Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Da, za nekih 5k.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ma begaj. nova je bila toliko.

audigy 2 zs za 1000 din na kp. i to je maksimum za internu zvučnu karticu. (naravno ako imaš pci slot na ploči)

ukoliko tražiš bolji zvuk (za DSD) - isključivo dac. sweet spot - topping d30
 
Poslednja izmena:
Skup mi je taj D30, ne bih baš davao toliko.
Zar nije DX bolji od audigy?

A pritom imam slobodan x1 slot samo.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
drugačiji da, bolji - ne. (govorim o SB0350 audigy2 ZS)
interne zvučne kartice pate od EMF i nefiltriranog napona iz napajanja, tako da su već prevaziđena roba za koju ne treba izdvajati više od, say ~2 vajferta.
(a obaška što DSD ne puštaju)

već imaš veliki izbor DSD muzičkih fajlova, a to može da pusti samo pristojan HiRes DAC.

postoji i veoma dobar topping d10 uređaj sa (argjuabli) još boljim ESS Sabre dac-om, koji je 80-ak evra. Ako tražiš dobar zvuk, a ne prelazno rešenje, to je najjeVtinije.

što se tiče PCIex x1 kartica, sumLJAm da iko može na blajnd testu da primeti razliku između Xonar DGX i DX.
 
Poslednja izmena:
Nisam sada neki audiofil, nego gledam ako već uzimam zvučnike, da ne idu na integrisanu. Ne daje mi se sada nešto para za dac svakako.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dobih na poklon pokvarene Microlab Solo 5c zvucnike, zuje kade rade, ispustaju veoma glasan prasak koji para usi kad se pale i gase, i ne radi podesavanje nivoa zvuka kako treba.
Zamolio bih nekog ako zna/razume se da baci pogled na slike sto sam na imgur stavio da proceni sta se desilo, koliko je ozbiljan kvar i koliko je realno popraviti ih.

Koliko sam shvatio od google-anja u pravi audio servis se najverovatnije ne isplati nositi ih zbog cene opravke, i najbolja opcija je elektricar obicni.
Ako neko zna da preporuci posle pogleda i provere slika i/ili generalno, bio bih zahvalan.

https://imgur.com/a/C3tefmi
 
reci mi koja je verzija tih sto su ti stigli?
i ja sam poručio u istoj radnji Solo 6C..stizu u sredu. bice valjda OK kombinacija sa focusrite scarlett Solo 2nd gen interfejsom...

Stigla je nova verzija iz E**i - PERFEKTNI - ja PREZADOVOLJAN! Imao sam ih ranije pa sam znao sta da ocekujem - usudjujem se da kazem da mi ovi novi sada po secanju rekao bih bolje zvuce od stare verzije(verzija pre 7-8 godina) :)
 
Poslednja izmena:
A tek kada se usviraju i još ako ubaciš neki DAC ...:) I cilebg je baš zadovoljan, od oduševljenja je zaboravio da javi ovde da su mu stigli.:D
 
Dobih na poklon pokvarene Microlab Solo 5c zvucnike, zuje kade rade, ispustaju veoma glasan prasak koji para usi kad se pale i gase, i ne radi podesavanje nivoa zvuka kako treba.

Dakle zvučnici u principu rade, tj. reprodukuju zvuk, ili samo zuje?

Ako rade (uz zujanje), onda za početak zameni ova dva elektrolitska kondenzatora od 6800μF/35V u ispravljačkom delu, oni su se naduli i verovatno probili, vide se dobro na šestoj slici u tvom albumu (držiš štampanu ploču u ruci).
Izlazni tranzistori deluju malo čudno (četiri crne "kocke" sa tri nožice, treća slika, na levoj ivici štampane ploče). Ali ako zvučnici rade, i postižu dovoljnu jačinu zvuka, nemoj ih dirati, možda samo "čudno" izgledaju.

Zamenom ova dva elektrolita ćeš u dobroj meri smanjiti ili eliminsati zujanje, verovatno i prasak pri uključivanju/isključivanju.
Prilikom zamene elektrolita, prekontroliši okolinu na štampanoj ploči oko njih, moguće je da je je iscurela kiselina iz njih napravila dodatnu štetu, eventualne tragove/ostatke pokušaj da očistiš.
 
@Accuphase

Da zvucnici rade, samo zuje dok rade i cuje se ogroman prasak pri paljenju (pri gasenju nema praska).

Jacina zvuka izgleda slabija u odnosu na kako je bilo pre nego sto su razvili problem, tako da je verovatno i sa nekim od tranzistora problem.

Ok, cim budem imao vremena i osmelim se (uvek mi treba previse vremena da ne napravim piramide od kalaja pozadi xD), probacu da zamenim elektrolite i tranzistore, hvala puno na pomoci i informacijama!
 
Poslednja izmena:
Je l 7C i dalje najbolji zvuk za 20k ili ici na 6c zbog velicine? Stajali bi na stolu levo i desno od 34" ultra wide monitora

Imam trenutno monitore Focal Alpha 65 ali bih da uzmem neke zvucnike iskljucivo za racunar a da poseduju kvalitetan zvuk.
 
Poslednja izmena:
Jel ok da zvučnici stoje na podu(parketu)?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel ok da zvučnici stoje na podu(parketu)?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Njet. Imam vec stalke koje mogu da iskoristim u slucaju da uzmem 7c ali ako bih isao na 6c onda bi definitivno stajali pored monitora.
 
Moraju neki stalci znači? To ću naknadno nabaviti onda. Mislio sam pored komode za TV, ali ako nije baš preporučljivo, ok.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Moraju neki stalci znači? To ću naknadno nabaviti onda. Mislio sam pored komode za TV, ali ako nije baš preporučljivo, ok.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Wtf, ja pricam o svojoj situaciji a ne o tvojoj :D

Ali da ti odgovorim - mogu da stoje na podu naravno mada to nije preporucljivo. Poenta je da visina visokotonaca bude u visini tvojih usiju prilikom slusanja - zato bi bilo idealno da idu i stalci; takodje pozeljno je da smanjis vibracije od zvucnika a to se najbolje radi dobrim stalcima.
 
Poslednja izmena:
Ma meni će biti u visini, jer ih kačim na HTPC računar, tako da videću, otom potom. :) Hvala svakako

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Je l 7C i dalje najbolji zvuk za 20k ili ici na 6c zbog velicine? Stajali bi na stolu levo i desno od 34" ultra wide monitora

Imam trenutno monitore Focal Alpha 65 ali bih da uzmem neke zvucnike iskljucivo za racunar a da poseduju kvalitetan zvuk.

Ја ћу убрзо бити у дилеми између ова 2.
Да ли узети solo 6c или сачекати још мало па скупити 28к дин за један focal alpha 65.... а некад послије у будућности опет још 1 :d
 
Je l 7C i dalje najbolji zvuk za 20k ili ici na 6c zbog velicine? Stajali bi na stolu levo i desno od 34" ultra wide monitora

Imam trenutno monitore Focal Alpha 65 ali bih da uzmem neke zvucnike iskljucivo za racunar a da poseduju kvalitetan zvuk.

Pogledaj Edifier R2000DB.
 
Kad je već pomenut Edifier; jeli možda neko slušao model S1000DB? Mada je i model S2000Pro OK po ceni.
Trenutno imam Microlab H-300 koje razmišljam da zamenim.



Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Otvorite temu o Edifier kad već ima interesovanja. Ja već 5 godina imam 1600T3, i izrada i zvuk mi je za klasu iznad Microlab-a koje imam u Bg. Doduše verovatno i Xonar DX koji sam kupio ovde pravi razliku.
 
Imao je neko prilike da proba Solo 11 ?

Trebaju mi neki zvucnici da kacim na TV za filmove/igre, mora da imaju optical in. Hteo sam da dam do 100e max, ali nisam nasao nijedne :D

Pa sam naleteo na Solo 11 za ~125e, gledao sam par opisa deluju kao taman to sto mi treba, imaju za bookself povisen bass sto je za filmove/igre potaman, a vidim imaju i konektor za dodatni sub ako bas zatreba, a kontam da necu imati potrebe posto ne bi komsije u zgradi da mi kucaju na zid :D
 
Imam A 6201 i jedan zvučnik je skliznuo i zeznuo se džek, metani deo je ostao u pojačalu, a kabl je sa zvučnikom.
Ko bi to mogao da popravi i da li je isplativo?
 
Uzeh 6C, ona novija varijanta sa potenciomentrima sa strane, odmah ubacio neki zvucnicki kabl od 2e po metru iz Kanibala kao i neki bolji RCA kabl (~2200 din). Sve povezano na integrisanu, videcu o nekoj externoj zvucnoj a da nije studijska.

Na prvi utisak - ovo jako lepo svira. Nemam zaista nikakve zamerke i cini mi se da je cenovno ovo jako prihvatljivo. Posto pretezno slusam elektronsku muziku meni ovde bas uopste ne fali, ofc da bi neki sub mogao ali daleko od toga da je ovo sistem bez basa (posto sam negde procitao kako mu fali isti).

Jos za jedno 30-40h kad se usvira bice tamanica :)
 
Nema niko "Microlab Solo 11" ?
Ovo je neki novi model, do sada nije bilo 11-ke cini mi se?
Koliko vidim ima i BT...
Da mi je samo znati imaju li zujanja (huminga) u stanju mirovanja kad je upaljen?
Zuje li i bruje Solo 6C u mirovanju (samo upaljeni a ne pusta se zvuk)?

Treba da preporucim bratu a ne znam koji jer treba mu BT, platio bi sto manje, hoce da nisu veliki (njemu sve preko 22-23cm u visiunu veliko), a ja guram da ima i nekog kvaliteta zvuka...

Evo nekih poredjenja:

Microlab Solo 11 vs Edifier R1280DB https://www.youtube.com/watch?v=OrES9hOPupk
i
Microlab Solo 11 vs Edifier R1850DB https://www.youtube.com/watch?v=gY8hU8VDKTY

Sta vi mislite koji je bolji od koga?
Kako bi ste ih vi poredali po kvalitetu zvuka (i izgade)?
 
Poslednja izmena:
Ne zuje 6c, barem ja ne cujem. Mislio sam da sam ti napisao, sad tek vidim da nisam :D
 
Microlab Solo 7C propevali kada sam ih povezao na Asus Xonar D1 kojem je odradjena zamena OPAMP-a sa Texas Instruments OPA1612. Otvorile su mi se sve cakre [emoji23]. Pre toga sam ih slusao na ALC887 integraljki pa na Xonar DS-u. Svakom promenom zvucne kartice se primetio dobitak na kvalitetu zvuka a sada sam se konacno smirio ( bar na neko vreme [emoji23]). Pretpostavljam da sam izvukao maksimum iz Solo 7C, ili nisam?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno