Šta je novo?

DVB-T2

U bilo kojoj mts poslovnici ako misliš nalegalno
Za CS, tj nelegalno ne znam
 
Pozdrav. Evo me ponovo, u vezi Vivax STB uredjaja i problema da ne pronalazi ni jedan program. Probao sam odneti uredjaj koji imam, na lokaciju na kojoj je sigurno dobar signal i gde drugi STB funkcionise bez problema, medjutim sa Vivax-om ista situacija, broj kanala 0 i kvalitet signala 0%. Isprobano na kanalima koje mi je neko od vas ranije sugerisao. E sad, pod pretpostavkom da je uredjaj neispravan, odneo sam ga nazad u prodavnicu i dobio novi bez problema. Posle spajanja novog, ponovo ista stvar. Nemoguce mi je da su oba uredjaja neispravna. Neka ideja?
 
Radi li nekome arena 1 od ove antene plus, kod mene samo taj radi od ovih zaključanih, ne znam jel to fta?
b1ce65ec3f254ad1e3f37870d9a0392c.jpg
 
@ugljesa93 kakvu imaš antenu jel sa pločicom ili klasičnu bez pojačivača? Ako je s pločicom moraš da uključiš napajanje 5v u risiveru.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pojačavači u onim panel antenama rade na 12V. Međutim, mislim da to nije problem, jer je rekao da sve radi sa drugim prijemnikom. Ako je sve ispravno povezano, ne znam šta može da bude problem. Deluje nemoguće da su dva slučajno izabrana prijemnika neispravna.
 
Ako je spojeno sve kako treba, moze li biti do broja kanala, tj. mux-a ili kako li se zove?
 
Pa ako pustiš automatsku pretragu morao bi da nađe nešto. Probaj da skeniraš prvo sa isključenim 5v ako je aktivna antena, a ako ne nađeš ništa onda uključi 5v.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Probam, pa javljam. Jedino, taj broj kanala je po default-u bio podesen na 21, pri prvom ukljucivanju. Treba li to da menjam ili ce on automatski?
 
moras pokrenuti automatsku pretragu kanala. ako je bio stalno na tom jednom kanalu normalno je sto nemas ni jedan program..

Sent from Galaxy S8
 
Hm, logicno je. Ali ja ne mogu nista drugo podesiti jer nece da izadje iz tog vodica za instalaciju. Ne mogu otvoriti meni da bi eventualno pogledao ima li nekih drugih opcija za skeniranje.
 
Zašto jednostavno ne probas u prodavnici da li je ispravan? To da dva uređaja ne mogu biti neispravna nije tačno ,meni se desilo sa dvd plejerom. Isto marke vivax ;).
Jedan zamenio kad i drugi isto nije radio.


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Pitao sam da testiraju u prodavnici, ali su mi rekli da nemaju nacina, jedino da salju u servis da se proveri ispravnost. Igracu se sa ovim sto su mi zamenili, pa ako ne bude hteo vracam pa neka rade sta znaju.
 
mora negde postojati opcija za automatsko skeniranje svih kanala.. slikaj interfejs pa cemo videti.

Sent from Galaxy S8
 
Zašto jednostavno ne probas u prodavnici da li je ispravan? To da dva uređaja ne mogu biti neispravna nije tačno ,meni se desilo sa dvd plejerom. Isto marke vivax ;).
Jedan zamenio kad i drugi isto nije radio.


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
Vivax i ne računaj u marku to je smeće koje se diskvalifikovalo još kad su prodavali reciklirane crt televizore kao nove.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Xwave STB1 danas ponudio update, ja prihvatio i od tada samo svetli zelena ali ne reaguje. Ne moze se ni ugasiti. Jel ovo mogu nekako sam resiti ili mora u servis?

Kontam da samo mora software da se ubaci ponovo.

Nasao sam na netu fajl sa softwerom koji su momci iz NT-a izbacili ali ne znam kako da ga ubacim.

Da li neko zna? Hvala
 
Ima li ko informaciju sta se desava sa drugim multipleksom? Vidim da su sve lokalne kanale prebacili u MUX 1, a MUX 3 im je pay tv (antena).
 
Rade Agro, Zenska, Sve na dlanu, Pink serije, Pink western, Pink reality i Pink thriller.
Ostali ne. Izgleda neki pairing da su uveli.
EDIT: Ovo sve van sluzbenog risivera.
Na zvanicnom svi kanali rade.
 
Poslednja izmena:
Ako zna neko - Da li postoji mogucnost da koristim DVB-T2 STB sa kablovskim coax. kablom kao ulaz i da bacam na hdmi odatle?
 
Pretpostavih tako, hvala puno na odgovorima!

Jos jedno pitanje - da li kupljeni STB sa DVB-C tjunerom moze da dekodira signal odmah, ili je potrebno to u kablovskoj da registruju?
 
zavisi od kablovskog provajdera. osnovni paket je mozda otkljucan a dodatni paketi se otkljucavaju uz cam karticu koju dobijas od operatera..

Sent from Galaxy S8
 
Izgleda bacih 4000 din. jer se nisam dobro informisao. RTS HD-a nema među dostupnim kanalima? A samo zbog njega uzeh risiver... :(

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Imas RTS HD na rtsplaneta.rs Moze besplatno da se gleda iz Srbije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na informacijama, poludeh sad što sam bacio pare, nije mi palo na pamet da ga ne emituju više na ovaj način.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Pozdrav , planiram da uzmem antenu plus samo zbog arena..E sada me interesuje da li ce da radi dobro ,slika je ok i to? Probao sam ovaj obican resiver na krovnu antenu i ima odlicna slika i signal , dobro radi i slika je odlicna..Nadam se da ce i antena plus da radi dobro kad budem uzeo. Pozdrav i hvala
 
Nazad
Vrh Dno