Šta je novo?

DVB-T2

Naravno da su mogli kad vec imaju model dvb-t + dvb-s2 za 130e zasto nemaju slican sa t2 za 150e. Ko je lud da da za tog raptora 400e.
 
Par puta je receno da T2 televizora nema ovde i da postojeci ne rade :trust: zato sto jos nisu precizirali specifikacije, ako sam dobro razumeo? Kako onda da taj raptor moze da da dvbt2 sliku :) Jel su to oni gledali u pasulj pa srecom pogodili :)
 
Poslednja izmena:
Raptor je prvo risiver koji predvidjen za Satelitsku Digitalnu televiziju..Sve veci broj HD kanala....(a ujedno i kao Media Centar)imam nesto slicno pa znam o cemu pricam.....a to sto ima DVB-T2...to mu je samo plus,i mamac za potencijalne kupce,zato i kosta 4 glave.....i taj diler koji valja,prvenstveno cilja na korisnije Sat TV,ljubitelje Linux risivera,i Card Sharinga:)...a ujedno moze da obraduje i korisnije kojima nesto znaci i dvb-t2......
dacu primer,kada sam ja kupovao moj AzBox Elite HD....meni je dosao sa DVB-S2 tunerom,i sa DVB-T....tunerom koji nisam ,ama bash nikad upotrebio,jer mi nije trebalo....uskoro treba da izadje driver za moj risiver,koji ce podrzati USB DVB-T2 stikove....pa cu moci tako da gledam (mada pored svega sto imam,nije mi dupe zinulo i za DVB-T2....)...i taj Raptor nije namenjen samo za Srb trziste,vec se prodaje svuda po Eu....moze samo da se desi jedna stvar,da moras posebno da dokupis DVB-T2 tuner,i da ga ugradis u njega......jer ipak,podvlacim to Satelitski risiver za prijem HD kanala.....
evo malo vise o njemu..pa procitajte,ima ljudi koji su ga vec i probali kod nas...
http://www.novisf.com/wbb3/digitaln...d-dvbs-2-dvb-t2/?highlight=Raptor#post1075276
@Kako onda da taj raptor moze da da dvbt2 sliku Jel su to oni gledali u pasulj pa srecom pogodili????
a sto ne bi mogao da Da sliku ,ako ima DVB-T2 tuner,i ako imas pokrivenost signala tamo gde zivis.....?????dvb-t2 je svuda dvb-t2....:)
 
Poslednja izmena:
ako je po zakonu, onda je posteno!!!!! Posto nas zakon je posten. Ko nece ima da biju!!!
 
Kakav zakon, takva drzava!!! Sto niko nije uveo tv sa dvb-t2, nego namerno prodavali ljudima praznu slamu.
 
Ma to se slazem.... Prodavci i dalje valjaju reklamu za dvb-t.... A to nikad nesto i nije zazivelo, bar kod nas u Srb....kod Hr radi, video sam u par navrata....a i to za sad nije neka ponuda.10 kanala.... Vecina je vec na iptv, cab,ili totalu pa se niko i ne uzbudjuje....
 
Проблем је што наши не увозе такве телевизоре.

SGS2 via Tt2
 
Pa ovo je sajt za Srbiju, mozda ce biti uskoro, ionako pored modela pise NOVO!
 
Bice sigurno uskoro, a bice i STB-ova.
Na polarotoru su predstavili Strong 8500 koji ce uskoro krenuti da se prodaje samo ima malo napumpanu cenu od 80€. Mada nije bas osnovni model, ima snimanje na usb uredjaje i koje sta tako da bice i jeftinijih modela od tog.
 
Meni nista nije jasno.Hocu da kupim LCD televizor.Sada se spominje taj DVB T2 tjuner.Moze li neko da mi objasni ima li kod nas takvih TV-a i dali cu moci da gledam TV ako kupim sa DVB T tjunerom.
HVALA
 
Ako kupiš TV sa DVB-T tjunerom nećeš moći da gledaš digitalnu televiziju koja se emituje kod nas, ako nađeš model sa DVB-T2 moći ćeš. Ako si korisnik kablovske televizije, bilo analogne ili digitalne sve ovo ti nije bitno.
 
Ako kupiš TV sa DVB-T tjunerom nećeš moći da gledaš digitalnu televiziju koja se emituje kod nas, ako nađeš model sa DVB-T2 moći ćeš. Ako si korisnik kablovske televizije, bilo analogne ili digitalne sve ovo ti nije bitno.

O.K Hvala na odgovoru,znaci ne treba da brinem posto imam kablovsku...
Uzgred ima li uopste TV sa DVB T2 tjunerom i koja im je cena,Hocu da kupim TV do najvise 45.000 a neznam koji 32 inca
HVALA
 
Ima ali još ne na našem tržištu...

Kreni čitaj ovu temu odpozadi, ima skoro sve napisano.
 
Ma nema od toga nista propala stvar ili da se uzmu pare,ako vec netko nije uzeo?
 
Koliko vidim, problem je u prodavcima.
Kako u vakcinama, tako u televizorima, automobilima koji su malo presli i puno ih je na postenim placevima.
Ne moze drzava bas sve da kontrolise, imaju preca posla, oko raznih kriminalnih grupa, a policije nema dovoljno.
 
Koliko vidim pojavio se najmanje jedan model sa DVB-T2 i kod nas: Toshiba 42VL863G

(pošto nisam 100% siguran da li sme da se stavlja link ka sajtu prodavca, neću ga ovde stavljati, ali koga zanima lako može da ga izgugla...)
Cena nešto ispod 900 €. Nije baš ni mala, ali model, koliko sam na brzinu video po karakteristikama, spada u malo višu klasu.
 
Mene praktično interesuje zašto vam treba DVB-T2 standard sada? Da gledate 2 kanala RTS koji krenu da se emituju, za par meseci i više, i možda ako se još neko sa nacionalnom frekvencijom reši da pusti u etar signal. A sigurno će čekati 2015 za to, znači još 3 godine minimum. Lokalne TV stanice, teško da imaju novca za takvu modernizaciju, guraće sve kroz provajdere.

Možda ne vidim praktičnu primenu pa zato pitam.
 
http://etv.rs/vesti/74-pilot-mreza

Ide 11 kanal trenutno + rts HD, samo sto je fora sto ide slabijim signalom pa ne moze da se uhvati sobnom antenicom, nego je ipak potrebna krovna, cim pojacaju signal bice ovi kanali dostupni i sa sobnom malom antenicom.
 
http://etv.rs/vesti/74-pilot-mreza

Ide 11 kanal trenutno + rts HD, samo sto je fora sto ide slabijim signalom pa ne moze da se uhvati sobnom antenicom, nego je ipak potrebna krovna, cim pojacaju signal bice ovi kanali dostupni i sa sobnom malom antenicom.
Hvala, korisna informacija! Samo mi nije jasno u kom formatu se emituju kanali 4:3 ili 16:9? Pošto su u kablovskom sistemu 4:3 (osim Prve).
I opet, smatram da dok dok se krene sa jačim signalom i 16:9 proći će vremena a dotle će STB da se pojave i koštaće 20-30 evra. Mada ja nisam za STB, volim više daljinski od TV :)
 
Mene praktično interesuje zašto vam treba DVB-T2 standard sada? Da gledate 2 kanala RTS koji krenu da se emituju, za par meseci i više, i možda ako se još neko sa nacionalnom frekvencijom reši da pusti u etar signal. A sigurno će čekati 2015 za to, znači još 3 godine minimum. Lokalne TV stanice, teško da imaju novca za takvu modernizaciju, guraće sve kroz provajdere.

Možda ne vidim praktičnu primenu pa zato pitam.

Neće TV stanice, ni male ni velike, investirati u digitalnu distribuciju TV signala. Ideja je da postoji jedna državna firma koja je vlasnik emisionog sistema (digitalnih predajnika) a sve televizije njima prosleđuju program i oni rade radio difuziju. Tako to radi u Evropi.

I još ne znamo kako će se u celoj priči ponašati kablovski operateri što mene najviše i zanima.
 
Neće TV stanice, ni male ni velike, investirati u digitalnu distribuciju TV signala. Ideja je da postoji jedna državna firma koja je vlasnik emisionog sistema (digitalnih predajnika) a sve televizije njima prosleđuju program i oni rade radio difuziju. Tako to radi u Evropi.

I još ne znamo kako će se u celoj priči ponašati kablovski operateri što mene najviše i zanima.
Pa ETV sa gornjeg linka (Emisiona tehnika i veze) je posebna državna firma (JP) i tako je i zamišljeno kao što ti kažeš. Nego problem je što i oprema za 16:9 košta a ništa niko ne radi.
 
Ne moraju imati 16:9 tehniku. Program mogu praviti i na VHS-u, pa tako da prosleđuju tom javnom preduzeću koji dalje emituje digitalno.
 
Zasto se televizije ne ucene oduzimanjem licence, svi oni lepo zaradjuju u ovoj drzavi ali kad su obaveze u pitanju, svi se prave ludi.
 
Zato što ne živimo u komunizmu kada je država o svemu odlučivala već u tržišnoj privredi kada svako ima slobodu da odluči kakav će biti njegov proizvod ili usluga. Tržište je tu da to prihvati ili ne.
 
Ne moraju imati 16:9 tehniku. Program mogu praviti i na VHS-u, pa tako da prosleđuju tom javnom preduzeću koji dalje emituje digitalno.
Ma ja znam da ne moraju ali ako hoće konkurentnu TV, moraće. Ja neću da ih gledam sve dok se ne modernizuju, do dana kada ću moći "dugmetom u boji" na daljinskom da menjam kameru sa koje pratim prenos utakmice :)
ali koga briga šta ja mislim :)
 
Ma ja znam da ne moraju ali ako hoće konkurentnu TV, moraće. Ja neću da ih gledam sve dok se ne modernizuju, do dana kada ću moći "dugmetom u boji" na daljinskom da menjam kameru sa koje pratim prenos utakmice :)
ali koga briga šta ja mislim :)[/QUOTE
mozda vec i znas....ali ta fora sa kamerama...ima vec duze,ako pratis Formulu 1......:)biras koju ces krivinu da gledas.....ali sve to na Satelitu Astra,u Sky Germani paketu:)
 
Ma ja znam da ne moraju ali ako hoće konkurentnu TV, moraće. Ja neću da ih gledam sve dok se ne modernizuju, do dana kada ću moći "dugmetom u boji" na daljinskom da menjam kameru sa koje pratim prenos utakmice :)
ali koga briga šta ja mislim :)

mozda vec i znas....ali ta fora sa kamerama...ima vec duze,ako pratis Formulu 1......biras koju ces krivinu da gledas.....ali sve to na Satelitu Astra,u Sky Germani paketu
 
Nazad
Vrh Dno