Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

kako vise kad nema ni aux,kamoli sta drugo?bt i kvalitet reprodukcije ne idu u istoj recenici.
 
u komentarima na winwin sajtu piše da može preko usba da se poveže na komp...
 
Mislio sam sebi da uzmem od tog prodavca jedan za rezervu. Ali ostao im je samo ovaj model R7121 i nece dobijati vise, a na njemu nema mogucnost standby zvcnika vec samo mute. A kod mene je inace model RA093.
 
Ja sam odustao od 9c. Vidim po netu da crkavaju digitalni ulazi, da nekima optika direkt iz kutije ne radi. Neko se i ovde u temi zalio da mu opticki ne radi ali da je mislio da je do kabla. Meni samo digitalni ulazi i trebaju.
Obzirom da mi treba za TV, kupio sam Sony soundbar, nisam hteo da se igram s potencijalnim reklamacijama, ne treba mi to u zivotu.

Tapatalk from Poco loco
 
Radi optički tj digitalni, problem je bio do mog tva
 
može brzi hint
gde POVOLJNO uzeti 6C budući da su ih rasprodali u em i ww???
i još par radnji koje sam zvao.
 
ne znam što ali do malopre mi nije radio sajt itsvet kako treba....kad kliknem na proizvode sve kategorije imaju po 0 proizvoda. sad je ok hvala
 
Jos uvek ne radi...
 
Legli su uz setup kao budali samar :)
Pogledajte prilog 258677
Pogledajte prilog 258678

Zvukom sam zadovoljan, tri klase iznad svega sto sam koristio ikada(koristio sam mahom neke low-end krseve, uglavnom polovne i u relativno losem stanju, tako da sto se tice poredjenja sa drugim modelima nisam merodavan), aplikacija koju sam linkovao u prosloj poruci moze komotno da zameni daljinski.
jel sada u emmiju verzija sa potenciomentrom? dugmici za treble/bas i volume na desnom zvucniku? nikako da se nakanim da kupim a kada sam gledao pre 15ak dana cena je bila !!! 19 000 !!! sada su vratili na 12 990 sto je OK.
 
Poslednja izmena:
@pmb

Izvinjavam se na kasnom odgovoru. Ovo sto sam ja uzeo pre nekoliko meseci je to sto si opisao, sve kontrole (treble, bass, volume, input switch) su na desnom zvucniku.

Koja je verzija sada kod njih, ne znam.
 
za sad ima testova , ko zna ruski ima i za solo 19 https://www.youtube.com/watch?v=X8TGw0t0Uto , zatim solo 11 i 16 https://www.youtube.com/watch?v=HfxrT_Qg5KE

ono sto je meni najinteresantnije , solo 19 ima odvojenu komoru za bas , takodje sam visokotonac je 1.5" , i tezi je duplo u odnosu na solo 16. 10kg po kutiji.

i review https://www.ixbt.com/ds/microlab-solo-19-review.html

bune me malo i specifikacije , negde je 200w,negde 240w, negde 120, negde od 20hz-20khz,negde 50hz-20khz. Opet, ako solo 16 zvanicno ide od 40hz, 19 mora da ide ako ne nize onda barem isto.

Kao neko ko je audiofil, imao sam ozbiljne sisteme, poslednje sto sam prodao jamo D430 kutije,ostalo mi je jos pojacalo marantz pm 7200, igrom slucaja uzeo sam Microlab solo 6c, uz creative Titanium HD, zaista sam odusevljen, ne mogu jos da se odlucim na kolko da podesim bass i treble. Za sad mi je neka ideala -2 za bas i 0 treble, zvuci mi onako,taman, mada mi bas gubi definiciju, a na 0 bas je preglasan u tom gornjem basu. Dok naslednik solo 16 , ne samo da je glasniji, vec po svim testovima zvuci daleko bolje od solo 11,i kad se pojaca ne gubi na definiciji. A navode da bas ide od cak 40hz,sto mi je malo teze da poverujem , ali voleo bih da cujem.

Inace za male pare, pored nagradjivane serije JBL LSR 305, tu je sada i nova Adam serija , ortak je presao bas sa Microlab solo 6c na Adam t5v , to zaista zvuci ozbiljno. Mada im je sad malo skocila cena, tu je i t7v , zivo me sad zanima kako ce se novi Microlab pokazati u odnosu na studijske monitore slicnog cenovnog ranga. Opet, za skoro 40 000 koliko kostaju solo 19,mogu se kupiti t5v,ili tek 4000 skuplji t7v, sa tim nema greske.

Videcemo kad izadju ozbiljna poredjenja.
 
Poslednja izmena:
zašto porediš multimedia skoro-hifi konfekciju sa studijskim nearfield monitorima ? niđe veze.
 
"Give him the magnum, Barry!" ;) ... nema boljeg filma

Nijedan po mom znanju i čuvenju nije zvučno kvalitetniji od 6c. Ako ti bluetooth nije prioritet, ne traži dalje.
 
"Give him the magnum, Barry!" ;) ... nema boljeg filma

Nijedan po mom znanju i čuvenju nije zvučno kvalitetniji od 6c. Ako ti bluetooth nije prioritet, ne traži dalje.

Porucio Solo 6C iz E**i 14 390,00 RSD-a - javljam da li je nova verzija sa kontrolama sa strane - zvucno nema sta da ne znam - imao sam ih vec :)
 
Poslednja izmena:
Porucio Solo 6C iz E**i 14 390,00 RSD-a - javljam da li je nova verzija sa kontrolama sa strane - zvucno nema sta da ne znam - imao sam ih vec :)
reci mi koja je verzija tih sto su ti stigli?
i ja sam poručio u istoj radnji Solo 6C..stizu u sredu. bice valjda OK kombinacija sa focusrite scarlett Solo 2nd gen interfejsom...
 
Da li ići na 6C, 7C ili 9C ? :) Biće korišćeni na HTPC računaru, pretežno filmovi, naravno i muzika.
 
To zavisi od tebe :) Ja koristim 6c za te svrhe, i ako imaš gde da ih čuješ to bi bilo idealno, prvo čuješ njih pa je lakša odluka. Ako nemaš gde da ih čuješ kao što je verovatno situacija, tada idi naslepo, to jest naručivanjem... poslušaš ih pa potom imaš izbor da li da ih zadržiš ili vratiš.
 
Znam da je teško pitanje i da bih to ja trebao da znam, ali nisam ih nikada čuo uživo i be znam ko ih ima. Imam dugi niz godina FC330 i zadovoljan sam. E sada koja je razlika, to ne znam. Soba je nekih 20m2.
Jel se uz sva 3 modela dobija daljinac?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uz 6c ide daljinac, morao bi i uz ostale. Daljinci su prilično nekvalitetni i ako ga budeš redovno koristio računaj na otkaz. Plus je da ih ima za par dolara na aliju.
Ja bih na tvom mestu naručio 6c poslušao kada stigne, pa ako te ne zadovolji vratiš ga i pazariš drugi model. Mala je šansa da ćeš ga želeti vratiti ali imaš tu opciju pa je iskoristi kad je već situacija da ih nemaš gde isprobati pre kupovine.
 
Da li ići na 6C, 7C ili 9C ? :) Biće korišćeni na HTPC računaru, pretežno filmovi, naravno i muzika.
I ja sam bio u dilemi izmedju 6C i 7C, uzeo 6C posle konsultacije sa Caridzeom i citanja tema po forumu, odlicni su.

Sto se tice daljinskog, ruski dev je napravio perfektnu aplikaciju za telefone sa IR blasterom za Microlab zvucnike, naravno podrzava Solo 6c, za potpunu funkcionalnost se placa nesto smesno tipa 200din.
e1106cd8ea1bb72e91d5ea443a79ca67.jpg
 
Nazad
Vrh Dno