Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Ajde da pitam i ovde :)

Koristim CNCSimulator V2.0.0.5 na Windows-u 10 i imam problem sa učitavanjem modela mašina ukoliko je instaliran Catalyst drajver (probao sam 15.7.1 Stable i 15.10 Beta). Dok sa podrazumevanim Win drajverom nema problema.

Catalyst 15.10 Beta ili 15.7.1 Stable
https://onedrive.live.com/?id=E3E63...0ADDD5!20444&authkey=!AGqdFcQb3nP5u_0&o=OneUp

Windows 10 generic
https://onedrive.live.com/?id=E3E63...0ADDD5!20444&authkey=!AEsSJJclVSeBZ70&o=OneUp

Kontaktirao sam proizvođača softvera i rekoše mi da nisu imali ovakvih problema do sada, jer koriste standardni OpenGL za 3D. Prijavio sam problem i AMD-u, pa čekam i njih.

Ako ima raspoleženih da provere kako radi na Win 10 sa Catalyst drajverima, bio bih vam zahvalan :) Program traži registraciju, ali je besplatan
http://cncsimulator.info/download
 
Nisam baš u toku, ali da li i dalje u ATI Catalyst aplikaciji, mogu da se nameste najbolja setovanja za određene igre? Da se izaberu u padajućem meniju?
 
Jedan dan sam izdrzao sa 15.7 Catalystom ( win 7 64 bit a SP1) 6950 2 Gb ddr5, 2d ok ali u 3D artefakti itd
vratio sam Omega Catlyst i sve je OK, tako da ne preporucujem za 5XXX i 6XXX nista novije od Omege.
( bolje je i aposteriori nego reboling ;) )
 
15.10 rade super i sto se tice performansi i stabilnosti. Dok sam imao 7870 sve je radilo stvarno perfektno od najnovijih igara do Photoshopa u kome najvise radim. Imam laptop sa nvidiom i razlika u drajverima je nebo/zemlja.
Kod nvidie em drajveri uticu da krci zvuk! :) :) em mora posban drajver za svaku igru. Kad stavim Catalyste izlece mi kompjuter. Znaci 15.10 x64 preporuka.
 
I ja vozim 15.10 već par dana. Skroz ok drajveri sve fecera ;)
 
Videh na guru3d, sjajna vest ako je istinita..samo sam video potvrdu od nekog sajta, ali ne i od AMD-a. Omega 2 po ovoj najavi bi trebali da razvaljuju(u pozitivnom smislu:))sto se tice stabilnosti/novih opcija/optimizacija za nanjnovije naslove! :)
 
Ma naravno da je istinita, za godinu dana valjda su odradili pravu stvar, zanimljivo svaki jaci drajver od AMDa prati izlazak w10, eto uz w10 240 izasao 15.7 ovo ce izaci uz th2 ;-)
 
Cim je guru objavio istina je prava vjest jos da ga odrade da bas bude ono" da klizi" mozda crveni ubrzaju 10% :d
 
Ja apsolutno nemam nikakve probleme sa AMD drajverima, ali svako poboljsanje performansi i nove funkcije su uvek dobrodosle..
 
Moja teza je da 15.7 ne radi dobro sa VLW 5 i sa VLW 4 ili ti 5XXXHD i 6XXXHD cak ih i ubija ( sto je nvidija radila serijama 4XX i 5 XX)
 
Ako rasterete moj napaceni phenom 9550 u DX9 igri Ghost Recon Phantoms a pritom dobiem koji frame vise onda su napravili cudo :D
Znam znam ovo je vise po pitanju DX12 optimizacije, ali nadam se :D
 
Mslis kao ubija ih u pojam?! :)


Ne, bukvalno ih ubija, ne rade kako treba u 3D modu, o tome ima puno na netu posebno na yoututbu, te ako

ne vratis drajvere stare i ispitujes artefakte, mos slobodno posle u rernu, dakle za serije 5XXXHD i 6XXXHD

nikako 15.7, najbolje je ostati na omegi.
 
^^
Laik sam što se tiče grafike (pa me zato i interesuje) ali ako je gore navedeno tačno zašto bi AMD rizikovao i dozvoljavao instaliranje 15.7.1 (poslednji zvanični) za "starije" grafike tipa 5xxx & 6xxx...
2015-10-31_142002.png

Ja takodje imam referentnu (turbina) sapphire 5850 i na W7x64 instalirane 15.7.1 drajvere i sve igre (COD, FarCry4, battlefield-hardline) ferceraju bez ikakvih artefakata ili drugih problema...
2015-10-31_142536.png
 
Ne, bukvalno ih ubija, ne rade kako treba u 3D modu, o tome ima puno na netu posebno na yoututbu, te ako

ne vratis drajvere stare i ispitujes artefakte, mos slobodno posle u rernu, dakle za serije 5XXXHD i 6XXXHD

nikako 15.7, najbolje je ostati na omegi.

Jedno je "ne radi kako treba u 3d modu" i bukvalno ih ubija" ;) Pa posto je "posebno na youtubu" stavi neki link slobodno, inace ce ljudi pomisliti da lazes :)
 
Catalyst Control Center otisao u penziju pozdravite Radeon Software Crimson Edition :)

AMD-Crimson-Drivers-12.jpg


AMD-Crimson-Drivers-8.jpg


AMD-Crimson-Drivers-1.png


AMD-Crimson-Drivers-3.jpg
 
Neka ako nista dobar je gui :-D
I konačno brzi startup, na trenutnom mu treba oko 4s a na ovom manje ok sekunde, mada na mojoj masini ocekujem sekundu ili dve ;-) opet je promena na koju smo dugo cekali ;-)
 
Poslednja izmena:
Da, tako je npr ESET "pročistio" interfejs, da sada u firewall-u ništa više ne prepoznajem i ne mogu da lako podesim, i ikone nestale...
Tako da ako i ovde zbog najezde masovnih potrošača "pojednostavljenjem" zakopaju ili odstrane meni (i većini sa ovog foruma) bitne funkcije tipa EDID setovanje, će da bidne veselo!! :S:
 
Da, tako je npr ESET "pročistio" interfejs, da sada u firewall-u ništa više ne prepoznajem i ne mogu da lako podesim, i ikone nestale...
Tako da ako i ovde zbog najezde masovnih potrošača "pojednostavljenjem" zakopaju ili odstrane meni (i većini sa ovog foruma) bitne funkcije tipa EDID setovanje, će da bidne veselo!! :S:

Moraju da se prilagode za win10, inace MS udara blokadu i nema instaliranja :D
 
Dobro to izgleda, Performance i OC na istoj strani, meni se sviđa.
 
Omega driveri i novi softver bice izgleda napredka kod AMD-a do nove godine , jos ako bude sve ferceralo bice i za nas crvene veselo :d
 
Svidja mi se sto ima target GPU temperature :)
 
Nazad
Vrh Dno