Šta je novo?

[TV] Samsung PS50-B530 moj utisak

alupen

Cenjen
Učlanjen(a)
13.08.2009
Poruke
19
Poena
154
Ovo je c/p sa 'Šta da kupim od tv-a...' čisto da ljudima bude preglednije, a nadam se da će nekome i pomoći :)

Evo ovako: nema tu još da kažem ’dužeg’ korišćenja, tek nekih 100-150 radnih sati od kojih sam ja bio uz tv nekih 7-8 i recimo 3 paljenja. Ja sam prešao na ovu plazmu posle milion postova pročitanih na našim i stranim forumima, nekako sam došao do zaključka da je plazma pravi izbor za mene ili za bilo koga ko nema želju da kači TV na PC i vice versa. Pre ovoga sam imao LCD 32’’ Samsung HDready i posle njega kad pređeš na ma koji 50’’ kao da si prešao sa stojadina na bugatija. Osećaj je neverovatan i sad mi ni malo nije žao što sam išao na 50 inča, da sam imao para išao bih na 58 (imao sam dilemu da li ovaj 50b530 ili pana 42g10) uz to napominjem da tv gledam sa nekih 1.5-2.5 metara maximalno i da nemam nikakvih problema sa blizinom i dijagonalom ( http://s3.carltonbale.com/resolution_chart.html ). U toku poseta radnjama sa tv-ima u Novom Sadu, Beogradu i Subotici shvatio sam da većina prodavaca nije upucena u daljinu gledanja i ’haj definišn’, tipa: to vam je preblizu, gde ćete vi staviti taj televizor, biće ko u bioskopu u prvom redu i slično. :mad: Uostalom ti ljudi su generalno bili toliko nadobudni i u krajnju ruku mrzovoljni i bezobrazni da posle malo priče kada tražite da isključe demo disk i prebace na SD signal prevrću očima ili ne daj bože da tražite da postave dve plazme jednu pored druge da mogu da uporedim sliku.:smash::smackbum:
Razlike između b430, b530 i b550 negde kažu da su ogromne negde kažu da su samo u ulazima, zavisi od tržišta za koje se isporučuju ili ne znam više – pročitao sam gomilu postova o ovome. Negde kažu da imaju potpuno drugačije procesore slike, drugačije čipove itd. Šta znam, nisam imao priliku da poredim b430 i b530, 550ku nisam mogao da nađem ni u jednoj radnji, sve u svemu ostao sam u ubeđenju da je najveća razlika između 430 i 530 FullHD, a 530 i 550 u nekoliko ulaza u korist 550.
Što se tiče sadržaja koje gledam ili koje puštam preko PS3 konzole to su raznorazne stvari iliti puštam sve: od originalnih BluRay diskova, preko BD, HD, DVD ripova, igram igre (možda je bolje reći: igraću igre jer se još uvek plašim da stavim SF ili GT zbog hudova energije ili prolaznog vremena), ostatak vremena žena gleda nešto očajnog kablovskog SBB programa na veoma lošem signalu koji čekam da stave neki pojačivač već 2 meseca ili da me prikače na IPtv već više pa da vidim šta ću zadržati uopšte.
Sve u svemu, ja sam priličan laik u celoj ovoj priči, sve ovo što kuckam je čisto subjektivni utisak i neću reći da imam najbolji televizor na svetu. Svestan sam panela koji sam uzeo, hteo sam 50’’ Panasonic sa G10 panelom, to je bilo previše para, sad se ganjama sa formiranjem ekrana zbog IR i Burn ina, hteo sam full hd da bi mogao da vidim Predatoru bubuljicu na Bluray disku i da kad igram brze igre nemam osećaj da mi igrač malo kasni ili treperi u prostoru, kao da zapinje. Još uvek se formira ekran, mislim da ću početkom sledeće nedelje navršiti 300 radnih sati i onda će uslediti neka podešavanja. Jedno sam sigurno: ko god gleda ovakve televizore na DYNAMIC modu, a da nema 16 reflektora uperenih u ekran, taj nije normalan. Slika na dynamicu je veoma loša, boje su prenaglašene, preoštre, napadne, bole oči... Mislim da je optimum movie mod ili standard, o tome su ljudi već pisali ovde i to se pokazalo kao tačno. Na kraju utisak moje žene koja je kukala kad sam uzeo LCD 32’’ jer je govorila da je slika u odnosu na stari crt tv znatno lošija tj. mrljava i nejasna čak i u 4:3 veličini sa perfektnim kablovskim signalom. Sa ovom plazmom oduševljena je slikom kablovske televizije sa veoma lošim signalom. Na kraju kažem ja sam ganjao kao i svi vi ovde raznorazne opcije tipa: dal je 600hz subfield drive, šta to znači za panasonic šta kod samsunga, ovaj kontrast, ono osvetljenje, features, skači na av forum, pitaj ovde pitaj onde, čitaj review, gledaj ocene, kakav daljinski (e daljinski je stvarno kinez od 30 dindži, no sreća radi i sa svim ostalim samsung daljinskim xD), koliko struje troši, formiraj ekran, drži panel dal je neo PDP ili ’samo’ PDP, pitaj komšiju, idi po radnjama sa retardiranim prodavcima... itd itd... Sve ovo je verovatno doprinelo tome da kažem da sam uzeo tv koji mi treba, da sad ne moram da kažem mogao sam ovo ili ono, već da je to- to i da stvarno nemam ni trunke predomišljanja posle kupovine. TV ima svoje nedostatke ali koliko ga ja koristim mislim da će da paše u nekoliko narednih godina ako ne i više pozdrav svima ako još nekog nešto interesuje neka pita...

A imam i ja nekoliko pitanja za zava1974 ili ko već ima pokoji odgovor ili iskustvo - svi konstruktivni predlozi, linkovi i uputstva su dobrodošli :)

Break in ili kako ga već ko zove radim na custom zoomu nemačkog RTL-a, čini mi se da na njemu ima najmanje statičnih slika, filmovi su sinhronizovani, nema titla, zumirano je tako da nema ni crnih barova, e samo me interesuje jel obavezan 'sneg' da ostavljam noću ili da ostavim da piči RTL non stop? U početku sam sa PS3 puštao jedan film na repeat takođe na zoomu, ali mi se čini ova varijanta sa RTL-om mnogo bolja. Contrast, Brightness su na 48-49, slika na standard, mada kad sam 1-2 put prebacio na dynamic ispale mi oči od blještanja i grozote slike koja se nekako pojavila kockasta i izuzetno loša. Jel ima ovaj tv neka custom podešavanja posle 200-300 sati rada -- kao neki optimum na kome treba da radi? Mislim na kontrast, osvetljenje,gama itd...??
 
Poslednja izmena od urednika:
Našao sam nekoliko stvari na avforums. Neko je tamo spominjao avS forum i av forums, mislim da su ovo dve različite stvari i da ne važe iste stvari za USA i UK iliti EU.

evo LINK za neke stvari u vezi sa kalibracijom B530. Uglavnom sve se svodi na to koliko je osveteljena soba u kojoj stoji tv i za šta se generalno koristi (npr. ako igraš COD treba ti jači brightness zbog mračnih ćoškova u igri). Dakle, ne postoji BEST podešavanje koje će da paše svakom oku. Osvetljenje u sobi se razlikuje, ukusi za sliku se razlikuju - neko voli da ga podesi da sve blješti ko novogodišnja jelka pa kad dođu komšije da ima šta da se pokaže - za sve pare, sve na max :crash:

Nisam još siguran za ovaj service menu i šta tamo ima da se podešava niti da li ovaj model o kome englezi pričaju ima ikakve veze sa modelima koji se prodaju u Srbiji? Ali je neverovatno koje akcije imaju :zgran: najjeftinija ponuda koju su dobili je oko £550 što izađe oko 60k dinara :trust: a kod nas ga nema ispod hiljadu evara :lupko:

evo par stvari što sam izvukao iz linka odozgo:

depends what the light is like in your room/surroundings.

during day time, natural sun light is around 4500 K so using the "standard" (i.e. cooler colour) feels better to the eye.
if you are using warm white interior lights, then use warm or warm2. as for movie/no interior lights.
i turn the sharpness right down because it makes characters' eyes unnatural. (the light reflected from the eye will be too sharp)
colour, again, turn it down, get a scene with alot of orange, red objects, and turn it down until you can see the details (out fo the box, the colour is way over blown)
PS: this is when you dont have calibration equipment.
##################################################
* With the TV in standby, press the {INFO} {MENU} {MUTE} {POWER} buttons on the remote.
* The TV will turn On with the Service Menu displayed.
* Press the {POWER} button to exit the Service Menu.

when i go into it I cannot find the 'hours used'

also it P.mode to dynamic, and when i changed it back to movie, im sure the settings of Movie have changed now (make a note of your picture settings before you go into it, just incase it does this to you also) depends what the light is like in your room/surroundings.

aj ljudi kopajte malo kome je stalo :)

EDIT: evo još jedan koristan LINK za b551. Ima stvari za podešavanja, ali me sad brine ovaj 'flickering' koji spominju, čini mi se da sam ga spazio juče, nije ništa strašno ali nije ni prijatno za oči :/
 
Poslednja izmena:
Pozdrav i neka te dobro sluzi TV.
Sto se tice prvih 200 sati odma da ti kazem neka bude 300 :).Ne ozbiljno,mislim da za Samsung treba malo vise nego za Panasonic.Tako sam bar stekao utisak.Mozes da ostavis u loop neki film koji naravno nema one crne linije gore i dole.
Sada posle vise od 600 sati (skoro da ga i ne gasim) slika je malo jaca,kao da je posvetlela.Smanjio sam kontrast za 10 i gamu stavio na -2.To je sve na standard modu.Sve je iskljuceno, dinamic contrast, edge enhancer....tog tipa jedino mi je black tone na darker.
Tako da je to to.Ako imas nekih pitanja javi,a ako iskopas nesto zanimljivo javi.
 
Jel moze neko da kaze da li ima razlika u Full hd rezoluciji sa kompa na Full hd LCD i Plazmi u prikazu slike...?
Danas video PS50-B551 uzivo,bela boja je drasticno slabija u odnosu na LCD,neki HD demo snimak isao...ista prica i kod PS50-B430.
 
Pa nista novo, koliko je plasma bolja u prikazu crne boje od lcd-a, toliko je i losija u prikazu bele. Takva je jednostavno tehnologija, ne mogu oni nista da ucine povodom toga.
 
Samo da izfilozofiram prethodni post: plazma ima dublju (intenzivniju) crnu boju u odnosu na LCD dok je bela boja kod LCD-a svetlija,intenzivnija (manje ili vise u zavisnosti od kvaliteta modela na kome se gleda).

U nastavku cu pokusati da odgovorim na Jerry-jevo pitanje...

Koja je bolja, crna ili bela i na kom panelu plazma/lcd je krajnje individualna stvar.
Svi cemo se sloziti da je dubina crne (izmedju ostalog) izuzetno znacajna za sto verniji,bolji prikaz slike na TV-u bilo da je LCD ili plazma.Takodje je bitan i intenzitet bele boje.
Kako ce sve to nekome izgledati iskljucivo zavisi od dozivljaja samog posmatraca.
Konkretno meni ne lezi narocito slika sa lcd-a.Prvenstveno iz razloga sto ima (po meni) malo drecaviju,jacu sliku generalno od plazme.Bela mi je krajnje neprirodna i isijava previse,posebno kad se gleda u prilicno zatamnjenoj prostoriji.Samim time i crna deluje prilicno isprano sto opet dovodi do degradacije celokupnog utiska.Pisao sam vec da sam pokusao da prilagodim sve to na neki meni prihvatljiv nivo ali sam za rezultat dobio po malo isprane boje bez narocitih detalja u slici (a bas u tome bi lcd trebalo da blista)
Generalno je slika bila inferiornija u odnosu na plazmu.Ne preterano ali jeste.
Kod plazme mi je situacija za nijansu bolja.Jako dobra dubina crne,bela koja je veoma prirodna i ugodna za moje oko i boje koje su vise nego dobre, nenametljive, prirodne.
U svakom slucaju da ne bude zabune,mom oku vise prija slika sa plazme nego sa LCD-a.
Licno smatram i vidim da je za nijansu veca detaljnost kod LCD-a iskljucivo u fullHD-u nego kod plazme.Ne zelim apsolutno da ulazim u polemiku kako to neko vidi,ja to vidim tako.

I konacno Jerry TI treba da pogledas i sam procenis gde je slika na fullHD-u po tebi bolja,na LCD-u ili plazmi uzimajuci u obzir recimo kvalitet panela,cenovni rang i uslove pod kojima gledas.
I sam izvodis zakljucak da ne moze da se kaze konkretno koji je panel bolji za fullHD jer je previse promenljivih i subjektivni je utisak svakog od nas drugaciji.Sta je za koga bolje i pod kojim uslovima ostaje nasim ocima da ispricaju. :wave:
 
Poslednja izmena:
Slika na tv-u je na standard modu, kablovski signal SBB je dosta loš trenutno. Tv je na ovoj poziciji trenutno samo zbog break in-a, a do kraja meseca ili početkom decembra seli na svoju pravu lokaciju... Uglavnom poenta je razdaljine od ekrana. 95% vremena sedim na fotelji ispred tv-a i nemam problema sa veličinom ekrana. Još jedna stvar, na podu pored stoji 32'' LCD Samsung pa sam probao i njega da uvatim čisto da se sad 'na suvo' vidi razlika između 50'' i 32'' :) pozzz

p.s. malo je sve na vrat na nos ali krastavac selidbe su čudo :d

http://i354.photobucket.com/albums/r410/moochyzzzzz/IMG_0560.jpg
http://i354.photobucket.com/albums/r410/moochyzzzzz/IMG_0561.jpg
http://i354.photobucket.com/albums/r410/moochyzzzzz/IMG_0562.jpg
http://i354.photobucket.com/albums/r410/moochyzzzzz/IMG_0563.jpg
http://i354.photobucket.com/albums/r410/moochyzzzzz/IMG_0564.jpg
http://i354.photobucket.com/albums/r410/moochyzzzzz/IMG_0566.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
'Fala :)

Evo i ja da se prijavim :D
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    106.2 KB · Pregleda: 771
Popreko me gledaju ukucani, kanali nisu na svom mestu, ruznija im je slika
(krsh cable tv operater - radijus vektor + stari tv je bio sony trinitron crt tv 100hz koji je dosta tih brljotina sa catv brisao) :)

Pohvale za Philips 5990 koji preko hdmi kabla radi upscaling dosta dobro pa i obican divx ne izgleda lose.

Toliko o utiscima za sad posle cca 2h.
 
Ček, ček, ipak si uglavio 50" u ormar? :d Vidim ja da neće ništa da ostane od tih 530ki za 90kdin... Predlog - sakrij Sonija i ne daj im da ga pominju nekoliko dana, ko se istrči, za kaznu gleda neki HD u punom trajanju kao lek. :-devil-:

EDIT: sad tek bolje pogledah sliku i vidim da si pomerio napred ispred one gornje police pa je uspeo da stane. Čestitke na kupovini.
 
Poslednja izmena:
Menu-Setup-General-Melody
 
Prva stvar koja me nervira:
glupavi shutdown/poweron ton koji tv smatra da je lepo kad otpeva :) Kako se gasi?
Takodje, kako se ulazi u servisni meni?
Sta da radim u prvih 200-300 sati :d (a sve sam citao, i sad kad treba da primenim, pozaboravljao :))

imaš u meniju negde kako se gasi.. mislim da je u audio -- nisam sad kraj tv-a, ali mislim da je u audio opt negde. Servisni meni imaš kombinaciju tastera negde gore ima mislim da sam u prva 2-3 posta i to napisao...

što se tiče prvih 300* sati break in-a najbolje ti je da ga uzumiraš i staviš na nemački RTL i da pegla narednih 2 nedelje non stop. Makar sam ja tako uradio, a RTL švapski nema puno statike, kvizova i nemaju titlove na filmovima ;)


edit:

* With the TV in standby, press the {INFO} {MENU} {MUTE} {POWER} buttons on the remote.
* The TV will turn On with the Service Menu displayed.
* Press the {POWER} button to exit the Service Menu.
 
Poslednja izmena:
Kao prvo cestitam na kupovini plasme, dobar si izbor napravio sa B530, sad si miran neko vreme :D

Kako ne mozes da nadjes gde se gasi taj sound? Kod mene je Menu>Setup>Melody>Off.

edit:

Evo sad sam potrazio na netu, trebalo bi da je ovo: Menu--> Setup--> External Settings--> Melody
 
Poslednja izmena:
Kupio sam hdmi kabl od 15 metara i povezao TV sa PC.

HD (720p) materijal izgleda odlicno na tv. U 1080p nemam nista pa nisam mogao da probam. :)

Sada naravno imam par pitanja jer nista ne znam :) :

Kako da dobijem audio na tv preko hdmi kabla - koristim Ati HD2600XT + dvi to hdmi adapter

Pojavio mi se je jedan stucked pixel - crveni. Da li da pokusavam da ga normalizujem onim java programcicem ili ce sam od sebe da se ugasi (ili nece nikad)? EDIT - nije stucked pixel vec zrnce prasine izmedju stakla i panela.

Za playback koristim media player classic 1.3.nesto
Codeci su K-Lite_Codec_Pack_540_Full
Jel to ok?
 
Poslednja izmena:
Kako da dobijem audio na tv preko hdmi kabla - koristim Ati HD2600XT + dvi to hdmi adapter

Prvo na PC moraš da izabereš onaj ATI-jev HD.... za default audio device a na TV-u izabereš u principu bilo koji HDMI a ako izabereš onaj HDMI/DVI nemoj da napraviš grešku kao ja pa mu u meniju TV-a daš ime PC-DVI jer tada nema zvuka nego izaberi samo PC i treba da radi.
Ja koristim BS player i neki Shark007's codec pack za win7 i nemam nikakvih problema.
Pozdrav!
 
Ati HD audio rear output, tako se zove kod mene. Nemam zvuk. Hdmi-DVI koristim, nisam nista renameovao. U svakom slucaju nije ni mnogo bitno, povezan mi je PC i sa pojacalom, gde je mnogo bolji zvuk nego na tv. Hvala.
 
Znam da je preko pojačala bolje ali uvek ima onaj "crv sumnje " zašto ne radi.
Koji su ti drajveri, ja imam 4850 karticu i 9.9 drajvere ali mislim da se ne zove Ati HD audio rear output kao kod tebe, tek ću večeras biti kući pa mogu pogledati. Probaj i neki drugi HDMI zza svaki slučaj.
 
Poslednja izmena:
Znači kod mene je ATI HDMI output i moraš imati ATI High Definition Audio Device u Device manageru.,)
 
ATI High Definition Audio Device
ali ja koristim Audigy sa kx driverima, da bih imao odvojeno audio sa tv kartice i video playera.
Iako ne nameravam da se bavim time vise, zanima me samo da li si ti spojio hdmi sa pc na hdmi-dvi na tv?
 
Da spojio sam ga na taj HDMI iako sam probao i na drugi i radi bez problema. Ovaj je ustvari namenjen za kartice koje idu direktno sa DVI na HDMI (bez konvertora DVI na HDMI) i tada se prenosi samo slika a zvuk se prenosi posebnim kablićem koji se spajau na audio konektor pored tog HDMIa.
 
Poslednja izmena:
Jos korisnickih opisa:

Evo ovako: nema tu još da kažem ’dužeg’ korišćenja, tek nekih 100-150 radnih sati od kojih sam ja bio uz tv nekih 7-8 i recimo 3 paljenja.
Ja sam prešao na ovu plazmu posle milion postova pročitanih na našim i stranim forumima, nekako sam došao do zaključka da je plazma pravi izbor za mene ili za bilo koga ko nema želju da kači TV na PC i vice versa.
Pre ovoga sam imao LCD 32’’ Samsung HDready i posle njega kad pređeš na ma koji 50’’ kao da si prešao sa stojadina na bugatija. Osećaj je neverovatan i sad mi ni malo nije žao što sam išao na 50 inča, da sam imao para išao bih na 58 :d (imao sam dilemu da li ovaj 50b530 ili pana 42g10) uz to napominjem da tv gledam sa nekih 1.5-2.5 metara maximalno i da nemam nikakvih problema sa blizinom i dijagonalom.
U toku poseta radnjama sa tv-ima u Novom Sadu, Beogradu i Subotici shvatio sam da većina prodavaca nije upucena u daljinu gledanja i ’haj definišn’, tipa: to vam je preblizu, gde ćete vi staviti taj televizor, biće ko u bioskopu u prvom redu i slično. Uostalom ti ljudi su generalno bili toliko nadobudni i u krajnju ruku mrzovoljni i bezobrazni da posle malo priče kada tražite da isključe demo disk i prebace na SD signal prevrću očima ili ne daj bože da tražite da postave dve plazme jednu pored druge da mogu da uporedim sliku.

Razlike između b430, b530 i b550 negde kažu da su ogromne negde kažu da su samo u ulazima, zavisi od tržišta za koje se isporučuju ili ne znam više – pročitao sam gomilu postova o ovome. Negde kažu da imaju potpuno drugačije procesore slike, drugačije čipove itd. Šta znam, nisam imao priliku da poredim b430 i b530, 550ku nisam mogao da nađem ni u jednoj radnji, sve u svemu ostao sam u ubeđenju da je najveća razlika između 430 i 530 FullHD, a 530 i 550 u nekoliko ulaza u korist 550.

Što se tiče sadržaja koje gledam ili koje puštam preko PS3 konzole to su raznorazne stvari iliti puštam sve: od originalnih BluRay diskova, preko BD, HD, DVD ripova, igram igre (možda je bolje reći: igraću igre jer se još uvek plašim da stavim SF ili GT zbog hudova energije ili prolaznog vremena), ostatak vremena žena gleda nešto očajnog kablovskog SBB programa na veoma lošem signalu koji čekam da stave neki pojačivač već 2 meseca ili da me prikače na IPtv već više pa da vidim šta ću zadržati uopšte.

Sve u svemu, ja sam priličan laik u celoj ovoj priči, sve ovo što kuckam je čisto subjektivni utisak i neću reći da imam najbolji televizor na svetu. Svestan sam panela koji sam uzeo, hteo sam 50’’ Panasonic sa G10 panelom, to je bilo previše para, sad se ganjama sa formiranjem ekrana zbog IR i Burn ina, hteo sam full hd da bi mogao da vidim Predatoru bubuljicu na Bluray disku i da kad igram brze igre nemam osećaj da mi igrač malo kasni ili treperi u prostoru, kao da zapinje. Još uvek se formira ekran, mislim da ću početkom sledeće nedelje navršiti 300 radnih sati i onda će uslediti neka podešavanja.

Jedno je sigurno: ko god gleda ovakve televizore na DYNAMIC modu, a da nema 16 reflektora uperenih u ekran, taj nije normalan. Slika na dynamicu je veoma loša, boje su prenaglašene, preoštre, napadne, bole oči... Mislim da je optimum movie mod ili standard, o tome su ljudi već pisali ovde i to se pokazalo kao tačno. Na kraju utisak moje žene koja je kukala kad sam uzeo LCD 32’’ jer je govorila da je slika u odnosu na stari crt tv znatno lošija tj. mrljava i nejasna čak i u 4:3 veličini sa perfektnim kablovskim signalom.
Sa ovom plazmom oduševljena je slikom kablovske televizije sa veoma lošim signalom.

Na kraju kažem ja sam ganjao kao i svi vi ovde raznorazne opcije tipa: dal je 600hz subfield drive, šta to znači za panasonic šta kod samsunga, ovaj kontrast, ono osvetljenje, features, skači na av forum, pitaj ovde pitaj onde, čitaj review, gledaj ocene, kakav daljinski (e daljinski je stvarno kinez od 30 dindži, no sreća radi i sa svim ostalim samsung daljinskim xD), koliko struje troši, formiraj ekran, drži panel dal je neo PDP ili ’samo’ PDP, pitaj komšiju, idi po radnjama sa retardiranim prodavcima... itd itd... Sve ovo je verovatno doprinelo tome da kažem da sam uzeo tv koji mi treba, da sad ne moram da kažem mogao sam ovo ili ono, već da je to- to i da stvarno nemam ni trunke predomišljanja posle kupovine.

TV ima svoje nedostatke ali koliko ga ja koristim mislim da će da paše u nekoliko narednih godina ako ne i više :p pozdrav svima ako još nekog nešto interesuje neka pita...

E da... poslednja stvar:

@rodiger: Iz ove pozicije gledajući ja bih svakako išao na veću dijagonalu i HD ready b430 nego pana 42’’G10 full HD za više para. Mislim da ta razlika u parama kod mog laičkog oka ne može opravdati manji ekran i noviji panel. Negde sam čitao da FullHD ima smisla tek na 50+ inčnim teveima. Anywayz, evo link http://s3.carltonbale.com/resolution_chart.html koji bi valjalo pokazati i našim prodavcima. Lepo piše FULL HD je vidljiv sa distance između 1.5-2 metra ili 5-6 stopa za dijagonalu 50 inča...

@bogdanovic: ista priča – idi na veću dijagonalu sa plazmom u klasi nekog b430 ne ispod ili ako se ima para onda g10 50’’, o pioniru ne pričam. Verujte da kad gledam tv sa 2 metra uopšte nemam osećaj da je prevelik, štaviše već sam se navikao nekako kao da je to standard pa gde god odem u goste čak i 42’’ mi izgleda kao kepec :))
 
Poslednja izmena:
Ko vidi Samsung PS50B530 kod nas u prodaji neka molim vas javi ovde gde ima da se kupi i po kojoj ceni? Stižu neke parice pa me svrbi novčanik :)
 
Ko vidi Samsung PS50B530 kod nas u prodaji neka molim vas javi ovde gde ima da se kupi i po kojoj ceni? Stižu neke parice pa me svrbi novčanik :)

Samo da dodam da je Tehnomarket digao cenu ovog TV-a sa 89k din na 106k, ne zna se zašto... :mad:

A i nema ga u BG...
 
Njegova cena je u Stav-u i u Tehnomaniji uvek i bila oko 105k. Ovo za 90k je akcija.
 
Njegova cena je u Stav-u i u Tehnomaniji uvek i bila oko 105k. Ovo za 90k je akcija.

Šteta... Dok sam se premišljao koji model ode cena gore... Izgleda ću ipak morati na PS50B450, mislim da se za 30 hiljada manje isplati bez obzira što nije FullHD. Ionako TV gledam sa 3,5 metra. Ne verujem da bi tu i primetio neku razliku?
 
Po meni, nećeš videti razliku.
Koliko vidim, 50b450 je isto na akciji - jeftiniji je od 50b430.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno