Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Jel se nekom desilo ovo? :d

Naime, sa drajverima koje sam dobio uz graficku, ja sam klokovao 5750 na 935/1360 a kasnije, kada sam instalirao najnovije drajvere, test u crysis-u je pucao na 920 i pocelo je da me izbacuje iz gta4,npr da mi pozeleni ekran...

Posle sam reinstalirao komp, i sve iz pocetka, naravno sa starim drajverima i test je prolazilo sa 930 bez problema (ne mogu da se setim da li sam probao na 935, mislim da nisam).. nije me izbacivalo iz gta4 vise sa onim zelenim ekranom.

Zasto bi mi ti drajveri pravili problem?
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao opencl sa Atijem i koji drajver, ja sam nasao na netu da opencl podrzava drajver 9.12 i 10.7b ovaj poslednji sam instalirao ali ga caps viewer ne vidi zna li neko da li ovo radi.
 
Ma jesam al ajd opet cu i ponovo cu ga instalirati
 
ako neko nije video, imaju novi beta driveri koji enabluju aa u starcraftu 2
 
Jel se nekom desilo ovo? :d

Naime, sa drajverima koje sam dobio uz graficku, ja sam klokovao 5750 na 935/1360 a kasnije, kada sam instalirao najnovije drajvere, test u crysis-u je pucao na 920 i pocelo je da me izbacuje iz gta4,npr da mi pozeleni ekran...

Posle sam reinstalirao komp, i sve iz pocetka, naravno sa starim drajverima i test je prolazilo sa 930 bez problema (ne mogu da se setim da li sam probao na 935, mislim da nisam).. nije me izbacivalo iz gta4 vise sa onim zelenim ekranom.

Zasto bi mi ti drajveri pravili problem?

..ne samo ti, nego bilo koji, jer ti klok i od drajvera zavisi
 
Izasao je Catalyst 10.8
AA u Starcraftu 2 :)
 
ima problema ovaj 10.8 sa overscanom,tacnije vraca ga ako je ati tray instaliran...
 
vraca ga u svakom slucaju,posle restarta,izlazska iz igre(tacnije novog POP-a),posle promene rezolucije...

a sto je najgore,ne mogu da vratim na 10.7,jednostavno mi ne da...

u pitanju je lcd,moguce je da je na monitoru sve ok
 
Poslednja izmena:
Da li se nekom desilo da sa ovim driverima nece da se startuje ati ccc ?
 
Desavalo mi se ali ne sa ovim drajverima, meni radi.
 
Vratio sam se na 10.5, ccc radi normalno.
Zaboravio sam da bapisem da sa 10.8 hd filmovi na monitoru su bili crni, sa zvukom u backu.

Smesni su ko crtani film. Ceo driver team treba pocistiti.
 
Jel ima nekih "poboljsanja" u odnosu na ranije verzije?
@mmsandi, problem nije bio u drajverima nego u falicnoj ram memoriji koju sam zamenio :S
 
Poslednja izmena:
Evo jedan test sa najnovojim (10.8) drajverima.


KLIK
 
Neprimetne razlike tj ja ih ne primećujem uopšte sve radi kao i sa 10.5 sa kojim su došla značajnija poboljšanja u performansama same grafe sa 10.8 ne vidim neku bitnu razliku u igri BC2 u odnoseu na predjašnje drajvere
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne mozes da primetis, kad je razlika ni jedan ceo FPS ;)
 
u čemu je onda kvaka sa menjanem drajvera :)
 
Pa ne menjaju se drajveri po mom misljenju da bi se dobio koji fps u igrama (to sto se izvuce, ljudsko oko ne moze da primeti :) ) nego npr. stariji drajveri su losije podrzavali crossfire, itd. sta ja znam...
Npr u novim si dobio AA za SC2 itd... nije nesto, ali opet nekom znaci :)
 
E kad bi svi novi drajveri donosili primetno poboljsanje ne bi ni izlazile nove serije karti :)

I da menjaju se zbog novih stvari, tipa profila, optimizacije novih igara, za BC2 nema sta vise da se optimizuje...
 
Zato prvo pogledati sta donose novi drajveri pa ih onda instalirati ako treba.
 
Zato prvo pogledati sta donose novi drajveri pa ih onda instalirati ako treba.

to i ja mislim al se baš i ne pridržavam toga, nego ajd malo da provetrim stare drajvere bez obzira što ništa novo za mene ne donose
 
Poslednja izmena:
I da menjaju se zbog novih stvari, tipa profila, optimizacije novih igara, za BC2 nema sta vise da se optimizuje...

Mozda i ima :)

ATI CrossFireX Application Profile 10.8a Performance

1282857126mX4NFFgSYR_1_5.gif


10.8a CFX profil
 
Mada mi je mnogo cudno da je tolika razlika... haj, potvrdice neko pametan :)
 
Poslednja izmena:
Da ali to je ja mislim podbacivalo samo u toj ekstremnoj rezoluciji pa su popravili...

Za single kartu nema tu poboljsanja....

Stvarno ne znam kako taj cfx profil radi na manjoj rezoluciji i eventualno slabijim kartama. Jel imas mozda AvP instaliran pa da probas ?
Single karta nema potrebe za profilom.
 
Da ali to je ja mislim podbacivalo samo u toj ekstremnoj rezoluciji pa su popravili...

Za single kartu nema tu poboljsanja....

Ja sam bio na 10.4 inace, a sad sam na 10.8 i radi sve super... Ali BC2 ne igram... Mafia 2 radi kao na 10.4 isto... Vantage imam veci skor par stotina poena sa 10.8 recimo... Crysis 1-2FPS vise i min i max i avg.

Posle formata diska, driveri i ccc rade kako treba i potvrdjujem da je skoro ista situacija kod mene. NAravno, nisam radio format diska zbog samoh drivera, vec i zbog drugih problema koji su se nakupili posle godinu dana rada win 7.
 
Nazad
Vrh Dno