Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Jesi pojačao bas na 6?

Uzeh Solo 9C pre neki dan i meni je bas čak i prejak za moj ukus.

Pre nekoliko meseci sam takođe uzeo Solo 9c i interesuje me mišljenje još nekoga ko ih ima.

Da li ti deluje da se slabije čuje glas u muzici ili u filmovima? Tj da moraju dosta da se pojačaju zvučnici da bi se normalno čulo?
Često ih pojačam i na 50 (od 60) da bih samo razumeo šta se priča, dok bas bude prejak.

I takođe mi ta skala za pojačavanje deluje jako čudno (možda imam defektne zvučnike), pa su do 30 tihi. Tek od 40 je za normalno slušanje, dok se između 50 i 60 drastično pojačavaju.

Imao sam i 6c i 7c pre nekoliko godina i deluju mi kao mnogo bolje izbalansirani zvučnici, pogotovo kod srednjeg opsega. Kod 9c je bas baš prenaglašen.
 
Odlicna cena za solo 6c (mada još ni blizu od one legendarne od cca 80eur pre poskupljenja).....
Ma uzeo na rate, oko 1100din mesecno sve ukupno. Gledao sam po oglasima, nema neke posebno dobre ponude da se isplatilo mlatiti se za kes kredit, mislim da ce 6c biti sasvim dovoljan za moje potrebe, za sada.

Razmisljao sam i o Solo7C, ali mi je soba relativno mala, a oni su glomazni. Sto se snage tice, ovaj trenutni subwoofer od Microlab M300 i neki Genius sateliti su mi i vise nego dovoljni, ali je zvuk los, probili su i vreme je da imam iole normalan sistem zvucnika, ceo zivot se zlopatim sa nekim low-end krsevima.

Nasao sam ovo, za kontrolu preko IR blastera(ziveo Xiaomi :D):
https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.wasiliysoft.solo7c
Pise da je testirano i da radi sa 6C i 7C, a i jos nekim modelima, ocena je dobra, pretpostavljam da ce raditi.
 
Poslednja izmena:
E hvala ti za ovu aplikaciju. Ne znam kome je palo na pamet da uz ovako dobre zvucnike stavi ovu tragediju od daljinskog.

Neki totalni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* je to smislio, ili potpuni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*? Ne mogu da se setim kako bese... :)

* Mjau mjau means fkin krelac, aka i d i o t
 
Poslednja izmena:
Moze biti da je do zvucne?

Ja na 20 nocu gledam seriju zbog male razumljivo sve i ok.

Zadovoljan sam jako sa njima iako mislim da je cena od 25000 jako prenaduvana al cak i za taj novac nema bolje alternative.
 
Šta je stand by za zvučnike, koliko je štetno ako se to ne koristi?
Da li je štetno ako zvučnici rade celu noć, na 25/60?
 
nije štetno,generalno svaki zvučnik zvuči bolje što više radi u okviru specifikacija (tj nije odvrnut do kraja i ne lome ga basovi i vibracije).ovo je naročito tačno za zvučnike sa papirnom membranom.
 
Legli su uz setup kao budali samar :)
IMG_20181012_203058.jpg
IMG_20181012_193355.jpg

Zvukom sam zadovoljan, tri klase iznad svega sto sam koristio ikada(koristio sam mahom neke low-end krseve, uglavnom polovne i u relativno losem stanju, tako da sto se tice poredjenja sa drugim modelima nisam merodavan), aplikacija koju sam linkovao u prosloj poruci moze komotno da zameni daljinski.
 
Poslednja izmena:
Solo 6C ?
Mozes li mi slikati desni satelit, da vidim dugmice sa desne spoljnje strane?
Sta ti se cini jesu li lepsi sa ili bez mreze?
 
@ivanbass

Previše su blizu jedan drugom ,vidim da ti se uklapa sa prostorom ali mislim da vredi ako bi ih malo udaljio,makar morao da menjaš raspored nameštaja
 
da nema neko 7 ili 9c,drugaru treba da utegnemo setap,ali je na kraju najbitnije dal' i kako izvlači gušće mikseve tj dal' seguje,pošto ima već solidno ozbiljnog integralca (koji nema te probleme) ali je 9c zbog setapa daleko praktičniji,ali ako štuca džabe sve...ja kad sam ga slušao nije mi palo na pamet da testiram takav tip miksa...
 
@Zeha

Da, Solo 6C. Meni su lepsi sa mrezicom, elegantno bas izgledaju, nisam se nadao ovako dobrom izgledu, nije mi to bio prioritet uopste.
IMG_20181013_011748.jpg
Bass, Treble, Volume. Volume dugme je "clickable", tu se podesava i input select.

@alex035

Mozda se ne vidi dobro sa slike, podloga je skoro 1m siroka, 900mm, udaljeni su oko metar. Nemam opciju da ih pomeram, ovo je u mojoj sobi, jedini sto koji imam je ovaj radni, soba je relativno mala.
 
Poslednja izmena:
Sta pise na tim dugmicima.
Da li je odozgo na dole "volume", "treble", "bas" i sta je belim sovima na prvom dugmicu ispisano?
Ajde slikaj ponovo samo dugmice... :d
Da li se moze fizicki upaliti na volume, ima li neki "klik" sto pali i potpuno gasi zvucnike?
Nema zujanja, humming-a, buzzing-a i slicnih zvucnih smetanja u tisini sobe nocu?
 
Poslednja izmena:
Nisam razmisljao o tome. Da li ima nesto vredno kupovine za 20-30e? Ne bih odmah uzimao, za 3-4 nedelje bih, ako se ispostavi da ima nesto vredno. Novo/polovno, kod nas, narucivanje sa alija/ebaya, sve je opcija.
 
Xonar DSX ili DGX mogu da se nahvataju polovne za te pare (prva doduše ne trenutno), prvi DAC koji vredi je 40e trenutno na KP-u, FX-Audio X3.
 
Poslednja izmena:
da nema neko 7 ili 9c,drugaru treba da utegnemo setap,ali je na kraju najbitnije dal' i kako izvlači gušće mikseve tj dal' seguje,pošto ima već solidno ozbiljnog integralca (koji nema te probleme) ali je 9c zbog setapa daleko praktičniji,ali ako štuca džabe sve...ja kad sam ga slušao nije mi palo na pamet da testiram takav tip miksa...

Imam ja 7c
 
da nema neko 7 ili 9c,drugaru treba da utegnemo setap,ali je na kraju najbitnije dal' i kako izvlači gušće mikseve tj dal' seguje,pošto ima već solidno ozbiljnog integralca (koji nema te probleme) ali je 9c zbog setapa daleko praktičniji,ali ako štuca džabe sve...ja kad sam ga slušao nije mi palo na pamet da testiram takav tip miksa...

Ne znam da li su ti stigle neke poruke, ne kapiram ovaj inbox baš, ako nisu reci da se iscimam da se pošalje
 
stiglo sve,suština priče ako nekog zanima je da nas koči integruša i što ja ne mogu kao čovek da ti pošaljem kršten rip jer sam na fonu da čujemo jel saguje ili ne pojačalo u mikrolabu.
 
Jel koristi neko solo 9c nakacen direktno na TV? Treba mi neko resenje za TV, voleo bih da cujem utiske.

Tapatalk from Poco loco
 
Kod mene ne ne radi optika uopste Samsung le32c530 na solo9c, nema sta nisam probao i nece. Ili je do tva ili do kabla koji je stigao sa zvucnicima
 
Nisam se ni setio toga. Imam dva hdmi izlaza na tvu. Jedan ide na graficku. Drugi samo povezem sa zvucnicima i to je to?
 
Pa da, imas na zvucnicima hdmi in. Hajde, bas me zanims kako ti to radi jer sam razmisljao da uzmem zvucnike. Koliko su te kostali? Moze i na PM.

Tapatalk from Poco loco
 
25.000 sa besplatnom dostavom je najjeftinije sto sam nasao da ima na stanju.
 
To je to. Javi kako sljakaju na TV-u. Zavrti neke filmove, zanima ne kako zvuce eksplozije, pucnjava itd.

Tapatalk from Poco loco
 
Kako ce zvucati :) gledam na 30 / 60 .. na 60 trese prozore. Mislim da je fizicki nemoguce gledati na toj jacini nesto :D
 
Ne zanima me jacina, znam da snage ima. Zanima me kako bas zvuci u tim situacijama.

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno