Šta je novo?

WD TV Live

@dkrstic

Kako podesiti za titlove u filmovima vide se u Wild Media Server ali WD live prijavljuje no subtitle gde se to podesava ubih se ali nevidm.
 
@dkrstic

Kako podesiti za titlove u filmovima vide se u Wild Media Server ali WD live prijavljuje no subtitle gde se to podesava ubih se ali nevidm.

Settings > Transcoder > Subtitles, dole desno...

Jel' taj film gledaš sa transcodingom ili bez, kad ne vidiš subtitlove...

Ako je bez, onda posle scaniranja, pod movies u desnoj polovini prozora, ideš desni klik na izabrani film pa edit information. Tu on sve sam prepozna, vidi sliku...

Ako wd pušta taj fajl i bez WMS, šta će ti uopšte transcoding, ja sam transcodovao samo flv, to ionako nisu filmovi...
 

Prilozi

  • Image4.gif
    Image4.gif
    98 KB · Pregleda: 108
  • Image5.gif
    Image5.gif
    86.9 KB · Pregleda: 88
Poslednja izmena:
@fastlane
Jel se zna koje ce to opcije biti.

" ..... had to take care of the Google/Youtube business relationship. With that out of the way we have other things in the works. It's amazing how a botched firmware update process can screw things up. Put us back like 2 months from our plans! We do appreciate everyone's patience. I have a major product release coming out soon which will focus on the core issues at hand. The team is trying to get a pre-release (beta) to you guys early next week. "

" ...we were planning to have a more robust product update early in the year but these items took priority. Now the fun begins -- We know what everone wants. It's a HUGE list Primary focus on the next product udpate is on the reported issues and a few little surprises. But we also have the dev teams working on some of the cool stuff. "

-ScottWD
Link
 
E nisam pitao jednu stvar ...Podržava naša slova i to ? :)

Ja ipak mislim da je bolje da se napravi jedan solidan HTPC ipak nesto mi je lakše za bilo koju doradu ili prepravku , nemam pojma sta da radim ...:mad:
 
E nisam pitao jednu stvar ...Podržava naša slova i to ? :)

Ja ipak mislim da je bolje da se napravi jedan solidan HTPC ipak nesto mi je lakše za bilo koju doradu ili prepravku , nemam pojma sta da radim ...:mad:
evo mozda mogu ja da pomognem, i ja sam bio u nedoumici...

Nasi titlovi rade...

HTPC? hm... veliko... greje se... tesko napraviti neko silent resenje (wdtv necujan, nema ni jedan vent!!!)... wdtv je mali, kao dlan... mozes ga nositi gde god hoces sa sobom...

htpc da, ako se palis na tastaturu ili ti treba za surf...

ja sam se odlucio za wd, i mislim da cu uzeti jos jedan za caleta da me ne smara. Kad podignem fajl server, neka bira sam sta hoce... dok se ne odselim :D
 
Pa Miroslave covece, kaku ću sad ja da spavam .... koju odluku doneti ... uvek me to za.ebe. :wall:

Moram da probam od nekog na par dana i onda da vidimo šta je k čemu ...nemam pojma.
 
Pa Miroslave covece, kaku ću sad ja da spavam .... koju odluku doneti ... uvek me to za.ebe. :wall:

Moram da probam od nekog na par dana i onda da vidimo šta je k čemu ...nemam pojma.
nisam ni ja mogao da spavam, nisu male pare u pitanju...

jedino sa cime imam problem je sa pristupom win2008 serveru... nekad radi, nekad ne, nisam uspeo da resim problem... win2003, vista, win7, winxp, sve bez problema... ali ovaj cas se vidi, cas ne...
 
Pa pored toliko spravica Wd, Novatron, Kokičar ti bi da se njakaš sa kompom, to je mrtva stvar, definitivno. Ja trenutno u kući nemam DVD, jer puštam sa kompa sve DVD diskove, naravno sa USB diska sve živo i to strimingom. Slika je zaista OK i jako dobro pleja, bolje od ijednog dvd plejera koji sam imao. WD sam povezao HDMI kablom na plazmu X10Y, a optičkim na Yamahu. Haos verujte. Danas sam testirao sa Gladijatorom DVD. Strava.

- Linksys 54G
- HP Pavilion laptop wireless G
- WD TV Live
- Panasonik X10Y
- Risiver Yamaha RX-V496RDS
- Bose series II 5.1
- WD USB pasport disk
 
Poslednja izmena:
Zna li neko moze li se osim velicine titla i boja titlova menjati i ako moze, kako?
 
- Maja Maja ...
ma ti si u pravu ,znam to u podsvesti,, ali imam jaku želju da gledam na svom TV u program XBMC i listam kroz grafički dizajn kolekciju filmova, i muzku i slike i tako dalje ... i to je jedini razlog sto se premišljam :D
 
Poslednja izmena:
Nemoze bar sa zvanicnim FW menja se samo velicina.

1. A sa nezvanicnim?

2. Zna li neko u cemu je stos, radio mi je youtube sve ok, nisam dirao firmware nista, ali sad mi samo izlista numere (znaci radi net) ali nece da ih pokrene???
 
Poslednja izmena:
- Maja Maja ...
ma ti si u pravu ,znam to u podsvesti,, ali imam jaku želju da gledam na svom TV u program XBMC i listam kroz grafički dizajn kolekciju filmova, i muzku i slike i tako dalje ... i to je jedini razlog sto se premišljam :D
ne razumem bas najbolje... wdtv ima i muzicki plejer, i strimovanje radio stanica, you tube, mozes strimovati bilo sta sa interneta ako imas media server, mozes pregleadavati slike takodje... ali buni me ovo za graficki dizajn... hoces na tvu da mozes da radis to?

ako te zanima kako to sve radi, pogledaj youtube filmove o wdtv-u, ja sam pogledao 2 opisa i odlucio da ga uzmem. daje ti pogled na to kako to zaista radi, pa mozda i ne moras traziti nekoga ko ima da pogledas kod njega...

ako ti plejer treba i za tv program, pogledaj temu o Novatronu, isto mali simpatican uredjaj koji moze i da snima TV materijal...

ps. jedina stvar koji sam zabopravio i koja mi smeta trenutno su zvucnici... naime imam 5.1 zvucnike koji su nakaceni na komp a njih ne mogu da nakacim na wd-a :( pa se moraju uskoro traziti neki drugi...
 
1. A sa nezvanicnim?

2. Zna li neko u cemu je stos, radio mi je youtube sve ok, nisam dirao firmware nista, ali sad mi samo izlista numere (znaci radi net) ali nece da ih pokrene???

1.MIsllim da boja nemoze velicina ide 44-80 nezvanini nisam puno eksperimentisao.
2.Kako to izlista a nece da pokrenekoji FW koristis.
 
Istaliraš, sve default, startuješ, disable firewall za početak, kad proradi osnovno posle enable pa konfiguriši da propušta WildMS. Odabereš direktorijume sa PCa koje će da scanira, uzmi za početak neki sa malo filmova da ne bi dugo radio. Podesi device da bude wdtvlive, više info o tome ovde http://www.wildmediaserver.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=86 , a o startovanju samog programa i instalaciji ovde http://www.wildmediaserver.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=6

Upali wdlive i idi na music>media server>trebalo bi da vidiš WMS-YOURCOMPUTERNAME, dalje je jasno...

Namestio sve. Ali kako radio stanice, ma nema šanse da skontam šta treba da uradim. Može malo pojašnjenje.:,,:
 
Gore levo Music > Internet sa leve strane pa u desnom prozoru desni click Add link pa paste-uješ putanju u Link:path, recimo http://scfire-ntc-aa02.stream.aol.com:80/stream/1010, za Title staviš ono što će da se vidi na wd-u. To je to, OK.
Ako hoćeš test da vidiš da li ti radi int.radio sa pc-a, duplim klikom na entry u desom prozoru pozivaš (verovatno) winamp prosleđujući mu link, ako radi radiće verovatno i preko VLC-a koji WMS poziva u pozadini da preko njega ide stream do wd-a...

Onda bi trebalo da vidiš taj entry u wd-u kada ideš na Internet radio...
 
Uh, sve probao kako je rečeno, ali neće. U winamp hoće ali na WD TV neće. Krene i kao ne podržava fajl. Šta treba u setings, ako još imaš volje. U svakom slučaju, hvala mnogo.
 
Uh, sve probao kako je rečeno, ali neće. U winamp hoće ali na WD TV neće. Krene i kao ne podržava fajl. Šta treba u setings, ako još imaš volje. U svakom slučaju, hvala mnogo.

Moze jedan tutorijal za nas nepismene kako da pustim internet radio shoutcast na wdtv live?
 
Uh, sve probao kako je rečeno, ali neće. U winamp hoće ali na WD TV neće. Krene i kao ne podržava fajl. Šta treba u setings, ako još imaš volje. U svakom slučaju, hvala mnogo.

Nešto sam čačkao po setingsu i sad WD neće da čita ništa, ni filmove ni muziku iz mreže. Morao sam ga restartovati i sve ponovo podesiti. Ovi serveri su opasni ako ne znaš sa njima.
 
Jel vam radi youtube?

Meni ne radi youtube, ali radi radio 365 i u mrezi sve foldere vidi. Firmware je originalni, bio sam flashnuo b-radov najnoviji, ali sam vratio na original. Youtube uopste se ne konektuje, cak mi ne daje ni spisak numera. Jel do mene ili je kod svakog tako?
 
Poslednja izmena:
Meni sve radi :banana:
 
I meni, znači nešto sa podešavanjima nije kako treba. Novi FW 24 je sasvim OK. Jedino taj server me zeza jer sam neuk, ali kad bolje razmislim, koji će mi...?
 
...danas mi je stigao Live...jednom recju, FENOMENALNO! Neverovatno je koliko se dobija za oko 140eur, plus sto sve radi iz prve...imam najstariju mogucu verziju firmwarea, koju mi preporucujete da stavim - zadnju oficijelnu ili b-radovu?! Jos jednom, sve preporuke!!! pozzz
 
Pitanje: da li koristite USB wireless adaptere sa Live-om i koji?

Nisam nasao ni jedan sa zvanicnog spiska kod nas, a hteo bi da probam....
 
Zadnji fw je OK, preuzmi ga.

Miroslave, postoji li ikakva mogućnost da WD nakačiš kablom na ruter. Ja sam imao isti problem pa sam ruter premestio kod WD-a. I sad radi sve super. Inče adapter za WD košta oko 6,000 din. ???
 
Poslednja izmena:
Pitanje: da li koristite USB wireless adaptere sa Live-om i koji?

Nisam nasao ni jedan sa zvanicnog spiska kod nas, a hteo bi da probam....

Ja sam uzeo neki raspali Rosewill N standarda za 10$ i radio je, ali svejedno ne preporucujem jer ti nece raditi rezolucije materijala 1080P prema tome resenje jednostavno=kabal i umrezi WD sa ruterom sve ce raditi kao iz bajke.
 
Zadnji fw je OK, preuzmi ga.

Miroslave, postoji li ikakva mogućnost da WD nakačiš kablom na ruter. Ja sam imao isti problem pa sam ruter premestio kod WD-a. I sad radi sve super. Inče adapter za WD košta oko 6,000 din. ???
imam ja live, i nakacen je kablom, radi super. ali hocu da probam i wireless :)
 
Nazad
Vrh Dno