Šta je novo?

WD TV Live

malo je uopsteno pitanje i nije direktno vezano za wd live, ali posto meni treba da bih odlucio da li da uzimam live eto pitanja ovde...
sta se desava kada na taj opticki povezes neki reciever sa 5.1 zvukom, a pustas DTSHD(neki bluray rip)? mene interesuje posto bih mozda prikacio Logitech z-5500 direktno na wd live...
 
Poslednja izmena:
Z-5500 nemože da dekodira HD zvuk, tako da nećeš čuti ništa. Jedino da zvuk ide preko stereo činčeva (ako WD Live može da dekodira HD zvuk) ili da uradiš sam konverziju HD zvuka u "običan" DTS.
 
Z-5500 nemože da dekodira HD zvuk, tako da nećeš čuti ništa. Jedino da zvuk ide preko stereo činčeva (ako WD Live može da dekodira HD zvuk) ili da uradiš sam konverziju HD zvuka u "običan" DTS.

thx! ;)
pa to je ozbiljan problem. npr. ako neko ima stari reciver on ne mozhe pustati zvuk sa blueray filmova. ja ipak mislim da postoji neki way around. a sta ako wd live konektujes preko hdmi-a na neki reciver ili home theater koji ima hdmi in ali takodje nema dtsHD(ili true HD) dekoder.
da nema opcija u wd liveu kakav zvuk da pusta kroz hdmi i optički port?
 
Poslednja izmena:
Bluray filmovi koji imaju DTS HD zvuk uglavnom imaju i "običan" DTS da bi svi mogli da uživaju pošto DTS HD, iako je standard, još uvek nije zaživeo u toj meri prvenstveno zbog cene opreme potrebne za reprodukciju.

Retki su izuzeci, ali sam naleteo recimo na Bluray prvog dela Transformersa koji je imao samo DTS HD.
 
Meni treba takav uredjaj za konekciju tipa:
PC - LAN - WDTV - HDMI - Full HD Plasma
Ne treba mi nikakvo kacenje na net, youtube i sl.

Da li bi stari WDTV radio ovo goreopisano i gde ga ima za kupiti?

radio bi samo tako :)
 
Pa ne bi, kažu da nema LAN ;)
 
Ne bi, ne bi... nema LAN.
Ali ima ASUS O!Play, znači LAN bez you tube i sl. servisa...
Jeftiniji je 20ak evra.
 
U nekom review-u sam pročitao da WD TV Live ne može da vidi šerovane foldere u Windows 7 i da je jedina mogućnost da se šeruje kontent sa računara ta da se napravi media server. Da li ovo popravljeno kroz novi firmware?
 
U nekom review-u sam pročitao da WD TV Live ne može da vidi šerovane foldere u Windows 7 i da je jedina mogućnost da se šeruje kontent sa računara ta da se napravi media server. Da li ovo popravljeno kroz novi firmware?

moze da vidi samo mu treba neko vreme da shvati (4-5-6 minuta) da postoji nesto sherovano
 
A jel neko probao da streamuje radio sa interneta, kakav je tu, jel ispisuje info na ekranu, pušta aacplus i sl? Pretpostavljam da ne mogu sam da dodam nešto sa sky.fm?
 
Meni je glavna zamisao da pomoću WD Live-a gledam na TVu sadržaj sa računara kroz mrežu, kako bih eliminisao rezanje diskova, kopiranje, dupliranje itd., dakle imam foldere na storage diskovima u računaru, i u dnevnoj sobi putem mreže gledam po potrebi.

Pošto koristim Win7, malo me je zabrinulo to što WD Live ima problem sa šerovanim folderima u Win7. Zanima me koliki je to realno problem? Nikad nisam koristio neki sličan uređaj, niti podizao media server, pa nemam pravu sliku o svemu tome, tj. koliko je ovaj nedostatak bitan i da li upotreba media servera nosi sa sobom neke nedostatke koji se ne pominju u review-ima?

Već duže vreme planiram da napravim HTPC, ali mi se ovaj WD učio kao mnogo zgodnije rešenje, s obzirom na cenu i moje potrebe, ali ne bih da dođem u situaciju da mi ne odrađuje kako treba osnovni posao zbog kojeg ga uzimam, a to je gledanje materijala kroz mrežu. Gotovo sigurno da ne bih kačio storage na USB port WD playera, osim možda ponekad ako neko npr. donese slike na USB flešu.
 
Poslednja izmena:
Meni je glavna zamisao da pomoću WD Live-a gledam na TVu sadržaj sa računara kroz mrežu, kako bih eliminisao rezanje diskova, kopiranje, dupliranje itd., dakle imam foldere na storage diskovima u računaru, i u dnevnoj sobi putem mreže gledam po potrebi.

Pošto koristim Win7, malo me je zabrinulo to što WD Live ima problem sa šerovanim folderima u Win7. Zanima me koliki je to realno problem? Nikad nisam koristio neki sličan uređaj, niti podizao media server, pa nemam pravu sliku o svemu tome, tj. koliko je ovaj nedostatak bitan i da li upotreba media servera nosi sa sobom neke nedostatke koji se ne pominju u review-ima?

Već duže vreme planiram da napravim HTPC, ali mi se ovaj WD učio kao mnogo zgodnije rešenje, s obzirom na cenu i moje potrebe, ali ne bih da dođem u situaciju da mi ne odrađuje kako treba osnovni posao zbog kojeg ga uzimam, a to je gledanje materijala kroz mrežu. Gotovo sigurno da ne bih kačio storage na USB port WD playera, osim možda ponekad ako neko npr. donese slike na USB flešu.

ako dizes media server, onda moras da pravis library u wmp-u i tada ne prolaze mkv-ovi (koliko sam uspeo da shvatim, mozda gresim)

verovatno ce ispraviti problem sa sherovima u nekoj od buducih verzija fw-a posto se dosta ljudi zali na to, a dok to ne rese, ne moras da gasis wd da ne bi morao svaki put da cekas ~5min :)

i ja sam prvo fantazirao o htpc-u ali se ipak odlucih za wdtv live i za sada mislim da nisam pogresio
 
^^ Ne raduje me ovo što čujem. Praktično bih imao problem sa opcijom koja mi je najvažnija.

Da li postoji neki dobar besplatan media server koji radi pod Win7? Dakle da radi nezavisno od WMP-a.
 
Poslednja izmena:
Nero mediaHome 4 provjereno radi na win 7, ali nije besplatan.(sto i nije neki problem)
 
^^ Hvala.

Voleo bih da čujem još iskustava iz prve ruke od vlasnika WD Live plejera koji ga koriste u kombinaciji sa Win7 šerovanim folderima, kako to u praksi radi, da li koriste direktno šerovane foldere ili media server (i koji tačno)?
 
POJAVIO SE NOVI WDTV (obican ali Gen2)!!!

Baziran je na Live-u i IMA DTS (2.0+Digital Out), brzi je, verovatno vise memorije (bitno za 1080p), nova verzija cipa (kao Live) ALI PRAKTICNO ISTO PAKOVANJE (i cena kao za WDTV Gen1)

HDMI je sada v1.3 i ima deep color

kod nas 109e!!! (voditi racuna da ne kupite stari, imaju isti naziv ali malo razlicitu kutiju - na novoj pise "DTS (2.0+Digital Out)")

Imam ga i sjajno radi a vise o njemu:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1195534
http://wdtvforum.com/main/index.php?PHPSESSID=b0442dce2ba9147808dd199e4ec63d25&topic=2746.15
 

Prilozi

  • 11112009109.jpg
    11112009109.jpg
    319.8 KB · Pregleda: 148
  • 11112009107.jpg
    11112009107.jpg
    445.9 KB · Pregleda: 141
Poslednja izmena:
^^ Hvala.

Voleo bih da čujem još iskustava iz prve ruke od vlasnika WD Live plejera koji ga koriste u kombinaciji sa Win7 šerovanim folderima, kako to u praksi radi, da li koriste direktno šerovane foldere ili media server (i koji tačno)?

Ja sam vratio WD TV gen1 i uzeo Live koji jos nije stigao al bice ove nedelje najverovatnije, koristim Win 7 u principu a sutra mi TV dolazi najverovatnije:D.
Pa cim skupim sve komponente javljam ovde. Citao sam da ljudi imaju problema sa sherovanim folderima na Win7 ali cemo isprobati u praksi. Kakvu konekciju ces koristiti? LAN kabl ili na usb wifi adapter?
 
^^ Hvala.

Voleo bih da čujem još iskustava iz prve ruke od vlasnika WD Live plejera koji ga koriste u kombinaciji sa Win7 šerovanim folderima, kako to u praksi radi, da li koriste direktno šerovane foldere ili media server (i koji tačno)?

Win7 x64 i Live od prvog dana rade u srecnoj "zajednici" (bez problema se vide sherovani folderi).
Jos jedna zanimljivost je da i hard disk (docking station) i USB flash disk koji su povezani na Live se vide na "sedmici" kao sherovani tako da nemate brige oko razmene podataka.

Dakle, direktno sherovani folderi, nista preko media servera.

poz
 
Win7 x64 i Live od prvog dana rade u srecnoj "zajednici" (bez problema se vide sherovani folderi).
Jos jedna zanimljivost je da i hard disk (docking station) i USB flash disk koji su povezani na Live se vide na "sedmici" kao sherovani tako da nemate brige oko razmene podataka.

Dakle, direktno sherovani folderi, nista preko media servera.

poz

Koji vid konekcije je u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Sve je povezano u LAN preko ADSL rutera.



Ne duže od 10-15s, barem kod mene. Napominjem da ništa posebno nisam konfigurisao niti "pečovao", znači "share folder" i gotovo.

Pa to i ja planiram na LAN ali imam i wifi sub adapter pa bih hteo da probam.
Ran->Koje permissions si stavio na sherovane foldere i koja su podesavanja na Home i Public?
 
Ljudi vredi li WD TV live uzimati moze li neko da kaze i prednosti i mane?:sceptic:
 
Pa to i ja planiram na LAN ali imam i wifi sub adapter pa bih hteo da probam.
Ran->Koje permissions si stavio na sherovane foldere i koja su podesavanja na Home i Public?

Ne znam napamet ali javljam ti kada stignem sa posla (koliko se secam sve je na full (read/write). Inače, probao sam i sa USB wireless adapterom i b-rad firmware-om 0.2.21 i radi. (adapter je Zyxel 220 v2).
poz
 
Nazad
Vrh Dno