Šta je novo?

[TV] Samsung PS50-B530 moj utisak

Editovao sam gore post da bih bio jasniji.
Svakako se isplati uzeti ga - panasonic 50X10Y je oko 100k.
 
Napišite koja podešavanja imate za same tv modove, kao i kako je podešena veza PC-TV.

ja na Ati 2600XT držim 1920x1080x60Hz.
 
Poslednja izmena:
Slika više titra kada se menjaju slabo osvetljene scene na 50 Hz.
I DVD player sa hdmi Philips 5990 daje signal u 1980x1080@60Hz.
 
Ma meni slika titra kod svetlih delova slike... na 50, 60 i kako god podesio... doduse i ja sam freak posto to niko nije primetio dok ne bi potrosio pola sata objasnjavajuci sta i kako da se gleda ;)
 
ooo jako zanimljiva plazmica :)

lep review
 
i meni je na samsungu P2470hd u kombinaciji sa 9800gt, slika 1920x1080 60hz
 
Evo da i ja postavim jedno pitanje posle ovih par hiljada sati :d Ne znam da li se ovo dešava i kod ostalih koji imaju b530: kad je tv isključen posle nekih 3-4-5-8 sati čuje se zvuk kao da se pali, ono klik-klik – zatim se ništa ne dešava narednih 10-15 sekundi, a nakon toga se opet čuje klik-klik i to je kraj. Otprilike kao da hoće sam da se uključi pa onda posle par desetina sekundi ili manje opet se sam 'kao' isključi. U tom trenutku se ništa na ekranu ne dešava niti postoji šansa da neko dira daljinski, a mislim da nema duhova u kući :trust: Ovo nije ništa fatalno, niti vidim da utiče na tv nekako, ali me kopka pa se pitam koji mu je, a nisam ostao ispred crnog ekrana da čekam i merim koliko često se to dešava. Neka iskustva?

Imam još jedan grdan problem, pizdim već nekoliko dana. Naime, u pitanju je zvuk koji sa tv preko Anyneta treba da ide na zvučnike homecineme samsung. Dakle, kad uključim tv trebalo bi da mogu da slušam zvuk preko zvučnika od kućnog bioskopa, ali to nikako ne funkcioniše. Veza je hdmi kabl iliti HDMI1, a druga veza je isto hdmi samo PS3 na HDMI2. E sad, kad uključim ovaj nesrećni Anynet nestaje mi meni za sound na redovnom meniju samsung tevea. Podesio sam sve po manualu ali kad prebacim na daljinskom (bilo kom pošto je anynet) na TV samo vidim sliku, nema zvuka. krastavac, ne znam kako drugačije da objasnim, ako neko ima rešenje nek kači link ili objasni u 3 koraka, mislim da nije toliko komplikovano ili sam ja ispritiskao 143571 opcija pa ne radi... hvala unapred.

Inače prezadovoljan sam kupovinom, tv je odličan od gaminga do BR, od divx do SD signala. Sve šljaka. Ne znam postoji li i dalje ona akcija u TM. Kao što reče zava posle nekog vremena slika još potamni. IR se dešava ali nestaje posle nekih minut do dva nekog drugog kanala. Valjda je to kod svih plazmi slučaj. :whip: pozdrav !
 
Evo da i ja postavim jedno pitanje posle ovih par hiljada sati :d Ne znam da li se ovo dešava i kod ostalih koji imaju b530: kad je tv isključen posle nekih 3-4-5-8 sati čuje se zvuk kao da se pali, ono klik-klik – zatim se ništa ne dešava narednih 10-15 sekundi, a nakon toga se opet čuje klik-klik i to je kraj. Otprilike kao da hoće sam da se uključi pa onda posle par desetina sekundi ili manje opet se sam 'kao' isključi. U tom trenutku se ništa na ekranu ne dešava niti postoji šansa da neko dira daljinski, a mislim da nema duhova u kući :trust: Ovo nije ništa fatalno, niti vidim da utiče na tv nekako, ali me kopka pa se pitam koji mu je, a nisam ostao ispred crnog ekrana da čekam i merim koliko često se to dešava. Neka iskustva?

!

Treba da isključiš neki auto update jer TV pokušava preko kabla da izvrši update. Ne mogu da se setim tačno u kom delu menu-a . Ima objašnjeno u nekoj od tema na NANI-jevom forumu pa pogledaj ako te ne mrzi. Pozdrav!
 
EDIT - nije stucked pixel vec zrnce prasine izmedju stakla i panela.

Takodje sam primetio na sredini ekrana mali grumen prasine zalepljen sa unutrasnje strane stakla koji se vidi kad zna gde da se gleda na beloj ili nekoj drugoj svetloj pozadini. Da li si ti resio problem ili si naucio da ga ignorises? Kako uopšte rešiti ovo? Mislim da nije razlog za reklamaciju ali nije ni lepo znati da je tu na novom relativno skupo plaćenom televizoru.
 
Poslednja izmena:
Takodje sam primetio na sredini ekrana mali grumen prasine zalepljen sa unutrasnje strane stakla koji se vidi kad zna gde da se gleda na beloj ili nekoj drugoj svetloj pozadini. Da li si ti resio problem ili si naucio da ga ignorises? Kako uopšte rešiti ovo? Mislim da nije razlog za reklamaciju ali nije ni lepo znati da je tu na novom relativno skupo plaćenom televizoru.

Jeste osnov za reklamaciju. Isto kao da ti je izgreban ram, display ili tako nesto. Ako ti ne smeta pre je osnov za popust na ostecenje. Ako si ostetio ambalazu u kojoj je stigla, pre ce ti umanjiti racun nego zameniti... ili ce ti zameniti nekim izlozbenim modelom koji prihvatis...
 
Uzeo sam ga za 85k u TM bog me pogledao.

Jedno pitanje u kom formatu je built date??

dan-mesec-godina ili mesec-dan-godina

izgleda da je ladno displaj napravljen na moj rodjendan
 
Pise na pocetku teme, kupljena 2009. To je ta ista.
 
Sad vidim :) gledam broj radnih sati, pa poredim sa situacijom kod mene...doduse LCD, tv je star ~4,5 god a "presao" je 15700h
 
Jel ima negde repair manual ili uputstvo kako da skinem prednji okvir sa zaštitinim staklom, nakupila se neka prašina sa unutreašnje izmedju stakla i samog plazma ekrana pa bih da očistim to - vidi se na jednobojnim pozadinama i nervira.

Edit: izgleda da je to ćorav posao, staklo i plazma panel su navodno zalepljeni jedno za drugo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno