Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Jel probao neko na 7950?

Catalyst 12.11 Beta, 7950 Vapor-X iz serije "legendarnih", sve normalno funkcionise (spusta klokove u idle-modu), i subjektivnih par % vise.

P.S. Jedino mi se cini da je malo skocio VDDC na 127A (voltaze seta 0,949-1,006-1,067) uz takt GPU-a 1050, mem 1375mhz.
 
Pu, sprečava da obori klok u idle; tj. obori GPU na 500 i voltažu ali ni nju kao ranije, i ništa dalje ostane 500-1450. Ranije je išlo 300-150
Eto jedne brljotine...

Jel ti samo monitor prikljucen, mozda hdmi?
 
Odakle si skidao , jel sa onog linka sto sam ja postavio ili Gorgilije ?

Sa onog zvaničnog linka što sam ja okačio, manju verziju bez .NET kojeg već imam.

@mirza82
Ma uvek je normalno radilo, sada neće. Ja sam inače preko DP-a. Ali ne vidim kako tip konekcije može uticati...
 
Poslednja izmena:
@mdm probaj 12.11 beta4 drivere ispravljeni su neki bugovi mozda je i taj
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalystSoftwareSuiteVersion1211BetaReleaseNotes.aspx
Ovdje ima spisak poboljsanja impresivno stvarno revolucija AMD-a na susjednom forumu ljudi testirali po 1000 poena vise u cmarku, kazu ljudi just cause po 20fpsova vise, bf3 poletio, ko je god testirao na HD7xxx seriji prezadovoljan performansama.
Inace svi tvrde da je HD7870 najvise napredovala jedan kolega mi je rekao da je klokno svoju HD7870 i stavio nove drivere i dobio cjelih 20fpsova u BF3 to je kao da je kupio novu grafu :D
 
Da li ima nekih poboljsanja kod serije HD6000?

Ja imam 6850 i instalirao sam ove 12.11,pa i ne vidim neko poboljsanje.Mislim lepo radi sve,jedino sto mi nigde ne pise da imam 12.11 nego 8.982.10.8000 u GPU-Z!A i catalist je onako siromasan bez opcija.Sad dali sam ja nesto zeznuo ili tako treba posto je ovo beta-ne znam,voleo bi da mi neko odgovori.
 
Ti nisi nesto dobro skinuo ... Probaj skinuti sa linka koji sam ja bio postavio
 
Skinuo sam i 12.11 beta4, isti rezultat; čak sam ručno pola sata brisao u reg svaki trag AMD drajvera. Probao sam i 12.10, isti rezultat! Samo je do 12.8 radilo...
Ma lepo sam ja skinuo i prethodni i ovaj, i ono je isto zvaničan link samo što možeš birati manju instalaciju bez .NET ili linux varijantu.

Izgleda da se ne voli sa mojom kartom (fabrički OC razlog?), jer pre instalacije drajvera (sa MS-ovim) normalno obara klok, čim stavim zaglavi ga?! :trust:
 
Meni isto ekren seče kada 6850 klokujem sa Trixxom na 12.10 i 12.11, nemam sad vremena ali probaću da klokujem sa Trixxom na 12.8 kao pre da vidim hoće li klok držati.
 
a sto niko ne pominje 7850.... ? p i ona valjda je profitirala? :)
 
A jel ima negde da se posebno skine samo catalyst?Posto nikako ne mogu da ga instaliram na win 8-samo trepne i gotovo!Probao sam capability mod ali ne vredi.A driver 12.11 sam instalirao posebno,to moze.
 
Kao što sam i mislio, do drajvera je što ne obara klokove...
Pogledajte ovde, ovde, ovde i ovde

Glupi ATI drajveri, poprave jedno a pokvare drugo! :wall:
 
Ne znam sta je problem kod tebe, meni normalno obara klokove na 300/150
 
Jesi li čitao linkove, to radi samo sa uglavnom ne referentnim karticama kao što je i moja, dok kod drugih radi tj. nije svima pokvareno...
 
@mdm, meni normalno obara klokove, 300/150, driver fercera bez greske, karte su nam iste kao sto znas, ne verujem da si nesto zeznuo prilikom instalacije tako da mi jedino pada na pamet da se ubagovao sistem ili da driver pati od neke inkopatibilnosti na odredjenim plocama/chipsetovima, ja sam na AM3+ a ti na LGA1155, mada mi ni to nije nesto verovatno.
Nadam se da nece morati da pada reinstal sistema.
 
Hm, čudno. Vidim na onom prvom tredu ima i lik sa AMD mašinom kome ne radi.
A jesi li pregazio ove preko starih, ili si prvo skinuo i obrisao sve ostatke od starih? Računam možda ti radi jer ako si pregazio betom, tada ume podosta od starih drajvera da ostane (to sam se lično uverio sa jednom ranijom verzijom)...

Očigledno ni u AMD-u nemaju pojma zašto se dešava, a dešavalo se i sa drugim ranijim serijama drajvera. Moguće da je do neke nekompatibilnosti, ali obzirom da me nije mrzelo probao sam na drugom hardu sa novim win7 i isto!
 
Hm, čudno. Vidim na onom prvom tredu ima i lik sa AMD mašinom kome ne radi.
A jesi li pregazio ove preko starih, ili si prvo skinuo i obrisao sve ostatke od starih? Računam možda ti radi jer ako si pregazio betom, tada ume podosta od starih drajvera da ostane (to sam se lično uverio sa jednom ranijom verzijom)...

Očigledno ni u AMD-u nemaju pojma zašto se dešava, a dešavalo se i sa drugim ranijim serijama drajvera. Moguće da je do neke nekompatibilnosti, ali obzirom da me nije mrzelo probao sam na drugom hardu sa novim win7 i isto!

Probaj ti vratiti stare drivere sa kojima je radilo pa ih pregazi novim 12.11 nista te ne kosta, ako kod njega radi sa istom grafom mora i kod tebe :)
 
Ne bi nikada gazio ATI drajvere jedne preko drugih, a posebno ne beta preko finalnih i obratno; isuviše dobro znam koje su moguće posledice!! ;) :p A zato sam ga i pitao da li je pregazio, možda mu zato radi.

I ponavljam AMD je priznao da je do njih, pa zašto bi ja onda dalje tražio uzrok kod mene?! Jednostavno neće sa nekim kartama-konfiguracijama, prosto su zabrljali...
 
Ne bi nikada gazio ATI drajvere jedne preko drugih, a posebno ne beta preko finalnih i obratno; isuviše dobro znam koje su moguće posledice!! ;) :p A zato sam ga i pitao da li je pregazio, možda mu zato radi.

I ponavljam AMD je priznao da je do njih, pa zašto bi ja onda dalje tražio uzrok kod mene?! Jednostavno neće sa nekim kartama-konfiguracijama, prosto su zabrljali...

valjda ce u finalnoj verziji ispraviti to, mislim bar bi trebali, ali nikad se ne zna.
Nekako cudan problem iste kartice u jednog sve normalno u drugog ne radi ocito je do neke ne kompatibilnosti, ali mislim da ce se to popraviti u finalnoj verziji.
 
Hm, čudno. Vidim na onom prvom tredu ima i lik sa AMD mašinom kome ne radi.
A jesi li pregazio ove preko starih, ili si prvo skinuo i obrisao sve ostatke od starih? Računam možda ti radi jer ako si pregazio betom, tada ume podosta od starih drajvera da ostane (to sam se lično uverio sa jednom ranijom verzijom)...

Očigledno ni u AMD-u nemaju pojma zašto se dešava, a dešavalo se i sa drugim ranijim serijama drajvera. Moguće da je do neke nekompatibilnosti, ali obzirom da me nije mrzelo probao sam na drugom hardu sa novim win7 i isto!

Nisam gazio preko starih, ni ja to nikad ne radim, isao je standardni postupak brisanja iz safe moda, znaci otpada mogucnost da stari repovi vade situaciju sa obaranjem klokova. Stvarno ne znam sta bi moglo biti da nekima radi normalno a nekima ne, mirise mi ipak na nekompatibilnost sa odredjenim komadima hardvera. Ili to ili-gremlini.
 
Nisam ni mislio ali reko da proverim. Ma dovoljno je reći - ATI i drajveri - u istoj rečenici! :d

Šteta, imaju odličan harcver, ali hajde daju neke znake boljitka, pa da im damo šansu. Ali još i ok što brljavi beta, ali ni sa 12.10 finalnim da isto ne radi, ccc... :S:
 
Poslednja izmena:
Ima li boljitaka sa novim drajverima kod 7850 ?
 
MOH amd igra specijalno optimizovana za radeon ... ipak


Inace zadnji put kada sam cistio drajvere pre updejta bilo je tamo negde rane 2007 od tada redovno svaki update nvidia ili catalist jedno preko drugog beta ili ne :) Nisam imao problema ni sada sa 12.8 na 12.11 radi ok jedno sto sam posle instaliranja morao da restartujem igru i browser , tako da zavisi od korisnika do korisnika :)
 
Poslednja izmena:
Poslednji 12.10 drajveri su katastrofa.
Prilikom instalacije prijavili su neku gresku koju nisam nasao,ceo sistem mi je bagovao,prijavio display driver stoped and recovered,na kraju prijavio gresku prilikom deinstalacije.
Ocistio sam ostatke Driver Swepeer-om,instalirao drajvere preko windows update-a i za sad sve radi OK.
 
Da li je neko imao problema sa ovim 12.11 beta drajverima?
 
Nazad
Vrh Dno