Šta je novo?

SAMSUNG / TFT / T260 HD-TV / 26 inch WIDE / 5ms / ROSE-BLACK

zajebani

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poruke
4,259
Poena
465
Dali je pametno kupovati ovakav monitor i kakva je razlika u odnosu na obican model koji nema TV?
Kakva je slika TV programa i dali moze slika da se prikaze u prozoru ciju velicinu bih odredjivao prema svojim potrebama, velika je radna povrsina pa bih dok nesto radim malo pratio tv program u prozoru:D
Planiram da digitalizujem kablovsku u stanu, zanima me dali ce to imati efekta na kavlitet slike to jes namam pojma kako se povezuje neki standardni tft/lcd TV da bi se dobila ta kvlitetnija slika i dali ovaj monitor ima mogucnost da se poveze na isti nacin.

Lova nije problem tako da mi komentari gledano iz tog ugla nisu bitni:) samo me zanima kvalitet prikaza i razlika u odnosu na standardni T260 ako je ima i sve gore navedeno:)
 
Mislim da je suludo baciti tu kolicinu novca na TN , kupi lep lg2000 full HD 32 i uzivaj
 
Ako lova nije problem uzmi neki Samsung LCD TV i uzivaj. Ja sam presao sa 22" na 40" i razlika u kvalitetu slike je nebo i zemlja (S-PVA), sve je bolje, ostrina, boje, uglovi.
Preporuka za LE40B550 ili LE40B650, samo nemoj uzimati Samsung 37" modele jer nemaju S nego CMO ili AUO panel.
Ako imas mesta da sedis na ~1.2m od monitora, obavezno uzmi 40" uopste nije veliko;)
 
Poslednja izmena:
Ako ne žuriš sačekaj do sutra/prekosutra, ja sam danas (stiže mi sutra) pazario T220HD/TV pa javim kakav je, priključiću ga na običnu krovnu antenu...
 
Imam ga ja u studiu, ne moze slika u slici vec se na daljinskom prebacuje na tuner kao source.
Odlican je, ogroman je i sto je najbitnije 16:10 je! nije palacinka vec je prirodniji sqare....
tv slika je znj imamo kablovsku nakaceno i njega i totalna katastrofa definitivno je overkill
za non hd., al je monitor vrh za grafiku i prezentacije, pojma nemam kakav je u 3d u zakacen je na 8600 grafu.
 
Poslednja izmena:
Stigao je danas moj T220HD, na brzinu sam ga samo priključio na klasičnu antenu i programi su ok, slika nije sjajna ali s obzirom da moja antena samo što se nije srušila od starosti nije ni čudo :)
Zvuk je nekako neprirodan kada se gleda tv, verovatno zato što su zvučnici okrenuti na dole a na tv-u gledaju napred ... Sistem menija je jednostavan i komande su lepo složene za što lakše navikavanje.
Sviđa mi se što je ovo svetlo koje indicira da je monitor upaljen vrlo diskretno tj. nije najblještavija moguća ledica koja bode oči :)
Sad sam ga tek nakačio na komp i sasvim pristojna količina prostora je oslobođena u odnosu na moj dosadašnji T730BF...
Sve u svemu ja sam zadovoljan, idem sad da odgledam neki film :D
 
Poslednja izmena:
Samo da dodam jedno pitanje: čemu služi onaj "COMMON INTERFACE" sa leve strane monitora, šta može tu da se ubaci?
 
From Wikipedia:
"The Common Interface (CI) is the slot on a digital television receiver into which a conditional access module (CAM) may be inserted for satellite television. Receivers normally have two common interfaces. A receiver with a common interface allows the user to access encrypted television broadcasts as opposed to free-to-air (FTA) channels."


You can use your Common Interface (CI) in combination with Conditional Access Module (CAM) and get some extra channels on top of the existing free-to-view Freeview channels:
http://www.radioandtelly.co.uk/topuptv.html
 
NA CI mozesh da ubacish neki dvb-s tuner ili tako neshto,ako sam ja dobro skontao...
Ja vec 4 meseca imam t220,stvarno sam zadovoljan,ako ne i prezadovoljan,i ko god dodje odusevljen je i izgledom i kvalitetom slike :)
 
Da li jos neko osim mene ima samsung t260hd u kombinaciji sa Ikomom? Imam problem jer od pre 2 nedelje izgubili su mi se svi digitalni kanali i ostalo njih osam, kada god skeniram nadje mi samo 8 tv i 4 radio kanala, to mu dodje samo jedan multiplex. Mislio sam da je nesto do Ikoma medjutim jos jedan lik koji ima sony i dvb-c kaze na kablovskom forumu da on ima preko 100 kanala... Mozda sam nesto zeznuo u podesavanjema, ako moze neko da mi pomogne kako da vratim ceo monitor na fabricko podesavanje nesto kao hard restart bio bi mu veoma zahvalan!
 
kakav je T260 sto se tice surfovanja,citanja teksta,igara ?

recimo,moj T220 gledam sa 1m daljine i slova su onako malo sitnija iako sam navikao citati i sve to,pa me zanima hoce li na T260 isto tako biti sitna slova,samo mnogo veca radna povrsina ?

da li je pixel veci na T260,pa ce samim tim i text da bude malo veci u odnosu na T220 ?

uglavnom,kazite svoje utiske posto cu ga pazariti kad tad,pa da cujem kako ste zadovoljni vi sto posedujete ovaj monitor :)
 
Da li na T260 HD rade samo digitalni kanali, ili ce raditi svi. Ja konkretno imam IPTV.
 
Izvinjavam se što oživljavam ovu davno zatvorenu temu. Samo sam hteo da pitam da li se u današnje vreme isplati uzimati polovan T260HD. Koristio bih ga u 90% kao TV nakačen na kablovsku (DVB-C). Kakva je slika na HD i "običnim" kanalima? Ili da uzmem nov 24" Philips 24PFS4022/12 Full HD?
 
Izvinjavam se što oživljavam ovu davno zatvorenu temu. Samo sam hteo da pitam da li se u današnje vreme isplati uzimati polovan T260HD. Koristio bih ga u 90% kao TV nakačen na kablovsku (DVB-C). Kakva je slika na HD i "običnim" kanalima? Ili da uzmem nov 24" Philips 24PFS4022/12 Full HD?

Ja bih pre uzeo novog Philipsa, skoro po ceni kao da nema tv tuner. Stvarno ima pregršt priključaka, plus T2 tuner. Jedino ne znam ima li ga na stanju kod anaših trgovaca? Ima li LG ili Samsung neki pandan ovome?
 
Nazad
Vrh Dno