Šta je novo?

DVB-T2

Pravim dedi tv i imam čudan problem.

On ima strong risiver( kažu da je jedam od boljih), signal je odličan i kvalitet i jačina.

Problem je što povremeno signal načisto nestane, ne ono da se smanji ili da ima smetnje već se na tv pojavi - "nema signala". Onda je potrebno samo da izvadim antenski jack i ponovo ga vratim i osve ponovo radi ok jedno 5-6 sati. I sve tako u krug.

Proverio sam kablove sve je u redu.
To moze biti do risivera (softverski a mozda i hardverski - veza konektora i ploce) ili do antene (pomerila se, ako je ona mrezasta verovatno plocica otkazuje, itd.), pa mozda cak i do repetitora, znaju oni opasno da brljaju
 
Kupio sam PHILIPS Televizor 55PUS7354/12 SMART, piše da poseduje: DVB-T/T2/C/S/S2.
Pošto trenutno nemam internet i kablovsku interesuje me da li bi mogao sobnom antenom (predlog) da hvatam kanale i koje?
Lokacija Novi Beograd.
Može sigurno, ja sam kod mene sklepao antenu od par metra koksijalnog kabla i 2 metra bakarne žice. Radi ko sat.

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kakva ti je to antena i sta ce ti bakarna zica pored bakra u koaksijalnom?
Risiver, nije do antene ni predajnika.
Ja pricam iz iskustva, isti "simptomi" (zamrzavanje slike/zvuka, nekad na par sekundi, nekad na toliko da iskoci "nema signala") i na risiverima i na TVu. Jednom (par meseci po par puta dnevno) bio predajnik (Cot; tamo inace rade *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i posto im se desavalo i da skroz nestanu na 15-20h), jednom bio softver (posle reseta proradio), jednom bio hladan lem na konektoru risivera (pa nekako pravio problem i drugom TVu sa integrisanim T2) a jednom plocica na tzv. ceskoj anteni.
 
Poslednja izmena:
Ima na yt videa koliko hoćeš na ovu temu. Smešno izgleda ali radi.
Kakva ti je to antena i sta ce ti bakarna zica pored bakra u koaksijalnom?

Ja pricam iz iskustva, isti "simptomi" (zamrzavanje slike/zvuka, nekad na par sekundi, nekad na toliko da iskoci "nema signala") i na risiverima i na TVu. Jednom (par meseci po par puta dnevno) bio predajnik (Cot; tamo inace rade *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i posto im se desavalo i da skroz nestanu na 15-20h), jednom bio softver (posle reseta proradio), jednom bio hladan lem na konektoru risivera (pa nekako pravio problem i drugom TVu sa integrisanim T2) a jednom plocica na tzv. ceskoj anteni.

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jel ima neko problem danas sa besplatnim kanalima? Odjednom su se izgubili rts 1,2,3, b92, prva... Samo lokalni su dostupni. Pokušala sam da pretražim ponovo sve kanale i nema ih nigde, kao da ne postoje.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Radi najnormalnije. Proveri neki drugi predajnik.
 
Nijednu sobnu. Kupi grid (tzv češku) antenu, izbači na prozor i uperi bilo gde. Imaćeš barem 250% bolji signal od ijedne sobne.
 
Kod nas na severu je to tzv. turska :)

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Sve ispod Nepsabadšaga je turska :)
 
Znam da je bilo vec pitanja o ovome ali pitacu i ja. Imam problema sa babinim TV-om koji je preko panel antene povezan na Horizons STB. U toku dana (pre podne) signal je 99% sa 99%, ali kasnije u toku dana opada signal i oko 18h uvece signal je na 0% sa 0%.
Sada ja sam pronasao neku foru a ona je da ugasim onaj ispravljac iz struje, preskeniram kanale i on nadje ove osnovne kanale ali je signal 8% sa 10%, slika malo štuca ali bolje i to nego nista. Ako vratim taj ispravljac opet signal ide na nulu. Ako ispravljac ukljucim sutradan ujutru signal opet bude 99% sa 99%.
Pločica na anteni je nova, coax kabel je novi, antena je podignuta maximalno visoko.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Novatech

Ili se neki predajnik u određeno vreme pali pa ometa signal, ili je jednostavno ta panel antena (kao i sve mrežaste) ekstremno podložna nekim smetnjama. Probaj sa loga antenom, ako je predajnik blizu (reda do 30km), ne treba ti pojačalo, samo usmeriti u pravom smeru.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.jprochazka.dvbtmapeu

Ovu aplikaciju koristiti za usmeravanje, izabereš predajnik i u kompas modu tačno usmeriš ka njemu.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Niko u komsiluku ko koristi DVB-T2 televiziju nema tih problema kao mi, antene su im vetrom oduvane u ko zna kom smeru i sve radi bez prekida, neki ni ne izbacuju antene van krova.
Mislim da je otac pokusavao nesto sa nekom loga antenom, ali to je neka starudija od pre 40 godina i nije nista uspeo.
Komsija koji se inace bavi popravkom elektro uredjaja nam je dao na neko vreme Xplore STB, koji je uspevao da nekako sastavi dan bez vecih prekida tako da nam ostaje kupovina novog STB uredjaja. Samo treba da nadjem isti i da se nadam da sam resio problem koji se povlaci vec nekoliko godina.
Edit: Inace predajnik je udaljen par km vazdusno.
Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja sam se testirao razne antene i mogu samo da ponovim ono što su ljudi već napisali.
Što veća loga to bolja slika, napolju, na krovu ako ikako može (moj slučaj, zadnji sprat, ništa ispred antene), a ako je dobra pozicija može i mala loga unutra ispod televizora ako imaš sreće i velike prozore (familija, prvi sprat).

Postoji još jedna varijanta, a to je da imaš neki 4g mobilni predajnik koji te ometa, pa onda kupiš lte (4g) filter koji bi trebalo da pomogne, ali to nisam isprobao pa ti pričam šta sam pročitao.
 
Postoji 4G predajnik 50m od kuce koji se nalazi bas direktno izmedju TV prijemnika i moje kuce. Kupili smo juce Xplore XP2239 set top box i on nema problema sa slikom iako posle 17h signal dosta varira.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
To znači samo da je ovaj manje osetljiv prijemnik u odnosu na onaj prethodni. Sa starom logom teško da može bilo šta. Ima Iskra od cca 900 din, nov kabel, RF konektor, i na tih par km oprema mora da radi.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
"Pronađene su nove usluge, da li želite da pokrenete automatsko skeniranje?"
Kako da izbegnem da mi se javlja ova poruka kad menjam kanale.
STB je Strong X96 Mini.
 
Da li je neko primetio da Prva i B92 na DvbT2 mreži danas imaju dosta lošiju sliku nego ranije, kao da je SD, doduše protok je i dalje isti i detektuje 1920x1080?
 
1920x1080 nije protok nego rezolucija, protok je kao sto je bio i pre do 4500 mgbit-a.
 
To sam i mislio, samo sam loše napisao.
Protok jeste taj kao i rezolucija ali je slika muljava...
 
Kontaktirao sam ETV u vezi loše slike na B 92 i PRVA TV, kažu da oni takvu sliku dobijaju od njih. Znači nešto je do B 92 i PRVA TV, kod njih je problem.
 
Pozdrav,

Jel neko uspeva u BGu, siri centar, da uhvati DVB-T2 signal sa nekom sobnom antenom mozda?
 
Zašto da ne. Probao sam raznorazne aktivne sobne antene i nisu radile stabilno, odn. onako kako sam očekivao. Međutim, otkad sam uzeo ovu pasivnu, koja može naknadno da se nakači preko pojačala i napaja preko usb-a iz tv-a ili strujnog adaptera za punjenje telefona, sveukupni utisak je bolji.
MVIMG_20220524_152616.jpg
Takođe, preneta su mi pozitivna iskustva za dvokraku pasivnu koja se može naći kod Kineza, ali je nisam kupio i isprobao.
Classical-UHF-VHF-Indoor-TV-Antenna-with-Good-Signals.jpg
Lokacija: Leskovac, centar, 17km od predajnika. Idealni položaji; Nacionalni kanali: 100%, lokalni: 70%; među položaj: 78-53%. Praktično, preko 43% je idealan prijem bez gubitka, ali pošto prelazi tu granicu, onda ni na pola za lokalce nema smetnji. Tuner je iz Toshiba TV-a. Koliko sam shvatio, ova moja navodno ima LTE filter, ako je to uopšte nešto presudno, mada jedna od tih aktivnih koja ga je deklarativno imala je gubila sliku van idealne pozicije, plus je vrh antene imao zalepljen metalni čep od staklene flaše.
 
Nazad
Vrh Dno