Šta je novo?

Sa kojom kartom da poredim 8800GTS 640Mb?!?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

erdelja

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2004
Poruke
276
Poena
319
... iskreno me je malo sramota da kacim ovakva pitanja, ali sam covek u godinama i ispao iz fazona :p

Elem, ko sto se u potpisu vidi, imam 2x 8800GTS 640Mb (G80) i merkam ove nove kartice. Iskreno sam se pogubio u oznakama i pokusavam ovu moju kombinaciju da uguram u neki od testova i poredjenja. Pokusavam da procenim koliko bi dobio kupovinom, recimo, 5850.

Znaci, pitanje je: Koja novija kartica ima najslicnije rezultate sa 8800GTS 640Mb, ili (jos bolje) sa SLI varijantom ove karte ???

Hvala unapred :wave:
 
Sve zavisi od skaliranja. Pored manje potrosnje i emitovanja toplote, dobio bi neke nove 'opcije' i nesto bolje performanse. Ugrubo bi se moglo reci da te 2 karte imaju performanse jedne gtx260 u zavisnosti od skaliranja (znaci u najboljem slucaju, ja bih kao referencu uzeo gts250 ili 4850). Od 'novijih' kartica, jednu 8800gts 640 mozes uporediti sa 9600gso koja je rebrandirani 8800gs a koja je opet tu negde oko 3850 i 3870 ako uporedjujes sa ati stranom.
Sa 5850 mozes ocekivati prilican boost u zavisnosti od ostalih faktora. (opet ugrubo, nekih 30ak%, mada imas vece sanse da se razlika poveca sa sazrevanjem drajvera jer je karta prilicno friska)
Takodje, moras uzeti u obzir da je ovo vrlo tesko ovako poredati, tj crno na belo i sve treba uzeti sa dozom rezerve.
 
Poslednja izmena:
Pre sat vremena sam 2 puta pocinjao post i nista precizno nisam mogao da napisem, pa i nisam.

Recimo da su i meni bile slicne brzinske ocene kao ove sto je mcrazy naveo.

Ne znam kako ce se kretati cene 5850 u narednim mesecima i koliko je realno ocekivati da bitnije padnu, ali svakako je primamljiva kartica za ~20k dinara...
 
I ja se slazem da sa mcrazy da je tu negde sa 9600gso, 3850 i 3870!
 
Ljudi HVALA VAM PUNO !!!cheers
 
8800gts 640mb je otprilike nesto malo slabija od ati 3870.
2x 8800gs 640mb u zavisnosti od aplikacije odnosno igre je tu negde sa ati 4850.
Ati 5850 je otprilike 50-70% brza od 4850.
 
8800GTS 640MB SLi rade vrlo slicno GTX260-ki, okom tesko primetna razlika. Tebi treba nesto jasno brze i bolje. Sacekaj G300 pa kada se oko nove godine stabilizuje cene kupi sta ti se svidi. Dotle elegantno "zavaljaj" jednu 8800GTS 640MB, a drugu u trenutku kupovine.

Inaze tvoja kombinacija je poprilicno dobra. 8800GTS 640MB dere 3870 u Crysisu, a vrlo je blizu 4850-ki. Sporija je nekih 15-20%. Medjutim ako imas 2 u SLi, uf... ajd izvrti benchmark, da nabijes kompleks ovima sa 4890. Garantovano glatko ima da ih ispreslisas.
 
Poslednja izmena:
8800GTS 640MB SLi rade vrlo slicno GTX260-ki, okom tesko primetna razlika. Tebi treba nesto jasno brze i bolje. Sacekaj G300 pa kada se oko nove godine stabilizuje cene kupi sta ti se svidi. Dotle elegantno "zavaljaj" jednu 8800GTS 640MB, a drugu u trenutku kupovine.

Inaze tvoja kombinacija je poprilicno dobra. 8800GTS 640MB dere 3870 u Crysisu, a vrlo je blizu 4850-ki. Sporija je nekih 15-20%. Medjutim ako imas 2 u SLi, uf... ajd izvrti benchmark, da nabijes kompleks ovima sa 4890. Garantovano glatko ima da ih ispreslisas.
Pa da, oko Nove Godine, cene G300 kod nas će se stabilizovati na nekih 500-600evra, pa proceni da li si spreman da toliko izdvojiš.
8800GTS 640MB SLi nije brži od Radeta 4890, ali ti je razlika u performansama u korist 4890 nedovoljna je da opravdaš kupovinu i zezanje sa istom.
Ako bi da promeniš, Radeon HD5850 će još dosta dugo biti best buy u višoj srednjoj klasi. I nemoj očekivati neki veliki pad cena jer nVidia neće imati konkurenta ATi-ju u ovoj "najvišoj razumnoj klasi" sve tamo negde do proleća.
 
8800GTS 640MB SLi rade vrlo slicno GTX260-ki, okom tesko primetna razlika. Tebi treba nesto jasno brze i bolje. Sacekaj G300 pa kada se oko nove godine stabilizuje cene kupi sta ti se svidi. Dotle elegantno "zavaljaj" jednu 8800GTS 640MB, a drugu u trenutku kupovine.

Inaze tvoja kombinacija je poprilicno dobra. 8800GTS 640MB dere 3870 u Crysisu, a vrlo je blizu 4850-ki. Sporija je nekih 15-20%. Medjutim ako imas 2 u SLi, uf... ajd izvrti benchmark, da nabijes kompleks ovima sa 4890. Garantovano glatko ima da ih ispreslisas.
Ni 2x 8800gtx nisu bolje od 4890 a kamoli 2x 8800gts 640mb.
 
@GoranM
Pa i ja sam dosao do zakljucka da bi bilo pametno jos malo sacekati i videti sta ce nove nvidia-ine karte da ponude, ali... :S: Do sada sam mnogo puta sebi govorio: "sacekaj, nije jos vreme, bacas pare...", ali nije vredelo :p Iskreno se nadam da cu ovog puta uspeti :d
Prilicno je bolelo, kada je mesec-dva posle kupovine prve kartice (za nekih 30000 din. :S:) izasla istoimena, ali g92 i to za manje pare :mad:, pa zatim "otkrice" da SLI ne duplira performanse :p ...

Sinoc sam "malo" kloknuo i kartice (cisto zato sto sam dao pare i za posebnu "struju" za njih dve :d). Napominjem da nisam testirao duze od 30min. tako da o temperaturama i stabilnosti ne mogu da pisem kao i o ponasanju u igrama. Posto ovo pisem sa posla, trenutno ne mogu da uradim test bez oc grafike, ali koliko se secam oko 11000 je bio 3dmark score (vantage). Sistem mi je win7 x64.

Hvala vam svima, jos jednom, na savetima. :wave:

P.S. Najgore je sto se bavim ovim stvarima, a sve igre mi rade fenomenalno (mada ne uvek u full-u)

P.P.S. ... a i dobro izgleda ova gomila gozdjurije u kucistu, greota menjati za jednu kartu (makar bila brza) :p
 

Prilozi

  • oc.jpg
    oc.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
@GoranM
Pa i ja sam dosao do zakljucka da bi bilo pametno jos malo sacekati i videti sta ce nove nvidia-ine karte da ponude, ali... :S: Do sada sam mnogo puta sebi govorio: "sacekaj, nije jos vreme, bacas pare...", ali nije vredelo :p Iskreno se nadam da cu ovog puta uspeti :d
Prilicno je bolelo, kada je mesec-dva posle kupovine prve kartice (za nekih 30000 din. :S:) izasla istoimena, ali g92 i to za manje pare :mad:, pa zatim "otkrice" da SLI ne duplira performanse :p ...

Sinoc sam "malo" kloknuo i kartice (cisto zato sto sam dao pare i za posebnu "struju" za njih dve :d). Napominjem da nisam testirao duze od 30min. tako da o temperaturama i stabilnosti ne mogu da pisem kao i o ponasanju u igrama. Posto ovo pisem sa posla, trenutno ne mogu da uradim test bez oc grafike, ali koliko se secam oko 11000 je bio 3dmark score (vantage). Sistem mi je win7 x64.

Hvala vam svima, jos jednom, na savetima. :wave:

P.S. Najgore je sto se bavim ovim stvarima, a sve igre mi rade fenomenalno (mada ne uvek u full-u)

P.P.S. ... a i dobro izgleda ova gomila gozdjurije u kucistu, greota menjati za jednu kartu (makar bila brza) :p

That's the spirit!
 
Nisi probao, zar ne?

Ja samo mogu da zakljucim da ti nisi probao. Ja sam imao 8800gt SLI i nisu brze od 4890 u krizi. Ali nema nikakve ekstremne razlike. Postoje igre gde je sli bio brzi i obrnuto. Tako da je 4890 sigurno brzi od 8800gts (g80) SLI.
 
.... Tako da je 4890 sigurno brzi od 8800gts (g80) SLI.

... ali sigurno nije TEZI !!! :banana: (ja probo :p)

edit: Pa i Vantage kaze da je 4890 brza, ali je moj zakljucak (uz pomoc vasih) da treutno nije vreme da se cimam oko toga. Vidim da bi mi 295-ica dobro legla, ali nemam sponzora :d
 
Poslednja izmena:
A ti kupi 5850 CF i miran si :)
 
Hocu i ja takvu zenu :)
btw,kako su se,ovi sto imaju radeonke,nasli prozvanim kad je goran rekao da je sli 8800gs brzi od 4890 :)haha
inace ,ako te svrbe euri u novacniku,sacekaj decembar/januar ove/sledece godine i uzmi g300 i bices miran dosta dugo.
 
Nemate vi pojma. Ako vam se žena bude pitala za Crossfire i comp u globalu, ko će da kuva, pere, pegla...
Treba vam žena koja ima razumevanja za vaš infantilni hobi, ali ne ulazi u sobu u kojoj je comp osim sa usisivačem. ,)
 
@playerPA

Taj sam :p Sve je u najboljem redu, radi ko satic.

poz :wave:
 
predpostavljam,jel bilo bi van svake pameti da graficka koja kosta ~600e zavrsi u kanti za smece nakon godinu dana.

nikad ne reci nikad, 8800GTX je jednom bio napravljen ne verujem da ce ponovo :-devil-::-devil-::-devil-::-devil-:
 
@erdelja.....odlican ti je to skor i nemas potrebe da menjas sto se tice perfomansi ...ali pravo ti je vreme...em su matore vise ,em trose i greju se ko lude....prodaj ti jednu sad sto pre i polako trazi kupca za drugu .....5850 sa dual slot-om je sve sto ti treba ...ima ga vec za 19 k ...bices miran sa tom kartom
 
Poslednja izmena:
5850 i to od sapphire-a sa Dirt2 kuponom za 20k(19990) je stvarno odlična kupovina, pošto ni u Eu nije nešto puno jeftinija.
u zadnje vreme međutim izlaze testovi 5750 u crossfire-u i bogami daju dobre rezultate te dve najjeftinije. malo troše, a bolje rade od 5850 u 90% igara. jedna sama je od 5%-20% brža od 4850 i to baš i nije neki skor, ali zato dve izuvaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno