Šta je novo?

DVB-T2

Jel moze dva i vise tv-a na jedan setup box?
 
Falcom T2200, 65,00 €
Falcom T2200 60€ u Optiboxu, ja kupio za 6300RSD ali ne kod njih.
USB podržava i NTFS probao sa 16GB USB flešom. Radi i HDD disk sa svojim napajanjem (1,5 TB NTFS), Verbatim 120 GB napajanje preko USB kabla - ne radi (nisam ni očekivao, ali da probam).
 
Pretpostavljam da dvb-t2 moze da se hvata i obicnom starom mrezastom antenom za analogni signal?
 
Po prvi i poslednji put, ne postoje analogne i digitalne antene. Ako Vam neko proda priču o "digitalnim antenama", smatrajte se prevarenim. Koriste se i dalje antene koje ste i do sada imali. Ubuduće, kada se potpuno pređe na DVB-T2, najbolje da gledate tzv. "kanalne antene". To su antene koje imaju najveću dobit na određenoj frekvenciji, odnosno kanalu.
 
Da li taj Falcom t2200 pusta mkv x264 sa dts zvukom preko usb-a?
 
Da li taj Falcom t2200 pusta mkv x264 sa dts zvukom preko usb-a?
Pušta .mkv preko usb-a. a za dts zvuk nisam siguran. Pustio je neke klipove sa interneta u HD formatu nisam proveravao detalje. Ako imaš neki konkretan fajl, pošalji link pa ću probati.
 
Sve ocekujem da ce i na toj "zemaljskoj"da se pojavi neki provajder,koji ce opet da kodira sve kanale,pa da nam opet prodaje jos neke dodatne uredjaje,koji ce verovatno imati i taj dvb-t2...ne znam sta je bolje,kabl,satelit... sta god da bude,vecina ce da bude osisana :)
 
Da li mi moze neko reci za,M-Star 7816 DVB-T2 (novija verzija Falcoma) da li kada se skeniraju kanali koji su dvb-t (hr,madjarska,rumunija) treba nesto dodatno da se namesti u automatskoj pretrazi ili on nalazi i te kanale?Ne znam da li treba za recimo Hrvatske kanale da se postavi:zemlja;Hrvatska,ili moze da ostane Srbija pa da ih nadje prilikom skeniranja? isto,ne znam zasto, nisam bio u mogucnosti da nedjem ni jedan rumunski kanal i ako sam na svega 40km od Temisvara a prijem sa Chota 84% a sa Vrsca 76%? Antena je bila naravno uperena na temisvar prilikom skeniranja.Mozda ova novija verzija Falcoma je samo za t2 a ne i za t?
 
Ako imas u televizoru DVB-T2 tjuner neces moci gledati digitalne tv kanala onih zemalja koje u "etar" emituju digitalni signal u DVB-T formatu (DVB-T jedan da tako kazem).
To su dva razlicita nacina kompresije digitalnog signala i ako tv nema odgovarajuci tjuner neces moci gledati.
Koji tjuner zaista ima tvoj tv?
U nasem okruzenju verovatno sve zemlje koje imaju digitalni tv signal emituju u DVB-T, za Krvacku znam sigurno da emituje u DVB-T.
Inace kad na tv namestas zemlju uvek stavi Nemacku ili eventualno Litvaniju i skeniraj sve kanale...
 
@P307

Bojim se da si malo pobrkao lončiće. DVB-T2 prihvata i DVB-T i DVB-T2 signal. Dok su načini "pakovanja" podataka MPEG2 i MPEG4.
 
Tako sam i ja razumeo. Noviji standardi podržavaju starije pa će DVB-T2 i MPEG4 bez problema primati i "čitati" DVB-T i MPEG2.

Ne mogu ovo da tvrdim, ali tako sam razuemeo tu standardizacijsku šemu...
 
Dobro si razumeo. Sa T2 ljudi gledaju i madjarsku i hrvatsku T mrezu ako imaju dobar prijem signala..
 
Jeste sigurni?
Da nije da im LCD imaju oba tjunera DVB-T i DVB-T2 ?
Ne tvrdim da gresite, samo pitam, ne znam ali mi je zanimljivo da saznam...
 
DVB-T2 je backward compatible sa DVB-T, tako da nisu potrebna oba tjunera.
 
E tebi druze bez pogovora verujem. :)
Dakle ko ima dvb-t2 tjuner u televizoru moze da gleda i digitalne programe susednih zemalja koje imaju dvb-t standard kodiranja...
Hvala
 
Jedini je problem što televizora sa T2 tunerom, na našem tržištu nema (osim jedne vrste Vox-a). Nema pomoći ni od Mađara jer njima nisu potrebni pošto im digitalna mreža ide u T (a ne u T2).
 
Koji risiver je bolji po vama, Strong SRT-8200 ili Falcom T2200? Ako ima neko predlog i za neki drugi, ali da ima da se kupi kod nas.
 
ne znam koji je bolji,jer za sada ne gledam T2...ali ako pare nisu problem(oko 200 eura)a ima kod nas:)....a pri tome uz to dobijes i dobar HD Sat Risiver+Dvb-T2..Media Player,Youtube,i jos brdo zanimljive multimedie...pogledaj Amiko Alien 2
http://www.amikostb.com/?q=product&id=153
 
Koji risiver je bolji po vama, Strong SRT-8200 ili Falcom T2200? Ako ima neko predlog i za neki drugi, ali da ima da se kupi kod nas.

Od ta dva izaberi treći - Synaps THD-2858 pošto ima najosetljiviji tuner.(cena 50 evra). Nakon toga dolazi Strong SRT-8200(55 evra) a kao zadnju varijantu bi ti preporučio Falcom T2200(45 evra). Naravno najbolji izbor bi bio Amiko STHD-8840 COMBO DVB-T2 + DVB-S2, ali on košta 130 evra.
 
Kupio sam Strong SRT-8200, ali ću morati da zamenim antenu. Signal sa Avale mi je slab i često se desi da se potpuno izgubi. Promenio sam antenski kabal, ali sam dobio neznatna poboljšanja. Antena je sa pojačivačem "češka". Moraću da je zamenim, pa se razmišljam da uzmem Synaps AHD-343.
 
ne znam koji je bolji,jer za sada ne gledam T2...ali ako pare nisu problem(oko 200 eura)a ima kod nas:)....a pri tome uz to dobijes i dobar HD Sat Risiver+Dvb-T2..Media Player,Youtube,i jos brdo zanimljive multimedie...pogledaj Amiko Alien 2
http://www.amikostb.com/?q=product&id=153

poglao sam ja malo taj alien2, nekada davno me je malo zanimalo to ok satelitskih tunera i cs-a, sad vec nemam pojma nista o tome, a imam na krovu satelit koji bleji pa se sad mozda zainteresujem jer je cena privlacna, vidim da ima jedan tuner koji je dvbt2/c, da li bih ja mogao sa onim spliterom mogao da gledam preko njega u isto vreme kablovsku i t2, to jest da ne moram da vadim jednu pa ubacim drugu antenu?
 
abartissimo
Pošto je ovo za sad probni test signal, sačekaj i ništa ne diraj pošto će biti višestruko pojačan. Tada će biti dobra i ova antena koju imaš. Ako nećeš da čekaš tada stavi bolju antenu, evo ova Iskra DTX-92F je još bolja od te koju navodiš.
 
poglao sam ja malo taj alien2, nekada davno me je malo zanimalo to ok satelitskih tunera i cs-a, sad vec nemam pojma nista o tome, a imam na krovu satelit koji bleji pa se sad mozda zainteresujem jer je cena privlacna, vidim da ima jedan tuner koji je dvbt2/c, da li bih ja mogao sa onim spliterom mogao da gledam preko njega u isto vreme kablovsku i t2, to jest da ne moram da vadim jednu pa ubacim drugu antenu?
moralo bi da se proba,jer ja kolko razumem,ili imas T2 i C tuner....nisam siguran da su sva tri(tu je naravno i S2) u opticaju....
provericu pa ti javim....
 
ja na specifikaciji i pozadi kad mu gledam sliku vidim tri tunera, to su dva komada s2, i jedan za koji pise da dvb-t/t2/c (znaci ti mislis da je ili samo t2 ili samo c) , zato sam pitao da li ja u taj jedan preko splitera mogu da prikacim dve antene kablovsku i zemaljsku(sa koje bih gledao t2). Vazi, javi kad proveris. Hvala.

evo uspeo sam da nadjem uputsvo sa uredjaj ali to je alien2 koji je imao samo dvb t a ne dvb t2, i pise da ne moze u isto vreme zemaljska i kablovska, tako da kontam da moram da izvucem jednu a ubacim drugu antenu ako hocu da gledam preko njega.
 
Poslednja izmena:
Bash tako,isto to mi napisao lik na SatForumu....
 
abartissimo
Pošto je ovo za sad probni test signal, sačekaj i ništa ne diraj pošto će biti višestruko pojačan. Tada će biti dobra i ova antena koju imaš. Ako nećeš da čekaš tada stavi bolju antenu, evo ova Iskra DTX-92F je još bolja od te koju navodiš.
Da li je za tu antenu potreban pojačivač? Naisao sam na ovakav za Iskrine antene http://satshop.rs/index.php?id_product=132&controller=product i da li je dobra kombinacija Iskra Loga P47N Triplex i Pojačalo DTX/TRIPLEX. Ako moze preporuka sta je od svega ovoga najbolje.
 
Nazad
Vrh Dno