Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Hehe, nije ti losa ideja. :)

Jel imas neku preporuku za spike-ove koje da uzmem i odakle? Ovi mi se svidjaju sa postoljem. Narucio bi sad neke za pocetak samo da stavim zvucnike na njih sa tim postoljem dole? Ne bi da ih busim vec samo stavim. A posle za postolje kada budem pravio busio hi svakako drvo. Takodje me intersuju spike-ovi za to ako imas neku preporuku?
 
Pravo da ti kažem ne znam, nisam nešto istraživao, ima nekih na KP-u ...
 
Pazario sam juce Microlab Solo 7C zvucnike. Mogu reci da sam bas prijatno iznenadjen kako to sve zvuci. Zvuk je cist, lep, bas je pun. Kada se odvrnu jace ne probijaju, sto me je isto lepo iznenadilo. Bio sam malo iskreno skeptican po pitanju basa, jer sam pre toga imao Genius 5.1. Dobio sam otprilike stereo zvuk sto sam i neki zeleo. Samo treba da im napravim stalke, treba da se definitivno podignu od poda. Videcu jos da li cu metalne ili drvene (sve zavisi od budzeta) i naravno na spike-ovima da stoje. Odmah sam bio i pazario one Cordial kablove i zvucnicke i rca sto mi je @peja preporucio. Nisam ni otpakovao ove fabricke sto sam dobio uz njih. :d Za zvucnicke kablove sam malo pretrao nisu imali one QED i uzeo sam Cordial od 4mm a trebao sam ipak 2,5mm, prodjose jedva kroz rupu, mada dobro sam ih zategao. :d Sve u svemu po meni odlican 2.0 aktivan sistem. Nisam ih iskreno nikad uzivo cuo, tako da su me prosto iznenadili. Doduse zvuk sa TV-a je malo losiji, zavisi od kanala do kanala, nije isti kao sa box-a kada se slusa YT. Ali to verujem je sigurno i zbog kablovske i zbog njihovog dekodera.
 
Drago mi je što si zadovoljan.:) Povezao si ih i sa kompom?
 
@peja
Nisam, prvenstveno sam ih uzeo zbog TV-a u dnevnoj sobi gde mi i stoje, kad gledam filmove preko andorid box i igram sony. :d Prikopcani su preko ovog malecnog FiiO D03K za TV, jedino sto mozda budem kasnije pazario jeste neki bolji DAC. Hteo sam prvo da pazarim neki dobar risiver i zvucnike, ali ono sto sam ja zamislio je malo vise preko mog budzeta sada, tako da sam se na kraju opredelio za Solo 7C.


@masamunea
Novi su 140€.
 
Zanimalo me je kako stoji Xonar DX vs to ostalo što imaš, ali nema veze.:)
 
A nazalost Xonar DX mi je ostao kod roditelja, caletu sam ostavio racunar. Kada budem uzeo ovde neki bolji racunar gde sada zivim, ima i njega da prebacim. Pa cu onda lepo sve istestirati i mogu preneti utiske. :) Mada moram priznati na njemu je Genius 5.1 kao i Altec ATP3 odlicno zvucali, bas je bio pun i precizan, svi tonovi se lepo culi.
 
@peja
Nisam, prvenstveno sam ih uzeo zbog TV-a u dnevnoj sobi gde mi i stoje, kad gledam filmove preko andorid box i igram sony. :d Prikopcani su preko ovog malecnog FiiO D03K za TV, jedino sto mozda budem kasnije pazario jeste neki bolji DAC. Hteo sam prvo da pazarim neki dobar risiver i zvucnike, ali ono sto sam ja zamislio je malo vise preko mog budzeta sada, tako da sam se na kraju opredelio za Solo 7C.


@masamunea
Novi su 140€.

Izvinjavam se ako postavljam glupo pitanje... kupio sam solo 9c zvucnike, probao sam sa ih slusam preko iphona 5s i preko nekog asus laptopa i nekako mi je zvuk tih,a prenaglasen je bass u odnosu na ostale tonove i pesme koje imaju dosta bassa se cuju glasnije nego neke domace tipa balasevic, u filmovima se dosta tiho cuje razgovor, ali zato efekti kad krenu budu prejaki(kada je pojacano na 30). Desktop racunar nemam. Kako mogu da poboljsam zvuk na laptopu s obzirom da zvucnu kartu ne mogu da menjam? Spomenuli ste taj DAC, video sam da ih ima i skupih, cemu to sluzi, da li mi to moze popraviti zvuk umesto zvucne karte? Nasao sam neki fiio e10k, da li on moze da popravi zvuk i da li kasni zvuk ako npr preko njega povezem zvucnike na tv ili kad gledam film na laptopu?
 
DAC služi za konvertovanje signala iz dogitalnog u analogni oblik (digital to analog converter). Da, upravo se koristi radi poboljšanja kvaliteta zvuka u odnosu na zvučne integrisane na pločama kompjutera. Na laptop možeš da povežeš neki USB DAC, a ako bi da povežeš i TV onda ti treba neki koji ima i optički ulaz, pod uslovom da i TV ima takav izlaz. Npr. FX Audio X3 je neka osnovna opcija. Nema kašnjenja zvuka.
 
Da se upisem sa solo 7c, danas ih uzeo i povezao sa xonar stx pa da podelim utiske. Odlicna zavrsna obrada, nema nikakvih znakova fuserenja i slicno. Solidno teski, dopadljivog izgleda sa mrezicom i bez iste. S obzirom da su mi prethodni zvucnici Bowers & Wilkins 704 upareni sa Nad pojacalom C 372, bio sam jako skeptican u vezi kvaliteta zvuka. Citajuci razne oprecne komentare mislio sam da ce ovo biti obicne igracke dok se ne resi nesto bolje. Mozda nemam "audiofilsko uho" ali ove kutije po mom skromnom misljenju zaista zvuce fantasticno! Foobar player sa asio drajverima, sve na flat, bez farbanja zvuka i opet svega ima i visokih i srednjih i basa, taman koliko treba i kako sam navikao na 10 puta skupljim kutijama. Nisam ih jos pojacavao do maksimuma dok se ne usviraju malo ali do nekih 80% je svakako i glasno i preglasno za neko "komsiluk friendly" okruzenje. Zaista sam zadovoljan kupovinom i smatram da za ovaj novac zaista zvuce sjajno bar na kvalitetnoj zvucnoj kartici kao sto je Xonar stx. Ko se dvoumi a ima dobru zvucnu karticu kao sto sam se ja dvoumio jer zamalo da uzmem z623 logitech koji nema krstene ni srednje ni visoke tonove (iskustvo jos sa z2300 i z5500) slobodno moze da kupi na slepo, bez slusanja. Jednostavno receno ove kutije su bombonica za prosecnog smrtnika da bi uzivao u odlicnom zvuku za skromnu svotu novca.
 
Poslednja izmena:
isprobaj sa guscim,kompresovanijim miksom,tu bi trebali da zabauljaju narocito u dubokim,a to malo digitalno pojacalo unutra da izgubi daha da postigne da izbaci sve frekvencije.za multimediju i jucjub naravno,nema ni potrebe da pokusavas,tu se nece cuti neka razlika.

posle toga kreni da primecujes separaciju u tim guscim miksevima,koliko detalja moze taj sistem da isporuci na jacem pojacanju i gde krece da se raspada i distorzira...i na kraju ces biti zarazen bolescu 'audiofilije' kao i mi ostali. :)
 
Jasno mi je da je ta cela prica oko kvalitetne HI-FI opreme i nijansi u kvalitetu zvuka "Vrzino kolo". Vecina ljudi misli da ako daju duplo vise para za kutije, dac, pojacalo ili kablove to mora da zvuci duplo bolje. Pravi audiofili znaju gorku istinu, da je svaki procenat poboljsanja papreno skup, potrebno je mnogo znanja, iskustva i novca da bi se plivalo po audiofilskim vodama... ja ipak ostajem na obali, iskusni neplivac :)
 
Poslednja izmena:
Da se upisem sa solo 7c, danas ih uzeo i povezao sa xonar stx pa da podelim utiske. Odlicna zavrsna obrada, nema nikakvih znakova fuserenja i slicno. Solidno teski, dopadljivog izgleda sa mrezicom i bez iste. S obzirom da su mi prethodni zvucnici Bowers & Wilkins 704 upareni sa Nad pojacalom C 372, bio sam jako skeptican u vezi kvaliteta zvuka. Citajuci razne oprecne komentare mislio sam da ce ovo biti obicne igracke dok se ne resi nesto bolje. Mozda nemam "audiofilsko uho" ali ove kutije po mom skromnom misljenju zaista zvuce fantasticno! Foobar player sa asio drajverima, sve na flat, bez farbanja zvuka i opet svega ima i visokih i srednjih i basa, taman koliko treba i kako sam navikao na 10 puta skupljim kutijama. Nisam ih jos pojacavao do maksimuma dok se ne usviraju malo ali do nekih 80% je svakako i glasno i preglasno za neko "komsiluk friendly" okruzenje. Zaista sam zadovoljan kupovinom i smatram da za ovaj novac zaista zvuce sjajno bar na kvalitetnoj zvucnoj kartici kao sto je Xonar stx. Ko se dvoumi a ima dobru zvucnu karticu kao sto sam se ja dvoumio jer zamalo da uzmem z623 logitech koji nema krstene ni srednje ni visoke tonove (iskustvo jos sa z2300 i z5500) slobodno moze da kupi na slepo, bez slusanja. Jednostavno receno ove kutije su bombonica za prosecnog smrtnika da bi uzivao u odlicnom zvuku za skromnu svotu novca.

Da ne otvaram novu temu, a vezano je za Microlab zvučnike, u ovom slučaju Solo 9C. Šuraku sam danas poručio ove zvučnike a pošto on ima neku fm2 ploču a hoće "dobre" kompjuterske zvučnike, zanima me da li da mu jurim i muzičku karticu, pošto koliko kontam u tim fm2 pločama (pogotovo što je ovo predpostavljam bila najjeftinija moguća) idu Realtek AC887 čip, da li se isplati dati nekih 30-tak € za neku polovnu Audigy FX/ZxR?

Kakav zvuk da očekujem na tim zvučnicima pošto ću ih ja prvo par dana isprobati a već imam Logitech Z2300 već skoro 10 godina, pa se čak i ja dvoumim za upgrade pa ih zato i isprobavam :)
 
Obavezna je zvučna, Xonar DGX može da se nađe za te pare.
 
Evo i ja nakon pročitane teme od prvog do poslednjeg posta nakon dvoumljena između 7c i z623 uzeo sam 7c i za sad su odlični :D
Ne znam da l je trip od ostalih ali postaju sve bolji nakon dužeg slušanja. Za sad su na integrisanoj jer sam uzeo zvučnu za koju nemam slot lol
Što se basa tiče, za razliku 2.1 od 45w koje sam imao pre 7c oseti se manjak na pesmama koje su okrenute basu ali ga opet ima sasvim dovoljno za sve ostalo
 
Poslednja izmena:
Jesi pojačao bas na 6?

Uzeh Solo 9C pre neki dan i meni je bas čak i prejak za moj ukus.
 
I meni je na 7c bas prejak kad je do kraja, pusti ih da se jos malo usviraju, bude bolji posle negog vremena.
 
Uh, meni je bas vala na 8...treble na 5...
 
По мени бас преко 3,4 се већ поприлично изобличи.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Siguran sam da ga neko i na 0 drži.
 
Колико ја видим не. За поређење цијена користи сајт www.eponuda.com.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Narucio Solo 6C u emmi, na rate, trebalo bi da stigne do kraja nedelje.

Da li mogu da se kontrolisu preko IR blastera na telefonu?
 
Odlicna cena za solo 6c (mada još ni blizu od one legendarne od cca 80eur pre poskupljenja).....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno