Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

^hehe, josh polako da pochnesh da "pribavljash" lossless.. sreci nikad kraja :D
 
nalozili ste me ko mladog majmuna :D (it better be worth it ili ce da pljuste poeni :D)
 
Nisam ih uzeo u "tehnomaniji", vec u "PC4U". Bili su na akciji ~100 E, uvoznik naravno "PC Centar". Garancija godinu dana. Bilo je svega ~ 10-ak komada na akciji (pretposlednji komad sam ja uzeo), otislo je u roku od 3 dana. Tako da za te novce mislim da sam napravio dobar dil:smoke:
 
dakle, mene odrase u Tehnomaniji za 130e? svasta. kada si ih kupio?
 
Poslednja izmena:
Pa nisu te odrali...koliko znam sada ih nema ispod ~160e (npr. gigatron)... Uzeo ih pre ~ mesec dana. U "PC centru" su poslednji put bili oko ~230e... veruj mi ok si prosao sa cenom. Za ~130e ne mozes da uzmes bolji 2.1 sistem u to sam siguran iz licnog iskustva. Ta cena po kojoj sam ih ja uzeo je bila na akciji, nije "regularna" sto bi rekli:d Samo jos koji dinar da se nadje za neku kvalitetnu zvucnu:,,::bottle::guitar:

btw.. vidim da imas VS 4121, njega sam slusao (na integrusi) u vise navrata pa da ti otprilike docaram kako stoji situacija izmedju njega i PT 6021. Dobices precizniji, meksi i dublji bass (VS 4121 ima malkice muljav i pomalo plitak bass, sateliti nisu losi), jasnije i pitkije srenje/visoke tonove. Ne kazem da je PT 6021 cudo od sistema, ali ces osetiti veliku razliku. Pogotovo ako si ljubitelj filmova.
 
Poslednja izmena:
hvala ti za trud a ja cu svakako postovati utiske (samo ne znam gde jer je ovo teski offtopic :D).
btw. te filmove koje ja gledam ne gledam duze od 5min tako da se nadam ce se ipak pokazati dobri i za muziku :p
mozda je trebalo da ti se uvalim na gajbu na 10min da cujem zvucnike ali ajde nema veze, mogu da ih vratim ako ne budem zadovoljan pa cu ih testirati gajbi.
 
upravo povezujem.
damn it, honda, jel' tebi stigao audio kabl? ona zelena 3.5mm bananica? meni izgleda fali a pise u uputstvu da bi trebalo da dolazi u paketu.
 
E...brate zaboravio sam da ti to kazem... Uz PT6021 ne stize 3.5mm bananica. Navodno vodi se kao "Audio cinema sistem" pa uz njega dolazi stereo cinc, a ne bananica.... wtf??:wall: nije mi jasno sto su to uradili. Mene je spaslo sto imam kvalitetan rca-bananica kabl...:-devil-: nisu nas presli u prodavnici vec nas presao Altec...:mad:


p.s naravno javi utiske..
 
Poslednja izmena:
Ako mislimo na isto, ja sam nedavno kupio ovaj kabl u BG Elektronik-u za 400din, nije nešto, ali nije ni loš za komp zvučnike.
 
to je taj kabl... Ovaj jos djeluje super naspram onih sto se uglavnom dobijaju uz "PC 2.1 zvucnike" :eyebrows:
 
evo kratih impresija posle istog tolikog druzenja sa zvucnicima: u jednoj recenici - zvucnici su solidni i nista vise od toga. nema ni reci o "pro sistemu", "vrhunskom dozivljaju" i slicnim "naj, naj" epitetima. recimo da vrede tih 130e ali ni cent preko toga. da sam ih platio 200+ evra bio bih besan kao ris. ovako, nije lose dok ne naleti nesto bolje. sta im zameram? pa ne znam ni ja. jednostavno muzika koju ja slusam (hard rock i metal) ne zvuci bog zna kako. moguce je da sam audigy podesio za VS4121 pa da treba malo da se poigram sa podesavanjima ali out of the box ne zvuci prejebano kako sam ocekivao citajuci forum. inace, nikako ne mogu da se otmem utisku kao da cujem odvojeno baseve a odvojeno ostale tonove, sto je mozda mana svih 2.1 kompleta ako se koriste za slusanje muzike. igre i filmove jos nisam testirao ali verujem da dobro zvuce. mozda je trebalo da idem na Solo 6C, ali krastavac, nisu mi ni oni idealni jer su ogromni i nemaju izlaz za sluske. bla, nemam pojma. izgleda da bih ja voleo da se ****m a da mi ne udje. voleo bih spoj komp. zvucnika na kojima ce muzika zvucati do jaja i regularnih zvucnika na kojima ce dobro zvucati filmovi i igre - a toga nema. ocekivao sam da cu to mozda dobiti od PT 6021 ali trt. mozda bih sa Solo 6C bio vise allaround zadovoljan ali nema veze. neka ostane ovako za sada, a kasnije cu videti sta cu. jutro je pametnije od veceri mada ne verujem da cu ih vracati (mrzi me da ih pakujem :d) jer nije da sam potpuno nezadovoljan a opet nije ni da cu ih koristiti sa potpunim zadovoljstvom. krastavac, tako vam je to :bottle:
btw. jako je glasan sistem i moguce je napraviti dobru zurku sa njima. kada kazem "jako" mislim "bas jako" :D
 
Poslednja izmena:
Prvi savet; ekvilajzeri odma da idu u off. Dok malo ne naviknes na zvucnike, daj im malo vremena da se usviraju. A, i kada se usviraju slusaj iskljucivo u linearnoj/flat varijanti. Ako treba da sta podesis, podesi preko kontolera. Mozda si previse ocekivao, ali ja ti iz licnog iskustva kazem da bolji 2.1 sistem za 130e nisi mogao da uzmes. Veruj mi promenio sam ih gomilu (pre toga sam imao HiFi). Sa solo 6 varijantom nesto bi dobio, a nesto izgubio... Ni u jedan PC 2.1 sistem ne vredi uloziti preko 120-130 E. Preko toga treba ici na HiFi i tacka! Ali, kazem ti...promenices misljenje za dan-dva...
 
daj boze da si u pravu, mada sumnjam da moze neka veca razlika da se dobije usviravanjem i slicno. VS4121 su mi ostavili mlak utisak kada sam ih kupio i to se nije popravilo nikada. ovi su naravno dosta bolji ali to nije zato sto su oni fantasticni vec zato sto su VS4121 kante :) u pricipu, najverovatnije nema bolje za te pare ali to ne znaci da su ovi zvucnici fantasticni. solidni su i to je sve ako mene neko pita za misljenje :)
edit: definitivno cu poslusati tvoj savet za flat ekvilajzere. testiracu ovih dana.
 
Poslednja izmena:
Ti si zreo za HIFI.
 
Flat naravno... sem ako ne volis "farban" zvuk... sto je greota ako zvucnici vrede necemu
 
Malo si ti vise navikao na HiFi... Ja nemam mesta u sobi da drzim HiFi (nije mala soba, ali 100 nekih drugih stvari se navuklo nemam pojma kako, pogotovo kada se razvuce krevet:d). Ja ti nisam ni rekao da su vrhunski, ali te novce su odlicni. A jos su boli za onu cenu po kojoj sam ih ja nabavio :-devil-: Shvatices to kada pogledas neki dobar film, kada budes cuo neke efekte gde SUB daleko bolje radi posao nego kada slusas muziku. EQ gasi momentalno, jer previse profinjava i rasipa zvuk iz satelita. Eventualno "treble" postavu na 4-u lampicu, po default-u je 3. I to je sve sto treba da uradis.
 
Mislim da on retko gleda filmove, tj. gleda kad je bas smoren. :d
 
morace da pocne...:smash: i rakiju da potegne, radi filtracije tonova :d
 
Već sam pitao nešto, pa nisam dobio odgovor, izvinjavam se što sam dosadan i što ponavljam pitanje...

Da li ovi Altec zvučnici daju neuporedivo bolji zvuk od npr. Logi X-240 koji košta 40e ili ostalih Logi 2.1 sistema koji su ispod 100e?

Dakle, da li su razlike u odnosu na nešto jeftinije 2.1 sisteme drastične, i ako jesu - kakve su tačno, ili su u pitanju nijanse koje se osete ako se baš obraća pažnja na kvalitet zvuka.

@Chinaski
Sumnjam da bi se više usrećio i sa 6C zvučnicima. To je princip spolja gladac, a iznutra jadac, kad se pogleda to pojačalo, sve najjeftiniji delovi, mršavi kondenzatori, trafo malo veći od kutije šibica, teško da to može da izgura hard rock i metal onako kako bi ti to možda želeo. Naravno, ništa ne tvrdim, samo "glasno" razmišljam...
 
Poslednja izmena:
Dobio si odogovor izmedju redova:D Ja sam rekao da je PT6021 bolji u srednjem i visokom spektru od Z2300 kojeg sam imao, odgovor ti se sam namece... Cak je i Chinaski rekao da je osetno bolji od VS4121 modela...Veruj mi da je dosta bolji od X-240! E, sad nemoj da ocekujes da PT6021 svira kao neki HiFi sistem od ~500-600 Eura, ali je sigurno najbolji 2.1 PC sistem koji moze da se nabavi kod nas!:bottle:
Kada bi sada uzimao 2.1 sistem uzeo bih opet ovaj bez razmisljanja, mnogo sam ih promenio, znam kako ostali sviraju... Jedina kombinacija koju bih razmislio da uradim je sledeca:

Kupim Z2300 (sada je jako skup cak i kao polovan, tako je ta kombinacija otpala u startu, ali SUB je ubica!!!), satelite bih odmah izbacio i umesto njih stavio bi ove Microlab http://www.itsvet.com/proizvod/microlab-a-6201/comp_tehn_speakers/226/662
njih bi malo preradio (uradio damping) i to bi sviralo poprilicno dobro u to sam siguran. Samo sto ta kombinacija izadje ~250 i vise evra (cene na IT-u okacite macku o' rep, sve je skuplje kada se proveri telefonom). A, za te pare-koji evro vise, moze da se uzme dobar polovan HiFi...
 
Pa realno gledano, tesko da bi se lepo uklopio logitech woofer i oni microlab sateliti...To je princip babe i zabe. :) Mislim, sviralo bi to kako tako, samo ne bi bilo ni blizu linearnog zvuka. Kao sto i kazes, za te pare se prelazi na hi-fi. Ne mudruje se sa babama i zabama. :D
 
@Honda
Hvala na odgovoru. Baš imam te Microlab zvučnike sa linka koji si postavio (A-6201), krenuo sam da štekam keš za "mini" HiFi kao zamenu za komp zvučnike, ali sam nestrpljiv da pređem na nešto bolje, razmišljao sam da uzmem 6C, ali su mi glomazni za držanje na stolu, pa sam se opet vratio traganju za nekim 2.1 sistemom, iako sam svestan da iz "100 grama plastike" ne može da izađe zvuk koji bih ja verovatno želeo, pa si ti uleteo sa predlogom za taj Altec sistem, skoro da sam rešio da odrešim kesu, pa me onda Chinaski pokolebao, i evo opet sam na početku "Koliko sam puta krenuo iz početka i stigao do istog prokletog mesta." - Block Out :D
Nije da mi se ne daju paru, baš naprotiv, želim da kupim nešto, ali ne znam šta. :crash:
 
Poslednja izmena:
Upravo... mada sam kacio na Logija neke stare Technics zvucnike, i mogu ti reci da uopste nije lose zvucalo i da je zvucna slika bila bolja nego sto daje PT6021. Zbog toga mi je palo na pamet da bi se budzevinom Logija i onog Microlaba.....:-devil-: Ali, za te pare se definitivno ide na HiFi i tu je tacka. Meni ovaj PT6021 odgovara, jer slusam 90% mp3 izvor zvuka je komp...:eyebrows: 'bem li ga..kada budem resio da predjem na HiFi znacu sta da uzmem odmah (800-1000 evrica ce biti dovoljno) i to je to...:bottle:

@marko n

Ako imas uslova za HiFi u sobi, sto znaci pravilno pozicioniranje zvuka, dovoljno velika soba za adekvatne zvucnike, planiras da imas dobar izvor zvuka ( neki dobar hiFi CD player ili eventualno da pustas sa kompa u kombinaciji sa dobrom zvucnom i kvalitetnim zudio zapisom) i skupis neku kintu...idi na HiFi covece.:) Kao sto sam napisao u ovom postu..vraticu se na HiFi kada skupim dovoljno love za ono sto hocu da uzmem i kada budem imao sve uslove koje sam namenio za to. Do tada ovaj Altec zavrsava posao...
 
Poslednja izmena:
Trenutna situacija je FLAC albumi -> Asus Xonar DX -> Microlab A-6201.

Imam u dnevnoj sobi neko staro Sony pojačalo i zvučnike, ali su mi preglomazni za držanje na stolu, a i koristim ih tamo uz TV.

Dakle soba u kojoj mi je komp je mala (radna) soba, ne planiram da držim zvučnike na stalcima, dakle isključivo na stolu i ne planiram nabavku CD playera, dakle isključivo puštanje zvuka sa kompa.

Što se tiče HiFi, neki moji zahtevi obesmišljavaju ulaganje nekih većih para u HiFi, ali opet hoću osetno bolji zvuk nego što daju ovi Microlab zvučnici, uglavnom slušam tiho muziku, ali kad poželim da dam sebi oduška :eyebrows:, da to ima snage i udarca, da ne distorzira kao kineski tranzistor. :p

Dakle potrebno mi je rešenje koji nudi balans između kvaliteta zvuka, snage sistema, dimenzija, estetike, a to uopšte nije lako pronaći izgleda.
 
Nikad nije ni bilo.
Za comp. zvučnike ne treba traćiti previše vremena i para, ako im namena nije slušanje muzike, ali ponekad se sa malo truda može stvarno postići dobar efekat. Evo "budženja" mojih satelita od Logitech Z-340 kupljenih pre ko zna kada. Smetalo mi je tada previše "mumlanja" iz srednjetonca, dok je bas u vuferu bio predominantan u odnosu na njih, i to sam rešio postavljanjem po jednog visokotoca na improvizovanom držaču paralelno sa satelitom.
Sve to preko jednog bipolarca od 4,7mikroF i to je to. Nije lepo za oko, ali mi ne smeta i prelepo za uvo. Nije HiFi ali je zvuk sasvim dovoljno "prosvetljen" da bude prihvatljiv za mene. Sve u svemu investicija od 200-300 dinara po satelitu i pola sata rada.

Što se tiče mikrolaba 6 ili 7 i sl. tu bih preporučio dve male modifikacije svima, samo mala investicija i ništa više, ulaganje preko 10-20€ po kutiji se ovde ne isplati (po meni). Jer mislim da radi o kutijama sa slabijim radom i materijalima sa solidnom elektronikom i drajverima.

a) Umrtvljavanje (važno za 7-icu).
Znači: otežajte i ukrutite stranice nečim a da ne izgubite zapreminu vazduha iznutra. Čime i kako samo odlučite u zavisnosti od znanja i kinte.
Ja bih to rastavio do detalja, nalio neki lepak za drvo unutra, baš nalio lepkom jedno 1-1,5 litar po kutiji. Ukrućenje bi izveo jakim letvicama od 1cmx1,5cm, do 1x2cm po ivicama i ćoškovima, sa par prečki asimetrično, bez šrafova i eksera, (recimo letvice iz nekog hrastovog parketa, rama rasturenog stola, ormana ...). Pre nego se lepak osuši ubacio bih neki vlaknasti materijal 5-6cm i iskoristio da se to zalepi onim lepkom za stranice iznutra.
Koji materijal? Šta vam padne pod ruku: vatelin iz starih jakni, rasparani džemper od čiste vune, džak tabačke vune, saseckani bačeni sunđer itd ....
Tu treba iskustva, vi isprobajte: jednu kutiju prepunite čvrsto, a drugu do pola od toga pa experimentišite kolko imate vremena.

b) Zamenite ožičenje i spojeve iznutra. SVE žice unutar kutije zamenite boljim, a sigurno ih imate. Čak je i UTP Cat5 vol kabl sasvim dobar za to ako se uplete svih 8 žica. Ako nemate kupite neki licnasti 2,5mm p.presek u el. radnji i odradite pažljivo. Izbacite sve klemice i letujte direktno na kontakte, malo opasnije ali vredi biti pedantan.

cene po kutiji : kilo lepka za drvo je 200-300 dinara, letvice zavisno od snalažlivosti od nula dinara do isto toliko, žica oko 1000-1500,

vreme za par:sat, dva, tri, da se odradi i par dana da se osuši, stegne i pogodi količina damping materijala.

Efekat: pola klase kvaliteta, čistiji i utegnutiji bas, kutije koje ne skaču po stolu.
 

Prilozi

  • 0005.jpg
    0005.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 157
  • 0006.jpg
    0006.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 145
Poslednja izmena:
Evo update...

Zamenio sam Audigy 4 koji me je jako dobro sluzio dok sam imao HIFI i sa kojim sam bio prezadovoljan sa X-Fi Titanium karticom.
Zvuk je totalno drugaciji - jos je cistiji, jaci i najvaznije ona zvonjava kutija se poprilicno marginalizovala i konacno sam dobio bas :) Ok, nije to jos uvek perfektno ali je drasticno poboljsanje u pravom smeru.

Jel ima neko predlog za drajvere za ovaj X-Fi?
 
Nikad nije ni bilo.
Za comp. zvučnike ne treba traćiti previše vremena i para, ako im namena nije slušanje muzike, ali ponekad se sa malo truda može stvarno postići dobar efekat. Evo "budženja" mojih satelita od Logitech Z-340 kupljenih pre ko zna kada. Smetalo mi je tada previše "mumlanja" iz srednjetonca, dok je bas u vuferu bio predominantan u odnosu na njih, i to sam rešio postavljanjem po jednog visokotoca na improvizovanom držaču paralelno sa satelitom.
Sve to preko jednog bipolarca od 4,7mikroF i to je to. Nije lepo za oko, ali mi ne smeta i prelepo za uvo. Nije HiFi ali je zvuk sasvim dovoljno "prosvetljen" da bude prihvatljiv za mene. Sve u svemu investicija od 200-300 dinara po satelitu i pola sata rada.

Što se tiče mikrolaba 6 ili 7 i sl. tu bih preporučio dve male modifikacije svima, samo mala investicija i ništa više, ulaganje preko 10-20€ po kutiji se ovde ne isplati (po meni). Jer mislim da radi o kutijama sa slabijim radom i materijalima sa solidnom elektronikom i drajverima.

a) Umrtvljavanje (važno za 7-icu).
Znači: otežajte i ukrutite stranice nečim a da ne izgubite zapreminu vazduha iznutra. Čime i kako samo odlučite u zavisnosti od znanja i kinte.
Ja bih to rastavio do detalja, nalio neki lepak za drvo unutra, baš nalio lepkom jedno 1-1,5 litar po kutiji. Ukrućenje bi izveo jakim letvicama od 1cmx1,5cm, do 1x2cm po ivicama i ćoškovima, sa par prečki asimetrično, bez šrafova i eksera, (recimo letvice iz nekog hrastovog parketa, rama rasturenog stola, ormana ...). Pre nego se lepak osuši ubacio bih neki vlaknasti materijal 5-6cm i iskoristio da se to zalepi onim lepkom za stranice iznutra.
Koji materijal? Šta vam padne pod ruku: vatelin iz starih jakni, rasparani džemper od čiste vune, džak tabačke vune, saseckani bačeni sunđer itd ....
Tu treba iskustva, vi isprobajte: jednu kutiju prepunite čvrsto, a drugu do pola od toga pa experimentišite kolko imate vremena.

b) Zamenite ožičenje i spojeve iznutra. SVE žice unutar kutije zamenite boljim, a sigurno ih imate. Čak je i UTP Cat5 vol kabl sasvim dobar za to ako se uplete svih 8 žica. Ako nemate kupite neki licnasti 2,5mm p.presek u el. radnji i odradite pažljivo. Izbacite sve klemice i letujte direktno na kontakte, malo opasnije ali vredi biti pedantan.

cene po kutiji : kilo lepka za drvo je 200-300 dinara, letvice zavisno od snalažlivosti od nula dinara do isto toliko, žica oko 1000-1500,

vreme za par:sat, dva, tri, da se odradi i par dana da se osuši, stegne i pogodi količina damping materijala.

Efekat: pola klase kvaliteta, čistiji i utegnutiji bas, kutije koje ne skaču po stolu.

Kralju svaka cast za ovu ideju sa satelitima sto si uradio!:banana:

zaboravih da te pitam gde si kupio visokotonce i da li si pravio neku posebnu skretnicu ili tako nesto slicno?
 
Poslednja izmena:
@Kutija
Da li se u zvučnicima čuju smetnje iz električne mreže? Na primer, A-6201 propuštaju sitne smetnje, startuje frižider i u zvučnicima zazuji na pola sekunde, neko od ukućana uključi TV, opet se čuje na pola sekunde neka sitna smetnja, a takođe i mobilni telefon ako je u blizini, tj. manje od 2 metra, zna da se čuje u zvučnicima. Da li je ovaj problem prisutan na 7C zvučnicima? Koliko vidim na slikama po netu, pojačalo u 6C i 7C nije oklopljeno pa pretpostavljam da kupi radio smetnje, ali sa slika ne mogu da uočim da li je prisutan filter mrežnog napajanja.

i da li si pravio neku posebnu skretnicu ili tako nesto slicno?

Pa skretnica je jedan kond od 4.7uF, visokotonac je vezao paralelno sa srednjetoncem, ali je visokotonac vezan preko kondenzatora, dakle kond i visokotonac redno, pa sve to zajedno paralelno sa srednjetoncem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno