Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Jao kako mi je to išlo na živce. Već 20 dana nemam tih problema i mnogo sam srećan.
Koliko ja vidim ostaću na 9.12.

Nasao sam resenje za w7, ctrl+alt+delete, i escape, i onda se vrati na normalno ...
 
Nasao sam resenje za w7, ctrl+alt+delete, i escape, i onda se vrati na normalno ...

Meni nisu pomogli drajveri. I na 9.12 mi se dešavalo ovo. Takođe sam imao i neka zakucavanja sistema na svakih desetak dana (nije sivi ekran smrti). Problemi su nestali posle ubacivanja novog BIOS-a na matičnoj ploči.
 
ATI Catalyst 10.2 Hotfix

Issues resolved with ATI Catalyst 10.2 Hotfix:
Resolves the issue when the game hangs/freezes after applying DX11 from within the game when using:
o ATI Radeon™ HD 4800 Series
o ATI Radeon™ HD 4700 Series
Resolves the issue when mouse cursor becomes enlarged at random while using Windows 7

Download
 
ATI Catalyst 10.2 Hotfix

Issues resolved with ATI Catalyst 10.2 Hotfix:
Resolves the issue when the game hangs/freezes after applying DX11 from within the game when using:
o ATI Radeon™ HD 4800 Series
o ATI Radeon™ HD 4700 Series
Resolves the issue when mouse cursor becomes enlarged at random while using Windows 7
Download

:banana:
 
Al se ovi problemi sa drajverima desavaju sa WIN 7 sistemom, ili vaze i za Xp sistem?
 
Primetićete da sam stavio XFX 5750 512 u prodaju , jer navodno imam neodgovarajuće napajanje (nema 6-pin ali je 400W). Inače, to je ono na šta ja sumnjam, a problem je što mi se komp bukvalno zamrzava svaki put pri instalaciji drivera u prozoru ''Analyzing system'' (xp sp3 32bit)
To mi se dešava svim verzijama koje sam probao, a to su 8.7b, 9.12 , 10.1 i 10.2
I da, stavio sam 2molex-to-6pin adapter. Dakle karta radi ali je unknown device i bez drajvera...pa reko ajde da ovde postujem možda nekim čudom neko nešto predloži...
 
Promeni napajanje, ili bar probaj na drugom.
 
Ma da, bih ja, da imam od čega :) Krpila se 3 godine ova kanta ali ne može više, radije ću čekati jednog lepog dana da skupim za ceo novi komp:) Inače karta radi (na drugoj mašini), provereno.
 
Pa probao covek...

@mladj Probaj da otkacis jedan hard?
 
OK da ne bi spamovali, ovo je tema za Catalyst, a 99% je da problem nije u njemu inače bi se već neko javio. Hvala na predlozima a dalje može na PM
 
meni je od novog drajvera sa klokovanom karticom poceo da se javlja sivi ekran smrti.. vratio sam klokove na normal pa cu videti hoce li se ponovo pojavljivati
 
meni je od novog drajvera sa klokovanom karticom poceo da se javlja sivi ekran smrti.. vratio sam klokove na normal pa cu videti hoce li se ponovo pojavljivati

Javlja ti se GSOD??? :d:d:d

Ne mora da znaci da je klok problem, mozda je problem u novom drajveru, a mozda nisi dobro deinstalirao stare drajvere. Pod uslovom da nisi imao BSOD-ove sa starijim drajverima. Ili jednostavno cela 5xxx serija jos pati od decijih bolesti sa driverima
 
Poslednja izmena:
Javlja ti se GSOD??? :d:d:d

Ne mora da znaci da je klok problem, mozda je problem u novom drajveru, a mozda nisi dobro deinstalirao stare drajvere. Pod uslovom da nisi imao BSOD-ove sa starijim drajverima. Ili jednostavno cela 5xxx serija jos pati od decijih bolesti sa driverima

pa odradim regularno uninstall svega-restart-install-restart i nisam imao do sad nikakvih problema :)

a klok je +60mhz za obe stavke... nista ne znaci al volim da gurnem do max, lepo se osecam :d
 
trebao si da koristis neki driver cleaner...za ati pogotovo....procesljaj malo forum,videces slicne price sa atijem i novim drajverima
 
Pokusaj da dublje ocistis registar bazu, imas gomilu programa za to, verovatno su ti ostali delovi starog drajvera
 
Cat 10.2; Dirt 2; random BSOD-ovi i pucanje igre (nagli pad FPS-a iz cista mira). Na catu 10.1 sve radilo kao san... :wall:

Preporucite mi neki dobar driver cleaner. :mad:
 
@ Rapture: Hvala. :)

Uopste mi nije jasno kako uspevaju da posle sasvim solidnih 10.1 drivera potpuno zase*u stvar sa 10.2 catom?! Sto je najtragicnije, kao glavni plus novog kata su reklamirali poboljsanje performansi i Dirtu 2, a kao rezultat smo dobili BSOD-ove, pucanja i prepolovljen FPS u random intervalima...
 
Uopste mi nije jasno kako uspevaju da posle sasvim solidnih 10.1 drivera potpuno zase*u stvar sa 10.2 catom?! Sto je najtragicnije, kao glavni plus novog kata su reklamirali poboljsanje performansi i Dirtu 2, a kao rezultat smo dobili BSOD-ove, pucanja i prepolovljen FPS u random intervalima...
Klasika za njih, isprave jednu, i useru 10 stvari.:p
 
Koristio sam 9.12 drajvere i ccc(catalyst control center) i vidjeh 10.2 verzija da je izasla i rijesih da updejtujem... Baaad decision.


U control panel sam izbrisao sve s ati catalyst install managerom.
Restartovao sam pc i krenuo da instaliram nove drivere(s atijevog sajta pack, driver+ccc) ali prije instalacije nije bilo drivera i CCCa kad je pitalo sta da se intstalira. Moze da se izabere Ati catalyst install manager, microsoft visual c++, lotr online trial, product registration and HDMI audio drivers. Fale driver i ccc
Pogleda sam u C:\Ati folderu gdje se extraktuju instalacioni fajlovi i tu je sve potrebno ali se ne instaliraju zbog nekog razloga...


Instalirao sam to sto je moglo ali nema CCC instaliranog i u device manager nema drajvera ovoga vec onaj sto se instalira sam s windowsom.


Posle toga sam probao da instaliram odvojeno ccc i drajvere(koje sam pojedinacno skinuo s sajta) ali se ne pokazuju u opcijama :s Probao sam instalirat iz safe mode-a ali tamo mi kaze da detection driver can't be loaded. Pobrisao sam sve s driver sweeper ali nista se ne mijenja.
Takodje sam izbrisao driver iz/s device managerom i probao opet instalirat drajvere opet isto...


Takodje sam probao instalirat stare 9.12 drajvere koji su radile ali ista stvar! Nemam pojma sta bi moglo bit i sta vise da radim...


Imam 4870x2 graficku i pokusavam instalirat "10-2_vista64_win7_64_dd_ccc_wdm_enu". Windows 7 64 bit mi je.
 
Koristio sam 9.12 drajvere i ccc(catalyst control center) i vidjeh 10.2 verzija da je izasla i rijesih da updejtujem... Baaad decision.


U control panel sam izbrisao sve s ati catalyst install managerom.
Restartovao sam pc i krenuo da instaliram nove drivere(s atijevog sajta pack, driver+ccc) ali prije instalacije nije bilo drivera i CCCa kad je pitalo sta da se intstalira. Moze da se izabere Ati catalyst install manager, microsoft visual c++, lotr online trial, product registration and HDMI audio drivers. Fale driver i ccc
Pogleda sam u C:\Ati folderu gdje se extraktuju instalacioni fajlovi i tu je sve potrebno ali se ne instaliraju zbog nekog razloga...


Instalirao sam to sto je moglo ali nema CCC instaliranog i u device manager nema drajvera ovoga vec onaj sto se instalira sam s windowsom.


Posle toga sam probao da instaliram odvojeno ccc i drajvere(koje sam pojedinacno skinuo s sajta) ali se ne pokazuju u opcijama :s Probao sam instalirat iz safe mode-a ali tamo mi kaze da detection driver can't be loaded. Pobrisao sam sve s driver sweeper ali nista se ne mijenja.
Takodje sam izbrisao driver iz/s device managerom i probao opet instalirat drajvere opet isto...


Takodje sam probao instalirat stare 9.12 drajvere koji su radile ali ista stvar! Nemam pojma sta bi moglo bit i sta vise da radim...


Imam 4870x2 graficku i pokusavam instalirat "10-2_vista64_win7_64_dd_ccc_wdm_enu". Windows 7 64 bit mi je.

Isti os, isti driveri, bez prodlema, ali prethodni nisu brisani( to nikad ne radim) vec samo ih update-em.

@Garson Ko s tobom da izadje na kraj....
 
Poslednja izmena:
Video sam, samo pitam za onaj konkretan primer. Mislim koliko sporo treba da radi vent da bi se GPU spalio?

@Rapture:
Sta ima sa mnom da izlazis na kraj, kad imas DASa, starca i nexa? :D
 
Isti os, isti driveri, bez prodlema, ali prethodni nisu brisani( to nikad ne radim) vec samo ih update-em.

@Garson Ko s tobom da izadje na kraj....

Ok je to, ne vjerujem da je globalni problem ali zasto bas mene nadje :crash:
Mozda system restore pomogne, ali ko zna sta cu izgubit hmmm
Takodje pitao sam ovo na ~5-6 foruma(kriziram :p) i googlao dosta, i nisam jedini s ovakvim problemom.
 
Poslednja izmena:
Video sam, samo pitam za onaj konkretan primer. Mislim koliko sporo treba da radi vent da bi se GPU spalio?
Stavi te drivere pa ces da vidis.... pa mislim sve za ljubav...


@Rapture:
Sta ima sa mnom da izlazis na kraj, kad imas DASa, starca i nexa? :D

"Ti si ta kap od koje cu da se prelijem, samo ima da me osine jednom dok budem odgovaro na tvoje postove...." Dimitrije Pantic ...
 
Video sam, samo pitam za onaj konkretan primer. Mislim koliko sporo treba da radi vent da bi se GPU spalio?

Ko kaze da se spalio GPU?

Probijen je mosfet u naponskoj sekciji graficke kartice, a fanspeed na defultu je bio 0% sa whql 196.75

Klokovi na fabrickim vrednostima,vent speed na automatic (isto fabricki)...bio sam maknut od kompa 15 minuta

Naponska naravno fabricki nije hladjena kod xfx-a

Koliki genije pisac nvidijinih drajvera treba da bude da setuje automatic fan speed
na 0%?

Jbt, pojedini modovi ko da rade u nV, a hiljade ljudi pogodjene problemom su svi do jednog retardi, dok zelena firma nikad nije kriva nizasta

Cool stav, nema sta
 
Stavi te drivere pa ces da vidis.... pa mislim sve za ljubav...
Ko kaze da ih nisam stavio?;)
Ko kaze da se spalio GPU?
Da, stvarno ko kaze. Pricao sam uopsteno.;)

Koliki genije pisac nvidijinih drajvera treba da bude da setuje automatic fan speed
na 0%?
Da je tako svima bi bilo setovano na 0%.;)

Jbt, pojedini modovi ko da rade u nV, a hiljade ljudi pogodjene problemom su svi do jednog retardi, dok zelena firma nikad nije kriva nizasta
Cool stav, nema sta
Ko je rekao da je neko retard? I ko je rekao da nV nije kriva?:trust:
 
Nazad
Vrh Dno