Šta je novo?

Cvrcanje i vibriranje :P

- Kabal -

Slavan
Učlanjen(a)
31.03.2007
Poruke
150
Poena
319
Iskreno ni ne znam gde bi postavio ovu temu, ali sam je stavio ovde, jer cenim da je do napajanja.

Cvrcanje nastaje na pomeraj misa ili dok pikam neke igre. Cvrcanje i vibriranje je nastalo od kada sam pazario WD Black 640gb (nidje veze :p ). Kontam da je mozda optereceno napajanje, al' opet mislim da bi trebalo da izdrzi sve komponente (masina iz potpisa). Jedino nisam proveravao napone na granama, jer nemam merac. Proveravao sam sve ventilatore i nije do njih. Otvorio sam i ocistio citavo napajanje (nisam primatio nikakve sumljive delove tipa naduvanih kondenzatora, itd.) i podmazao vent, ali i dalje ista prica...Od svih komponenti, nekako mi se cini da taj zvuk pravi napajanje (ako me uvo ili uho ne laze :D ).

Sto se tice vibracija, zvuk podseca na cd-grom tokom citanja diskova, s tim sto citavo kuciste vibrira u odredjenim vremenskim intervalima. Posto imam 2 hdd-a, oba sam izvadio iz kucista, cd-grom istekao iz napajanja, ali i dalje ista prica.

Da li je neko imao slicnih problema i kako ih je resio? Da li je do napajanja ili do tog novog hdd-a (ili su mozda oba u pitanju)? Ako je do napajanja, da li bih ga trebao zameniti ili da ga ostavim dok mi ne probije usi :) ?

Hvala unapred na pomoci ;)
 
Evo odmah da odgovorim da vibracije nastaju od novog hdd-a, jer sam ga izvadio iz kucista i postavio na kutiju koja mi je dala sound :p . Da li je normalno da su ti hardovi toliko bucni?
 
To sa tzv. crvrčanjem sam ja takodje imao (LC 6550G), mada kod mene se to javljalo tek kad izadjem iz igre i na pomeranje miša. Dakle samo u Windowsu.
Naravno problem je bio do napajana što sam sasvim jednostavno rešio - kupio novo i kvalitetnije.
WD diskovi u principu nisu bučni i njivo nivo buke i vibracija zavisi dosta od kućišta tj. načina na koji je rešeno postavljanje diskova unutar njega. Mada tvoje kućište nije neki "Kinez" pa da se može ono okriviti kao razloga za buku. Opet nikad se ne zna.:trust:
 
Pa i meni najvise cvrci dok sam u win. Sto se tice hdd-a, on lepo radi, ali zvuk koji proizvodi je strasan :D . Sad sam ga prebacio u CM Cooldrive 4 rack i malo je manja buka, ali i dalje je kao usisivac :) .

Znaci li to da je napajanje pri kraju ili moze da tera jos? Pitam, jer trenutno nemam prostora (sto bi rekli bizMismeni :) ) za drugo napajanje.
 
Može sigurno ono da gura još dugo. Ja nisam imao priliku da unimerom izmerim napone ali sam ih zato posmatrao softverski preko Everesta i nisam primetio nikakve promene ni pad na svim granama. Možda ovo nije merodavno ali je ipak neki pokazatelj.
Inače moj LC je bi star tri godine kad je počelo sa ovim problemima. Mora sam da ga zamenim jer me je taj zvuk stvarno izludjivao pošto uglavnom radim u tišini.
Predlažem ti da pogedaš kako se ponašaju naponi ili još bolje izmeriš Unimerom. Ako je sve u dozvoljenim granicama nemaš razloga za promenu pod uslovom da ti ne smeta to cvrčanje.
 
Otprilike i moje napajanje ima oko tri godine...pa dobro...Gledacu da u sto skorije vreme zamenim napajanje (tj. kad skupim lovu :) ), jer ovaj zvuk pocinje polako ali sigurno da me izludjuje :D

U svakom slucaju hvala na pomoci ;)
 
Da ne otvaram novu temu
Dakle preksinoć me je moje napajanje izneverilo. radi se o LC Power 6600 V2.2 kupljeno 09.09.2008. garancija PROŠLA mesec dana. Mašina iz potpisa. Uglavnom jedan HDD retko dva u isto vreme. Ja nisam baš potrefio pravi primerak.
Dogadja se sledeće računar počne da radi, ventilatori prorade diode na ploči SVE zasvetle zeleno, i zatim RESTART ispočetka. Monitor ne stigne da prikaže ni jedan red.
Stavio sam neko staro 400 W napajanje računar radi. zaključak CRKLO napajanje.
Pitanje vredi li uopšte ove stvari popravljati ILI ..
 
napajanje se vise ne isplati popravljati, uzmes kvalitetnije ili menjas krsine cesce...
 
Da ne otvaram novu temu
Dakle preksinoć me je moje napajanje izneverilo. radi se o LC Power 6600 V2.2 kupljeno 09.09.2008. garancija PROŠLA mesec dana. Mašina iz potpisa. Uglavnom jedan HDD retko dva u isto vreme. Ja nisam baš potrefio pravi primerak.
Dogadja se sledeće računar počne da radi, ventilatori prorade diode na ploči SVE zasvetle zeleno, i zatim RESTART ispočetka. Monitor ne stigne da prikaže ni jedan red.
Stavio sam neko staro 400 W napajanje računar radi. zaključak CRKLO napajanje.
Pitanje vredi li uopšte ove stvari popravljati ILI ..

Koliko znam LCPower daje dve godine garancije na napajanja. Proveri kod distributera da li je jos u garanciji:
http://www.mid9.rs/
http://www.dsc.rs/
 
Nazad
Vrh Dno