Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Hteo sam na stiropor, ali sam rešio da napravim od drveta kada budem imao vremena, pošto mi se čini da ih stripor nekako "utupi". :)
 
zato što više nije uvek i bolje ;)

Solo 6 dobija preporuku pre Solo 7, koji ti može poslužiti ako planiraš žurke i voliš mas'an bas, inače - otrov se pakuje u manjim bočicama :)

Ja kolko vidim 6c i 7c imaju identican drajver. Tako da ako je jedan kvalitetan - 2 ce biti duplo kvalitetnija :p
Mozda samo lose vidim :trust:
 
Lose vidis definitivno. ;) Stvar je u konstrukciji kutije koja radi sa takvom skretnicom za dva mid/bass-a. Retke su kutije na tom principu koje rade kako treba.
 
Ma kakva crna kriza...zar to stvarno postoji? To je samo u glavama naivnih ljudi. U Rusiji dobija otkaz onaj ko pomene rec "kriza". :D Mnogo je nesto ta kriza postala izgovor za sve i svasta...Pricam ti pricu :sceptic: :butt:

e to brate tako bi ja i kod nas
 
Microlab program je ceo poskupeo odavno i to nema veze ni sa krizom ni sa uvoznikom nego jednostavno su skontali da mogu da uzimaju vise para to sto se kurs eura menjao to je beznacajno...
 
Cega ima malo na nasem trzistu, a dobro se kotira i trazeno je, i odmah se razgrabi ceo kontejner iz Hongkonga cim stigne u CG luku, normalno je da ce neko usput u tom lancu, cesto i zadnja karika lanca, da nametne vecu cenu i da postane monopolista. Prvo ih je dobijao samo Grappolo u BG-u i Nisu (u to vreme sam ih ja i kupio po toj najnizoj ceni), nakon toga odjednom skoro svaka radnja PC opreme ih ima, ali sada vec po totalno drugim cenama za istu robu.
 
pa sad microlab moze da se nadje jeftinije nego u grappolu. za nis znam sigurno!
 
Pa grappolo u Nisu vise i ne postoji, vec mesecima :) Pre tacno godinu dana, tamo je solo2 kostao 3900din, solo5 i 6 su bili naucna fantastika, a posle nekog vremena je stigao solo7 za preko 9000din. Nakon toga je bio shut down :D
 
Lose vidis definitivno. ;) Stvar je u konstrukciji kutije koja radi sa takvom skretnicom za dva mid/bass-a. Retke su kutije na tom principu koje rade kako treba.

ih bre, pa ako je do kutije problem ce da napravimo novu i bolju :p
 
Ma kutija kao kutija, nije to samo problem. Kutije solo serije su debele (tanke) 1cm, i to od one najgore iverice (nije mdf). Spolja je to na oko druga prica, nalickano, a iznutra koliko para-toliko muzike. Jeste da su ukrucene sa po jednom horizontalnom precagom prednja i zadnja stranica, ali opet...bolje bi bilo da su stranice 19mm. Racunali da pristede i da za 30-50W po kutiji ne treba veca debljina...Kod solo7 ne znam kakvo je ukrucenje iznutra, ali je debljina kabineta sigurno isto 1cm. Onda u to naguraj dva mid/bass-a koji sviraju isti opseg (odmah i vise vibracija), u kutiji bez dampinga i neke bolje tehnike ublazavanja stojecih talasa unutar kutije, dodas na to jos nekvalitetnu bass-reflex cev (kartonska-rekao bih), i onda kad naslonis uvce na taj izduv, cela kutija rezonira. To je sa gledista kvaliteta same kutije. A sa gledista konstrukcije skretnice, nije tek tako lako prilagoditi 2,5- sistemce da rade u vec opisanoj kutiji. Radi to, moze da zvuci lepo, ali bolje zvuce 2-sistemci u slicnom okruzenju, gledano sa akustickog aspekta.
 
Cisto da se zna jedini pravi distributer za Microlab je Grappolo a to ako ga ima po nekoj nizoj ceni nego kod njih to je zato sto je ta firma kompenzovala nesto za zvucnike i onda ih boli uvo za koliko ih prodaju al to opet nije prava trzisna cena za te zvucnike toliko koliko su u Grappolu to im je i cena...
 
prelistaj gore pise da varijante sa skretnicom dva ista dva mid/bass-a se nisu bas pokazale u praksi.
ima dosta testova na tu temu. proguglaj malo.
sve u svemu 6c je jeftinija i bolja varijanta.
 
Poslednja izmena:
Ma kutija kao kutija, nije to samo problem. Kutije solo serije su debele (tanke) 1cm, i to od one najgore iverice (nije mdf). Spolja je to na oko druga prica, nalickano, a iznutra koliko para-toliko muzike. Jeste da su ukrucene sa po jednom horizontalnom precagom prednja i zadnja stranica, ali opet...bolje bi bilo da su stranice 19mm. Racunali da pristede i da za 30-50W po kutiji ne treba veca debljina...Kod solo7 ne znam kakvo je ukrucenje iznutra, ali je debljina kabineta sigurno isto 1cm. Onda u to naguraj dva mid/bass-a koji sviraju isti opseg (odmah i vise vibracija), u kutiji bez dampinga i neke bolje tehnike ublazavanja stojecih talasa unutar kutije, dodas na to jos nekvalitetnu bass-reflex cev (kartonska-rekao bih), i onda kad naslonis uvce na taj izduv, cela kutija rezonira. To je sa gledista kvaliteta same kutije. A sa gledista konstrukcije skretnice, nije tek tako lako prilagoditi 2,5- sistemce da rade u vec opisanoj kutiji. Radi to, moze da zvuci lepo, ali bolje zvuce 2-sistemci u slicnom okruzenju, gledano sa akustickog aspekta.

Hvala na pojasnjenju.
:wave:
 
Da li postoji neka prodavnica u Bg gde se ovi zvucnici mogu poslusati ?

Cisto da se zna jedini pravi distributer za Microlab je Grappolo a to ako ga ima po nekoj nizoj ceni nego kod njih to je zato sto je ta firma kompenzovala nesto za zvucnike i onda ih boli uvo za koliko ih prodaju al to opet nije prava trzisna cena za te zvucnike toliko koliko su u Grappolu to im je i cena...
Ovo ne mora da bude pravilo, veleprodavac u svojoj maloprodaji moze formira cenu tako da bude veca nego cena neke maloprodajne firma koja kupuje od njih na veliko.
 
jel moze na PM gde mogu da se nadju Microlab zvucnici povoljnije? ;)

Znam da je tema o 7C i 6C zvucnicima, ali me zanima da li se mogu naci i Solo 2 sa daljninskim (2C) kod nas. Ipak mi deluju malo glomazno 6C (o 7C necu i da govorim) za na sto :)
 
jel moze na PM gde mogu da se nadju Microlab zvucnici povoljnije? ;)

Znam da je tema o 7C i 6C zvucnicima, ali me zanima da li se mogu naci i Solo 2 sa daljninskim (2C) kod nas. Ipak mi deluju malo glomazno 6C (o 7C necu i da govorim) za na sto :)

Solo 2 sa daljincem kod nas ne možeš naći (bar za sada), a što se tiče dimenzija, dvojka i šestica su približne.
 
a kakvi su SAL-ovim zvucnici, gledao sam danas fine dvosistemsce aktivne, bas i horna 2x100W za 12000, mislim da su visoki oko 50 cm.
 
Da li 5c i 6c imaju uopste rucno podesavanje jacine zvuka ili mora sve preko daljinca? Sta ako izgubim daljinac?
 
Ima pozadi potenciometar, za 6C, uzimaj zemo i ne brini za potenciometar, nece ga izgubis ;)
 
Fala, zemo :)
E, nije bilo 6c pa sam uzeo 5c. Ima potenc. pozadi, ali nema za bas/treble, znaci ako izgubim daljinac - ne mogu da podesim bass/treble? Ili se mozda oni resetuju vadjenjem iz struje na nulu? No, tek cu da izucim kako rade.
Za sad mi jacina deluje nedovoljno(al to je verovatno zbog shit integruse) i mozda jer sam naviko u kolima da mi se pomera mozak od buke!? Naravno kinez ne bi bio kinez da ne s**** nesto - na displeju mi nisu radila 2 segmenta od 14 i posle par minuta volshebno su proradila. Sad cekam da prsnu opet pa da nosim na reklamaciju, a mozda i izguraju garantni rok ko zna ;) U sustini smo zadovoljni svi u kuci.
 
Poslednja izmena:
kolika je preporuka da se 6c odmaknu od zida? ne verujem da cu moci da ih odmaknem vise od 10cm. jel' bi mogao neko ko ih ima da isproba kako zvuci bass kada su na 5, 10 i 15cm od zida?
 
Kod mene je jedan zvučnik u ćošku odmaknut po 35 cm i za razliku od drugog, koji nije u ćošku, ima jači bas (tj. refleksiju).

Mislim da je bolje da je i primaknutiji zidu nego da je udaljen i po 30 cm a da je u ćošku.
 
Au dobro ovo radi! Bass/treble se resetuje na nulu nakon vadjenja iz struje. Znaci preziveo bih i bez daljinca. Nego imao sam jednu blamazu - zaboravio da skinem one plastike preko visokotonaca! Damn! Sad je bas dobar zvuk!
 
Stigao je Solo 7C na moj sto, konacno.

Moram priznati da je kutija bila jako teska cak i za mene koji sam krupan. Nisam iskreno govoreci ocekivao toliku kutijetinu.

Pakovanje je standardno, dupla kartonska kutija u kojoj se nalaze 2 zvucnika u najlonu, 2 kabla (jedan za povezivanje zvucnika sa zvucnom, drugi, silikonski 2x1.5mm, za medjusobno povezivanje), daljinac, 8 gumiranih "nozica" i shturo uputstvo.

Kvalitet izrade je zaista iznenadjujuce dobar imajuci u vidu cenu samih zvucnika. Deluju dobro odradjeno i nisam primetio bilo kakvo fuserisanje i slicno. Kablovi koje sam dobio su osrednjeg kvaliteta. Prilog u toj cinjenici ide i to da mi je se kabl za povezivanje zvucnika prekinuo nakon 5 minuta. Srecom, imam kvalitentijeg kabla koji je zaostao od HIFI-a pa to nije predstavljalo problem.
Daljinac podseca na Apple daljinac koji ide uz MBP uredjaje. Ono sto smeta je to sto mora tacno da se uperi u IR port na zvucnicima inace nista od menjanja jacine zvuka i ostalih parametara.

E sad zvuk... generalno sam prezadovoljan. Dobio sam upravo ono sto sam ocekivao i ono sto je dosta ljudi ovde a i po Internetu pisalo. Vrlo precizan, dobro definisan zvuk ali sa manjkom basa. Ovim zvucnicima bas zaista fali i to se jasno vidi cim se sa klasicnog i hard rocka predje na elektroniku poput Mike Livade i Jean Michel Jarre-a. Tamo gde su moji Yamaha zvucnici stvarno briljirali, ovi zvucnici padaju zbog tog nedostatka. Ako se bas doshteluje putem dostupnih kontrola, nakon setovanja 3 cuje se kako kutije bruje i kako zvuk postaje... razmazaniji (nije bas najbolji izraz ali shvatate vec). Definitivno je dampiranje neophodno kako bi se to brundanje i odzvanjanje sredilo sto cu ja i da uradim tokom ove nedelje, najverovatnije.

Igre jos nisam probao ali pretpostavljam da tamo gde je bas bitan, kao sto su eksplozije, ovi zvucnici nece preterano briljirati. Medjutim to cu da probam jos veceras pa cu javiti utiske :)

Ako se neko pita koliko su glasni zvucnici, mogu reci - veoma. Ja sam dosao do vrednosti 50 za zvuk i dalje nisam isao i to je bilo dovoljno jako da se muzika cula u mojoj dnevnoj sobi koju od moje dele 2 zida i ~10 metara rastojanja.

Sve u svemu, ovi zvucnici svakako vrede tih 120 EUR za koliko ih je moguce nabaviti u 3 firme u Beogradu. Ako se neko dvoumi, mogu slobodno da preporucim ovo kao dobru kupovinu.
 
Poslednja izmena:
A sta si slusao pre njih ? Kako si ih i pozicionirao ako kazes da ti je slab bas ?

Ja vec par dana gledam da ih uzmem za muziku umesto Z-5500. Nadam se dosta boljem zvuku od Logitech-a jedino se i ja plasim da li ce mi nedostajati bas.
Jacina manje-vise nije krucialna, ako su na 50 kao Z-5500 na oko pola ja cu biti super zadovoljan.
 
A jel pojacavate vi bas na samom zvucniku?
I da, ubedjen sam da se svima sluh izvitoperio od koriscenja woofera, negde taj woofer nije los, al nije za "tradicionalnu" muziku.
 
Nazad
Vrh Dno