Šta je novo?

Tagan PSU problem

cilset

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2005
Poruke
583
Poena
319
Radi se o Tagan napajanju TG380-E00. Hocu da ga probam na jednoj ploci bez kucista.
Sve je lepo namesteno, kada upalim napajanje, krene ventilator na sekund i stane.
Da li je moguce da je problem u GND kablicu za uzemljenje koji ovo napajanje ima?
Da li ne moze ploca da se upali ako se ne poveze gnd kabl?
Igde da ga povezem?
 
Evo ga na slici taj mali zuti kablic, oblozen plastikom. Racvast je na kraju da se stavi ispod srafa. Da li na plocu ili gde?
Da napomenem da ploca iz prve pali sa Chieftecom.

 
Taj GND kablic kacis ispod nekog srafa, bilo kog, na masu. Tj. za ground.
 
Da li je normalno sto ploca nije htela bez njega da upali?
 
Iskreno, ne znam... :)

Nikada nisam imao licnog iskustva sa Tagan-om. Ali vrlo moguce.
 
Nece ni tako, vezao sam ga srafom za kuciste koje se nalazi pored ploce.
Inace napajanje radi na zihernadlu - zelena i crna zica.
 
Kod mene je gnd žica vezana za šraf ploče (to je bila pleporuka u uputstvu za moj model). Probaj tako...
 
Evo i nesto interesantno. Ta ploca je 462 i nema napajanje za procesor. Palo mi je napamet da nije nesto u vezi sa tim i probao sam napajanje na 478 i 939 plocama i normalno radi bez obzira sto nije gnd kablic nigde vezan.
Kako to objasnjavate? Kakve bi to veze trebalo ili moglo da ima?
 
Da nije mozda "stos" u -5V naponu ,koja nemaju novija napajanja [a i ne koristi se vise]. Bilo je nize u ovom delu foruma,objasnjeno i to mi prvo pada napamet!
Mozda je toj 462 ploci to neophodno?
pozz
 
Da spojis npr. srafcigerom dva susedna pina koji imaju tu oznaku, tj. PWR_SW i masu. To su oni pinovi na koje kacis kablic od kucista za paljenje.
 
Ma znam to, naravno! Nego sta je hteo sa tim da kaze?
 
Pa... ne znam :)... valjda je pitao jel' nece da se upali kada spojis pinove? :D
 
Jedno glupo pitanje, jel ta ploca ispravna ? :d
 
Jeste glupo pitanje, ploca normalno pali i radi sa Chieftecom.
 
probaj da napajanje opteretis , tj obavezno mu prikljuci neku granu na neki hard ili tako nesto jer odredjena napajanja nerade ako im nije opterecena neka od tih grana
 
Nazad
Vrh Dno