Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

A sta si slusao pre njih ? Kako si ih i pozicionirao ako kazes da ti je slab bas ?

Ja vec par dana gledam da ih uzmem za muziku umesto Z-5500. Nadam se dosta boljem zvuku od Logitech-a jedino se i ja plasim da li ce mi nedostajati bas.
Jacina manje-vise nije krucialna, ako su na 50 kao Z-5500 na oko pola ja cu biti super zadovoljan.

Imao sam Yamaha NS50F zvucnike i Yamaha 496 pojacalo. Pozicionirani su na krajevima stola, sto je 1.7 m sirok, 80 cm dubok. Iza zvucnika se nalazi zid na udaljenosti od 15 cm.
Levi zvucnik je u uglu i sa njegove leve strane na 10 cm udaljenosti se nalazi levi zid. Verujem da mala udaljenost od zidova prouzrukuje brujanje koje se cuje.

A jel pojacavate vi bas na samom zvucniku?
I da, ubedjen sam da se svima sluh izvitoperio od koriscenja woofera, negde taj woofer nije los, al nije za "tradicionalnu" muziku.

Ja sam setovao vrednos 3 za bass i 4 za treble.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je na Solo-6C 5 (ili 6) na bassu i 2 (ili 3, u zavisnosti od toga šta slušam), na M-Audio Fast Track USB. Istina je da im fali te bass dubine (ja sam odavno prešao sa ATP3 na njih), al' je zato čistina zvuka predobra.
 
ako 7c fali bass koliko onda tek fali na 6c koji ima duplo manje niskotonaca?
 
eh komplikovano je to za objasniti, nije sve u velicini i broju (mada kod srba jeste) , ima duplo manji broj niskotonaca ali i isti amp koji se manje napreze a i u hi fi ju postoji nepisano pravilo (mali zvucnik u malu sobu ) veliki u veliku....
 
Iza zvucnika se nalazi zid na udaljenosti od 15 cm.
Levi zvucnik je u uglu i sa njegove leve strane na 10 cm udaljenosti se nalazi levi zid. Verujem da mala udaljenost od zidova prouzrukuje brujanje koje se cuje.

Udalji jos kutije od zadnjeg zida (slobodno da ti na stolu budu izbacenije prema napred u odnosu na monitor- imaces bolju stereo sliku) i sto vise mozes ceo sto od tog levog zida. Budi umeren takodje i sa bass+ i neces imati brujanje, vec cist i precizan bass.
 
Pa jesam umeren :) probacu i to ali svakako cu pokusati i dampiranje.
 
Koliko se preporučuje da zvučnici (solo-6c) budu uzdignuti? Pravim neko drveno postolje, pa me zanima koje dimenzije da stavim. :)
 
Slazem se. Inace brujanje je definitivno vezano za bas i nema veze sa pozicijom zvucnika. Cim sam sa pop muzike 80tih presao na klasicni rock, brujanje je nestalo (ili se znacajno smanjilo). Dakle, moracemo da dampiramo..

E sad imam pitanje - kako se otvaraju ove kutije? Vidim da postoje srafovi na samim zvucnicima ali mi se cini da je nemoguce nekim normalnim metodom dalje otvoriti kutije (ili gresim)?
 
Zar tim poduhvatom ne gubi garanciju? Da ti sacekas jos malo da ti se usviraju zvucnici. Probaj malo da experimentises sa pozicioniranjem zvucnika, pa onda kreni u modovanje :wave:
 
Gubi garanciju, ali nije to baš matična ploča ili hard disk, to je tehnologija stara par decenija i svaki iole bolji majstor bi umeo da servisira (za sitne pare) to pojačalo ukoliko dođe do problema. Recimo ja sam svojevremeno platio 700din za zamenu svih kondenzatora i potenciometara na niškom HSRu. :)

Ali slažem se da treba da ga "prži" bar jedno dve nedelje, ako je neki deo ili drajver feleričan da otkaže pre nego što poništi garanciju otvaranjem...

@Kutija
Da li si uzeo 7C uzeo na slepo ili si pre toga imao možda prilike da poslušaš 6C i 7C, i ako jesi, ako može kratko poređenje.
 
Poslednja izmena:
Upravo to sam i hteo da kazem. Zvucnicima treba bar 150-200 h kontinualnog slusanja da bi se isti "usvirali", ali ne na jakom volumenu..:-devil-: Zato mu je bolje da saceka bar 2-3 nedelje. Posle toga neka ih budzi. Ja sam low end 2.1 Sonic gear EVO 5 za sitne pare prepravio (promenio kablove, dampirao, stavio par kvalitetnijih elektrolita) i zvucnici su neverovatno propevali. Sestra ih sada svaki dan maltretira :d
Ja sam se pre 2 meseca razmisljao da uzmem Solo 6c, ali sam ipak uzeo AL PT6021 samo zbog bass-a. Volim filmove i elektronsku muziku:bottle:
 
Kako si zadovoljan tim Altecom? Kakvi su srednji i visoki tonovi?
 
Gubi garanciju, ali nije to baš matična ploča ili hard disk, to je tehnologija stara par decenija i svaki iole bolji majstor bi umeo da servisira (za sitne pare) to pojačalo ukoliko dođe do problema. Recimo ja sam svojevremeno platio 700din za zamenu svih kondenzatora i potenciometara na niškom HSRu. :)

Ali slažem se da treba da ga "prži" bar jedno dve nedelje, ako je neki deo ili drajver feleričan da otkaže pre nego što poništi garanciju otvaranjem...

@Kutija
Da li si uzeo 7C uzeo na slepo ili si pre toga imao možda prilike da poslušaš 6C i 7C, i ako jesi, ako može kratko poređenje.

Cuo sam 6C i neke preterane razlike nema.

Odsvirace oni svojih 100 sati a posle toga ide damping. Inace malo pocinje da iritira to brujanje, ma koliko se trudio ne mogu da ga ignorisem.
 
A jel pojacavate vi bas na samom zvucniku?
I da, ubedjen sam da se svima sluh izvitoperio od koriscenja woofera, negde taj woofer nije los, al nije za "tradicionalnu" muziku.
Svrati na neku zivu svirku koja je dobro ozvucena gde ti zeludac poskakuje u ritmu bas gitare pa onda opet izjavi tako nesto :D

Druga je stvar sto nas proizvodjaci zadnjih 75 godina uce da nam bas ne treba, vecina uredjaja tipa TV i radio prijemnika do skoro, pa cak i sada sece sve ispod 70 Hz, a neki i dosta jace od toga.

Cak su me mnogi pitali kakvi se to zvukovi cuju kod mene... ima ljudi koju bukvalno u zivotu nisu culi bas.

Inace bas me razocaravate sa tim nedostatkom basa, hteo sam svojevremeno da uzmem z2300, ali sam naravno odustao kad su derikoze triplirale cenu, i ovo mi je bila alterantiva... ali izgleda da neamaju sve sto bih zeleo.
 
@Mare
Z2300 ima odlican bass, ali tu se sve zavrsava... sateliti su toliko losi, odnosno jako lose reprodukuju zvucnu sliku, da ne vredi trositi reci. Imao sam ih i pricam iz licnog iskustva. Pokusavao sam sebe da zavaram da nije sve tako crno, ali nazalost jeste zato sam ih i prodao. Ja takodje volim jak i dinamican bass sto je prednost Z2300, ali imaju ozbiljnu falinku po pitanju zvuka. Prosto receno sateliti daju "supalj" i plitak zvuk. Ja sam Logi slusao u kombinaciji sa Live karticom i KX driverima neko vreme, ali ni to nije bilo od Bog zna kakve pomoci. :S:

@ Marko n
Sa PT 6021 sam prezadovoljan. S' obzirom da sam se definitivno povukao iz HiFi voda, dugo sam trazio odgovaracuje 2.1 plastikanere koji bi koliko toliko mogli verno da reprodukuju zvuk i mislim da sam okoncao borbu. Zvuk je zaista sjajan, pun detalja u srednjem i visokom spektru, bass je dobar (za nijansu "plici" nego bass koji daje Z2300, ali daleko od toga da je podbacio). Posto volim i filmove ovi zvucnici briljiraju kad je u putaju zvuk iz tog domena.
Pre Logija sam imao MX 5021, oni su me malo iritirali po pitanju visokog spektra. Nekako je bio previse napadan i pomalo zamoran na duze slusanje, a i imali su malo iritirajuci shum iz satelita. Kod PT 6021 modela to ne postoji, jako su prijatni za slusanje i zaista je vrlo mocan i glasan 2.1 sistem. Svaka preporuka za ovaj sistem, pogotovo sto mu je cena znatno opala sa pojavom novih Altecovih modela, za razliku od Logijevih koji su neopravdano skuplji. Konkretno mislim na Z2300. Taj sistem jednostavno ne vredi ulozeni novac.
 
Poslednja izmena:
S' obzirom da sam se definitivno povukao iz HiFi voda, dugo sam trazio odgovaracuje 2.1 plastikanere koji bi koliko toliko mogli verno da reprodukuju zvuk i mislim da sam okoncao borbu.

Hvala na odgovoru... :)

Malo sam skeptičan prema tim micro drajverima, a što se tiče basa, u poređenju sa 6C, 7C, čudi me da imaju jači bas s obzirom da vufer ima jeda 6.5" drajver dok se u 6C kutijama nalaze dva drajvera tih dimenzija, a u 7C čak četiri. I da, da li je cena od 127e ta nova niža cena po kojoj se vidim prodaju u Tehnomaniji ili ...?
 
Poslednja izmena:
Da, to je nova cena. Doduse u "PC centru" su i dalje preko ~230E..:D Nego da se vratim na bass. Pa ne mozes nikada da poredis bass koji dolazi iz SUB-a i sa bassom iz monitora (zvucnika). Samo cu da ti navedem primer dok sam imao HiFi, u pitanju su bili zvucnici Monitor Audio BR2, driver 6.5". Cisto sumnjam da je Solo 6c ili 7c jaci i glasniji od MA BR2 zvucnika pa zbog toga ih navodim kao primer. Bass nije ni upola dubok kao kod ovog Alteca ili npr. kod Logija Z2300. To je i normalno. Cak ni zvucnici Mission 702 koje sam imao (bass 8" veoma jaki zvucnici) nemaju tu dubinu koju moze da da SUB. Zbog toga on i postoji. To se najvise oseti u filmovima:-devil-:
I ja sam bio skeptican prema micro driverima, ali pri prvom slusanju sve je to palo u vodu...
 
Svrati na neku zivu svirku koja je dobro ozvucena gde ti zeludac poskakuje u ritmu bas gitare pa onda opet izjavi tako nesto :D

.....


Aj sad lepo procitaj ponovo sta sam napisao, al sa r-a-z-u-m-e-v-a-nj-e-m i vrati se nazad da diskutujemo, ako ti treba neka pomoc tu sam ;)
...
Kako ti samo pade na pamet da mi stavljas u usta da sam reko da bas ne treba????
 
@Mare
Z2300 ima odlican bass, ali tu se sve zavrsava... sateliti su toliko losi, odnosno jako lose reprodukuju zvucnu sliku, da ne vredi trositi reci. Imao sam ih i pricam iz licnog iskustva. Pokusavao sam sebe da zavaram da nije sve tako crno, ali nazalost jeste zato sam ih i prodao. Ja takodje volim jak i dinamican bass sto je prednost Z2300, ali imaju ozbiljnu falinku po pitanju zvuka. Prosto receno sateliti daju "supalj" i plitak zvuk. Ja sam Logi slusao u kombinaciji sa Live karticom i KX driverima neko vreme, ali ni to nije bilo od Bog zna kakve pomoci. :S:

Znaci idealna kombinacija bi bila z2300+6c ili 7c u 4.1 modu?

Aj sad lepo procitaj ponovo sta sam napisao, al sa r-a-z-u-m-e-v-a-nj-e-m i vrati se nazad da diskutujemo, ako ti treba neka pomoc tu sam

Nisi ni ti mene bas razumeo. Ono sto sam hteo da ti kazem je da na muzickim dogadjajim bas i te kako ima veliku zastupljenost, verujm mi bio sam puno na raznim nastupima od Corbe i Van Gogha, preko Megadetha, Van Burena... itd. i bas na tim dogadjajima daleko prevazilazi ono sto kucni zvucnici reprodukuju, makar i najbolji setovi... dublje, jace prodornije...
 
Poslednja izmena:
Vidim da su i 6C i 7C poskupeli u zadnjih 1-1,5 mesec za oko 500 dinara.
 
Inace bas me razocaravate sa tim nedostatkom basa, hteo sam svojevremeno da uzmem z2300, ali sam naravno odustao kad su derikoze triplirale cenu, i ovo mi je bila alterantiva... ali izgleda da neamaju sve sto bih zeleo.

Sta da t kazem sem dodji kod mene pa poslusaj :)
 
Da, to je nova cena. Doduse u "PC centru" su i dalje preko ~230E..:D Nego da se vratim na bass. Pa ne mozes nikada da poredis bass koji dolazi iz SUB-a i sa bassom iz monitora (zvucnika). Samo cu da ti navedem primer dok sam imao HiFi, u pitanju su bili zvucnici Monitor Audio BR2, driver 6.5". Cisto sumnjam da je Solo 6c ili 7c jaci i glasniji od MA BR2 zvucnika pa zbog toga ih navodim kao primer. Bass nije ni upola dubok kao kod ovog Alteca ili npr. kod Logija Z2300. To je i normalno. Cak ni zvucnici Mission 702 koje sam imao (bass 8" veoma jaki zvucnici) nemaju tu dubinu koju moze da da SUB. Zbog toga on i postoji. To se najvise oseti u filmovima:-devil-:
I ja sam bio skeptican prema micro driverima, ali pri prvom slusanju sve je to palo u vodu...

Hvala na pojašnjenju, mada znao sam da je vufer konstruisan tako da da što bolji bas, ali opet jedan 6.5" drajver vs 4 komada u 7C...

Što se tiče Alteca, nekako mi je puno 130e za dva satelita i vufer od plastike. Da li je bar vufer od drveta? Da li ovi Altec zvučnici daju neuporedivo bolji zvuk od npr. Logi X-240 koji košta 40e ili ostalih Logi 2.1 sistema koji su ispod 100e?
 
Sta da t kazem sem dodji kod mene pa poslusaj :)
TX, ako uhvatim vremena i ozbiljnije krenem da razmisljam javicu ti se.

Anyway, za dublji bas je jako bitno i pozicioniranje zvucnika. Imam neke krs plastikance, jos i 97-e, nista spec. skoro sam se smorio malo i kao ajde da mi ne stoje vise na stolu, em su beli, em sad imam i jos jedan par plastikanaca pa reko ovi idu dole ispod.

A joj lele razlike, znaci ne preterujem ali ispod drvenog stola (noge su takodje od deblje iverice, tako da je prakticno sto kutijasnog oblika, ovo cudo je prosviralo nevidjeno, istina ne moze da ocisti srednje ili visoke, ali je bas postao barem 5x jaci na moje iznenadjenje... kao da sve rezonuje od stola, i bukvalno jedva primetan bas sad i te kako postaje osetan, toliko da su ukucani poceli da me opominju za isti... a gruvanje u filmovima cak zatrese staklo na vratima sto se ranije nikad nije desavalo... toliko o rezonanciji...

Znaci grunem 7c ispod stola ako nemaju bas ima da pocepaju i sto i parket... :)
 
Ja sam se pre 2 meseca razmisljao da uzmem Solo 6c, ali sam ipak uzeo AL PT6021 samo zbog bass-a. Volim filmove i elektronsku muziku:bottle:
HA!
ista moja dilema, copy/paste :d

trenutno imam zvucnike iz potpisa i smorili su me posle 5 godina. lomio sam se izmedju Solo 6c i PT 6021 (znam da su potpuno razliciti, svaki sa svojim prednostima i manama) i na kraju sam prelomio ka Altec-u kada sam video da si ih iscackao za 12k5 din. sutra mi stizu na gajbu i bas me zivo interesuje kako zvuce obzirom da sam o njima ovde cuo samo reci hvale. nisam ih cuo ali sam se dogovorio sa prodavacicom da mogu da ih vratim u roku od nedelju dana ako mi se ne svidjaju sto je mnogo bolje nego da ih cujemo u prodavnici preko splitera i na integrusi. ovako cu imati par dana da ih testiram i nadam se da cu ih zadrzati. ipak su mi 6c preglomazni za komp. sto a i moraju da se odmaknu od zida, dakle da mi budu ispred ravni monitora sto je bzvz. PT 6021 ce mi se do jaja uklopiti sa 971P estetski a nadam se da cu se oduseviti i zvukom :guitar:
par pitanja: kako zvuci lossless muzika na njima i gde se bodu sluske? prvenstveno ce mi sluziti za slusanje muzike ali naravno pogledacu i koji film i opikati koju igru :,,:
 
Da ti odgovorim postepeno :-devil-:

Sto se tice MP3 formata koji je najzastupljeniji kad je u pitanju muzika sa kompa stvar je sledeca, ako je mp3 > 256k zvuk je odlican... ispod toga nije preporucljivo. Osetno je losiji kvalitet zvuka, jer zvucnici traze kvalitetan pobudni signal. To verovatno znas i sam. Druge formate nisam probavao. Gotovo 99% muzke mi je mp3, ali >256 k.
Sto se tice sluski, na zicnoj bazi sa desne strane imas prikljucak za sluske. Ustekas ih i uzivas:,,: Pojacavas normalno preko potenciometra na zicnoj bazi i to je to. Neces se pokajati, veruj mi. Jedino sto ja sad stekam neki din da se otvorim za neku dobru zvucnu i to bi bilo to:D
 
kada si ih kupio i pre koliko su usli u Tehnomaniju po toj ceni? ko je uvoznik? PC Centar ili?
 
Nazad
Vrh Dno