Šta je novo?

DVB-T2

videh u SK recenziju za strong SRT 8200...Izgleda da radi, probano sa loga3 na 35km od avale...Da ne pisem vise da ne bude da "reklamiram" :mad:
 
Gadno je što su ovi prodavci sa ebay.co.uk užasni i totalno ignorišu pitanja o internacionalnoj prodaji.
Ne znam koji je tačno razlog, rizik nemaju, šanse za prevaru su takodje nikakve.
Nije mi jasan tačan razlog.

Samo se kod njih mogu naći dobre cene. Gledam samo kakvo se djubre kod nas prodaje za 80-100 eura dok je kod njih bolji uredjaj za 10-30 funti. Vidim završene aukcije za po par funti odnosno skuplji je shipping od samog uredjaja. Strašno.

Sad sam zvao ortaka kod koga sam to video...vodi se kao 6/2012 ..znaci sad je na kioscima....

Sa obzirom da se nisam oslobodio navike pa i dalje redovno kupujem SK znam da je do sada izlazio uvek početkom meseca, molim te mi reci šta je od sledećeg tačno:

1. SK je pomerio datum izlaska?
2. Ortak ti radi u SK ili štampariji gde se štampa pa je nabavio primerak pre izlaska?
3. Ortak ti krišom koristi vremensku mašinu pa je nabavio primerak iz budućnosti?
4. Uopšte nije reč o SK 6/2012

:)
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da nisam uspeo da kontaktiram momka iz Pančeva koji je prodavao onaj Strong 8500 HD risiver pa ne mogu da kažem kakav je signal u Pančevu. Ipak ja sam uspeo nekako preko drugara da naručim iz U.K. ALBA STB300HD DIGITAL FREEVIEW HD BOX, risiver o kome se pričalo tako da ću napisati više o kvalitetu signala, kvalitetu slike i risivera kada ga bude dobio i počeo da koristim a to bi trebalo da bude za nekih 10 dana.
 
Ako nemas krovnu antenu tesko da ces nesto uhvatiti, ja sa obicnom (njegovom malom fabrickom) nisam uspeo nista da uhvatim, mada nisam stigao da jurim po gradu signal sa laptopom, posto je ovo usb dvb-t2 kartica.
 
Imam antenu na tavanu kuće a DVB-T1 signal sam hvatao bez problema ali kao što sam rekao pisaću o svemu kada dobijem risiver.
 
Ako si hvatao T1 hvataces i T2. Koliko ce te na kraju sve izaci sa postarinom?

Vuče budi uporan neko ce pristati da ti posalje.
 
Cene tog Alba risivera su tamo oko 20-30 funti, zavisi u kakvom su stanju jer to nisu novi risiveri a novi koštaju oko 100 funti ako sam dobro skapirao, znači sve zavisi na koju ponudu naletiš u trenutku kada želiš da kupiš. Mene će izaći 40€ sa poštarinom, što je u svakom slučaju povoljnije nego ovde a i risiver bi trebao da je bolji od ovih što se nude ovde.
 
Ako je hvatao t1 hvatace i t2 kad signal bude normalan, sad je signal izuzetno slab i ako ga ne uhvati nista strasno dok ga ne pojacaju.
 
@mr008

Sa jedne strane si u pravu ali ja taj risiver kupujem isključivo zbog Evropskog prvenstva u fudbalu i olimpijade u Londonu da bih mogao da gledam u HD rezoluciji, kasnije će naravno služiti i za gledanje Lige šampiona u HD-u. Osim za pomenute događaje ja ga neću uopšte paliti jer imam SBB i IPTV, tako da ako sada ne mogu da uhvatim signal neće mi puno značiti kasnije povečanje jačine signala. U svakom slučaju ja sam svesno rizikovao i naručio risiver pa će barem moje iskustvo koje podelim sa vama kada stigne risiver moći da pomogne drugima u odluci da li da uzimaju nešto slično s obzirom na lokaciju na kojoj se nalaze.
 
Da li ima neko ko bi donosio u skorije vreme neki jeftinij DVB-T2 set top box? Hteo bih jedan za svoje roditelje, pa ako ima neka se javi.
 
Gadno je što su ovi prodavci sa ebay.co.uk užasni i totalno ignorišu pitanja o internacionalnoj prodaji.
Ne znam koji je tačno razlog, rizik nemaju, šanse za prevaru su takodje nikakve.
Nije mi jasan tačan razlog.

Samo se kod njih mogu naći dobre cene. Gledam samo kakvo se djubre kod nas prodaje za 80-100 eura dok je kod njih bolji uredjaj za 10-30 funti. Vidim završene aukcije za po par funti odnosno skuplji je shipping od samog uredjaja. Strašno.



Sa obzirom da se nisam oslobodio navike pa i dalje redovno kupujem SK znam da je do sada izlazio uvek početkom meseca, molim te mi reci šta je od sledećeg tačno:

1. SK je pomerio datum izlaska?
2. Ortak ti radi u SK ili štampariji gde se štampa pa je nabavio primerak pre izlaska?
3. Ortak ti krišom koristi vremensku mašinu pa je nabavio primerak iz budućnosti?
4. Uopšte nije reč o SK 6/2012

:)
Da ti ne odgovaram pojedinačno
Dakle promeni navike!
4f65f462-b3d7-3972.jpg
4f65f462-b40a-c92b.jpg



sent from klozetska solja by BVK
 
Hvala na odgovoru, posle ovakvih dokaza nema mesta za sumnju da su prolupali sa datumom izlaska, prošli broj je neuobičajeno kasnio a ovaj eto poprilično poranio :)
 
Sto do trafike, kad izadje u prodaju SK se pojavi i na netu (valjda?), pa tamo pogledaj...
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • sk jun.png
    sk jun.png
    138.8 KB · Pregleda: 221
Poslednja izmena:
Obišao sam 3-4 trafike i Maxi i naravno da nema. Ima broj za maj. Izvinjavam se za off.
 
Pre 3 dana sam dobio isti risiver koji je već lepo opisan na nekim forumima, Alba STB300HD. Meni je risiver stigao iz U.K. i platio sam ga sa poštarinom 40€.Takođe da pomenem jednu veoma bitnu stvar, živim u Pančevu, udaljen sam 23km vazdušnim putem od Avale ali nemam ni jednu prepreku, jačina signala mi je oko 90-95% a kvalitet signala mi varira od 09-25%, nemam seckanja i drugih smetnji na slici, mada ne znam zašto je ovoliko velika razlika između ova dva parametra. Ovo sam napisao čisto da bi ljudi koji žele da kupe neki risiver radi gledanja programa putem DVB-T2 signala imali neku informaciju o dometu.

Mogu da se složim da je slika stvarno ok na većini programa za SD kvalitet a da je RTS HD odličan, naravno kada se prenose sportski događaji u HD kvalitetu. Ipak kako su mnogi i rekli ovo je najzanimljivije korisnicima koji nemaju IPTV, kablovsku ili satelitsku, dok ostali nemaju potrebe da razmišljaju o DVB-T2 signalu jer kvalitet nije ništa bolji od onog koji im obezbeđuju njihovi provajderi. Opet znam da ima ljudi koji su zainteresovani kao i ja da gledaju Evropsko prvenstvo u fudbalu u HD rezoluciji kao i Olimpijske igre, onda je ova investicija opravdana svakome koji to želi.

Na kraju da kažem jednu bitnu stvar u vezi ovog modela risivera, naime ima aktiviranu neku varijantu energy saver-a i sam se gasi posle tačno 180 minuta ukoliko je ostao upaljen a nije bio korišćen. Čisto da znate da nije neki problem u pitanju, na žalost ova opcija se ne može onemogučiti u osnovnom meniju a mi nemamo pristup naprednom meniju.
 
u vezi Albe.....daj jos neki detalj....vidim da ima i Lan..moze li da radi i kao Media Player...u mrezi....ili bar sa Usb-a.....
p.s. U medjuvremenu sam nasao ,da Mrezni port,ovde nicemu ne sluzi(samo u Britaniji),a takodje ni usb.....mozda eventualno da punim Mob....:)
 
Poslednja izmena:
Lan se trenutno ne može koristiti a usb samo za update softvera.
 
Gledam malo ove resivere na engleskom ebay-u i konkretno ovaj model alba stb300hd. Nigde ne pise da podrzava dvb-t2 u objasnjenju?
Kako da znam koji jos resiver podrzava t2? Narucio bih neki.
 
Englezi koriste DVB-T2 sistem i u principu svaki njihov freeviewHD risiver podržava, bitno je samo da ne bude freeview jer to nije high definition risiver
 
Sta mislite o philips DTR5520?
Kontam da narucim taj.
 
Deluje kao bolji risiver od modela Alba STB300HD koji imam ja, kažu da ima odličnu HD sliku i da radi dobar upscaling SD materijala, jedino nisam uspeo da nađem da li podržava DD+ zvuk jer RTS HD nekada upravo koristi DD+ u svojim prenosima. Mislim da bi svakako trebalo da podržava DD+ ali ipak prvo proveri pre naručivanja, u slučaju da podržava nema razloga da ga ne naručiš.
 
Deluje kao bolji risiver od modela Alba STB300HD koji imam ja, kažu da ima odličnu HD sliku i da radi dobar upscaling SD materijala, jedino nisam uspeo da nađem da li podržava DD+ zvuk jer RTS HD nekada upravo koristi DD+ u svojim prenosima. Mislim da bi svakako trebalo da podržava DD+ ali ipak prvo proveri pre naručivanja, u slučaju da podržava nema razloga da ga ne naručiš.

philips DTR5520
Audio Decoding
Compression format: Dolby Digital, Multi-channel down-mixing, MPEG layer I/II, MPEG4 HE-AAC, Dolby Digital Plus

Sigurno kvalitetan uređaj što potvrđuje i cijena
 
Vidim da ga na ebay-u ima za 35£ pa sam mislio toliko para da dam!
 
Nazad
Vrh Dno