Šta je novo?

DVB-T2

Na oba kanala ide i MPEG audio pored AAC.
Dakle, samo promeniti audio.
 
Videh pre pola sata,hvala u svakom slucaju. Vec sam obradovao silnu rodbinu.
 
Kako moze da se promeni br kanala na horisons a155 boxu? Rts 1 sa najjaceg predajnika hvata na br. 17 a hteo bih da ga prebacim na br.1
Edit: Reseno
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Na lg 650v tv nema vise lokalnih kanala, preskenirao isti djavo.Dok na ovim starim tv sto imam po kuci sa stb ti kanali postoje, sta je problem ?
 
Ne, na ovoj imam na kablu lte filter.
 
probaj na drugoj anteni ili probaj da okrenes antenu

Sent from Galaxy S8
 
Proradilo posle 3-4 skeniranja.Pojma nemam sta je, signali su dobri na max.
 
Meni u pislednje vreme ovi dodatni jedva rade ili nonstop izbacuje nema signala a glavni su na granici..... sve sam prekontrolisao kod mene.... hvatam s Jastrebca....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ajde da pitam ovde...
Ukinuce analogne tv kanale i na kablovskoj tv, kazu tako, a mene zanima da li ima negde da se kupi hdd snimaca dvb-c signala iz kablovske tv?
Gde, kako da ih "trazim" u pretrazi po netu a da mi ne izbaci gomilu hdd snimaca za video nadzor...?
Imam hdd snimac koji moze samo da snima analogni signal iz kablovske i sad mi treba snimac za digitalni dvb-c signal...
 
Možda bi ti odgovarao TV koji ima funkciju Time Machine? Imaj u vidu da takvi televizori snimaju u zaštićenom formatu - nije moguć eksport snimaka - možeš ih gledati samo na TV-u na kome si ih snimio.
Ako su digitalni kanali na kablovskoj enkriptovani, za nekakav eksterni snimač bi takođe morao da uzimeš CI modul operatera za dekodiranje.
 
Poslednja izmena:
mozda operater na svom stb-u nudi uslugu snimanja ili vracanja u nazad pa snimanje nije neophodno?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Imaš kod nas Amiko prijemnike. Neki od njih podržavaju snimanje na eksternu memoriju.
 
Bilo koji enigma box, podrazumeva se neki koji ima dvb-c tuner
 
Imaš kod nas Amiko prijemnike. Neki od njih podržavaju snimanje na eksternu memoriju.
ja koristim amiko mini combo za dvbc i dvbs2 i naravno da moze da snima na usb.

Послато са Redmi 5A уз помоћ Тапатока
 
mislim da je tako...
davno sam probao na milion nacina da otvorim snimak koji je radio moj burazer sa Amiko MINI SE....i nije imalo sanse...
 
Za amiko nisam probao da gledam te snimke probacu u toku dana kad dodjem kuci, ali za dreambox potpisujem da rade.... imam tonu snimaka na kompu sa dmboxa koje gledam....

Послато са Redmi 5A уз помоћ Тапатока
 
Ја сам од провајдера добио неки DVB-C и он снима класичан .ts формат који могу свуда да гледам. Бар ми се чини да сам то пробао, поновићу касније.
 
Za amiko nisam probao da gledam te snimke probacu u toku dana kad dodjem kuci, ali za dreambox potpisujem da rade.... imam tonu snimaka na kompu sa dmboxa koje gledam....

Послато са Redmi 5A уз помоћ Тапатока

Sve Enigme snimaju .ts koji je gledljiv na bilo cemu.
 
Poslednja izmena:
Dakle bukvalno zelim da koristim uredjaj za snimanje digitalnih tv programa (kanala) sa kablovske tv.
Manje mi je bitno da li je prostor za snimanje hdd, ssd ili pak flash (najbolje hdd veci 500GB do 1TB unutar uredjaja) i da ga mogu koristiti kao sto sad koristim dvd hdd snimac ili kao sto smo koristili VHS video rekordere.

Dakle zelim na sledeci nacin postaviti snimanje:
1. Spliterom razdeliti signal za tv i za snimac
1.2 Eventualno koaksialni utaknuti u snimac pa iz snimaca drugim koaksialnim spojiti se na tv i tako obezbediti signal za tv.
2. Snimac u obe varijante (1. i 1.2) spojiti tv i snimac sa hdmi i tako ga koristiti za reprodukciju na tv.
3. Da moze nekodiran dvb-c signal svojim tjunerom primiti i snimiti.
4. Pozeljno da ima CI slot i podrsku za CAM i kod karticu (ako nekad sve kanale kodira moj kabl operater).

Ne zelim stb ili neki slican uredjaj koji bi morao da koristim zarad opcije "snimaj 36 ili 72h unazad", samo ako on moze posluziti da se za njega preko usb zakaci hdd na koji bi bio sniman program a da mi primarno sredstvo za gledanje tv bude sam tv i daljninski od tv bez uticaja od stb uredjaja. Dakle sam stb kao video snimac.

Ima li nesto takvo.
Naravno prema mojim potrebama je najbolje nesto poput "klasicnog" dvb-c snimaca digitalnog programa...

Mogu linkovi, puno ime uredjaja koje predlazete... ova tehnika mi postala mnogo nepoznata, ja zbunjen, ne znam sta je sta... :shock:
 
Poslednja izmena:
Ja imam dvb-s2 i dvb-c stb u koji sam ugradio hdd i ubacio RV cam sa karticom i mogu da snimam do mile volje.
Nije jeftin, zgemma h7s od 195 evra.
 
Dakle bukvalno zelim da koristim uredjaj za snimanje digitalnih tv programa (kanala) sa kablovske tv.
Manje mi je bitno da li je prostor za snimanje hdd, ssd ili pak flash (najbolje hdd veci 500GB do 1TB unutar uredjaja) i da ga mogu koristiti kao sto sad koristim dvd hdd snimac ili kao sto smo koristili VHS video rekordere.

Dakle zelim na sledeci nacin postaviti snimanje:
1. Spliterom razdeliti signal za tv i za snimac
1.2 Eventualno koaksialni utaknuti u snimac pa iz snimaca drugim koaksialnim spojiti se na tv i tako obezbediti signal za tv.
2. Snimac u obe varijante (1. i 1.2) spojiti tv i snimac sa hdmi i tako ga koristiti za reprodukciju na tv.
3. Da moze nekodiran dvb-c signal svojim tjunerom primiti i snimiti.
4. Pozeljno da ima CI slot i podrsku za CAM i kod karticu (ako nekad sve kanale kodira moj kabl operater).

Ne zelim stb ili neki slican uredjaj koji bi morao da koristim zarad opcije "snimaj 36 ili 72h unazad", samo ako on moze posluziti da se za njega preko usb zakaci hdd na koji bi bio sniman program a da mi primarno sredstvo za gledanje tv bude sam tv i daljninski od tv bez uticaja od stb uredjaja. Dakle sam stb kao video snimac.

Ima li nesto takvo.
Naravno prema mojim potrebama je najbolje nesto poput "klasicnog" dvb-c snimaca digitalnog programa...

Mogu linkovi, puno ime uredjaja koje predlazete... ova tehnika mi postala mnogo nepoznata, ja zbunjen, ne znam sta je sta... :shock:

Nisam siguran ali mislim da takvo nesto ne postoji.

Samo neki dodatni box koji bi to odradjivao ili tv koji ima takvu mogucnost.
 
pretpostavljam da pod snimač misliš na hdmi capture uređaj.

https://www.aliexpress.com/item/Ori...f7-4676-bcb8-7b0f2550aee7&transAbTest=ae803_4

i nema veze coax 75omski sa sapture uređajem. samo hdmi-in i hdmi-out.

dalje, svi dvb-t2 boxovi sasvim imaju sasvim pristojan PVR (rekorder) i tu nije potrebno kupovati capture box.
SBB digitalni uređaji isto tako imaju pvr opciju, ako udeneš externi HDD u usb slot.
 
Poslednja izmena:
NE.
Mislim na uredjaj sto slicnije da radi kao sto su radili vcr (video rekorderi, znate ono VHS kaseta se gurne u uredjaj i onda snima jedan program, bilo tempirano, odlozeno, odma... sve kako se podesi).
Takodje mi treba da do uredjaja signal dolazi kroz koaksialni kabl iz mreze kablovskog operatera, a da je sa tv spojen preko hdmi.
 
Vec ti je odgovoreno, da ne vrtimo pricu, mora dodatni box (uvek preporuka za neki bazirani na enigmi, Vu, Dreambox imaju daljince koji imaju mogucnost programiranja i za TV) ili kupi TV koji to moze.
 
Poslednja izmena:
Kod tv je obicno problem sto ima jedan digitalni tuner i to sto snima jedino moze da se u to vreme na tom tv gleda.
Pogledacu jos ta nova "cudesa" pa da nadjem nesto sto snimati moze...
 
DVB-C prijemnik Technistar K1 firme Technisat za sitne pare može da ti snima preko USB-a, a podržava i CI+ čitače kartica ako tvoj operater [počne da] skrembluje kanale (s tim da CI+ tehnologija daje mogućnost operateru da zabrani snimanje pojedinih kanala ili emisija na njima), samo je, koliko vidim, veliko pitanje da li je moguće prebacivanje snimaka na PC u smislu čitljivosti formata fajla.

Imaš ga polovnog na KP za 20 evra.
https://www.kupujemprodajem.com/TV-...top-box/TechniSat-k1-DVB-C-74414052-oglas.htm

Specifikacije na engleskom:
https://www.technisat.com/en_XX/Technical+Datasheet+(+HTML+-+PDF+)/352-775/?product=2125

Uputstvo na nemačkom (nema na engleskom):
https://www.technisat.com/assets/medias/docus/22/bda_technistar_k1_001.pdf
 
Poslednja izmena:
ko li ga prodaje ;) ?
 
Nazad
Vrh Dno