»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 107 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 1599

Tema: Microlab Solo and Pro series (official thread)

Member Avatar korisnika cikaunx9
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        182
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 1600x | Noctua NH-D14
        • MoBo: Asus Prime x370 Pro
        • RAM: Samsung OEM B-die 2x16GB @2933
        • VGA: Gigabyte GTX 560 Ti
        • MON: Dell U2412
        • HDD: Crucial MX300 525GB | 7TB HDD
        • OPT: Pioneer DVR-215BK
        • Case: Chieftec LBX-01B | Antec 550W
        • SND: Asus Xonar DX | Genius SW-HF 5.1 5005
        • TV: Panasonic TX-P42S30E
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Sidewinder
      3. Ja takodje planiram da uzmem Solo 6C. Imao sam ranije Altec 621, ali su otisli sateliti i sad stoje i kupe prasinu (ako neko slucajno ima 2 kom, neka se javi ), a za to vreme slusam neke plasticne kante koje sam pozajmio Citao sam ovde po forumu o Solo seriji. Misljenja su uglavnom pozitivna. Problem je sto tih zvucnika nema u NS-u i ne mogu da ih cujem. Navodno su u rangu sa AL621, mozda malo kvalitetniji, ali voleo bih da ih cujem prvenstveno zbog snage i tog "utegnutog" basa. Ima li nekoga iz NS-a, dobre volje, sa pola sata slobodnog vremena, a da je vlasnik 6C ili 7C modela?
        Quantum vis, tantum scis!

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.310
      5. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      6. Citat Citiram korisnika: nikk18adsl Pogledaj poruku
        Ako se izoluju od povrsine stola i ako je sto dovoljno sirok (preko 1,5m), a zvucnici imaju dovoljno mesta da se udalje od zida pozadi, onda ce relativno biti ok. Mada, nije ni to idealno pozicioniranje. Najbolji su stalci pa s njima propisno u stereo mod.
        Sto ce biti sirok 1.7 metara, visok 90 cm (****ga, visok sam covek). Stajace na krajevima stola. Levi zvucnik ce biti od zida udaljen oko 15 cm, desni oko 1 metar. Odnazad, bice prostora oko 15 cm.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.847
      8. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263xt nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • INET: DSL
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      9. Ni priblizno ne mogu da se porede sa Altecom 621.

Tu bi trebao da trazis serije 'Pro" ii 'Pure' , kojih inace , kod nas nema.
        Menjao lepi kokan : 30.10.2009. u 21:20
        Аласка је срце Русије !

Member Avatar korisnika nikk18adsl
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        1.434
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Quad Q6600 + CM Hyper TX2
        • MoBo: Asus P5B
        • RAM: 4gb ddr2(Geil) 5-5-5-15 1.8v
        • VGA: Asus NVidia 9800GTX+ Dark Knight
        • MON: Dell Ultra Sharp U2312HM
        • HDD: Samsung F3 1tb 7200rpm 32mb
        • OPT: Nec dvd-rw, Sony dvd-rw
        • Case: Chieftech BX-02B-B-SL/Chieftech CFT-600-CS
        • SND: M-Audio Audiophile 2496<=Music Boy IC=>Microlab Solo2 + Hi-Fi (separate)
        • Ostalo: Tast.BTC Smart Office, A4 Tech GLaser X6-60D, pad A4 Tech X7 Gaming, scan. HP 2400, Chieftech Fans
      12. Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        Sto ce biti sirok 1.7 metara, visok 90 cm (****ga, visok sam covek). Stajace na krajevima stola. Levi zvucnik ce biti od zida udaljen oko 15 cm, desni oko 1 metar. Odnazad, bice prostora oko 15 cm.
        Moj sto je isto toliko dugacak i stoje istureni malo u odnosu na monitor, koji je u sredini, da ne bi remetili zvucnu sliku. Posto mi je sto na sredini sobe, nemam blizu bocne zidove, a pozadi su udaljeni preko 30cm. Takoreci, stoje na levoj i desnoj ivici stola, podignuti od povrsine stola zbog vibracija (podignes ih onoliko taman da ti visokotonci budu u visini usiju kad normalno sedis za stolom), a sto mi je isto do zadnjeg zida, samo sto su oni izmaknuti unapred, takoreci dosli su do polovine sirine stola. Na stalcima kad su bili, razmak od zadnjeg zida je bio i veci. Kod tebe problem moze da pravi taj jedan zid gde su na 15cm, a i probaj da ih odmaknes unapred, zbog blizine zadnjeg zida. Ako ih tako postavis, "zaprljaces" im bass i dobices boomy bass. I naravno, obavezno ih zaokreni prema sebi kad sedis za stolom, samo ne previse da im vidis samo prednju plocu. Umereno, onako malo, dok ne dobijes dobru stereo sliku.
        Menjao nikk18adsl : 30.10.2009. u 22:51

Member Avatar korisnika nsAce
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        728
        @nikk18adsl

A sta mislis da li je pametno zvucnike (konkretno 6C) staviti na razmak od oko 3.5m? I sta mislis o zidnim drzacima za zvucnike? Pitam ovo jer mi je jako nezgodno da ih pozicioniram u sobi. Za sada mi stoje na stolu koji je sirine oko 1.25m i udaljeni su od zida oko 10cm. Ali opet, ako ih stavim na stalke morace da idu u coskove pa mi ovo stvara prilicno mnogo problema. Druga solucija je na zidni nosac ali onda ce biti udaljeni od zida 10-15cm.

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        1.434
      15. Moja mašina
        • Ostalo: Tast.BTC Smart Office, A4 Tech GLaser X6-60D, pad A4 Tech X7 Gaming, scan. HP 2400, Chieftech Fans
      16. Citat Citiram korisnika: nsAce Pogledaj poruku
        @nikk18adsl

A sta mislis da li je pametno zvucnike (konkretno 6C) staviti na razmak od oko 3.5m? I sta mislis o zidnim drzacima za zvucnike? Pitam ovo jer mi je jako nezgodno da ih pozicioniram u sobi. Za sada mi stoje na stolu koji je sirine oko 1.25m i udaljeni su od zida oko 10cm. Ali opet, ako ih stavim na stalke morace da idu u coskove pa mi ovo stvara prilicno mnogo problema. Druga solucija je na zidni nosac ali onda ce biti udaljeni od zida 10-15cm.
        Pa, 3.5m uopste nije malo za postavljanje stereo zvucnika...Ustvari, zavisi kolika ti je soba i koji je odnos sirine i duzine, gde sedis kada slusas muziku i sl. Ako je recimo do 20-tak kvadrata, onda je to poprilicno siroko.
        Mozes da ih stavis na zidne stalke, ali na neke od modela koji imaju zglob i mogu vise da se odmaknu od zida. Naravno, da to sve ne bude previsoko i presiroko, vec u visini tvoje glave kada ih slusas. Jos bolja varijanta su ti podni stalci, ali kazes da bi isli u coskove, a to ne valja. Jedino da malo poradis na rasporedu, pa da tim stalcima priustis nekako da izadju unapred u odnosu na bocne i zadnji zid, bar po 30-40cm ako ne moze vise. To bi ti bila najbolja varijanta.

Member Avatar korisnika marko_n
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Razmišljao sam da kupim Solo 6C zvučnike i pošto nisam želeo da razmišljam i zamišljam, napravio sam na brzinu od kartona kutiju po tačnim dimenzijama jedne zvučne kutije. Ljudi, to je ogromno da se drži na stolu, a i jako ružno izgleda! Jedno je kada se gleda na slici, a drugo je kada se objekat tih dimenzija stavi u ćošak stola! Inače, moj sto je 80 x 150 cm.

Od Microlab ponude kod nas, ono što može da se drži na stolu i da izgleda koliko toliko pristojno je A-6201. Koštaju oko 3300 dinara i pristojno rade za te pare!
        Microlab FC330 je takođe OK opcija, ali ih trenutno nema, mada ih je do skoro bilo.
        Menjao marko_n : 31.10.2009. u 03:40

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        1.434
      19. Moja mašina
      20. Pa realno, bez 160-170cm duzine stola, ne vredi ih stavljati. Ne zbog guzve na stolu, vec zbog njihove velike medjusobne pribijenosti.

Member Avatar korisnika marko_n
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Verujem da i u smislu kvaliteta zvuka previše mala razdaljina nije dobra, no moj komentar se odnosio više na estetiku, 6C i 7C su prosto glomazni za bilo koji sto po mom mišljenju.

Onaj stalak koji si napravio za tvoje Solo 2 zvučnike je prava stvar i jako mi se dopada, zašto si zvučnike stavio na sto?
        Menjao marko_n : 31.10.2009. u 04:03

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.000
      23. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      24. E koje ste picajzle, sve sami betoveni i mozarti, te ovo te ono.....geek HC!
        Menjao okmijun : 31.10.2009. u 07:40

Member Avatar korisnika gvlada
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        4.222
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel I5 3470 & CM 212 EVO
        • MoBo: Gigabyte Z77X UD3H WiFi
        • RAM: Kingston 2x 4GB 1600MHz DDR3
        • VGA: Sapphire RX570 PULSE
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB
        • OPT: Samsung DVD-RW
        • Case: MS Black Widow & Corsair HX620W
        • SND: Microlab FC530; Sennheiser HD201
        • TV: Panasonic 50ST50
      27. Ako ti ne cujes, ne smeta ti, ne trazis savrsenstvo u zvuku.... srecan si!
        Ovo nije zezanje... vec surova istina.

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        1.434
      29. Moja mašina
      30. Citat Citiram korisnika: marko_n Pogledaj poruku
        Verujem da i u smislu kvaliteta zvuka previše mala razdaljina nije dobra, no moj komentar se odnosio više na estetiku, 6C i 7C su prosto glomazni za bilo koji sto po mom mišljenju.

Onaj stalak koji si napravio za tvoje Solo 2 zvučnike je prava stvar i jako mi se dopada, zašto si zvučnike stavio na sto?
        Na stalcima su bili u stanu, a sada kada su u kuci, stoje na stolu, posto mi sluze kao pomocna sokocala za zvuk sa racunara dok sedim za stolom. Tj. nekad koristim njih, a nekad saljem signal i na hi-fi sa kompa, zavisi od potrebe. Dok su bili na stalcima, izvor im je bio cd player, tuner, dvd player. Uvek sam im zamerao sto nemaju preklopnik za ulaze, nego ukljucuj/iskljucuj uredjaje. Za te pare, i ovo je previse.

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.000
      32. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      33. Citat Citiram korisnika: gvlada Pogledaj poruku
        Ako ti ne cujes, ne smeta ti, ne trazis savrsenstvo u zvuku.... srecan si!
        Ovo nije zezanje... vec surova istina.
        ...
        sto jes jes srecan sam!

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.310
      35. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      36. Citat Citiram korisnika: marko_n Pogledaj poruku

Sad si me bacio u bedak
        Moracu da vidim koliko je to cudo uopste...
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika nsAce
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        728
        Jedno pitanje za vlasnike 6C zvucnika. Znam da je to individualno i zavisi od muzike koju slusate ali na kojim vrednostima drzite bass i treble.

Strana 2 od 107 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •