Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

ako te svrbi uzmi neki flagship ili blizu tome nivo DAC-a ali sem da ih čerečiš i menjaš amp to je to (i ostalo slabo ima poentevipak je to mikrolab).

xonar čak i modovan nema šta da traži pored ozbiljnijeg DAC-a,a tebi ostaje za posle da sklapaš ozbiljniji sistem.
 
Uf, to nisam hteo da cujem [emoji23]. Razmisljao sam u pravcu DAC-a, pre svega neki entry level kao Fx Audio X6, cisto da probam da li bi mi se svidelo tako nesto. Onda sam negde procitao da je Xonar vrlo blizu po kvalitetu, a posto su sad brutalno jeftini, uzeo sam jednog tj. dva DS i D1. Ovo je igranka bez prestanka tj zacaran krug [emoji16]. Ljubitelj sam ostrih srednjih i visokih tonova, bas cisto reda radi ali najbolje i on da je rezak ( tu je Solo 7C tanak, nazalost ). Problem mi je prostor za neke ozbiljnije komponente, ali cu svakako kada ponovo postanem nezadovoljan zvukom ici u pravcu polovnih ali kvalitetnih stvari za pocetak.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
baš će DAC da ti napravi prostorni problem...ali uvek imaš i all in one rešenja.
 
Naravno da nece, vise sam mislio na ono sto bi islo posle a to je zamena Microlaba i nabavka risivera,pojacala i nekih ozbiljnijih kutija. Za to sam vec jako tanak sa prostorom.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
kupiš opet aktivne kutije.čak i u mikrolabima se stavlja nešto bolje od generičkog pojačala kamoli u klipsch-u,fokalima...
 
Omg
Xonar d1 (pa cak i kvalitetna integrusa) nema sta da trazi pored fx-audio x6, jer za razliku od x6 ima ravan i neosakacen freq resp. x6 je dobar za kantu.
Sto se tice zvuka za 2.0 zvucnike bolje od d1 i ne treba nista (dok radi radi), a i da je d1 toliko bolji od integruse ili ds, da se cuje odmah na solo 7 - vise autosugestija. D1 zahteva podesavanje ako se zeli izvuci maksimum cak i na merenjima u rmaa: kao minimum prebaciti na 48/96/192, jer na 44 ne radi pravilno.
Posle microlaba za pc zvuk sledeci i poslednji korak su studijski monitori (pozeljno aktivni - jeftinije/jednostavnije), sve ostalo je bezveze ili masovna zabluda zvana audiofilija.
1256655.png
 
Poslednja izmena:
Alc887 na Z97P-D3 i nije neko cudo, uz sva podesavanja (za novije integraljke nemam pojma zaista kakve su) i pokusaje software moda by Lepi Kokan. Kvalitativni skok sa Alc887 na Xonar DS se itekako cuo, cistiji i jasniji zvuk, pricamo o flac-ovima. Xonar D1 je doneo glasnocu. Sto je DS pruzao pojacan na 40-45 to D1 daje na 30, a na 40-45 me cuje cela zgrada. Ispratio sam sva podesavanja za Xonara koja su bila na netu, foobar2000 podesen. Za sada sam prezadovoljan. Iskreno nisam hteo da dajem 70+ eura za X6 kada sam nasao modovan D1 za 20e. Za dalje cu videti.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Imam Microlab FC 330 i fx audio X3 i hteo bi da unapredim zvuk pa razmišljam o fx audio X6 i nekim 2.0 zvučnicima, šta mislite o Edifier R1700BT 2.0 BT ili da potražim opet neki Microlab koji nisu preveliki da bi stali na sto?
Edit - ne igram igre, samo za muziku i nešto multimedije

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neka me neko ispravi ako gresim ali mislim da ti je razlika u kvalitetu izmedju Fx Audio X3 i X6 minimalna, ako je i ima uopste.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Kad kupite nove Solo zvucnike, narocito Solo 11, obratite paznju da su im bocne stranice zasticene perfektno isecenom tanušnom folijom. Ako je ne primetite pomislicete da su stranice izgrebane, kao da su ogrebane krpom u procesu trljanja.... Mora malko noktom da se cupka i kad se skine je savrsena piano crna sjajna i polirana boja.
 
Kad ga bracika montira i ukljuci...
 
Microlab Solo 11...

Prva informacija s izvora zvuka od batice:"Fin, prefinjen, jasan zvuk bez šuma. Nema ni najmanjeg šuma, niotkuda."

Ono za foliju sam bio ozbiljan.
Poslao prvo zvucnike "znate vi vec ko" (postarina 800din, 8kg tezak paket), otvorim, izvadim, pogledam i "primetim da ima tragove po bocnim stranicama".
Gledim, pipnem, pa mi se veze u cvor utroba... (zvucnici poklon za rodjendan, uranjen ali vredan, da me se seti svaki put kad ih vidi :p), slikam, posaljem slike "znate vi vec kome" i on zgranut, kaze bicu sutra kod tebe u kraju, donesi tu i tu... Ponese ih, prenese i u servis odnese, pokaze im slike i svi zapanjenji, otvore i svi zgranuti, kazu izvini, naidje neki drugi serviser, baci pogled uz put pa im kaze "HEJ, TO je folija zastitna na stranicama".
Pogledaju ponovo, malo zagrebucnu noktima, pa jos malo vise jer su jedva uspeli da zapocnu odvajanje folije, pa se svi odvale smejati...
Naputovase se solo tamo i vamo, ja danas preuzeo OPET kutiju, dao batici i on ih montirao sebi kuci.
On zadovoljan, ja takođe.
Nisam ih ja slusao niti video u radu, odneo ih je svojoj kuci, ako ih vidim za slavu mozda vam se i javim sa utiscima...
;)

Cena im je bila 128€ plus 800 za postarinu.
Zivciranje ne racunam.
 
Poslednja izmena:
Imam Solo 7C zvucnike koji su mi prikopcani na TV preko Fiio D03K DAC. E sad da li bi dobio nesto u poboljsanju zvuka ako bi uzeo DAC FX Audio X3 ili X6 ili koji vec preporucujete u odnosu na ovaj mali Fiio? I da li bi se zvuk pojacao i dobio u kvalitetu nekom? Deluje mi kada gledam tv na zvucnicima da je zvuk tisi u odnosu kada pustim PS4 ili android box a na istoj su jacini zvucnici...
 
Da li neko zna gde bih mogao da nabavim bass reflex cev koja bi omogucila da “ prebacim “ napred bass reflex, jer su 30-ak cm od zida kutije ( koji je pola cigle ) i trese se kuhinjski deo čim pojacam preko pola a i većinom slušam elektronsku muziku pa mi na neki način odgovara da se “ pojača “ gruvajući efekat... inače, model je solo7c. Dakle, nešto ovog tipa, samo da ima još jedno “ skretanje “.
72b3a35a997dc9748601fb119ac77dda.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam Solo 16 od nedavno. Moram priznati da sam čak malo i razočaran, jer ne zvuče uopšte bolje od Altec lansing 2.1 sistema koji mi je nakon 10 godina crkao.

Oba su radili na integruši pa će se kada napravim novi komp razlika možda osetiti, ali za sada razlike nema. Niti je bas jači (naprotiv), niti su visoki definisaniji, niti srednji, ništa.

Javljam kada ubacim neku dobru zvučnu, to mi sada je prvo na to do listi, nadam se da bi Solo 16 trebalo da odskoči.
 
Koji si Altec 2.1 imao? Dosta jacih 2.1 sistema ce imati jaci bas od Microlab Solo serije,jer njima nije izrazen bas,ali bi trebali cistinu na srednjim i visokim tonovima da imaju.
 
Pozdrav ljudi,
imam Solo 6C vec nekih 4 meseca nakaceni su na terratec aureon 7.1 pcie,i uglavnom sve slusam preko njih.Zvucnici su odlicni po pitanju zvuka kad se slusa neki flac ili kada gledam neki film dts/dolby.Drzim bas i treble na 3,dok su oni pojacani na 35db i to je poprlicno glasno i zvuk je cist,u odnosu na to kad su nakaceni na integrisani alc887.Ono sto mi fali je neki bas od 70hz-100hz,koji oni jednostavno ne mogu da proizvedu,bez da ukljucim flex bass u kontrolnoj tabli zvucne karte.Pojacavanje basa na zvucnicima na 8db jednostavno ne pomaze.
Ono sto me interesuje da li bi pomogla kupovina nekog aktivnog subwoofer-a,pa da ih nakacim na spliter zajedno sa solo6c,ili bi ipak trebalo da stavim neki DAC,ili najbolje da to lepo prodam i da stavim neke FC330 ili FC530?

P.S AUX kabl je zamenjen kvalitetnijim odmah na pocetku.
 
Pozdrav ljudi,
imam Solo 6C vec nekih 4 meseca nakaceni su na terratec aureon 7.1 pcie,i uglavnom sve slusam preko njih.Zvucnici su odlicni po pitanju zvuka kad se slusa neki flac ili kada gledam neki film dts/dolby.Drzim bas i treble na 3,dok su oni pojacani na 35db i to je poprlicno glasno i zvuk je cist,u odnosu na to kad su nakaceni na integrisani alc887.Ono sto mi fali je neki bas od 70hz-100hz,koji oni jednostavno ne mogu da proizvedu,bez da ukljucim flex bass u kontrolnoj tabli zvucne karte.Pojacavanje basa na zvucnicima na 8db jednostavno ne pomaze.
Ono sto me interesuje da li bi pomogla kupovina nekog aktivnog subwoofer-a,pa da ih nakacim na spliter zajedno sa solo6c,ili bi ipak trebalo da stavim neki DAC,ili najbolje da to lepo prodam i da stavim neke FC330 ili FC530?

P.S AUX kabl je zamenjen kvalitetnijim odmah na pocetku.

Ja imam solo7c sa asus xonar DX i dodao sam mu genius sub 5000 i 5050 i sada je priča potpuna [emoji16]
45d9073149e58325abc838cdfce8947d.jpg
cf8a248159f98cc9005b11132f281132.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam solo7c sa asus xonar DX i dodao sam mu genius sub 5000 i 5050 i sada je priča potpuna [emoji16]
45d9073149e58325abc838cdfce8947d.jpg
cf8a248159f98cc9005b11132f281132.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
Bas je slab i na tim 7C?
Ja sam razmisljao da ubacim neki JBL 230 vufer ili pak da ubacim vufer od FC530 taman da ga uklopim sa ostatkom.:D
 
Uzeo Microlab 6c i stalno imam problema sa daljinskim. Radi neko vreme pa onda neće više dok ne čupam zvučnike iz struje, posle kao da opet uspostavi konekciju i sve tako u krug. Jel zna neko u čemu je problem, da li do daljinca ili zvučnika?
 
Jok,meni je daljinski crkao pre 10 godina. Sad ga rucno podesavam na nekih 40 i ne diram :D
Bila je neka android aplikacija,ali si morao da imas IR, koristio sam ga na LG G5 ako se ne varam i super je radio.
 
Samo bih voleo da znam da nije problem u onom IR risiveru ugrađenom u zvučniku ili daljincu. Ako je daljinac,onda nije problem, kupim 5 komada sa Aliekspresa pa nek crkavaju 😁
 
Ajde evo porucio sam ja ovaj Mitrov ,pa cu probati kad stigne.
 
Poručio sam i ja 2 komada, nek se nađu. 👌🏻
Poručio sam i ja 2 komada, nek se nađu.
 
Pozdrav, trenutno imam edifier r1280db zvucnike koji su povezani direktno na TV putem optickog kabla, a televizor je povezan na MiBox S.

U pitanju je soba 4.6x3.6, znaci oko 17 kvadrata.

Zeleo bih da predjem na nesto bolje (citaj-jace) ali ne znam koja mi je najbolja opcija?

Koliko poboljsanje mogu da ocekujem sa Solo 7c, a koliko sa 9c?

Sta biste vi uzeli? Zvucnici bi bili udaljeni oko 150cm jedan od drugog i stajali s jedne i druge strane televizora na TV komodi koja je visine oko 55cm.

Problem je sto je tu iza odmah komsijski zid ali svakako ne pojacavamo muziku previse, vise mi je bitno da bude puniji zvuk cak i kad nije u tolikoj meri pojacano.

Povezivanje na racunar sa nekom krstenom zvucnom karticom nazalost nije moguce, ne znam da li postoji neko alternativno resenje?

EDIT: zvucnici bi se koristili za svasta, od muzike pa preko filmova i serija i tu i tamo neke igre na PlayStation-u.
 
Nazad
Vrh Dno