Šta je novo?

Razlika Izmedju BluRay,HDDVD,HDTV,WebDL ...

Weasel, jel ti gledash ponekad neki film, ili samo uporedjujesh shotove :)
 
Razumem ja sta oces da kazes ali pogledajmo ovako.

Na primer za neku seriju sto ce trajati narednih 5-6 godina i u koju cu gledati 100 i vise sati naravno da mi je bitno da odaberem najbolji kvalitet da bi znao dal da gledam Itunes , dal Amazon , dal HDTV ...
TO je 10 minuta posla da uporedim 2-3 izvora i onda znam sta cu gledati narednih 2-3-5-200( dobro ne 200 ) godina kolko ce trajati serija...


JA se najiskrenije divim tebi i slicnima koji mogu da gledaju bilo sta tipa CTU,Immerse i slicno ... Pogeldaj samo post iznad svog... najezim se kad vidim na sta lici scena(Immerse)
Pa ja na thumbnaiku od 150x pixela vidim razliku kamoli na moniotru kad otvorim sliku....

A jeza i muka me uhvati da tako nesto pustim na projektoru ili nekom vecem HDTVu
 
Poslednja izmena:
Breaking Bad S02E1

BluRay(Internall)............... vs....... Bluray(Scene).............. vs....... iTunes ..................vs HDTV

 
I koja je najbolja verzija? Ja sam skidao iTunes.
 
Pa Blu ray naravno :)
Vidis valjda kolko je duplo bolji od ostalih...

NO na njega treba cekati da se zavrsi sezona i jos 2-3 meseca ...


A od ostlaih(itunes vs hdtv) za 60-70% je bolji hdtv(ali internal scenski je gori od divx filma) za ostalih 30-40% je bolji itunes (kao i za ovu ) plus nema logo-a reklama i slicnog....
 
Poslednja izmena:
The O.C. SD vs iTunes




Toliko o tome da je apple buducnost televizije
 
Weasel kako ti se cini ovaj encode? TRON: Legacy 2010 1080p Blu-ray DTS x264-ViSTA

source:
01.png


vista:
02.png


Meni se cini da su ga jako lepo odradili
 
Mozda nije lose ubaciti i neko poredjenje DTheater sa HDTV ili tako nesto, sad redak ali nekad je bio jedini bolji od ostalih source-ova, sad sam trazio ali ni jedan ss ne nadjoh.
 
Ko i za HDTV vs BLURAY zavisi sta je bolje ... Nekad ovo nekad ono
no nema filmova na DVHSu danas... Ima samo neki stariji oko 2000e filmovi...


Independence Day: Blu-Ray DVD9vsDTheater

 
Poslednja izmena:
Ni alien prvi deo nije bio za bacanje, secam se da ga je hV grupa budzila, da li je pravljen od 1080i u progressive, tako nesto ali je skroz ok bio za tadasnji pojam, plus to da je radjen 1979.
 
Film je sniman tad, a taj dtheater tape je posle 2000-te napravljen. Verovatno je iskoriscen master koji je upotrebljen za dvd alien antologiju iz 2003.
 
Ima filmova 30 godina pre alina koji izgledaju 200 puta bolje :)
Ne zna se da li je DTheatar gori ili BLu ray ... Na jednom su boje lose, na durgom unisten grain, na prvom opet oversharrpen, na DTheater zvuk djubre al bolji AR i da ne nabrajam kacio sam vec slike.
Na jednom screenu DTheater bolji na drugom BD ...
OD 2 zla birati manje.
 
Poslednja izmena:
Cekaj weasel ti pricas o alien antologiji da je lose odradjena? Apsolutno ne, mozda je moglo maaalo bolje, ali u svakom slucaju odlicni su remasteri ispali, ne znam kako zakljuci da je lose odradjeno.
 
Aliens hdtv DTheater



Aliens remaster BR



Dzejms FTW :D
 
Mislim da je prvi deo odlican, pa drugi, to jest bas redosledom kako su izlazili, treci je katastrofalan....
 
meni je hdtv DTheater prirodniji i bolji. Mnogo filmova ima taj nesretni grain efekat i svi se nesto upinu da "izoste" do bola sliku, pa onda ispadne prekomerna upotreba film grain-a i on mu dodje dominantan, tj. GLAVNA ZVEZDA FILMA, pa se sve svodi na buljenje u nerealne slike, ispranih detalja sa ovim "presviranim" efektom. Zato na kraju krajeva 720p filmovi vrlo cesto izgledaju lepse i bolje. I svi su se nekako popalili na taj film grain...s*re mi se vise od njega!!!! Kakav "old look", veze to nema sa tim. Sve samo jos vise izgleda mrtvo i digitalno, do bola...place mi se sta rade od nekih filmova!
 
Dtheater je samo nosilac filma, kao sto je i bluray i hddvd i mkv itd... a upotreba graina i njegovo "defaultno" stanje na masteru nema nikakve veze sa ovim nosiocima materijala.
 
meni je hdtv DTheater prirodniji i bolji. Mnogo filmova ima taj nesretni grain efekat i svi se nesto upinu da "izoste" do bola sliku, pa onda ispadne prekomerna upotreba film grain-a i on mu dodje dominantan, tj. GLAVNA ZVEZDA FILMA, pa se sve svodi na buljenje u nerealne slike, ispranih detalja sa ovim "presviranim" efektom. Zato na kraju krajeva 720p filmovi vrlo cesto izgledaju lepse i bolje. I svi su se nekako popalili na taj film grain...s*re mi se vise od njega!!!! Kakav "old look", veze to nema sa tim. Sve samo jos vise izgleda mrtvo i digitalno, do bola...place mi se sta rade od nekih filmova!
DTheather nema nikakve veze sa prirodnoscu niti sa grainom.
NIko se nije popalio na grain.. Negde ga ima previse negde ga nema , negde je taman , to je sve subjektivno...
Poenta vecine price oko graina ovde je bila u drugacijem smislu.
Grain "cuva/sadrzi"(kako vec da se izrazim) detalje, nemoguce je skinuti grain a sacuvati detalje(moguce u nekim malim granicama ali uzeti na primer hurt locker i skinuti sav grain to nece liciti ni na sta).Oni koji u encodovanju uniste grain uniste i veliki deo detalja tako da mnogo bolje i visak graina nego film bez detalja koji podseca na dvd a ne na HD.
 
Poslednja izmena:
Heh, po povodu graina sam imao smeshan sluchaj ovih dana - naime, kada radimo konverziju filma iz 2D u 3D, obichno radimo denoise/degrain slike da bi mogli da dobijemo maksimalno dobre rezultate u object edge finderu preko nashih algoritama depth propagationa. Ukratko recheno, ubijamo grain, slika postaje skoro idealno chista posle chega algoritam lakshe nalazi granice objekata.

LM, kolega je zaboravio da ugasi filter koji chisti grain kada smo radili finalni 3D trejler u DCP formatu (digital cinema package za bioskope), a reziser i kamerman koji su gledali taj trejler nisu ni primetili razliku :d
Tek je laboratorija skapirala da neshto nije u redu poshto su proveravali boje u 3D varijanti u odnosu na originalnu 2D varijantu.
 
Kolika je razlika između iCandy BD9 AVCHD 1080p ~8 GB i Bluray-a/remux-a (od lupam 20, 30... GB)?
 
Mislim da to zavisi od toga na chemu gledash - ako gledash na dobrom velikom ekranu, primeticesh razliku. A ako gledash na monitoru od 24", onda nemash nekog razloga da skidash BD/BD remux... Iskreno da kazem, kada gledam sa nekog normalnog rastojanja svoju plazmu (tj. nekih 1.5 metra) chesto ne mogu da kazem shta je 1080, a shta 720p. Ono shto me najvishe nervira trenutno je 23.976, tj. mali frame rate pri brzim pokretima kamere... Ponekad se iznerviram pa ukljuchim onaj intellegent frame generator na plazmi da bi mi kretanje bilo gladje (mada on bash ume da baguje chesto). Gledao sam neke stvari u 48-50 fps, izgleda mnogo prirodnije.
 
Kolika je razlika između iCandy BD9 AVCHD 1080p ~8 GB i Bluray-a/remux-a (od lupam 20, 30... GB)?

Remux ti je isti ko i original bluray... znaci untouched video i audio (99% slucajeva ) , samo su izbaceni neki audio, titlovi, dodatne scene i slicno

Ovo od 8Gb je jos jedan rip u nizu ... iCandy je samo encoder (grupa ) koja je radila ... ali ne vidim razlog za AVCHD
 
Mislim da to zavisi od toga na chemu gledash - ako gledash na dobrom velikom ekranu, primeticesh razliku. A ako gledash na monitoru od 24", onda nemash nekog razloga da skidash BD/BD remux... Iskreno da kazem, kada gledam sa nekog normalnog rastojanja svoju plazmu (tj. nekih 1.5 metra) chesto ne mogu da kazem shta je 1080, a shta 720p. Ono shto me najvishe nervira trenutno je 23.976, tj. mali frame rate pri brzim pokretima kamere... Ponekad se iznerviram pa ukljuchim onaj intellegent frame generator na plazmi da bi mi kretanje bilo gladje (mada on bash ume da baguje chesto). Gledao sam neke stvari u 48-50 fps, izgleda mnogo prirodnije.
Sa ovim se slazem. Po meni je vreme za drasticne rezove u filmskoj industriji, prvenstveno mislim na FPS koji je vreme da se duplira sa sadasnjeg nivoa. Akcione scene su bas jadne, mnogo je takvih filmova danas, brzik promena kadrova, po 3-4 u sekundi, brzih pomeranja...zasto? Paa... razloga ge vise, a po meni :
1. Nisu u stanjud a snime dovoljno detlajnu scenu neke borbe, akcije, pa brzim promenama kadrova stvaraju napetost.... a mene to nervira...gubi se realnost i onaj efekat vilice do poda
2. Brzo pomeranje kamere nije "dobro", a onda umesto toga jednostavno prave novi kadar. Posebno izrazeno u nekim tucama, rostiljanjima vatrenim oruzjem, jurnjave kolima, ali posebno tucama.

Prosto su retki filmovi gde to nije slucaj, ali su onda to sve MEGA HITOVI,z ar ne? Dobro i budzet tih filmova je ddaleko veci od prosecnih.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje
Kako da znam da li ce (1080p) film koji sam nabavio biti (na 1080p tv) preko celog ekrana ili ce imati crni deo slike iznad i ispod filma?
Verujem da mnogima pitanje zvuči smešno ali ….
 
Poslednja izmena:
Komfornije mi je za gledanje ukoliko se radi o punem ekranu. Oko 25% tamnog ekrana. Hvala na odgovoru.
 
Unapred se izvinjavam na glupom pitanju, al' tek sam uplovio u BluRay vode.
Kolika je razlika izmedju filma npr Django (ako smem da navodim ime filma) od preko 35GB BluRay i Full HD 1080p od 18.5GB. Odokativnom metodom ne vidim ikakvu razliku. Dok recimo izmedju punokrvnog DVD-a (~7GB) i HD 720p (~4.37GB) ima velike razlike u korist HD filma, iako je skoro duplo manjeg kapaciteta?
Takodje koje parametre gledati u media info, koje vrednosti, u kom rasponu, jedino znam da ih klasifikujem po rezoluciji.
Potrebni su mi sto jednostavniji odgovori, jer se ne razumem previse u ovu tehniku, a moze i neki koristan link.
PS: izvinjavam se ako opterecujem temu glupim pitanjima, al' ne znam kako bih drugacije dosao do saznanja o temi
 
Nazad
Vrh Dno