Šta je novo?

WD TV Live

FilipV je napisao(la):
Što se tiče zvuka, jeL ima činčeve pozadi u koje samo utaknem one 2 žice i on pušta 5.1?
Користећи чинчеве добићеш "само" стерео звук. 5.1 ћеш добити само кроз неки од дигиталних излаза.

e ovo sad vredi uzeti, ali opet to sa hardom. mogli su napraviti malko veći uređaj pa da makar mogu 2,5" HDD-ovi da se ubace. ja lično bih uzeo passport od 500GB, da sam 100% siguran da će sve raditi kako treba (WD na WD). ne kažem da drugi ne rade al ipaq.
Да има уграђен HDD, мени не би ни био занимљив, овако ми је права ствар. WD Passport заиста није неопходан...

@Sale_Nis
Ја користим претходну верзију већ десетак дана и не да нема проблема него је право уживање. Одавно ме нека справица није овако забавила. Наравно DTS звук или оптиком на појачало или конверзија која код мене траје око 10 минута по филму што ми је потпуно прихватљиво.
 
Uzgred, ima li jos negde da se kupi sem Hellas.rs-a?
Recimo u NS?
 
Mislim da si imao problem sa lošim primerkom. WD Live testiram već više dana intenzivno i nikakav sličan problem nisam primetio. Po meni je ovo skoro kompletan proizvod, nisam naišao format koji nije pustio, perfektan prikaz titlova, radi sa svim fiokama i svim diskovima i fleševima. Slobodno ga ljudi kupujte, stvarno u skorije vreme nije izašao kompletniji proizvod i to da mu čak u ovom trenutku nije potreban čak ni bilo kakav update firmware-a.
 
^

Koliko vidim iz specifikacija, ovaj model zvučnika ne poseduje ugrađen dekoder za DD i DTS, pa mislim da nema ništa od 5.1 zvuka pomoću činčeva...
 
Čekaj, jel ovan novi WD TV Live podržava DTS ili ne?
 
Naravno da podrzava DTS
podrzava i downsample na 2.0 (stari nije) i prebacivanje na optiku (i stari je)
 
Poslednja izmena:
^

Koliko vidim iz specifikacija, ovaj model zvučnika ne poseduje ugrađen dekoder za DD i DTS, pa mislim da nema ništa od 5.1 zvuka pomoću činčeva...


Heh,kakva glupost..,znaci jedino sa WDTVa na neki risiver optikom pa sa risivera na moje zvucnike chnichom,ako sam u pravu(ne znam, jel postoji neki kabl ili adapter da je na jednoj strani optika a na drugoj chhinch)?
krastavac zao mi, zvucnici su extra a i WDTV je koliko vidim extra ali kako gledati HD ili neki HDRip bez 5.1 zvuka,to je po meni sakacenje.


@psihodel
U svakom slucaju hvala
 
Naravno da podrzava DTS
podrzava i downsample na 2.0 (stari nije) i prebacivanje na optiku (i stari je)

Do juce sam imao WDTV 1 i bio extra zadovoljan.
Prodao sam ga i kupio Live.

Ljudi, bez namere da budem euforičan, ovo je odlično.
DTS, YouTube i ostali net servisi, share-ovanje sa kompjutera (win7, napominjem jer su neki imali problem a u suštini je jednostavno), mkv (nema više onih zelenih kockica koji su se pojavljivali na nekim filmovima na WDTV1), omogućeno jednostavno baratanje sa fajlovima (copy, delete...)....
Prva stvar koja je proradila out-of-box iz prve. Mrežni kabl uključen u ruter i Live je automatski našao mrežu i konfigurisao parametre.
Od diskova probano: passport (250MB), CM x-craft (sa WD green 1 TB) i docking station (sa Samsungom F3 1TB) i sve radi iz prve bez problema.
Sve ovo je probano sa official firmware-om 1.01. Ima na b-rad.cc firmware (trenutno 0.1.7) koji dodaje mnoge mogućnosti Live-u.

Toliko od mene
Ako treba neki info, tu sam

Poz
 
Poslednja izmena:
Naravno da podrzava DTS
podrzava i downsample na 2.0 (stari nije) i prebacivanje na optiku (i stari je)

E, to me je interesovalo, downsample. Predpostavljam da preko HDMI šalje sve komplet.
Ne patim za visokim kvaliteom zvuka, već za jednostavnošću upotrebe :)
 
E, to me je interesovalo, downsample. Predpostavljam da preko HDMI šalje sve komplet.
Ne patim za visokim kvaliteom zvuka, već za jednostavnošću upotrebe :)

Da, pušta preko HDMI sve
Jednostavnije ne može :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bio maler.. Primerak koji sam ja imao je bio nesto felerican.. U svakom slucaju pogledao sam kod ortaka i posle zamene sve radi kako bi trebalo.. Ipak ostajem pri stavu da je popcorn bolji uredjaj!

Sto se tice media playera, koliko sam citao po netu, i gledao neke video zapise, Popcorn C-200 je trenutno ultimativna mashina.. Za nekih 15-dana, zamenicu moj A-110 za C-200 uz neku doplatu, pa cu vam onda reci (ukoliko vas interesuje) sta je razlika i kako se ponasa..

Dakle jos jednom, WD TV Live koji je bio kod mene je imao neke gremline pa je posle zamene uredjaja nestalo i stuckanje i zastajkivanje i blokiranje!

Pozz
 
Ja imam par pitanja u vezi audio podrške, pošto bi meni primarno za to služio. Nisam našao nigde na netu podrobnije objašnjeno kako se ponaša sa audio fajlovima.

Imam veliku kolekciju lossless muzike. Ima svačega, FLAC, APE, WV. Najčešće su to albumi spakovani u jedan fajl sa CUE sheet-om. Kakva je situacija sa ovim? Jel može da se pušta single file, pa da se odvoje pesme plejlistom (M3U ili PLS) ili mora da bude 1 pesma 1 fajl?

Drugo i najvažnije, kakav je kvalitet zvuka? Ne mislim na zvuk sa TV-a ili komp. zvučnika (JAZZ :lupko:) nego kada se prikači na pojačalo i dva zvučnika.
 
Poslednja izmena:
A mene zanima da li, kada reprodukuje neki film ili mp3, znači kada je 2ch zvuk, daje u isto vreme zvuk i kroz hdmi i kroz chincheve na line out, tako da se čuje i na tv i na ext pojačalu u isto vreme? Ili samo preko jednog od ta 2 izlaza?
 
Znači, blji je id WD TVa . . . ima li neko WD TV viška? Da poklanja?
 
A mene zanima da li, kada reprodukuje neki film ili mp3, znači kada je 2ch zvuk, daje u isto vreme zvuk i kroz hdmi i kroz chincheve na line out, tako da se čuje i na tv i na ext pojačalu u isto vreme? Ili samo preko jednog od ta 2 izlaza?

WDTV live mi je povezan sa TV-om preko HDMI-a a optičkim je povezan sa resiverom i zvuk je u isto vreme na oba uređaja. Ne znam da li ima razlike ako se resiver poveže činčevima.

Poz
 
E to je ono što mene interesuje!

E sad, ako ti nije veliko maltretiranje ;)
 
ja imam WD TV i nikada nije pravio probleme, a pushta i full hd 1080P
 
E to je ono što mene interesuje!

E sad, ako ti nije veliko maltretiranje ;)

Ako je bilo postavljeno pitanje za mene i vezano je za činčeve: zvuk je na oba uređaja istovremeno i kada je vezan resiver preko činčeva.

poz
 
Za tebe je pitanje ran. Nisam mislio dal ima zvuka na oba. Daleko bilo da nema ;) Nego, kakav je kvalitet zvuka preko činčeva? Ono, pustiš neku muziku koju voliš. Odšrafiš malo. Jel to to?
 
Poslednja izmena:
Za tebe je pitanje ran. Nisam mislio dal ima zvuka na oba. Daleko bilo da nema ;) Nego, kakav je kvalitet zvuka preko činčeva? Ono, pustiš neku muziku koju voliš. Odšrafiš malo. Jel to to?

Definitivno je to to. Muziku slušam baš preko Live-a na Tannoy zvučnicima tako da, posle nekih 2 nedelje, mogu da kažem da sve što sam slušao, bilo da je film ili muzika, zvuči odlično i bez izobličenja.
I WDTV Live mi je postao najomiljeniji komad hardware-a u kući :)

poz
 
A jel' ima neke animacije na ekranu dok pušta mp3 ili samo random logo, možda zavisi od firmware-a...
I da li ovi drugi, recimo bbrad firmware-i, donose nešto novo po tom pitanju...?
Playliste, shuffle, repeat... to verovatno sve ima...

Jel' ješ uvek ima samo u H****Su da kupi?
 
Ja sam našao na jednom australijskom forumu raspravu o kvalitetu zvuka. Vidim da se žale na implementaciju shuffle opcije. To baš i ne radi kako treba.

Bez obzira, deluje da je sprava jako dobra, pogotovo ako se uzme u obzir kolko košta.
 
Meni treba takav uredjaj za konekciju tipa:
PC - LAN - WDTV - HDMI - Full HD Plasma
Ne treba mi nikakvo kacenje na net, youtube i sl.

Da li bi stari WDTV radio ovo goreopisano i gde ga ima za kupiti?
 
Meni treba takav uredjaj za konekciju tipa:
PC - LAN - WDTV - HDMI - Full HD Plasma
Ne treba mi nikakvo kacenje na net, youtube i sl.

Da li bi stari WDTV radio ovo goreopisano i gde ga ima za kupiti?

Stari WDTV nema mrežni priključak ali sa b-rad firmware-om i USB-LAN adapterom (ili USB-wireless) radi odlično (malo je cimanje da se podesi sve kako treba ali sada ima koliko hoćeš uputstava na net-u). Novi WDTV Live ima sve što ti treba u osnovnoj varijanti i radi iz prve.
Dakle, ako možeš da istrpiš malo cimanja oko podešavanja dovoljan ti je i stari WDTV. Net, youtube i sl. kod Live-a ti je samo tu kao plus :)

Do sada, što se tiče funkcionalnosti, primetio sam razliku samo kod par HD filmova kod kojih je bilo zelenih kockica dok kod Live-a, na istim filmovima, tih kockica nema.

pozdrav
 
Poslednja izmena:
A jel' ima neke animacije na ekranu dok pušta mp3 ili samo random logo, možda zavisi od firmware-a...
I da li ovi drugi, recimo bbrad firmware-i, donose nešto novo po tom pitanju...?
Playliste, shuffle, repeat... to verovatno sve ima...

Jel' ješ uvek ima samo u H****Su da kupi?

Na ekranu imaš samo logo, ime fajla/pesme i proteklo vreme. Uskoro stižu razne modifikacije na tu temu koji će moći da se snime na b-rad-ov firmware. A sve to kao i neke druge modifikacije i za WDTV1 i Live možeš videti na wdtvforum.com.
Playlist-e, shuffle, repeat ima (na WDTV1 je bilo manjih problema sa ovim, dok kod Live, sa novim firmware-om, sve radi)

poz
 
Poslednja izmena:
Hvala, treba dakle stedeti za live :)
 
I treba da se upises na listu cekanja, posto je dosta trazena roba :) Nista ne kosta
 
Nazad
Vrh Dno