Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Citam i citam do besvesti od prve strane i ne mogu vise :D

Treba mi misljenje iskusnih vlasnika i audiofila.
SOLO 6C za 108EUR ili SOLO 7C 145EUR

Sve novo naravno, sta mislite ?
Imam FC330 preko 5 godina i svaki dan se odusevim kada ih slusam i dalje. Ali eto ukazala se prilika da se pojacam sa necim ozbiljnijim. :)))
Ni jedno ni drugo. Već je rečeno da je SOLO serija po današnjim cenama neisplativa priča.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Управо. По овој цијени не вриједе. Првих пар година кад су се појавили код нас су били убједљиви bestbuy. Сад са овим нису.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Hm... Pa sta bi onda bila preporuka za iznos 100-150EUR ?
Ja sam stekao utisak da su iako skuplji i daje bestbuy u odnosu na zvuk koji pruzaju ... :(
 
6C i pukneš još malo za FX Audio X3 umesto te integruše.

A to je jedino relevantno pitanje, šta sada može da se kupi novo (ako se insistira na tome) za te pare. Ako nema ničeg boljeg to ih automatski čini best-buy-em, potpuno nevezano za to koliko su ranije koštali.
 
Poslednja izmena:
Nešto u poslednje vreme i nema neki izbor zvučnika za pc i sl., što je i dobro hvala Bogu.

Koliko sam primetio, model Klipsch-a, Promedia 2.1 je cool rešenje, možda bude kod nas posle nove godine verovatno oko januara, februara 2018., i nadam se da će im cena biti pristojna, koliko mi rekoše u jednoj prodavnici. Čudi me da ih do sada nisu uvozili, mislim da su idealni za pc.
Ako ćeš nešto novo za ozbiljno slušanje muzike onda, minimum 1000e (kutije+pojačalo+dac) i pravac u prodavnice na slušanje.
 
Poslednja izmena:
Ili 10 000 evra, kad se frljamo već ...

Odakle ti info za Promedia?
 
10 000 е+ за оне са дубоким џепом, ал ту се више плаћа име + дизајн, и вероватно најмање звук + рачунам дневну собу од минимум 400 квадрата. :D

Бејах до плејера.рс пре око месец да видим имају ли Ворфдејл 225 и при том их питам шта би могло још на сто за пц. Рекоше ми Клипш R-15PM (може свашта да се закачи за њих) и при том их питам за Про медиу, рекли су ми да ће видети када буду састављали наруџбину да ће их можда бити или вероватно бити. Јер се нисам једини распитивао, па им је вероватно пало на памет да продају пар комада.
 
Poslednja izmena:
Ne preterujte. Ima po oglasima svašta za male pare, što briše patos kompjuterskim zvučnicima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima. Ima i svakakvog treša. Pitanje je da li neko hoće polovno ili neće.
 
10 000 е+ за оне са дубоким џепом, ал ту се више плаћа име + дизајн, и вероватно најмање звук + рачунам дневну собу од минимум 400 квадрата. :D

Бејах до плејера.рс пре око месец да видим имају ли Ворфдејл 225 и при том их питам шта би могло још на сто за пц. Рекоше ми Клипш R-15PM (може свашта да се закачи за њих) и при том их питам за Про медиу, рекли су ми да ће видети када буду састављали наруџбину да ће их можда бити или вероватно бити. Јер се нисам једини распитивао, па им је вероватно пало на памет да продају пар комада.

Nisu ti pominjali fostex za sto?
 
Не.

Што претерујемо. Рекао сам нове ствари. Има половних добрих, квалитетних ствари, само треба налетети.
 
ne kapiram... microlab vise ne valja preskup je, a opet nema neke zamene za njega ..?
ako je vec microlab preskup sta u cenovnom rangu od 100 do 150 pruza bolji ugodjaj ? ako je vec precenjen sta je to u tom rangu sto nije precenjeno ?


@paloma verujem za fostex ali to je totalno drugaciji cenovni rang.
 
Каква је бенефит са DAC-ом? Не разумијем се па питам. Ја имам Solo 7c па да и ја узмем ако добијам доста. Користим уз њих звучну EM-U 0404.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Koliko se dobija zavisi od toga na čemu su do tada bili. Ako je to integrisana zvučna onda je dobitak značajan, ako je neka malo bolja interna karta onda je naravno manji. Govorim o pristupačnijim modelima ranga ~50-100e.

Konkretno u tvom slučaju mislim da ti se ne isplati prelazak na DAC te cene, tvoja zvučna sasvim dobro prati 7C, ili oni nju, kako se uzme.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Хвала на одговору. ;-)
Онда нема шта, нема потребе да узимам.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
imam DAC od skoro i velika je razlika u odnosu na integrusu ... ubodem na integrusu lep zvuk stvarno, ubodem u DAC i ono booom mindblowing i cistoca i snaga. i FC330 su keva zaista. ali eto prodje vreme oces da kupis nesto bolje to je valjda normalno :D

meni se solo 6c koji sam nasao za 105eur cinio kao bestbuy jer vec duze vreme svuda kosta oko 150...
a sto se tice 7c, mogao bi da dobacim jos 40eur i uzmem njega ako je zaista razlika velika.
 
Ја мислим да је било приче овдје у теми да није велика разлике. Ја имам 7C, нисам слушао 6C па не могу да судим. Ја сам са мојима задовољан. А имам их осам година.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Pa ima 94 strane, ja sam se drzo prvih 15 20 i onda mi se sve pomesalo.
E sad kapirad da 7C ima malo vise snage, i navodno ima vise basa (malo ili puno to ne kapiram)

Mozda bi ih stavio u dnevnu sobu nesto se razmisljam pa bi 7C bio bolji jer je malo veci prostor i mogu da ih drzim na podu. Pfff... Ne znam... Slatke muke :D
 
Mrzim kada nekome moram da izvlačim slova sa tastature.

Koji DAC imaš? I 7C nisu za pod jer nisu dovoljno visoki.
 
Testni primerak jednog tableta buduceg novog kineskog brenda. To je sve sto mogu da kazem :)
 
Ne ali stvarno kada sam ubo FC330 u tablet koji ima ovaj HiFi quad audio DAC. Ma koja razlika ljudi moji sokirao sam se, da sam ranije znao kupio bi DAC za komp momentalno.

Blizu sam da uzmem SOLO 6C pa nek ide zivot :)
 
Poslednja izmena:
Ocu sigurno u narednih mesec.
A uzeo bi SOLO 6C zato sto je duplo jaci od FC330 a cistoca je ista i bolja. Kapiram 6C sa DAC om ima izuva :D

Inace neka preporuka za DAC za komp ?
 
Npr. FX Audio X6 ako hoćeš i pojačalo za slušalice ili SQ5 ako ti ne treba, oni su na KP-u bili 80-95e. Mislim da za skupljima nema potrebe uz 6C.

Imaj u vidu da je po specifikacijama 6C tanji u basu u odnosu na FC330, 55Hz-20kHz vs 35Hz-20kHz. Visoki verovatno jesu jasniji s obzirom da su kod FC330 visokotonci fake.

I ovaj je za preporuku, nedavno ga je član drugog foruma poručio preko prodavca koji prodaje navedene FX Audio po ceni od 100e:

http://www.smsl-audio.com/productshow.asp?id=133

I naravno uz sve to ide lossless muzika.:)

EDIT: i ovaj važi za fantastičan u klasi:

https://www.aliexpress.com/item/SAB...-OLED-Screen-Balanced-Output/32826030379.html
 
Poslednja izmena:
uff... Peja hvala na dobrim info :)

a inace za Microlab sam stekao utisak da se generalno preporucuje zamena svih kablova da su fabricki los. i od zvucnika i aux, ako sam dobro skapirao ?
 
Nazad
Vrh Dno