Šta je novo?

Knjige za preporuku

The Art Of Assembly Language
by Randall Hyde ISBN:1886411972
No Starch Press © 2003 (903 pages)

Za svaku pohvalu
 
Jedna od retkih knjiga za koje sam pozeleo da dam 50e jer chovek zasluzuje.
Akcenat je na modelovanju i mapiranju.
Modeling a Character in 3dsmax - PaulSteed

A ako si pochetnik, tutoriali koji dolaze uz Max su koliko se secam dosta korisni.
 
Jedna od retkih knjiga za koje sam pozeleo da dam 50e jer chovek zasluzuje.
Akcenat je na modelovanju i mapiranju.
Modeling a Character in 3dsmax - PaulSteed

Da li znas gde moze ova knjiga da se nabavi ?
Jos neka o 3D-u, animaciji, grafici, e-books, tutorijali... ? Samo udrite :)
 
Poslednja izmena:
Jel ima nekog ko može da mi naruči ovo knjigu preko NET-a.
Professional Java Server Programming J2EE Edition.
Naši je nisu preveli, a treba mi papirno izdanje neke knjige za J2EE.
Dobri ljudi, javite se na PP :D
 
Koristim Visual C# 2005 Express Edition, dolazi sa MSDN helpom koji pokriva opis jezika i većine delova C# Frameworka, međutim nedostaje kompletan opis Microsoft. namespacea koji sadrži razne bitne klase (kao što je recimo Registry). Ima li neko knjigu, pdf, html, doc, hlp, chm ili bilo šta sa opisom ovog nejmspejsa? Vrlo je nepraktično stalno gledati na MSDN sajtu. Može i na PM ako nije "po propisu". Hvala unapred.
 
ako nekoj e zainteresiran za java neka ja zemi
ime: Tezch your self java in 24 hours

knigata e za pocetnici i e mn solidna, ama jas imam problem nemozam da najdam nesto dobro so koe ke mozam da prodolzam da ucam ,ova kniga ja progitav pred 1 godina i sega taka si sedam pram pauza i cekam da najdam nesto dobro
inace jas sum Makedonec i izgleda deka sum edinstven Makedonec na forumot pa pozdrav do site programeri i nekoj ako znae nekoja dobra kniga za java neka pisi i ako ja ima neka ja isprati na [email protected] fala unapred
 
Niko nije spomenuo knjigu Programing C# ili po naski Programiranje u jeziku C#, prevod 4. izdanja! Ocu da ucim C# i treba mi dobra knjiga. Znam nesto pascala, ali ocu C# da ucim skinuo sam VS2005. Video sam da postoje knjige posebno za visual studio, da li ce mi odgovarati i ova gore navedena knjiga sobzirom da imam VS?
ps. da li je ta knjiga dobra za pocetnike?
:wave:
 
I ja da dodam koju (knjigu ): (vise puta spominjana na ovom forumu)
Mark Minasi Windows 2003 server , pogodna i za pocetnike ( ne za totalne) ,pisana veoma razumljivim jezikom , a ipak dovoljno detaljna sa preporukama iz prakticnog iskustva .
Inace i prevod je dosta uspesan za razliku od predhodne Minasijeve knjige za win 2000 server .
Izdavac kompjuter biblioteka ,ISBN :86-7310-262-6
 
Zna li neko gde mogu da nabavim u elektronskoj formi neku zbirku sa resenim zadacima iz Jave (ono cisto osnove nista net beans i grafika). Vec vise od mesec dana pokusavam da nabavim zbirku od Laslo Krausa u stampanoj formi pa nikako.
 
ako mozhe i meni preporuka za Javu
pocetnik
hvala
:wave:
edit
bio sam nasao finu knjigu za crtanje poligona i objakata u Java
ali nestala mi sa kompa cudno ne mogu da nadjem ako bi mogla i jedna takva knjiga
uglavnom u el obliku
hvala
 
Poslednja izmena:
Pogledaj Thinking in Java.
 
Jel ima negde kod nas da se kupi Thinking in Java, ili ako moze preporuka za neku drugu dobru knjigu koja moze da se kupi(imam elektronska izdanja ali mi stvarno ne ide citanje sa kompjutera)?
 
ima li neka knjiga od Eric Meyer-a za CSS3 za preporuku na srpskom?
 
Za C# bih preporucio MS Press (dobre su posle i za virenje :) ):
Microsoft Visual C# 2008 Step by Step, John Sharp

Paperback: 656 pages
Publisher: Microsoft Press (December 29, 2007)
Language: English
ISBN-10: 0735624305
ISBN-13: 978-0735624306

Početni nivo je u pitanju, a postoje tri knjige u seriji za svaki nivo (step by step, tha language i još jedna ne mogu imena da joj se setim)
 
Jel zna neko gde ima da se nadje ova knjiga:
Head First Design Patterns
By Eric Freeman, Elisabeth Freeman, Bert Bates, Kathy Sierra
Publisher:
O'Reilly Media
Released:
October 2004
Pages:
688
Trazio sam na sajmu ali nista.
Najbolje bi bilo ako negde ima u originalu na engleskom.
P.S. Nasao sam pdf ali nije dobar kvalitet za stampanje.
 
Zna li neko gde mogu da nabavim u elektronskoj formi neku zbirku sa resenim zadacima iz Jave (ono cisto osnove nista net beans i grafika). Vec vise od mesec dana pokusavam da nabavim zbirku od Laslo Krausa u stampanoj formi pa nikako.

zasto ne potrazis u skriptarnici ETF-a, tamo je sigurno ima.
 
Imala je na sajmu knjiga i iz Jave i iz C-a , pazario drugar kad smo dolazili u BG za vikend
 
Jel zna neko gde ima da se nadje ova knjiga:
Head First Design Patterns
By Eric Freeman, Elisabeth Freeman, Bert Bates, Kathy Sierra
Publisher:
O'Reilly Media
Released:
October 2004
Pages:
688
Trazio sam na sajmu ali nista.
Najbolje bi bilo ako negde ima u originalu na engleskom.
P.S. Nasao sam pdf ali nije dobar kvalitet za stampanje.

Direkt iz Amazona, tako je obično i najjeftinije. Ne znam kako je u RS, u RH nema poreza ni PDVa na knjige tako da nema posebnih troškova osim onoga što platiš Amazonu. Još ako uzimaš u doba kad dolar padne ....
Regularnom poštom dođe za nekih 10-14 dana. Meni su gotovo sve knjige koje sam naručio stizale iz Dojčlanda.
 
Poslednja izmena:
Jel sme ovde da se kacHe linkovi za Ebooks. Ak' sme, okacite nesto.
Moz engleski moz srpski,
 
Evo 2 preporuke za unix/linux shell programiranje(skriptiranje):

1. Unix Shell Programming (3rd edition)
510agXOHSOL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA240_SH20_OU01_.jpg


Mogu je pohvaliti iz prve ruke, knjiga je odlična za početnike - osnove osnova pisanja skriptova u bash shell-u.

2. A byte of Python
http://www.swaroopch.com/notes/Python
Odlična početnička literatura za učenje Pythona 2.x i 3.x (btw, Python se može instalirati i na Windows). Još tome besplatna.
 
Poslednja izmena:
Da ozivimo malo temu :). Ima li neko neku knjigu za preporuku za pocetak u C# za ljude sa odredjenom C++ osnovom. Hocu reci, upoznat sam sa C++ i osnovama OOP-a, pojmovima i slicno, sada mi treba nesto da lagano ulazim u C# vode... Nasao sam neke knjige ali nekako kao da to nije to.
 
C++ e-book

Treba mi elektronska literatura C++ programskog jezika, a može i neka zbirka sa rešenjima (može i na engleskom).
 
Nazad
Vrh Dno