Šta je novo?

DVB-T2

Da se požalim i potražim savete za moguće rešenje u vezi mog trenutnog problema:

Naime, moj TV, a to je LG 43LK6100PLB, ima ugrađen DVB-T2, ranije je pronalazio kanale sa nacionalnom frekvencijom ali s obzirom da je bio isključivan i resetovan na fabrička podešavanja pa update-ovan na najnovija, sada ne može da pronađe signal sa Avale već pronalazi samo neke mađarske kanale sa 40% jačine signala za koje je potreban CI+ modul.

Antena i kabl su isti kao i ranije.

Šta da radim ?
 
Da se požalim i potražim savete za moguće rešenje u vezi mog trenutnog problema:

Naime, moj TV, a to je LG 43LK6100PLB, ima ugrađen DVB-T2, ranije je pronalazio kanale sa nacionalnom frekvencijom ali s obzirom da je bio isključivan i resetovan na fabrička podešavanja pa update-ovan na najnovija, sada ne može da pronađe signal sa Avale već pronalazi samo neke mađarske kanale sa 40% jačine signala za koje je potreban CI+ modul.

Antena i kabl su isti kao i ranije.

Šta da radim ?
U podešavanjima pre pretrage kanala podesiti zemlju na Nemačku ili na Finsku. Proveriti i antenu da se nije pomerila.
 
U podešavanjima pre pretrage kanala podesiti zemlju na Nemačku ili na Finsku. Proveriti i antenu da se nije pomerila.
Neizmerno hvala, bilo je potrebno samo da se promeni lokacija na Nemačku i TV je pronašao sve kanale sa pokrivenošću sa Avale (pošto sam u Beogradu).
Vratio sam nazad na Srbiju i opet je pronašao kanale, još jednom hvala.
 
Jedna napomena, neki emiteri (televizije) su menjale predajnike zbog povecanja cene zakupa/emitovanja od avgusta 2023. pa se emituju sa alternativnih predajnika.
U tom slucaju pomaze eventualno pomeranje antene u smeru novog predajnika.

Npr. TV Mag , koja ima odlicne reprize starijih UK sitkoma, je otisla sa Avale na predajnik kod Valjeva , ako se ne varam.
 
Nedelju dana već koristim risiver AMIKO IMPULS T2/C, mogu da kažem da radi jako dobro. Dobro se snalazi i sa slabijim signalom. Ima lep meni, brzo menja programe, na displeju ima prikaz sata i dok radi. Kupljen je nov po jako povoljnoj ceni.
 
Dajte neku preporuku za neki pojacivac signala. Kod tazbine u selu uvece do ujutru oko 6 sati ka nda slabi signal pa je program negledljiv. U potanju je Crni Vrh kod Jagodine a selo je blizu Raznja,okruzeno brdima sa svoh strana. Korste onu malu Logu. Dok su ranije koristili onu cesku antenu imali su i Crni Vrh,i Kopaonik,i Jastrebac ali je signal bio nestabilan konstantno,narocito uvece.
 
Dajte neku preporuku za neki pojacivac signala. Kod tazbine u selu uvece do ujutru oko 6 sati ka nda slabi signal pa je program negledljiv. U potanju je Crni Vrh kod Jagodine a selo je blizu Raznja,okruzeno brdima sa svoh strana. Korste onu malu Logu. Dok su ranije koristili onu cesku antenu imali su i Crni Vrh,i Kopaonik,i Jastrebac ali je signal bio nestabilan konstantno,narocito uvece.
ORION + UHF DVB T2 pojačivač.
Ili kupiti MINI TV ANTENU SA PREDPOJAČIVAČEM, proizvodi firma iz Kruševca koja je proizvođač i ORION POJAČIVAČA.
 
Da li neko ima problem sa prijemom signala sa Maljena, kanal 34 (578 MHZ)?
 
Danas sam primetio da postoji problem sa satom sa predajnika Avala prvi multipleks(CH22), takođe je problem i sa predajnika Čot prvi(CH24)i drugi(CH30) multipleks.
 
Počelo emitovanje programa RTV 1 i RTV 2 u HD rezoluciji na kanalu 30, drugi multipleks sa predajnika Čot.
 
Kanal 32-Mux2 Kopaonik, da li možda neko zna zašto nema RTV KV,skeniranjem ga ne nalazim, a bio je, na njihovom site-u ne vidim uopšte gde im stoji obaveštenje u vezi DVB-T2?
 
Primetio sam da nema programa SAT iz Požarevca sa predajnika Rudnik CH 29, nema programa V5 iz Valjeva sa predajnika Maljen CH 34 i nema programa Novi Pazar sa predajnika Ovčar CH 36.
 
Kontaktirao sam ETV, dobio sam odgovor da je televiziji SAT iz Požarevca i televiziji V5 iz Valjeva istekla dozvola za emitovanje pa su zato izbačeni iz multipleksa.
 
Primetio sam da nema programa SAT iz Požarevca sa predajnika Rudnik CH 29, nema programa V5 iz Valjeva sa predajnika Maljen CH 34 i nema programa Novi Pazar sa predajnika Ovčar CH 36.
Већ три дана немам сигнал са Рудника,увече тј.у 01 ујутру искључио ТВ после гледања програма а у 07 укључио и нема сигнала а ништа није померано.Антена мала лога,ТВ Фокс са уграђеним ДВБ-Т.Да ли знате шта се дешава,антену сам и напоље износио али ништа ,мртво море?Поз.из Тополе
 
Већ три дана немам сигнал са Рудника,увече тј.у 01 ујутру искључио ТВ после гледања програма а у 07 укључио и нема сигнала а ништа није померано.Антена мала лога,ТВ Фокс са уграђеним ДВБ-Т.Да ли знате шта се дешава,антену сам и напоље износио али ништа ,мртво море?Поз.из Тополе
Ili nešto ometa prijem signala na vašoj lokaciji ili je neki problem sa predajnikom. Kod mene trenutno rade programi sa rudnika CH 29.
 
Већ три дана немам сигнал са Рудника,увече тј.у 01 ујутру искључио ТВ после гледања програма а у 07 укључио и нема сигнала а ништа није померано.Антена мала лога,ТВ Фокс са уграђеним ДВБ-Т.Да ли знате шта се дешава,антену сам и напоље износио али ништа ,мртво море?Поз.из Тополе
Poželjno bi bilo da ta mala loga uvek bude napolju.
 
TV AS Šabac izbačen iz drugog multipleksa sa predajnika Maljen ( CH 34). Takođe ponovo izbačena TV JASENICA sa predajnika Rudnik ( CH 29).
 
Koristim jednu antenu i sa njom hvatam četiri predajnika, dešava se da se gubi signal sa jednog predajnika na 2, 3 sekunde kada prođe kamion ili autobus. Da li je možda neko imao sličnu situaciju?
 
Sa aktivnom antenom mi je prijem signala zavisio od položaja ili tačke prijema pa ako se barem malo pomeri sa idealne pozicije, kvalitet opada i eventualno gubi signal, ali to je moglo da se desi isto i kada je fiksirana nepuna dva sata. Ispostavilo se da je pasivna sobna bila bolje rešenje, a ako je potrebno napajanje, priključim je na USB, ali prvi repetitor je uglavnom u funkciji.
 
Nazad
Vrh Dno