Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Meni su 13.1 užasni. Imam 6790, uradio sam uninstall, pa driver fusion, pa clean install i stalno mi se pojavljuje neki "prelom" na negde oko 3/4 monitora kada pomeram prozor, bilo da je u OSu ili u nekoj igri. Kao da nema vertical synca. Vratih 12.10 drajvere...
 
Da, ovo je rana Beta verzija i ne bi se tebalo igrati s njom. Official Beta je ustvari samo bez WHQL.
 
Ja licno nevidim potrebu juriti beta drajvere kada ovi novi rade fenomenalno
 
^cudaka ce uvek biti. sve njima mora biti up to date :p
 
Opet se sa 13.1 vraca zabadanje na YT
 
kod mene sve ok a odgledao sam danas neki film na yt od sat i po , i par HD trailera. proveri flash (mozda se sam updateovao posto je skoro bio update) ili addon-ove , browser...
 
Stavio sam sad 13.1 i bf3 radi super, ali mi se javlja čudan bug (?) - na Alborz Mountines mapi, na antenama i onoj loptastoj gradjevini kao da je LOD smanjen na minimum. Samo kad dodjem skroz do njih, učitaju se lepo. Čim se malo udaljim gradjevina postane muljava :trust:
 
Poslednja izmena:
^I zicana ograda u ruskoj uncap bazi na Caspian-u brlja
 
^ meni se ceo bf3 cini nekako kao da je spusten sa podesavanjima "na kvarno"... nekako cela vegetacija mi je nesto siromasnija i grublja..
 
Ne vidim razlog zašto ne bi probao 13.1.Ja sam na 13.2 beta već skoro 48 sati i ne vidim ni jedan jedini problem.Sve radi totalno stabilno na 850/1200,u stvari isto kao i 12.11 beta 11.Taj 13.1 je u stvari 12.11 beta 11,a ako pogledate u nazad mizerne su promene u WHQL drajverima u odnosu na prethodne bete bar što se tiče starijih serija karti.Jedina razlika je što beta izlazi 2 meseca pre.Verovatno će i ova 13.2 biti uz male izmene 13.x WHQL.Ne gubi niko ništa ako proba.
 
ja za ovih dva dana nisam nasao nijedan problem sa 13.1... Pustao sam heaven, 3dmark11, vrteo flesh klipove, igrao hard reset i sve je otprilike isto kao i na 12.8, ali u heavenu je bolji min. fps sa 13.1. Cak u cistoj openGL igri, gde je uvek bilo nekih bagova sa prethodnim driverima, sada je milina ni da zapne, a sigurno je vise od 5h non-stop radila igra.

edit:
jedino sto sam primetio da je sada u ccc-u po def. uklj. surface format optimization. Mislim da je na prethodnim verzijama bio isklj.
Skinite RP pa tamo sami podesavajte filtere, teksture, mipmap i LOD.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na 13.2 beta već skoro 48 sati i ne vidim ni jedan jedini problem.Sve radi totalno stabilno na 850/1200,u stvari isto kao i 12.11 beta 11.Taj 13.1 je u stvari 12.11 beta 11,a ako pogledate u nazad mizerne su promene u WHQL drajverima u odnosu na prethodne bete bar što se tiče starijih serija karti.Jedina razlika je što beta izlazi 2 meseca pre.Verovatno će i ova 13.2 biti uz male izmene 13.x WHQL.Ne gubi niko ništa ako proba.

Da 13.1=12.11b+whql. Ja uvek koristim poslednje drajvere, besplatni i lako se instaliraju,
ovi poslednji 13.2b na Asus 7870 od prvog trenutka rade potpuno stabilno.
 
Izgleda da niko noje pročitao moj post, NISU isti 13.1. i 12.11 Beta11!!
To je ono što sam uočio odmah, a verovatno ima još...
 
Znam da ima nekih minornih dodataka, ali jezgro je prakticno isti mogli su da ih nazovu 12.11beta12 al' koga zabole..

Media Player Classic ne koristim tako da ne znam stvarno. VLC mi radi super..
poz
 
Da interne, a sa 12.11 Beta je to bilo ispravljeno, zašto su sada to pokvarili?
 
Meni 13.1 drajveri rade ekstra :). Presao sam sa 12.8 na ove! Samo tako da nastave :p
 
Nije ni madVR savršen, na njemu ne rade DXVA i Shaders-i koji mi dobro dođu...
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakva ti je internet konekcija, ali mislim danas da nema potrebe ispod 720p gledati.
 
Ma ja šejdere (Sharpen Complexe 2) upalim i za BD! :d Nekako mi lepše na mojoj rezoluciji :) Ispod full HD i ne skidam, imam 24 Mb/s NET tako da često svlačim i BD filmove :whip:
Mada moram priznati, odavno nisam probao madVR možda su ga ispeglali... Eto podsetio si me na njega :wave:
 
Meni su 13.1 užasni. Imam 6790, uradio sam uninstall, pa driver fusion, pa clean install i stalno mi se pojavljuje neki "prelom" na negde oko 3/4 monitora kada pomeram prozor, bilo da je u OSu ili u nekoj igri. Kao da nema vertical synca. Vratih 12.10 drajvere...

Samo da ponovim ovo - je l' neko imao ovakve probleme kao ja?
 
Nazad
Vrh Dno