Šta je novo?

WD TV Live

Da ne otvaram novi thread:

Imam LG 37LG5000 (ima Digital Optical Output) i WD TV Live (ima Digital Optical Output) i za par dana bih trebao da stigne i SBB D3 HD (koliko sam procitao po forumima, Coax Digital Output). Uglavnom za neko uzivanje mi fali 5.1 zvuk.

Glavno pitanje, da li ako kupim zvucnike sa digitalnim ulazima (npr. Logitech Z5500) i na njih povezem samo LG TV mogu da ocekujem da na taj nacin cujem ono sto gledam na TV-u sa blo kog izvora (WD Live, D3 HD) tj. da li ce TV prosledjivati zvuk sa izvora ili moram da svaki od uredjaja povezujem na zvucnike pa da onda pri svakoj promeni izvora slike/zvuka na TV-u moram da i na zvucnicima menjam izvor. Nadam se da sam bio jasan sa pitanjem?
 
Poslednja izmena:
Povežeš Live preko optike, D3 HD preko coax, veza sa TV-om ti u tom slučaju ne treba.
 
Ta varijanta mi je jasna ali to znaci koriscenje jos jednog daljinca i prebacivanje izvora i na TV-u i na "risiveru" zvucnika. Nadam se nekom jednostavnijem resenju :)

Da li ako WD TV Live i D3 HD povezem preko HDMI-a na TV a TV povezem preko SPDIF-a na zvucnike mogu da ocekujem da ce TV prosledjivati zvuk sa WD-a i D3-a na zvucnike. Verovatno nece ali se jos uvek nadam da je to moguce :) TV je kao sto rekoh LG 37LG5000.
 
Jel 150€ cena po kojoj svi prodaju? Gde je najbolja cena u gradu trenutno?
 
Ako izvrsim upgrade sa oficijalnog na b-rad-ov firmware koliki je problem vratiti ga na oficijelni nakon toga?
 
koliko ja znam,nikakav,samo pre nego pocnes da radis to,..proveri,koliko ja vidim,pratim,..ovaj poslednji jos nije zazivio,pa mozda da sacekas,..ja sam jos uvek na 1.01.11 i za sad,radi kao zmaj,..,tako da ,..ako ces da experimentises,zuri ti se,uradi update slobodno.
 
Pozdrav svima.

Planiram da kupim neki uređaj koji će da mi vrti .mkv (HD) format pa mi rekoše za ovo.
Vidim da vas dosta ima ovo :)
Da li ovo ima svoju memoriju ili se mora na njega priključiti usb/hard...?
Volio bih da ima svoju memoriju ali šta je tu je, imate li mi preporučiti nešto bolje od ovoga sa svojim hardom?

Naime, još mi treba jedan savjet, kakav monitor/tv od nekih 60-65cm dijagonale da kupim koji će mi dati kvalitetnu sliku sa ovoga WD-a?
Hvala vam na odgovorima :)
 
Pozdrav svima.

Planiram da kupim neki uređaj koji će da mi vrti .mkv (HD) format pa mi rekoše za ovo.
Vidim da vas dosta ima ovo :)
Da li ovo ima svoju memoriju ili se mora na njega priključiti usb/hard...?
Volio bih da ima svoju memoriju ali šta je tu je, imate li mi preporučiti nešto bolje od ovoga sa svojim hardom?

Naime, još mi treba jedan savjet, kakav monitor/tv od nekih 60-65cm dijagonale da kupim koji će mi dati kvalitetnu sliku sa ovoga WD-a?
Hvala vam na odgovorima :)

Nema "svoju" memoriju, nema je ni jedan uredjaj, nego moras da nakacis nesto na USB u vidu veceg flesica ili usb eksternog diska. Bolje od ovoga ima, u vidu recimo popcorn c-200 ali to je skupo, mislim da je ovaj wd jako dobar odnos dobijeno/ulozeno.
 
Sa WDTV Live ti hard i ne treba jer mozes preko mreze cak i bezzicno da ga povezes sa kompom. Ali cena je 40tak eura veca od cene WDTV Gen2 (prakticno Live bez mreze koju ce b-rad verovatno kasnije dodati, +~700din je USB LAN). A tih 40e razlike je skoro pola cene 1.5TB Samsung 3.5" diska... tako da vidi sta ti najvise odgovara (pored ovoga skoro imas i eksterni rack za hard koji je 20tak eura) ali sa 1.5TB si miran neko vreme :)

Ja bih rekao da je bolja varijanta WDTV Gen2 + 1.5TB Samsung (hladan, tih, OK cena) + X-Craft 350fioka /rack (100€+80€+20€ - u najbljem slucaju), zgodno ako ti je TV na jednom mestu. A deo prostora na ovom 1.5TB hardu mozes da koristis i za backup podataka sa kompa posto je 3.5" rack mobilan i resio si 2 stvari istom kupovinom.

Ali ima i drugih misljenja - recimo citao sam komentare za WDTV Live na amazon.com (naravno tamo je Live ($119=82.5€)i:

(pokusavam da nadjem sada) - u svakom slucaju tip sa amazon.com-a je kupio 3 WDTV Live-a za dnevnu, spavacu i deciju sobu, ima u stanu razvucenu mrezu po sobama (mada je mogao i wireless da koristi) i sva tri Live-a vide preko mreze (znaci bez posebnih hardova) kucni server sa 8TB diskova - kaze da rade savrseno! :-devil-:

Sta god da uzmes tvoj novi HD player MORA da podrzava MKV i MORA da podrzava DTS zvuk (i downmix-uje za HDTV). Zastarela g**** kao Samtec MPD-305HD koji WinWin i Comtrade uvaljuju u raznoraznim 'akcijama' zaobidji u sirokom krugu. Konkretno on ne podrzava ni MKV ni DTS niti ce ikada. Sta god da uzmes su sada MKV i DTS downmix (dakle da cujes DTS zvuk preko HDMI kabla na HDTVu a ne da zahteva receiver od 200e da bi cuo zvuk) su presudni a ostalo kako ti odgovara.
 
Poslednja izmena:
i obican (Gen2) i Live imaju punu DTS podrsku

Slika (Live je sivkast, Gen1i2 su gloss crni) i tekst sa linka sugerisu Live: "Slušajte omiljene radio stanice preko interneta ili gledajte video klipove i slike (YouTube, Flickr)"

Naslov "WD TV™ HD Media Player - New Version", (domaca) cena i "Boja: sjajno crna" sugerisu da je u pitanju Gen2.
 
Poslednja izmena:
ma u pakomu sve prevaranti, to i da odeš kod njih da pitaš ne bi ti objasnili koliko su tupavi svi.
to ti je 200% gen2 pošto on može da se nađe i za 9500 u viphouse-u (provereno, odgovorili mi na mail) a sad pakom da da neku takvu akciju, kao Live za te pare, to je malo verovatno
 
Cisto sumnjam, ako se gen2 i live razlikuju po boji onda definitivno moraju da isporuce model sa slike :)
 
Cisto sumnjam, ako se gen2 i live razlikuju po boji onda definitivno moraju da isporuce model sa slike :)

Na slici je sivi model ( WD live ), ali pogledajte sta pise ( PODVUCENO CRVENO ).
E sad, ili je "navlakusa" , ili sam ja daltonista pa je ovo na slici stvarno crno a ne sivo (ne racunajuci daljinac )...:d
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    88 KB · Pregleda: 269
Poslednja izmena:
imaju oni na sajtu opciju da prijaviš grešku u opisu neke robe, ja sam jednom tako pronašao neku grešku za neki džojstik sasvim slučajno, prijavio je sa sve adresom i telefonom i ladno posle nedelju dana mi stigla podloga za miš od njih i zahvalnica što sam učestvovao u poboljšanju informacija na sajtu. krastavac greše ljudi, al kad sam pročitao to što su mi poslali bilo je WTF :D
 
Manite se boje citajte opis proizvoda.

Kompaktno, najpraktičnije rešenje koje podržava reprodukciju svih konvencionalnih video formata. Rutinsko pokretanje materijala visoke rezolucije (Full HD 1080p). Jednostavno povežete ovaj plejer sa TV-om, i na postojeći USB port povežete eksterni USB disk sa video materijalom, HD / DVD filmovima. Slušajte omiljene radio stanice preko interneta ili gledajte video klipove i slike (YouTube, Flickr). Korisnički interfejs je maksimalno prilagođen, logičan i razumljiv.

Za boju mogu da budu daltoni ali kad u opisu napisu Slušajte omiljene radio stanice preko interneta ili gledajte video klipove i slike (YouTube, Flickr) onda je to wd live
ali 2 puta sam preko njih porucivao robu i oba puta su mi otkazali i za cudo to su bile stvari koje su jeftinije nego kod drugih tako da mislim da im je to neka fora za navlacenje u stilu pa nema to kupite ovo.
 
da li je neko testirao novi b-rad firmw. mozda,..WDLXTV-LIVE-0.3.4.1,ja sam jos uvek na 0.1..........radi najs,..al interesuje mi kakvi su utisci za novi,..

Thnx:banana:
 
To je inace bila neka trenutna akcija pa je razlika izmudju LIVE-a i Gen2 bila 40 evra,
vise nije, nego razlika u tome da li imas net ili nemas tj da je TV LIVE ili TV HD je
svega 2000 dinara, a za toliko se ne isplati da uzmes opciju bez neta...
 
To bih i ja voleo da znam. koliko sam ja informisan kod nas nigde:trust:
 
Da li vecina 2.5" externih hardova moze bez problema da se koristi uz WDTV Live, buni me to, sto sam za neke transcendt diskove citao da treba da se kace na 2 usb-a?!
Konkretno se dvoumim izmedju Verbatim-a i Transcendt-a od 500gb?!
Ima li neko iskustva sa ovim diskovima? :wave:
p.s.Sad sam video da WDTV live ima 2 usb ulaza, tako da verovatno nema frke.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Transcend 250GB i radi sa jednim USB portom na Gen1 i Gen2 (sa 2 treba ako baaas puno struje vuce)
Nema razloga da ne radi sa Live-om
 
Evo ja,..znaci,imam(ne hvalim se,samo pokusavam da pomognem,..:type: ),radi live naj naj normalnije sa jednim usb,imam transcend 500gb(dva izlaza,al radi sa jednim,nema potrebe za dva),verbatim 160gb,SVI "USB" od 1gb-16gb stikovi su prolazili normalno,i eksterni 3.5" WD od 750gb,kao i Seagate od 1TB,svi su radili sasvim normalno,..tako da,.mislim da nema potrebe da ikog brine kompaktibilnost neka sa wd live i slicno :,,:
 
wd live titl

Planiram da uzmem wd live tv i imam par pitanja:

- do sada sam filmove gledao u formatu divx i koristio srt titlove, da li je za mkv format dovoljno da srt titl nazovem isto kao i mkv film ili je potrebno jos nesto odraditi

- kako preko wd live pustiti titl za dvd film u vob formatu
- kako preko wd live pustiti titl za dvd film u iso formatu
- predlog kako vezati crt tv na wd live i u kojoj rezoluciji gledati sadrzaje
- gde je najpovoljnije uzeti u beogradu uredjaj


Pozdrav Aleksandar
 
Planiram da uzmem wd live tv i imam par pitanja:

- do sada sam filmove gledao u formatu divx i koristio srt titlove, da li je za mkv format dovoljno da srt titl nazovem isto kao i mkv film ili je potrebno jos nesto odraditi

- kako preko wd live pustiti titl za dvd film u vob formatu
- kako preko wd live pustiti titl za dvd film u iso formatu
- predlog kako vezati crt tv na wd live i u kojoj rezoluciji gledati sadrzaje
- gde je najpovoljnije uzeti u beogradu uredjaj


Pozdrav Aleksandar

Za MKV je dovoljno da su istog naziva.Sto se tice DVD i titlova trebalo bi da radi. Jednom sam probao sam za Mucke koje imam sve DVD-ove i sve lepo radi. ISO nisam probao.
CRT mozes povezati preko činčeva Red/White/Yellow ja mislim i da podrzava 480i.
 
Da se pohvalim i ja sam veceras postao ponosni vlasnik WDTV live-a (plan je bio za matorce ali mi se mnogo svideo :D )

Update-ovao sam na zadnju verziju softa .17, ali i dalje nisam resio sledeci problem. Ne radi mi DTS na z5500 sa hdmi kablom a radi sa optickim, ali onda stalno moram da menjam kablove na z5500.

Da li postoji neki nacin da se resi ovaj problem?

Kako su se pokazali sto se tice stabilnosti b-radovi fw?
 
Pavle ja mislim da DTS ne moze da prodje kroz TV,(predpostavljam da ides HDMI na TV pa optikom na z5500)valjda zbog licence ili tako nesto,bilo je o tome pisano na forumu.
 
Takođe, mislim da DTS ne može da prođe u izvornom obliku do Z5500 ni na jedan način osim direktno optičkim kablom.
 
Nazad
Vrh Dno