Šta je novo?

Knjige za preporuku

Zna li neko da predloži neku knjigu o Androidu?

Pronašao sam izdanje Mikro knjige: Android
Izrada aplikacija pomoću paketa Android SDK
Autori: James Steele, Nelson To
Izdavač: Mikro knjiga
Strana: 344

Pa ga merkam za kupovinu,ako imate neki bolji predlog samo napred.:type:
 
Da li neko zna da li postoji na srpskom neka knjiga za napredni nivo PHP (osim knjiga u izdanju Mikro knjige) treba mi neka knjiga sa objekno orjentisanim PHP ili neka sa objasnjenim frameworks php?
 
Preporuka za neku knjigu o Java Scriptu? Najbolje bi bilo u elektronskom formatu da je ima :)
 
Zamolio bi preporuku na srpskom za Javu. Gde je lepo objasnjeno sve od pocetka i prelazi u kompleksniji deo. Gledao sam sta Mikro knjiga ima i spazio sam ovu knjigu "Misliti na Javi" ali je - RASPRODATO U pripremi je obnovljeno izdanje. Ne zanima me e-izdanja tj ok usput ali primarno hocu iz knjige da ucim, nije mi zao da dam pare za dobru knjigu pogotovo jer hocu da udjem dublje u sve ovo.
Takodje me interesuje neki sajt gde mogu da radim neke sitne zadatke jer imam vec neko minimalno znanje pa bi se malo i probao da nesto i sam resim.
 
Ako je "Misliti na Javi" prevod "Thinking in Java" od Bruca Eckela, mozda bi bilo bolje da zaobidjes. Stvarno jeste masivna, ali nekako mi nije legla. Mada jesam bio pocetnik tada pre, sada vec, 5 godina, (kao sto si i ti verovatno), nekako je ne volim, nista mi nije bilo jasno. Thinking in C++ je mnogo bolja iz te edicije.

Knjiga ce ti nositi samo jezik, azbuku i abecedu. Toliko od jezika se moze preneti u knjizi, za dalje od toga ti treba ozbiljnija literatura i citanje foruma, drugih resursa itd. a mislim da toga fali na srpskom. A ono cega ima je obicno zastarelo i uzasno prevedeno. Cisto da znas sa cime se suocavas.
 
Kakva je "Head First Design Patterns"? Ima li bolja?
 
Mislim da je ok za pocetak. Uvede te za relativno kratko vreme dana u pricu, ukapiras smisao patterna, neke osnovne, primeri su slikoviti, tako da mislim da je dobra. Naravno, ukoliko vec imas znanje C#/Jave. Ima i ozbiljnijih, naravno, ali ces nakon ove videti da li imas potrebe za njima.
 
koju knjigu da odaberem za pocetak ucenja c# i asp.net?

nasao sam ove tri kod nas da se kupe :C# 2008 od početnika do profesionalca,ASP.NET 3.5 sa C# 2008
Od početnika do profesionalca,Visual C#, korak po korak, John Sharp.

Hvala unapred!
 
E kad smo već kod asp.net-a, treba mi neka knjiga, da savladam osnove istog u što kraćem roku, tipa nedelju dana. Treba da radim neku praksu, pa mi treba neka osnova da mogu tamo da se snalazim na određenim projektima. I da bilo bi poželjno da je neki free pdf. Hvala
 
Koje su najbolje knjige za pocetak HTML-a, CSS-a i gde da kupim ? I za PHP ?
 
Ima li neko dobru knjigu za MS Project ili Primaveru? Zahvalan bi bio i za tutotijale :)
 
Koja knjiga za MathLab? Po mogucstvu da je ima na netu.
 
Ako znaš engleški može ako jok onda si osuđen na naše knjižare mikroknjiga ili kombib, pa šta nađeš tamo!?
 
Engleski kidam,pa nece predstavljat problem :) No,citao sam pdf-ove od ovih knjiga sto svi preporucuju,tipa "Thinking in Java" itd,kad ono tamo nidje veze :) Tamo navedu neki najbanalniji primjer za niz,mene na faxu razgulise sa metodama vezanim za njih :p Pa ako znas za sto komplikovanije,daj...
 
Odlično pošto znaš američki ideš na moj omiljeni izvor http://www.wowebook.com/. Gore imaš categories i Javu 353 knjiga pa nađi brate šta ti treba.
 
Ima li neko "Thinking in Java" 4. izdanje u html formatu?
Imam pdf i stampanu verziju, ali bih hteo da je nabacim na kindl, zato mi je
najzgodnija html verzija.
 
Upravo studiram na E2, na FTN-u, racunarstno i automatiku i preporucio bih svima pocetnu knjigu za programiranje ko se jos nije susreo sa C-om i to od Dennisa Ritchie-a i Brian-a Kernighan-a, postoji i u opcija da se downloaduje sa neta, tako da ne mora da se kupuje, stvarno je sjajna, ima dosta primera za sve i dosta mi je pomogla :D Izvinjama se ako je vec neko predlozio, nisam stigao sve da procitam :)... Ansci izdanje je ako zelite da kupite knjigu, posto sam imao problema da je nadjem nije je bilo u listama knjzara, pa probajte preko Ansci da vam potraze :)
Link za download, trebalo bi da vam odma pocne sa skidanjem.. :)
https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...ER8APO4x0Df6V5A&bvm=bv.59930103,d.bGQ&cad=rja
 
Ima li neko Beginning Game Programming od Majkla Morisona ili Sams teach yourself game programming in 24 hours od istog autora ili programiranje igara za 24h to je isto ovo samo prevedeno na nas, molim vas ako neko ima pdf ili neki link za download ili zna gde mogu da je kupim a da nije amazon, da mi javi hitno mi treba.
 
Momci dajte neku dobru knjigu za Paskal.Znam ja sve kako funkcionisu i petlje i promenjive,ali profa daje neki konkretan problem da se resi preko paskala.Hvala unapred!
 
Ima li neko Beginning Game Programming od Majkla Morisona ili Sams teach yourself game programming in 24 hours od istog autora ili programiranje igara za 24h to je isto ovo samo prevedeno na nas, molim vas ako neko ima pdf ili neki link za download ili zna gde mogu da je kupim a da nije amazon, da mi javi hitno mi treba.
Ima u nas www.kombib.rs 700 rsd-ea.

Đe ti profa :wall: :smackbum: nađe paskal :crash:? Što ne uzme cobol ili fortran? :smoke:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno