Šta je novo?

Seasonic X-650 650W

garson

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
20.05.2006
Poruke
5,148
Poena
469
[email protected]

Moj komentar, OMFG.:zgran:
Posle sjajnog M12D jos jedno vrhunsko napajanje iz Seasonica.
Ovo napajanje je rekorder po efikasnosti, koja je u 90% slucajeva iznad 90%, cak pri izuzetno malom opterecenjem (62W) napajanje ima 88.8% efikasnost.:smoke:
U vezi sa tim, napajanje gotovo i nema hladnjake. :trust:
Jos jedna fantasticna stvar, napajanje ima ventilator (Sanyo Denki San Ace) koji se pali tek na ~400W u cold load testu.:smoke: U hot load testu ventilator se palio na oko 200W, i do kraja testa jedva da se i vrteo.:)
Naponi su izuetno stabilni, ripple i noise suppression su fantasticni.:)
Build quality je sjajan, svi kondenzatori su Nippon Chemi-Con uz gomilu solid kondenzatora.
Zaboravih, napajanje je potpuno modularno, tj. i ATX i EPS kablovi su modularni.,) A tu je i standardni Sasonic matte black finis.:)

DSCF2479.jpg
DSCF2482.jpg
DSCF2512.jpg
 
Poslednja izmena:
znas sta ja pricam o ovome :)
moje sledece napajanje 101%
 
Bas sam jutros procitao review, sta reci osim svaka im cast, jednostavno znaju znanje! I ja bih voleo da ga posedujem ali nisam dovoljno imucan za takav izlet.
 
so true :)
 
Ma sva vrh napajanja su skupa, Antec SG isto.
Ovo i nije skupo kad se uporedi sa recimo HX620, jeste da je malo jaci ali je i kvalitetniji. Da mi treba PSU sada kupio bih ovo bez razmisljanja, pod uslovom da je dostupno kod nas.:)
Mislim da bi se u Corsairu trebali zapitati zasto su sa Seasonica presli na CWT, izgleda da velika popularnost povlaci prelazak na jeftinije platforme (zelja za vecom zaradom).
 
kapiram da bi moglo da bude kod nas (ako je uopste dobavljivo) po oko 150-160e. interesantno napajanje, nema sta.
 
ako ovo nabavite svaka vam dala :)
znajte da cete jedno sigurno prodati :D
 
I ja bih bio u iskusenju da planem jedno iako mi realno ne treba.:D
Nego, zaboravih da prokomentarisem, ne svidja mi se fan grill, mislim da je bolja i lepsa klasicna varijanta.:)
 
Ma sva vrh napajanja su skupa, Antec SG isto.
Ovo i nije skupo kad se uporedi sa recimo HX620, jeste da je malo jaci ali je i kvalitetniji. Da mi treba PSU sada kupio bih ovo bez razmisljanja, pod uslovom da je dostupno kod nas.:)
Mislim da bi se u Corsairu trebali zapitati zasto su sa Seasonica presli na CWT, izgleda da velika popularnost povlaci prelazak na jeftinije platforme (zelja za vecom zaradom).

Zasto su se trebali zapitati? Presli su na dosta jeftiniju platformu koja nije toliko losija i nude 100W jaci model za nizu cenu ili 200w za nesto visu. Oni su stvorili rejting i sada idu na zaradu :) Kao i kod grafickih kartica, ultimate high end donosi manje zarade od performance i mainstream. Naravno, tisina u idle nema cenu ali mali broj korisnika je spreman to platiti.
 
Nego, zaboravih da prokomentarisem, ne svidja mi se fan grill, mislim da je bolja i lepsa klasicna varijanta.:)
ne smeta mu taj fan gril :) i tako mu ne treba neki veliki protok vazduha da ostane hladno
 
Zasto su se trebali zapitati? Presli su na dosta jeftiniju platformu koja nije toliko losija i nude 100W jaci model za nizu cenu ili 200w za nesto visu. Oni su stvorili rejting i sada idu na zaradu :) Kao i kod grafickih kartica, ultimate high end donosi manje zarade od performance i mainstream. Naravno, tisina u idle nema cenu ali mali broj korisnika je spreman to platiti.

Moje razmisljanje takodje. Za manji kes uzmem jaceg performance Corsair-a koji ce da gura vise.

Ali dobro, jasno da ko se lozi na Seasonic radje ce uzme ovog ljubimca :)..

neki daju duplo vise para na graficke kartice da bi se igrali

Tacno ali i logicno :D kartu "osetis" da imas dok napajanje ne.
 
Poslednja izmena:
nije uopste logicno
karticu osetis mozda prvih sest meseci od kad je kupis. napajanje osetis dokle god ga imas :)

OCz to sto imas u my computer ne moze da trosi vise od 450W u full loadu (i to je full load koji nikad neces imati u real time radu), tako da ti ni ne treba napajanje od 750W :)
 
Poslednja izmena:
Kakve sad veze ima sta ja imam :) ?
Ja sam se samo slozio sa mcrazy-ovim postom sto se tice neke isplativosti.

Druga stvar je koje to napajanje od 450W ima dovoljno jake grane da gura navedeno ?
I koliko kosta neko Seasonic napajanje od 500W koje bi to moglo ? Verovatno vise od ovog Corsair-a koga ja imam tj. ja kada sam uzeo bio je ~110e sto je meni super cena za njega :)

No to ni nije stvar ovde, kartu ces osetiti vise od 6 meseci sigurno tj. dokle god je imas.
Dok napajanje je tu samo (ne kazem da nije bitno ..) da sve radi kako treba i ko sto Hektor rece, osetis ga kad zasmrdi :)
 
rekao si
Za manji kes uzmem jaceg performance Corsair-a koji ce da gura vise.
nisam ja rekao napajanje od 450W nego da je opterecenje 450W. tesko da ces naci napajanje od 500W da ima 450W na +12V grani
 
Realno ovo je naj kupovina za one koji zele vrhunski kvalitet + tisinu. Uboli su centar, mada bi ja malo secnuo ovaj mash. :)
 
Zasto su se trebali zapitati? Presli su na dosta jeftiniju platformu koja nije toliko losija i nude 100W jaci model za nizu cenu ili 200w za nesto visu. Oni su stvorili rejting i sada idu na zaradu :) Kao i kod grafickih kartica, ultimate high end donosi manje zarade od performance i mainstream. Naravno, tisina u idle nema cenu ali mali broj korisnika je spreman to platiti.
Pa Corsair kad je poceo da radi napajanja bio je u fazonu bez kompromisa, ne smetaju meni CWT napajanja ali bih voleo da su ostali na Seasonicu.
Drugo, TX serija (performance) je mogla biti CWT a HX (high end) Seasonic, tako da bi razlika u ceni imala smisla. Ovako prodaju isti CWT u TXu i HXu, jedina je razlika je modularnost, koju ti podebelo naplate, jos pricaju TX je perf. a HX high end.:smash:
Moje razmisljanje takodje. Za manji kes uzmem jaceg performance Corsair-a koji ce da gura vise.

Ali dobro, jasno da ko se lozi na Seasonic radje ce uzme ovog ljubimca :)..



Tacno ali i logicno :D kartu "osetis" da imas dok napajanje ne.

A sta ce ti jaci performance Corsar?
Nije sto se lozim na Seasonic, vec sto se lozim na vrh napajanja.:D
 
illidan je napisao(la):
nisam ja rekao napajanje od 450W nego da je opterecenje 450W. tesko da ces naci napajanje od 500W da ima 450W na +12V grani

Znaci trebao sam da uzmem 650W a ne da se burzujisem sa 750 :D ?
Inace nisam ja toliko ni mislio na W nego na ampere na 12v.

A sta ce ti jaci performance Corsar?
Nije sto se lozim na Seasonic, vec sto se lozim na vrh napajanja.:D

Ja sam to rekao sta bi uradio kad bi uradio a ne sutra idem da uzmem jaceg Corsair-a za 180$.
Naravno da mi ne treba jace napajanje niti imam u planu kupovinu istog.

I opet, kakve veze ima sada sta ja imam.
Ovaj Seasonic je top napajanje sa top cenom, ali sto se tice isplativosti nije top i to je cela poenta ..:)

U svakom slucaju.. bolje za iste pare (ako ne i manje) uzeti 950W performance Corsair-a :D - koji po pravilu moze da gura dosta vise bez problema a takodje je vrh napajanje ..

P.S vidi se po napajanju da pored ostalog vuku i na estetiku, "grill" je fancy i drugaciji jedino sto kada dodje do nekog temeljnijeg ciscenja mora se otvarati napajanje ..
Licno bi vise voleo da su stavili klasican grill umesto te mrezice, a verujem da bi illidan i skinuo grill sto i jeste najbolja kombinacija :)
 
Pa Corsair kad je poceo da radi napajanja bio je u fazonu bez kompromisa, ne smetaju meni CWT napajanja ali bih voleo da su ostali na Seasonicu.
Drugo, TX serija (performance) je mogla biti CWT a HX (high end) Seasonic, tako da bi razlika u ceni imala smisla. Ovako prodaju isti CWT u TXu i HXu, jedina je razlika je modularnost, koju ti podebelo naplate, jos pricaju TX je perf. a HX high end.:smash:

Kako rekoh, prvo su izgradili ime i reputaciju. A ovaj danasnji cwt je bolji od seasonica ugradjivanog u hx620. I odakle ti to da je tx i hx isto napajanje? To sto je isti OEM, isto kao da kazes da je antec signature 650 i tp3 650 isto napajanje sa drugacijim kablovima :S:
TX i HX su bazirani na razlicitim platformama i osim po modularnosti razlikuju se po efikasnosti, ripple-u i ns-u...
 
Poslednja izmena:
Znaci trebao sam da uzmem 650W a ne da se burzujisem sa 750 :D ?
Inace nisam ja toliko ni mislio na W nego na ampere na 12v.



Ja sam to rekao sta bi uradio kad bi uradio a ne sutra idem da uzmem jaceg Corsair-a za 180$.
Naravno da mi ne treba jace napajanje niti imam u planu kupovinu istog.

I opet, kakve veze ima sada sta ja imam.
Ovaj Seasonic je top napajanje sa top cenom, ali sto se tice isplativosti nije top i to je cela poenta ..:)

U svakom slucaju.. bolje za iste pare (ako ne i manje) uzeti 950W performance Corsair-a :D - koji po pravilu moze da gura dosta vise bez problema a takodje je vrh napajanje ..

P.S vidi se po napajanju da pored ostalog vuku i na estetiku, "grill" je fancy i drugaciji jedino sto kada dodje do nekog temeljnijeg ciscenja mora se otvarati napajanje ..
Licno bi vise voleo da su stavili klasican grill umesto te mrezice, a verujem da bi illidan i skinuo grill sto i jeste najbolja kombinacija :)
pa uzeo si 750W :) ja samo kazem da ti za tu masinu nije potrebno

ovaj seasonic je sa 80+ gold certifikatom, takvih nema mnogo, a to nesto znaci i to kosta. napajanje ima brutalan nivo iskoriscenosti, nekome je to bitnije od recimo veceg broja W na nalepnici.

a sto se tice boldovanog :D

img7003v.jpg
 
Ovaj Seasonic je top napajanje sa top cenom, ali sto se tice isplativosti nije top i to je cela poenta ..:)

U svakom slucaju.. bolje za iste pare (ako ne i manje) uzeti 950W performance Corsair-a :D - koji po pravilu moze da gura dosta vise bez problema a takodje je vrh napajanje ..

P.S vidi se po napajanju da pored ostalog vuku i na estetiku, "grill" je fancy i drugaciji jedino sto kada dodje do nekog temeljnijeg ciscenja mora se otvarati napajanje ..
Licno bi vise voleo da su stavili klasican grill umesto te mrezice, a verujem da bi illidan i skinuo grill sto i jeste najbolja kombinacija :)
Top stvari nisu nikad ni bile top po isplativosti zar ne?:)
Za grill se slazem, mada ako se pogleda da se vent retko pali i radi sporo, tako da bi i prasine bilo manje.


Kako rekoh, prvo su izgradili ime i reputaciju. A ovaj danasnji cwt je bolji od seasonica ugradjivanog u hx620. I odakle ti to da je tx i hx isto napajanje? To sto je isti OEM, isto kao da kazes da je antec signature 650 i tp3 650 isto napajanje sa drugacijim kablovima :S:
TX i HX su bazirani na razlicitim platformama i osim po modularnosti razlikuju se po efikasnosti, ripple-u i ns-u...
Opet to ne znaci da treba da odustaju od vrhunskih napajanja. Kao sto sam rekao ne smeta mi CWT, treba da zadrze napajanja sa CWT platformama ali mi se ne svidja sto su izbacili Seasonic.
Koji danasnji CWT? DSG je bolji od Seasonica S12/M12, PSH nije.
Koji TX i koji HX? TX750 je PSH i on je stariji model, HX750 ne znam sta je verovatno DSG.
TX850 je maksimalno nabudzen PSH, HX850 je DSG,ali opet rezultati su im gotovo isti, HX je blago efikasniji, ali TX ponegde ima bolju regulaciju napona (na 12V i na 3V).:) HX ima nesto bolji ripple suppresion.Sve u svemu mizerne razlike, i na kraju modularnost izadje kao jedina bitnija razlika.;)
Ako u celu pricu ukljucimo TX950 koji je takodje DSG, rezultati su mu gotovo isti kao i HX850, s tim sto mu je efikasnost 2% manja.:p
Ako se ja pitam vestacki proizvedena razlika izmedju TX i HX serije.:smash:
Ako uzmemo Seasonic, sa M12D i X serijom napravili su osetniju razliku u odnosu na S12/S12II. To je bila poenta mog prethodnog posta.;)
Ako mislis na Tp Trio, on je Seasonic nize klase, i nema veze sa SG650 koji je Delta.
 
Poslednja izmena:
Na ta dva sam aludirao kao na 'svrstavanje po imenu' :)
Reci mi, koji je to seasonic pre ovoga bio bolji od cwt dsg? Posto se pozivas na jg, evo da skratim search:
seasonic m12d:
Moving on to the voltage readings, take a look at that... rock solid 12V readings. The worst drop is 0.18V - that's excellent. The 3.3V and 5V rail could use a little work though, it looks like, for this isn't quite the tightest regulation I've ever seen. Not too big a deal though, as these rails are afterthoughts in a modern rig.
While nothing at all is out of spec, and most of the time the unit never even comes close to spec, it looks like this unit has gotten bitten with the boogie woogie bug, for there is some low frequency ripple present around 120Hz. Otherwise, noise suppression is nothing short of amazing, with no one rail getting far above 10mV. Ripple suppression, on the other hand, is not so good with the 12V rails hitting close to 40mV. But complaining about that 40mV is a bit like complaining because your brand new Mercedes isn't a Bentley. It's still excellent performance.

corsair hx850 (btw, 750 je ista platforma) i pored bolje efikasnosti:
Over on the voltage readings, the unit seems determined to improve on its performance from the cold tests, for both the 12V and 5V rails are now holding tighter regulation. Nice. But you forgot one thing, Mr. HX850... the 3.3V rail. It's still doing worse than the cold tests, and is still outside 2%.
Dakle regulacija na 12v je 1% i razlika je 0.13V (dok je kod seasonica .23V na 12 grani )
Ripple? What ripple? I don't see no ripple here. Oh, you mean that little 24mV squiggle on the 12V rail? Those 10mV squiggles on the 3.3V and 5V rails? Bah, that barely counts. Go get a glass of water and blow in it... you'll get more ripple there than you will with this unit.

While this is not the lowest 12V ripple I've ever seen, it's an easy third place finish behind only the Antec CP-850 and SG-850 that I am aware of. And you will recall that the SG-850 is trounced on the 3.3V/5V rails by this unit. Trounced I say! Even the CP-850 has a hard time catching up to this unit. Outstanding. If I were choosing my next power supply based on ripple suppression alone, I'd be mighty tempted to say, "So long Delta plan!" And then someone else would say, "Lisa needs braces." And then I'd groan, much like you are at my lame-o Simpsons reference.

Dakle, reci mi razlog zbog kojeg bi odabrali m12d platformu u odnosu na dsg? A jos je jeftinija :) Seasonic je silver, dsg gold, iako je corsair povukao gold sticker iz marketinga jer je kao preblizu bio specifikaciji ali verovatno ima i druga strana price gde sve jedinice nisu mogle to da isporuce. Kako god, na 80plus stranici stoji gold.

Sada da predjem na poredjenje tx i hx :) Blago efikasniji? 90.6% naprema 85% je tebi blago? (max iskoriscenost) Dalje, razlika na 12V kod 750tx je .16V ( kod hx je .13V da podsetim, a kod x-650 0.15V ;) )
Sto se tice ripple-a:
On the ripple front we start out with the 3.3V and 5V rails looking awesome. 14mV is sweet. The 12V rail has a bit more and continues to climb until it maxes at around 100mV in test 7. The 3.3V and 5V rails stay calm, cool and collected until test 6 when the 5V rail breaks into a little dance number and pops into a downward spike every 8ms or so. At that point it's about 80mV which is well above the 50mV spec. Lowering the 3.3V amperage had no effect but dropping the 5V rail to 23A did away with the warble. So much for the 28A rating. Test 6 aside the TX750W does really well. with all the rails staying within spec and the 3.3V and 5V rails staying extra clean.

Sada to uporedi sa onim tekstom gore ;)
Posto ove razlike izmedju tx i hx nisu bitne, koje su bitne razlike izmedju ovog novog seasonica i cwt dsg (hx850)? (osim sto mu je efikasnost 2% manja kod hx-a :p)
 
Poslednja izmena:
bitne razlike?

x je 80+ gold, tisi je, fanless do odredjenog opterecenja, ima kvalitetniji vent (san ace), full modular. meni dosta

ali dzaba da ti to pricam, posto imas cors hx750 za tebe ce on uvek biti bolji, bez obzira na sve :)
 
Poslednja izmena:
Na ta dva sam aludirao kao na 'svrstavanje po imenu' :)
Reci mi, koji je to seasonic pre ovoga bio bolji od cwt dsg? Posto se pozivas na jg, evo da skratim search:
seasonic m12d:
Moving on to the voltage readings, take a look at that... rock solid 12V readings. The worst drop is 0.18V - that's excellent. The 3.3V and 5V rail could use a little work though, it looks like, for this isn't quite the tightest regulation I've ever seen. Not too big a deal though, as these rails are afterthoughts in a modern rig.
While nothing at all is out of spec, and most of the time the unit never even comes close to spec, it looks like this unit has gotten bitten with the boogie woogie bug, for there is some low frequency ripple present around 120Hz. Otherwise, noise suppression is nothing short of amazing, with no one rail getting far above 10mV. Ripple suppression, on the other hand, is not so good with the 12V rails hitting close to 40mV. But complaining about that 40mV is a bit like complaining because your brand new Mercedes isn't a Bentley. It's still excellent performance.

corsair hx850 (btw, 750 je ista platforma) i pored bolje efikasnosti:
Over on the voltage readings, the unit seems determined to improve on its performance from the cold tests, for both the 12V and 5V rails are now holding tighter regulation. Nice. But you forgot one thing, Mr. HX850... the 3.3V rail. It's still doing worse than the cold tests, and is still outside 2%.
Dakle regulacija na 12v je 1% i razlika je 0.13V (dok je kod seasonica .23V na 12 grani )
Ripple? What ripple? I don't see no ripple here. Oh, you mean that little 24mV squiggle on the 12V rail? Those 10mV squiggles on the 3.3V and 5V rails? Bah, that barely counts. Go get a glass of water and blow in it... you'll get more ripple there than you will with this unit.

While this is not the lowest 12V ripple I've ever seen, it's an easy third place finish behind only the Antec CP-850 and SG-850 that I am aware of. And you will recall that the SG-850 is trounced on the 3.3V/5V rails by this unit. Trounced I say! Even the CP-850 has a hard time catching up to this unit. Outstanding. If I were choosing my next power supply based on ripple suppression alone, I'd be mighty tempted to say, "So long Delta plan!" And then someone else would say, "Lisa needs braces." And then I'd groan, much like you are at my lame-o Simpsons reference.

Dakle, reci mi razlog zbog kojeg bi odabrali m12d platformu u odnosu na dsg? A jos je jeftinija :) Seasonic je silver, dsg gold, iako je corsair povukao gold sticker iz marketinga jer je kao preblizu bio specifikaciji ali verovatno ima i druga strana price gde sve jedinice nisu mogle to da isporuce. Kako god, na 80plus stranici stoji gold.

Sada da predjem na poredjenje tx i hx :) Blago efikasniji? 90.6% naprema 85% je tebi blago? (max iskoriscenost) Dalje, razlika na 12V kod 750tx je .16V ( kod hx je .13V da podsetim, a kod x-650 0.15V ;) )
Sto se tice ripple-a:
On the ripple front we start out with the 3.3V and 5V rails looking awesome. 14mV is sweet. The 12V rail has a bit more and continues to climb until it maxes at around 100mV in test 7. The 3.3V and 5V rails stay calm, cool and collected until test 6 when the 5V rail breaks into a little dance number and pops into a downward spike every 8ms or so. At that point it's about 80mV which is well above the 50mV spec. Lowering the 3.3V amperage had no effect but dropping the 5V rail to 23A did away with the warble. So much for the 28A rating. Test 6 aside the TX750W does really well. with all the rails staying within spec and the 3.3V and 5V rails staying extra clean.

Sada to uporedi sa onim tekstom gore ;)
Posto ove razlike izmedju tx i hx nisu bitne, koje su bitne razlike izmedju ovog novog seasonica i cwt dsg (hx850)? (osim sto mu je efikasnost 2% manja kod hx-a :p)

DSG je nova platforma, zasto bih poredio DSG sa nekoliko godina starim s12/s12II? Treba porediti DSG i M12D ili X seriju.
Drugo, poredjenje originalnog Seasonic i od strane Corsair-a "napucanog" CWT DSG-a nije bas na mestu. Ako cemo tako mozemo da poredimo Cors HX850 i PC P&C Silencer 910 koji tweak-ovani Seasonic M12D.;)
Kad smo kod efikasnosti, sve to stoji, ali od kada je efikasnost glavni parametar? :)
Sto poredis TX750 i HX850? Ajmo da poredimo TX850 i HX850. TX850 ima pad od svega 0.05V na 12V u cemu je bolji od HX850.:) Na 3.3V opet TX bolji 0.05V naspram 0.08V.;)
Znaci DSG je doneo ocekivano bolju efikasnost i malo bolji ripple suppresion. Ako je to dovoljan razlog da je HX high end a TX performance...
Bitne razlike izmedju CWT DSGa i Seasonic X serije je pre svega odsustvo hladnjaka kod X serije uzrokovano izuzetnom efikasnoscu, sto povlaci to da je ventilator potreban samo pri odredjenom opterecenju. :)
Mogu samo zamisliti tweak-ovan Seasonic X.:eyebrows: To je trebao biti neki novi Corsair HX. ;)
 
Poslednja izmena:
Gde sam ja poredio sa s12? :trust: Upravo sam ga uporedio sa m12d...
Zasto da ga poredim sa napucanim i nenapucanim, samo poredim cene. Poenta je bila da corsair i nije imao nekog izbora kod seasonica, nista posebno a cwt je mnogo jeftiniji... Btw, cwt je dobio gold certifikat i bez corsaira :)
Poredim hx850 i tx750 jer jg nema testa za hx750, ali eto sve vredi i za njega kao i za hx850 tako da mozes uzeti da poredim sa hx750 jer si ti pricao o tx750 :)
Takodje, razlika izmedju hx i tx 750 je nekih 20e u svabiji. Za tu cenu dobijes modularnost, dosta bolju efikasnost i dosta nizi ripple a regulacija je tu negde (ali uglavnom unutra 2% od 5% dozvoljenih) tako da nije neko paljenje usiju jer je malo bolje - dosta skuplje u ovoj industriji. Ako uzmes u obzir da na modularnost otpada bar 10-15e, to je to.

Pa eto tx850 ima i manji pad od ovog seasonica iz naziva teme, znaci bolje je od njega? :)
Dakle onaj koga zanima regulacija treba da zanemari efikasnost, ripple i modularnost x-650ke i kaze da je to napajanje samo blago bolje od tx850 (ako ostavimo snagu i fanless opciju po strani)? Ni ovaj seasonic nije doneo napredak u regulaciji napona u odnosu na tx850 :) nego upravo u efikasnosti i ripple suppression (a po pitanju regulacije na 12v je losiji i od hx850).
Ne mozes reci da je to trebao biti novi hx kada se platforma tek pojavila a corsair je ubio para i para od kako je izbacio nove hx na trziste :)
Upravo imas slicnu situaciju na polju grafickih gde je gainward odustao od atija i ceka i ceka nvidiju :) Dok ceka, mogao je da zgrne dosta love kako je u ovom slucaju uradio corsair.
Ja se slazem da je feature gde je fan ugasen mnogo dobar i ne sporim ga kao ni ovo napajanje. To svakako nije bio moj cilj, nego reakcija na tvoje izjednacavanje tx i hx serije kao i podrske seasonicu iako do sada nisu imali 'nista posebno'. Svestan si da u ovom segmentu nema 20-30-50% bolje. Sve je u par % i nije mi jasno kako mozes da izjavis da je nesto blago kada se bukvalno gleda u 1% i onda razliku od 5% u efikasnosti nazoves tako. Btw, mozda upravo bude neki tvikovani seasonic x u vidu hx950 recimo ;)
edit: ali evo vidis da su neki shvatili kako ja 'pricam lose' o seasonic x650 :) Ja kapiram da ti to nisi tako shvatio tj. iz tvog posta se cini tako, sto znaci da si procitao moj post kako treba.

bitne razlike?

x je 80+ gold, tisi je, fanless do odredjenog opterecenja, ima kvalitetniji vent (san ace), full modular. meni dosta

ali dzaba da ti to pricam, posto imas cors hx750 za tebe ce on uvek biti bolji, bez obzira na sve :)

Ti si fulio moju poentu. ;) Ja uopste nisam pricao o tome. On je rekao da hx nije nista doneo u odnosu na tx pa sam ja pitao sta je ovaj x doneo u odnosu na hx (znaci u tom kontekstu).
A ti si mnogo merodavniji sa seasonic napajanjem? ;)
Znaci ako jos jednom procitas, ja uopste ne poredim svoj hx750 sa x-650 nego sam poceo pricu o tome zasto corsair nije nastavio sa seasonicom. I gde sam ja rekao da je hx750 bolji od x-650, molio bih citat. :)
Ja sam ovaj hx750 dobio zato sto mi je crkao hx620 (seasonic :d) i da jos jednom ponovim da ne hvalim ovo napajanje niti ga poredim sa x-650. Prosto mi nije jasno kako se to moglo zakljuciti iz mog posta, jedino ako se povrsno citalo...

Sto se tice tih prednosti kada vec hoces da uporedjujem, i hx750/850 je 80+ gold na oficijelnom sajtu, a kvalitet fana i full modularnost stvarno ne vidim kao bitne stavke. Prvo zato sto fan ma koliko bio kvalitetan moze da rikne a full modularnost za mnoge ne znaci nista jer moraju da prikljuce te kablove. To sto je fanlees do odredjene tacke je ogromna prednost za odredjenu ciljnu grupu, ali bih ja svakako izdvojio efikasnost i neke ostale bolje performanse u odnosu na hx a ne kvalitet venta...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno