.
Ali je stvarao smetnje kada je bio IZA njega.

Sta je problem? Raspored izolacije. Cesto kod stereo zvucnika ne stavljaju sundjere pozadi. (ovde kod mog su bili sundjeri. )

Samim tim sve smetnje se nisu prostirale nigde sem od pozadi.

Dakle verovatno je u tome fora.
Pretpostavljam da je na solo zvucnicima slicna prica sa rasporedom izolacije.
 
Ne pomaze u solo modelima nikakva izolacija. Kod mene su dampirane naknadno kutije i mobilni im i dalje pravi smetnje. Nije to neki problem, moze cak da bude prednost, znate kad ce neki sms ili poziv pre nego sto se on dogodi. :)
 
Kupujem kao poklon 2.1 sistem i izdvojio bih do 4-5k din. Jedan od uslova je i daljinski upravljac, a cini mi se da ga vecina sistema ne poseduje (barem ne u ovom cenovnom rangu). Vidim da se ovde dosta pricalo o microlab ali iskljicivo o solo seriji. Malo sam potrazio i nasao sam ovo http://www.grappologroup.com/oprema...-930-2.1-speakers-black-wooden/SPK0176A00000/

Imate li neka iskustva sa ovim modelom ili mozete da mi prepoprucite nesto drugo, nevezano za proizvodjaca, a da je kvalitet solidan za tu cenu.
 
Takodje mi je potrebna preporuka za 2.0 ili 2.1 sistem, cene oko 30e, koji bi se koristio u manjoj sobi.

Posto kupujem kao poklon obraticu paznju i na dizajn (nadam se da ce biti vise predloga :))

Unapred zahvalan, Milan.
 
Nazad
Vrh Dno