Šta je novo?

Kuda dalje sa losom reklamacijom laptopa

codejan

Slavan
Učlanjen(a)
06.07.2004
Poruke
251
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i5-3470 quad core
Matična ploča
Gigabyte GA-P75-D3
RAM
Kingston 12GB DDR3 HYPER blu
GPU
EVGA GeForce GTX 260 896MB DDR3
Storage
Hitachi 1TB, EXRAM 512GB SSD
Zvuk
Creative Live! 5.1
PSU
Thermaltake SMART RGB 700W
Kućište
MS MidiATX
Monitor
BENQ FP91G+, HP W19
Miš & tastatura
Logitech MX400
Ostale periferije
neo SW-H55
Laptop
Lenovo ThinkPad T450s, ASUS eeePC 1001HA
Tablet
Lenovo TB-8505X
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi 10 2022
Pametni uređaji
Denver BFH-17, Xiaomi TV Stick 4K
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav postovanoj zajednici. Imam jedno pitanje na koje se nadam da mi mozete dati odgovor.

Kome mogu da se obratim ako mi servis drugi put vrati laptop (laptop koji se sa vremena na vreme zakucava) pod izgovorom da je sve u redu sa njim (a nije!)?

Po mogucnosti ime ustanove, sa eventualnom adresom i(li) brojem telefona ustanove.

Unapred zahvalan.
 
Kad neko kaže "zakucava mi komp", iz mojih iskustava, to je obično neki softverski problem, jer korisnik nema veze sa životom, a ne sa windowsom. Takav laptop bih i ja vratio nazad. :D

Nego, bez šale, kako misliš zakucava, i koji servis je u pitanju? Odnosno, koji brend.
 
Poslednja izmena:
U servisu ce ti verovatno testirati mem i hdd Memtest-om i testom proizvodjaca diska.
Ako je sve u redu, sledece shto ce da urade je da ubace svoj hdd i podignu OS na njemu.
Zatim sledi testiranje stabilnosti sistema.

Cela ova procedura je tu da bi se izbegli problemi nastali OS-om za koji servis NE ODGOVARA.
Ako im nakon nekog vremena, svaki servis ima neki standard koliko testira racunare, racunar ne pokaze neispravnost, oni ga proglase za ispravan.
Kada im drugi put donesesh racunar, sa istim problemom, verujem da ce ga testirati duplo duze od standardnog vremena testiranja.
Ako opet sve bude OK i vrate ti racunar kao ispravan, obicno napishu da proverish OS ili drivere ili neku slicnu preporuku.

Zashto ja pishem sve ovo? Da li si reinstalirao sistem skoro? Da li si probao da skinesh nove drajvere sa sajta proizvodjacha tvog racunara?
 
Bavim se kompjuterima jako dugo i nisam laik, vec sam i probao da ga reinstaliram nekoliko puta sa poslednjim drajverima sa HPovog sajta i uvek je se pojavljivao isti problem. Nekad se zamrzne na nekoliko dana jednom, a nekad i u sat vremena po par puta. Frustrisrajuce je to sto moze da se zalomi kod njih da se ne zabaguje bas tad, ali obavezno kad ga donesem kuci i pocnem da radim na njemu nesto vazno usred posla se smrzne i unisti mi vazan rad od nekoliko sati mukotrpnog rada. Frustrirajuce.

Inace sam i sam ga testirao i zanimljivo da kad god sam mu pustio test nijedan plavi ekran smrti, sve je savrseno ok, a cim pocenm nesto da radim vazno - smrzne se.
 
Ako im pored svega i donesem sliku plavog ekrana i u LOGu Windowsa vide da je bilo kriticnih greski, nije li to dovoljno da se ide dalje?
 
Ako im pored svega i donesem sliku plavog ekrana i u LOGu Windowsa vide da je bilo kriticnih greski, nije li to dovoljno da se ide dalje?

Ako se u Event Viewer-u vide neki error-i trebalo bi da je to dovoljno za pocetak neke diagnostike.
Jes da je offtopic ali da li bi stavio ovde screenshot iz System dela event viewer-a da pogledamo.

Takodje, pored Pakoma, ovlasceni za HP su josh i BS Processor, Coming i CT, pa mozesh da pozovesh njihove servise i raspitash se za "Shta i kako"
 
Laptop mi je trenutno drugi put na servisu, pa ne mogu da okacim ni jednu sliku.

Pitanje sa pocetka sam postavio iz predostroznosti da znam sta mi je ciniti ako i ovaj put bude "da je sve u redu".
 
Fotografije BSOD-a jer malo mutna.. Ako je ono bio BSOD 0x0000008E bla bla.. to cesto navodi na neispravnu memoriju ili procesor.. mada ovaj lik je otkrio rootkit koji mu izaziva slicne probleme.

Za pocetak, ako ti ga vrate iz servisa kao ispravan, i ako se ponovo desi BSOD okaci nam minidump pa da ga pogledamo.
 
Pozdrav postovanoj zajednici. Imam jedno pitanje na koje se nadam da mi mozete dati odgovor.

Kome mogu da se obratim ako mi servis drugi put vrati laptop (laptop koji se sa vremena na vreme zakucava) pod izgovorom da je sve u redu sa njim (a nije!)?

Po mogucnosti ime ustanove, sa eventualnom adresom i(li) brojem telefona ustanove.

Unapred zahvalan.

Ako smatras da si ostecen postupkom servisa ovo je tema za tebe:

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=119544&highlight=zakon+zastiti+prava
 
@yooyo
Hvala, ako se dogodi da mi se vrati laptop i ovaj put kao ispravan, okacicu minidump.
Zamolio bih te za mali info o tome kako se izvlaci minidump.

@kbojan
Hvala na konkretnim informacijama.
 
http://support.microsoft.com/kb/315263

edit:
Upravo sam pogledao tvoj screenshot iz druge teme.. Greska je 0x0000008E (0x80000004, ....)
8E je kernel greska, a status 0x80000004 znaci STATUS_SINGLE_STEP. Ukratko neki driver je ostavio ukljucen debuging (tj da zaustavi izvrsavanje programa posle sledece instrukcije) i nije ispravno obradio exception.
Ova greska se javljala ranije na driverima za Intelove integrisane graficke karte GMA x3100. Neznam da li su driveri u medjuvremenu popravljeni ali sam negde naleteo da na XP SP3 radi bez pucanja. Naravno.. ovo je samo ukoliko su Intelovi driver krivi.
 
Poslednja izmena:
Sledeci dan je, u momentu kad sam ubacivao bateriju u njega, dok je jos uvek bio na struji, izbacio da nema drajver za Sm Bus Controller i nedugo zatim mi je izbacio BSOD. Sliku takodje kacim. Inace, svi drajveri su uredno instalirani.

:S::wall::crash:
Jel ti tako produzavas vek bateriji ?
 
@yooyo
Hvala za info. Koristio sam Windows XP SP2 i na njemu je INTELova integrisana grafika (nisam siguran koja je u pitanju, posto mi kompjuter nije tu, ali mislim da je u pitanju Mobile Intel® GMA X3100). Probacu da instaliram SP3, pa cu javiti.

@sasa022
Moja greska, nisam znao da tako skracujem vek bateriji. Hvala na opomeni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno